» »

Applove budilke ob premiku ure spet zvonile napak

1
2
»

AndrejS ::

Apple = jabolko ==> jabolka napadajo črvi ==> zato imajo jabolka lukne !

pegasus ::

PNG je izjavil:

Problem Symbiana ni zaostalost, temveč to, da gledamo vsi skoraj samo symbian že dobro desetletje in so se ga ljudje naveličali, ker se GUI resnično ni prav veliko spreminjal ;)

Ti ne razumeš ljudi. Sploh.
Poglej XP ui za primerjavo. Koliko ljudi jamra, ker jim vista/7 spreminja znano in domače okolje in ponuja nekaj, kar izgleda popolnoma drugače, kljub temu da deluje isto? To, da symbian že 10 let izgleda enako, je kvečjemu ena vrhunskih prednosti, ne pa slabost. Problem je v tem, da se o tej prednosti ne govori v šmekarski družbi, kjer je perje bolj važno kot vsebina. In žalost je, da so ti šmeki uspeli prepričati tudi financarje, da rabijo nekaj novega ... kljub temu da se večina ljudi raje nasiti s piščanci, pavi so precej neokusna jed.

Gregor P ::

gendale je izjavil:


tuki ti lepo piše da dual touch ...
tuki tud nikjer ni omenjen multi touch

Tole je zanimivo, a je kdo že patentiral dual, pa triple, quadruple, quadriple etc. touch ker potem je vseeno, če ni "multitouch", deluje pa enako:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

amigo_no1 je izjavil:

opeter je izjavil:

gendale je izjavil:

opeter je izjavil:

Jaz uporabljam samo SMS in klic. Občasno pogledam še na uro.

potem si kupiš eno poceni nokio in uživaš v dolgem trajanju baterije in manj bugih :)


Saj. Sicer imam Samsunga, ki ima neko solarno celico in telefon je brez fotoaparata. Stal pa je 1 € :D

Model in kje si ga kupil ?
Dejansko polni baterijo na sonce ?


Pri mobitelu. Model pa je SAMSUNG E1107.

Sončne celice so predvsem takrat uporabne, ko si zunaj na soncu in je baterija že čisto proti koncu, ti pa bi moral telefonirati. Telefon obrneš proti soncu, počakaš nekaj minut in že imaš dovolj energije za kakšen klic.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Bor H ::

mickey_ je izjavil:

Bistvo pa je da vedno najdete napake samo pri applu.


Bistvo je, da se Apple prodaja kat popolen, večina fanboyev ga predstavlja kot brez napak. Zato se njegove napake tolk glasnej izpostavjo.

lurker ::

Jebiga, ob ostalih luzerjih res težko ostanejo z nogami na tleh.

Zato je tudi prav, da se o vsakem bugu govori. Sam tole ni bug in ni nič narobe, če to kdo pove ostalim zafrustrirancem.

Gregor P ::

Bor H je izjavil:

Bistvo je, da se Apple prodaja kat popolen, večina fanboyev ga predstavlja kot brez napak. Zato se njegove napake tolk glasnej izpostavjo.

To drži; si predstavljate, da jaz odprem temo, kjer bi trdil, da je N900 z Maemom popolna8-O ... po mojem bi se moral kar izpisati iz foruma:))

Mimogrede, še ura na komandni plošči ogrevanja se mi je prestavila pravilno8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Bor H ::

Lurker: Orly? Če teb dela pol vsem dela? Lušna filozofija.

lurker ::

Men, pa vsem drugim, ki majo verzijo različno od tiste kjer je blo zbugirano. Dost je.

Je pa res, da maš tut take, ki jim je za 4 ure uro premaknalo. Upam, da Apple obdrži filozofijo, da take premaknjence ne fixa v softveru, ki ga uporablamo tudi normalni ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Limit-sky ::

No, tole me pa res zanima, kje sta bor in gregor dobila informacijo, da večina apple fanov na tem forumu trdi, da je brez napak? Če nas je večina, potem verjetno ne bo težko najdit, a ne?

Drugače pa shut the f*** up.

Gregor, ne rabiš odpirati nove teme, da izpadeš kreten. Ti že kakšni oltarčki delajo probleme. :))

Gregor P ::

Se zopet spuščamo na osebni nivo vidim:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

Seveda, saj sta vidva osebno trdila nekaj, kar me res zanima, kje sta prebrala?

Pa, seveda, sem spet preveč optimističen izgleda... :|

Saj ni pretežko:
"Če nas je večina, potem verjetno ne bo težko najdit, a ne?"

Perza ::

 hoho

hoho

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Veš kje? Praktično povsod? Kjerkoli je kak problem se oglašate: na iPhonu pa to dela BP. Pa če je tema o Applu in kdo reču da se mu zdi precenjen ga branite kot indijske krave, ko se pa pokaže da ima kak hrošč si pa zatiskate oči in trdite "men se to ne dogaja torej ni res".

Gregor P ::

Limit-sky je izjavil:

Seveda, saj sta vidva osebno trdila nekaj, kar me res zanima, kje sta prebrala?
Pa, seveda, sem spet preveč optimističen izgleda... :|
Saj ni pretežko:"Če nas je večina, potem verjetno ne bo težko najdit, a ne?"

... in to trdi človek, ki se praktično skorajda v vsaki Applovi temi pritožuje čez njihove produkte oz. uporabnike8-)

npr.

Limit-sky je izjavil:

Tale tema je pravi dokaz, kako so apple fanboyi zaslepljeni in imajo sprane možgane. Še dobro, da moderatorji brišejo vse tiste poste, ki pravijo, da je apple najboljši na svetu itd. V vsaki temi o applih najprej apple fanboyi težijo, da to ni res, kasneje da to ni taka velika napaka, še kasneje, ko pa sami preskusijo in opazijo napake so pa raje tiho, kot pa da bi priznali, da je apple le še ena gestapo kapitalistična firma s crap izdelki iz kitajske.

Še dobro, da imamo take zveste PC userje, ki lahko naključne obiskovalce strani opozorijo na taka nategovanja. Ker kaj takega si ne sme privoščiti nihče. Upam, da jim crkne zadnja krava.

Se pa globoko strinjam s spock83. Ko bo šlo applu krepko za nohte bo seveda uradno podprl slovenijo in splaval iz krize. Zdaj so šele bedaki. Trg, ki jim obeta samo pozitivne zadeve ga ignorirajo. Ali pa slovenijo šparajo za hude čase, ko jim bo šlo res za nohte in bodo potrebovali podporo za našo perspektivno državo.

Kreteni.

... ali pa

Limit-sky je izjavil:

Glede finderja se strinjam. Smart folders in quicklook so crap. Spotlighta tako ali tako nihče ne uporablja. Upam, da v Lionu poštimajo zadevo, da bo vsaj pododbna w explorerju. Pa da dodajo merge datotek. ;((
Nesposobneži.

... ter

Limit-sky je izjavil:

Bor H je izjavil:

infinity: sem probal v ljubljani se samo dotaknit tiste črtice in je padel signal, sicer ne dovolj da bi izgubu vezo ampak bilo je vidno

definitivno šlamparija, ki si je premium izdelek ne bi smel privoščit


Ma kakšen Premium izdelek. Navaden šrot, s funkcijami izpred parih let in s prenapihnjeno ceno. Pejd si prebrat temo o Samsungih, ki so res premium, ker nimajo death poke-a. Tam imaš dosti napisanega o tem šrotu od telefona in o vseh drugih mnogih veliko cenejših in boljših alternativah. Tam boš tudi realno lahko prebral o vseh pomanjkljivostih tega crapa.

itd.;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lurker ::

Veš kje? Praktično povsod? Kjerkoli je kak problem se oglašate: na iPhonu pa to dela BP. Pa če je tema o Applu in kdo reču da se mu zdi precenjen ga branite kot indijske krave, ko se pa pokaže da ima kak hrošč si pa zatiskate oči in trdite "men se to ne dogaja torej ni res".
Linki!

Limit-sky ::

Gregor, link?

Bor H ::

Ok, recimo fanatično si branil death poke (ki ga ima apple, ostali majo grip). (http://slo-tech.com/forum/t457153/p3034...
sem pa bolj ciljal na limit skyeve komentarje, kjer brani pregrevanje MBPja: http://slo-tech.com/forum/t460559/p3062... (in cinično odgovarja na, po mojem mnenju, čist razumljivo pripombo) al pa hvali število updejtov za iPhone (http://slo-tech.com/forum/t458888/p3047... pozabi pa omenit, da v njih manjka cirka polovica tapomembnih nadgradenj (MMS, multitasking)...

Žal je pa search po STju premalo zmogljiv da bi šel brskat še za ostalimi komentarji, sproti si jih pa tut ne shranjujem v notepad, sem pa zasledil da si (lurker) branil kako MS ful računa za nadgradnjo winsov, da ma Apple to ful cenej, nisi pa omenil da je v snow leopard praktično manj zanimivh novosti kot v SPjih od XPjev.

lurker ::

Golo navajanje dejstev. Če tebi to ni všeč, še ne pomeni, da moraš podtikat drugim neumnosti.

Bor H ::

Res je, ampak MS je v dveh verzijah winsov preskocu vec kot osx od zacetka. Pa se na osx vec aplikacij zahteva zadnjo verzijo ali dve kot na winsih, kjer se zmer lahko prakticno vse uporabljas na 10 let starem sistemu

lurker ::

Win7 ni samo bugfix, OSX aplikacije verjetno zahtevajo zadnje verzije zato ker se od začetka 10.0 ni spremenilo praktično nič in tazadn Office po tvoje lahko namestiš na golo Glisto.

V tvojih zmešanih sanjah. Pejt rajš linke o popolnosti Appla brskat, bo manj škode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

fosil ::

iphone je super in oh in sploh, ampak
če hočeš zjutri vstat, moraš kupi še budilko
če hočeš telefonirat brez držanja telefona v čudnih pozah zarad kontakta antene, moraš kupi še telefon
če hočeš poslušat muzko recimo med rekreacijo, moraš kupit še mp3 ki paše v žep
če hočeš kej resnega narest na terenu, moraš kupit še laptop

Zakaj je že iphone tko super?
Tako je!

Pithlit ::

Je pa žalostno ko greznico zvračate eden na drugega zaradi ene boge budilke... Pa dejansko samo zato ker je to Apple. Če bi se to zgodilo komurkoli drugemu pa noben niti pisnil nebi.

70+ komentarjev od katerih jih niti eden ni konstruktiven, enih 10 ali 20 jih je nekako nevtralnih, ostalo je pa drek ki zelo lepo odraža nivo komentatorjev.
Life is as complicated as we make it...

nekikr ::

če hočeš zjutri vstat, moraš kupi še budilko

Ne. Zakaj? Meni in punci in še najmanj 10im tu gor dela brezproblema. O čem ti sanjaš? Morda o tem modelu, ki ne loči med notification, calendar in alarm clock? Na vsakem telefonu, tudi na prastari reglji najdeš take napake.
če hočeš telefonirat brez držanja telefona v čudnih pozah zarad kontakta antene, moraš kupi še telefon

O čem ti spet? Si kdaj držal iPhone v roki in probal telefonirati? 100x hujši problemi so bili na stari Motoroli in Tušmobil omrežju.
če hočeš poslušat muzko recimo med rekreacijo, moraš kupit še mp3 ki paše v žep

Ja, to je res. Ker recimo Omnia HD (s katero so vsi primerjali) je kompaktna in sploh ne veš da jo imaš na sebi, ko tečeš maraton. Tudi vsi drugi pametni telefoni so miniaturni. Splošno znano dejstvo.
če hočeš kej resnega narest na terenu, moraš kupit še laptop

Beri prejšnje. Zamenjaj kompaktna z zmogljiva.

kuglvinkl ::

Prow čudaško, kako se folk poistoveti z gadgeti in brandi.

It's just a fckuing phone or smthg...

M.B. ::

fosil je izjavil:

iphone je super in oh in sploh, ampak
če hočeš zjutri vstat, moraš kupi še budilko
če hočeš telefonirat brez držanja telefona v čudnih pozah zarad kontakta antene, moraš kupi še telefon
če hočeš poslušat muzko recimo med rekreacijo, moraš kupit še mp3 ki paše v žep
če hočeš kej resnega narest na terenu, moraš kupit še laptop

Zakaj je že iphone tko super?


<sarcasm>Odgovor: uuuu, Shiny!</sarcasm>
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

bajker ::

kuglvinkl je izjavil:

Prow čudaško, kako se folk poistoveti z gadgeti in brandi.

It's just a fckuing phone or smthg...


Ja, zarad enga ušivga telefona bi se eni kar pobil. Nč čudnga, da je tako sranje na svetu.

kitaj ::

nekikr je izjavil:

Morda o tem modelu, ki ne loči med notification, calendar in alarm clock?

A si potem moraš nastavit budilko, da boš zanesljivo šel ob pravi uri na tisti pomemben sestanek?

nekikr ::

Ne bi vedel, pri meni in večini dela ustaljeni postopek. Če je stvar FW 4.1 potem pa to ni nov fail ampak zgolj pogrevanje starega, ki je bl že rešen, uporabnik pa je bil malomaren in ni snel popravka. Lahko pa sicer čez pol leta ponovno zažene paniko, ker mu še kar ne dela (seveda spet na 4.1 FW).

lurker ::

A si potem moraš nastavit budilko, da boš zanesljivo šel ob pravi uri na tisti pomemben sestanek?
Ne. Dovolj je, če to narediš v Calendar aplikaciji.

Je pa vseeno fajn, da veš kaj pomenijo besede 'ura', 'časovni pas' ipd. In da se prej pozanimaš kako delajo različni servisi za sinhronizacijo in jih ustrezno nastaviš, če jih že želiš uporabljat. Google Cal ti bo jasno zjebal vse, če mu ne poveš v katerem časovnem pasu si. Tule maš samo en thread kjer večina gleda kot kitajc v nov skret, ko jim kdo pove, da so tiste nastavitve tam z razlogom.

opeter ::

bajker je izjavil:

Ja, zarad enga ušivga telefona bi se eni kar pobil. Nč čudnga, da je tako sranje na svetu.


To bi bilo super. Svet bi bil takoj lepši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klinker ::

Ehh...se vedno je iPhone pred ostalimi, ceprav cisto brez napak ni niti ta gadget, tako kot noben drugi. Sam ga sicer nimam ker se mi zdi idiotizem dajat 500€ in vec za nek klincev telefon in sem si raje GalaxyAce za 1€ na SiMobilu vzel. No, mel sem se po rokah se GalaxyS od frenda ter iPhone3GS od drugega frenda in kar lahko recem je samo to da ima Google se kar nekaj dela da dohiti iOS, tako glede kvalitete aplikacij, lahkosti uporabe, kot na odzivnosti sistema ki je pri iPhone-u dalec tako pred GlaxyAce kot S. Aja tega S-a sem sprobal tako z original Androidem 2.1 kot z zadnjo verzijo, na katero je updateal pred kakim tednom. Sicer zame nic od tega ne odtehta "500x" in vec visjo ceno iPhone-a in bo zame, vsaj dokler ga v takih akcijah ne bom mogu kupit, ostal le precenjen gadget s katerim si folk pumpa ego.

techfreak :) ::

500/300 = 1,6 če slučajno ne veš

Mogoče iPhone 4 res težko dobiš v akcijah za 1€, za malo več (zadnjič sem gledal za nekje 30GBP) pa bi vsekakor lahko.

klinker ::

Halo...govorim za slovenski trg kjer sploh lahko do akcije prides. In cena brez vezave me ne zanima ker kupujem na vezavo tako kot vecina folka, tako da kar se mene tice je iPhone 500x drazji od GalaxyAce v nobenem primeru pa 500x bolsi, bo prej samo ene 20-30% bolsi, vsaj od tega kar sem mel po rokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

nekikr ::

Ne, iPhone je 10000x cenejši od tvojega telefona. Pri meni namreč lahko skleneš naročnino za 100€ mesečno (za neke spodobne prenose in minutaže) za telefon pa odšteješ 0,0001€. 10000x slabši pa tudi ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

techfreak :) ::

V vsakem primeru moraš primerjati telefone pri enakem paketu (brez vezave ali pa naročnina za xy €). Sploh pa bo ponudnik od tebe dobil veliko več denarja kot pa bi stane telefon in zakupljene vsebine, ki jih boš porabil.

kuglvinkl ::

Vaše punce so v drugač v redu? Fak... :)

techfreak :) ::

O čem ti zdaj to? klinkerju je težko dopovedati, da ne bo dobil smartphone-a, ki je 500x cenejši od iPhone-a.

klinker ::

nekikr je izjavil:

Ne, iPhone je 10000x cenejši od tvojega telefona. Pri meni namreč lahko skleneš naročnino za 100€ mesečno (za neke spodobne prenose in minutaže) za telefon pa odšteješ 0,0001€. 10000x slabši pa tudi ni.


Ja? kje to na NekikirTel ;((

techfreak :) je izjavil:

V vsakem primeru moraš primerjati telefone pri enakem paketu (brez vezave ali pa naročnina za xy €). Sploh pa bo ponudnik od tebe dobil veliko več denarja kot pa bi stane telefon in zakupljene vsebine, ki jih boš porabil.


Jst vem da sem brez vezave placeval po 40-70€ telefona mesecno. Zdaj imam M podjetni + MidiPlus kar mi znese 36€ na mesec in po ogledu porabe, je nisem sploh izkoristu do sedaj, tako da osebno sem v plusu in pa dobil sem kar dober telefon za 1€. Zal pa iPhonea pri nas tudi ni za dobit na vezavo tako da nimam kaj primerjat. Sej ce bi sluzu ene 5000€ mesecno bi si ga mogoce res ubodu, ampak bi se takrat razmislu ce je nek tel. dejansko vreden skoraj povprecne slovenske place, al pa bi ta denar verjetno raje porabu za en soliden vkend s svojo drago.

nekikr ::

Ja? kje to na NekikirTel

Da. Omrežje boš imel Mobitelovo, brez skrbi. Torej, podpiševa pogodbo, da prideš do 10.000x cenejšega telefona? (ko sva ravno pri nerelevantnih, izmišljenih in na splošno neumnih cifrah)

thramos ::

Krneki prodaja iPhone?
In jih zato hvali v vsaki temi? :)

nekikr ::

1. Ne, ne prodajam jih. Lahko mu ga pa zrihtam, če hoče, za 10.000x nižjo ceno od njegove igrače. For argument's sake (da se vidi, kako neumno je primerjati dve popolnoma različni stvari).
2. Niti ne hvalim, samo objektivno povem kako je s stvarjo. Na živce mi gre namreč neutemeljen bullshit aka.
če hočeš poslušat muzko recimo med rekreacijo, moraš kupit še mp3 ki paše v žep
če hočeš kej resnega narest na terenu, moraš kupit še laptop

Resno? To je zate komentar na mestu?

V vsaki temi posebej povem, da je za ene primeren, za druge ne. Če si v prvi skupini in imaš 500€ si ga kupiš, če nimaš potem pa ne. Če si v drugi skupini si ga isto ne kupiš. Ne pa pljuvati po njem (ali po kakšnem Android telefonu, pralnem stroju, avtomobilu), če ga od daleč nisi videl oz. če poznaš stvar samo s ST foruma. Velja za _vstavi_poljubno_znamko_. Ne samo za Apple.

thramos ::

Ampak če je primeren, ga pa lahko dobimo pri tebi, ne? ;)

nekikr ::

Lahko. Lahko pa tudi kakšnega Androida. Kaj je tvoj point?

thramos ::

V tem da je manjša razlika v teži mnenja, če izdelek hvali uporabnik ali pa prodajalec.

nekikr ::

No, naj te pomirim. Nisem prodajalec. Lahko pa kakšno stvar dobim sem in tja (tako Apple kot kaj drugega).

thramos ::

Hvala, si že vse razkril.

Mirno bom spal (do Android budilke ;)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Aston_11 ::

To je pri Applu itak gadget. Doplačaš, da dela tako. Bodo popravili.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115033 (6562) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15635786 (29115) Vajenc
»

Rusija ukinja poletni čas in uvaja nove časovne pasove

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4521756 (17624) Okapi
»

Applov iPhone napak prestavil uro

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4914454 (12177) SLO_Matej

Več podobnih tem