» »

Applove budilke ob premiku ure spet zvonile napak

Applove budilke ob premiku ure spet zvonile napak

vir: BBC
BBC - Tele zgodbe postajajo že prav neverjetne, saj ob vsakem premikanju urinih kazalcev s sončnega na poletni čas in nazaj Applov iPhone zamoči. Ko smo lani jeseni Evropejci kazalce premaknili nazaj, iphonu to ni uspelo. Spomladi s tem ritualom začnejo Američani, ki na poletni čas preidejo dva tedna pred Evropejci in sredi marca ga je iphone spet polomil. Včeraj smo uro prestavili še Evropejci - razen, očitno, uporabnikov Applovih izdelkov.

Misteriozni hrošč ni prizadel vseh uporabnikov, ampak le nekatere, poroča BBC. Nekaterim je alarm zvonil uro prehitro, drugim uro prepozno, tretjim sploh ni zvonil. Sodeč po izkušnjah uporabnikov, so prizadeti zgolj alarmi, ki so nastavljeni neponavljajoče, medtem ko se je sama ura pravilno prestavila. Rešitev problema je izbris vseh nastavljenih alarmov in vnos novih, dokler Apple končno ne pojasni, v čem je težava in kdaj jo nameravajo odpraviti.

97 komentarjev

«
1
2

Blisk ::

Rešitev je prodaj Apple in kupi karkoli drugega, kar namreč deluje.

simoni ::

meni je čisto normalno zvonil :D
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

gpc17 ::

Men tut ..

Limit-sky ::

Same here...

Ma$terM|nd ::

Kaj mi koristi če mi napako pojasnijo, odpravijo pa je ne.
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

r0ker ::

"Sodeč po izkušnjah uporabnikov, so prizadeti zgolj alarmi, ki so nastavljeni neponavljajoče, "
Steve Jobs:"Your job is wrong." Get a full time job!

S čimer pa kolegi zgoraj nimajo težav :)

Frenky ::

Meni ko smo šli na zimski čas ni zvonila, danes pa čisto normalno.

smash ::

meni recimo android ne zna sam nastavit časa...če dam automatic, mi kaže ene 5 minut nazaj....tolk da ne bodo samo jabolka na tapeti

amigo_no1 ::

Dajte no, ne delajte panike, iPhoni so namenjeni za uspešne japije/tajkune, oni se vstanejo, ko njim paše in ne obratno :)), tako da svet še vedno stoji.
Take grde govorice od jabolčnih hroščih razširjajo samo zavistneži, ki si ne morejo privoščiti jabolke.


ps
Prodam mojo staro Nokio, alarm dela vseskozi bp.
Ponudbe pod šifro: jabolkasoprevečšpricanaasojihševednonapadlihroščipress

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

vesolc ::

to bojo itak odpravli...sam bo to tud ena izmed novitet v 5 seriji...mogoč... ^^

lurker ::

Kaj mi koristi če mi napako pojasnijo, odpravijo pa je ne.
Če ti pojasnijo kako dela ura in budilka, če imaš time zone nastavljen za Timor, živiš v Alabami, neponavljajočo budilko si si pred enim letom nastavil za lokalni Londonski čas, sedaj pa pričakuješ, da te bo ta alarm pravilno zbudil v Spodnjem dupleku... je to pomoje čist dost. Mogoče jim ni treba nič popravljat. Mogoče je boljše, da večini dela, nekaterim zmešancem pa ne (kot je recimo pisec članka, ki se zbuja z nastavljenim opomnikom, kot je razvidno iz slike, in ne z budilko). Ne vem. Ampak, če bi pa pojasnili kako deluje budilka, bi mogoče trije od tistih šestih zmešancev lahko preprečili to zmešnjavo.

No, sej, mogoče je kje že pojasnjeno, samo men se ne da brat teh stvari. Dokler hudič in otroc zatulijo pravi cajt, ni problema.

HeMan ::

Novica o hrošču budilke na telefonu, ki ga ima manjšina. Zakaj že? :) In koga sploh to zanima? :)

gendale ::

to ni možno ker apple ima popolne izdelke
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Bellzmet ::

Hehe škart roba, da še budilke ne znajo poštimat:)

driver_x ::

Pa ravno iPhone sem si nameraval kupiti. :(

jype ::

Zdaj lahko kupiš en symbian in s prihrankom odpotuješ za en teden na morje.

driver_x ::

Pa še pri elektriki prihraniš, saj razen za gledanje na uro ni uporaben.

kitaj ::

lurker je izjavil:

če imaš time zone nastavljen za Timor, živiš v Alabami, neponavljajočo budilko si si pred enim letom nastavil za lokalni Londonski čas, sedaj pa pričakuješ, da te bo ta alarm pravilno zbudil v Spodnjem dupleku...

Če bi bil telefon res pameten, bi lahko sam ugotovil kje je.

amigo_no1 ::

driver_x je izjavil:

Pa še pri elektriki prihraniš, saj razen za gledanje na uro ni uporaben.

O rly ?
klici+sms+mms dela (osnovna funkcija telefona), takisto alarm, Opera mobile, pošta, fotoaparat, navigacija, touchscreen, predvajalnik muske&radio
; edino za widgete nisem prepričan (jih ne uporabljam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bor H ::

Tudi delajo na določenih modelih, sam ne probaj widgetov razložit iOS userjem ker pri njih to ne dela..

opeter ::

Jaz uporabljam samo SMS in klic. Občasno pogledam še na uro.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sirotka ::

Čudno, da pri meni vse deluje kot mora...pa sta 2 modela pr bajti.

gendale ::

opeter je izjavil:

Jaz uporabljam samo SMS in klic. Občasno pogledam še na uro.

potem si kupiš eno poceni nokio in uživaš v dolgem trajanju baterije in manj bugih :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tilen ::

Na Windows Phone 7 se je čas automatično prestavil, budilka je zvonila pravočasno. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gendale ::

a dela na windows phone 7 budilka tudi če je izklopljen telefon?
kaj pa na iphonu?

na androidu ne dela in to se mi zdi trapasto
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tilen ::

Ne dela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PNG ::

Moja Nokia C7 deluje v nulo...še pokarala me je, naj ne nastavljam ročno (ker sem to hotel storiti), saj bo to zame storila v roku 24ih ur. Čez noč mi je tudi sama spremenila uro alarma, tako da je prav zvonil, pa še vse sestanke pa zapise v koledarju prestavila za 1 uro.

Samo OK - to je pač zanič Symbian, ki je itak za en kurac in za odpad. Vsemogočni Apple iPhone, najboljša stvar takoj za tekočo vodo in narezanim kruhom pa tega tako ne potrebuje.

HeMan ::

gendale je izjavil:

a dela na windows phone 7 budilka tudi če je izklopljen telefon?
kaj pa na iphonu?

na androidu ne dela in to se mi zdi trapasto


A na laptopu dela? Ker pametni telefonu so bolj podobni računalnikom kot starim telefonom :)

Bob Rock ::

Android(nastavljen na CET) mi ze cel dan, ko vkljucim avtomatsko nastavljanje datuma in ure, uro prestavi na zimski cas.
Trenutno mi kaze da je ura pol dve.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

gendale ::

HeMan je izjavil:

gendale je izjavil:

a dela na windows phone 7 budilka tudi če je izklopljen telefon?
kaj pa na iphonu?

na androidu ne dela in to se mi zdi trapasto


A na laptopu dela? Ker pametni telefonu so bolj podobni računalnikom kot starim telefonom :)

če bios podpira in če je baterija not pol dela

na stacionarnem računalniku imam v biosu možnost vklopa ob določenem datumu/uri :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

PNG ::

Fak, o kakšnih samoumevnih funkcijah vi tu debatirate s temi raznoraznimi super-duper najboljšimi OSi...jao, jao.

gendale ::

Bob Rock je izjavil:

Android(nastavljen na CET) mi ze cel dan, ko vkljucim avtomatsko nastavljanje datuma in ure, uro prestavi na zimski cas.
Trenutno mi kaze da je ura pol dve.

jst mam tko nastavljeno pa dela
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

driver_x ::

PNG je izjavil:

Samo OK - to je pač zanič Symbian, ki je itak za en kurac in za odpad.


Sicer Symbiana že dolgo časa ne uporabljam in verjemam, da se je od takrat že močno izboljšal, ampak do zgornjega zaključka je prišla Nokia.

PNG ::

Ne, do tega zaključka je prišel en neumni ekonomist, ki nima nobene tehnične podlage in se je slučajno znašel na stolčku, da ima to besedo. Problem Symbiana ni zaostalost, temveč to, da gledamo vsi skoraj samo symbian že dobro desetletje in so se ga ljudje naveličali, ker se GUI resnično ni prav veliko spreminjal ;)

Tilen ::

Spreminjal se ni, ker je dolgo prinašal ogromne denarje. Brez sprememb.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

driver_x ::

Kakorkoli. Ampak budilka mu pa dela brezhibno!

mickey_ ::

gendale je izjavil:

to ni možno ker apple ima popolne izdelke


Drugi jih pa majo... Sem kupil pred časom HTC Desire pa mu niti multitouch ne deluje pravilno ko igraš igre Samo tega defekta nisem zasledil v nobenem članku ker pač ni apple pri katerem iščete vsako napako.

Drugače pa sem imel že tudi iphone, ipad v roki in je gladko boljši saj dela brez kakršnega štekanja, pri androidu pa skoraj vsaka igra šteka oz. ima lag. Edina pomanjkljivost so widgeti.

nekikr ::

Lagfix.

Lonsarg ::

@mickey ti pa najdeš primerjave iz trte zvite lol. Lohk tut jaz spišem eno aplikacijo, kjer multitouch ne dela pravilno za iPhone pa ti pokažem haha:D

Bug v alarmu zastopim se zgodi.

Ko pa par updajtov pride ven za iOS in je bug še vedno prisoten pa sklepam dapomeni par 100 ljudi odpuščenih pri Applu, tako se ne dela nikjer, še posebno ne pri Applu.

sgdjkdlsugi4 ::

mickey_ je izjavil:

gendale je izjavil:

to ni možno ker apple ima popolne izdelke


Drugi jih pa majo... Sem kupil pred časom HTC Desire pa mu niti multitouch ne deluje pravilno ko igraš igre Samo tega defekta nisem zasledil v nobenem članku ker pač ni apple pri katerem iščete vsako napako.

Drugače pa sem imel že tudi iphone, ipad v roki in je gladko boljši saj dela brez kakršnega štekanja, pri androidu pa skoraj vsaka igra šteka oz. ima lag. Edina pomanjkljivost so widgeti.


Multitouch na Desire-ju, ne da ne deluje pravilno, ampak ga touch panel sploh nima. Ima le DUALTOUCH, ki omogoca pinch-to-zoom. Pinch-to-zoom != multitouch. Je pa blo zelo pomankljivo napisano o tem, toda ce se ne znas sam pozanimat po netu, si si sam kriv.

lurker ::

Ko pa par updajtov pride ven za iOS in je bug še vedno prisoten pa sklepam dapomeni par 100 ljudi odpuščenih pri Applu, tako se ne dela nikjer, še posebno ne pri Applu.
Bug ni prisoten. Preber komentarje, potem pa poročaj koliko uporabnikom je v tejle temi iPhone zvonil narobe. Potem pa primerjaj s temo, kjer je bug še bil prisoten.

V članku tip sploh ne ve, da budilka ni isto kot koledar, ne pove katere verzije iOS-a imajo uporabniki ipd. Meni je danes budilka zvonila pravilno. Še več, tudi opomnik v koledarju je v nedeljo, ko smo že bili na novem času, zacingljal in poslal mail točno ob nastavljeni uri.

Verjetno uporabljam narobe(tm).

Lonsarg ::

lurker sej ni nikjer receno bilo, da se vedno pojavi bug, kakor se je na zacetku. Ob specificnih parametrih pa se se vedno pojavi pise na raznih straneh. Ce ga 95% uporabnilov ne dozivi se ne pomeni da buga ni za ostalih 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

opeter ::

gendale je izjavil:

opeter je izjavil:

Jaz uporabljam samo SMS in klic. Občasno pogledam še na uro.

potem si kupiš eno poceni nokio in uživaš v dolgem trajanju baterije in manj bugih :)


Saj. Sicer imam Samsunga, ki ima neko solarno celico in telefon je brez fotoaparata. Stal pa je 1 € :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lurker ::

Ob specificnih parametrih pa se se vedno pojavi pise na raznih straneh.
Katerih specifičnih parametrih?

Version 4.1, Paris France - repeated alarm monday to friday

Alarm Clock went off 1 hour early (6:57am instead of 7:57)
I deleted my alarms and reactivated them to ring at 7:57... and it didn't go off.
Got up late for work

Weird how the time is good but the alarm clock system sticks with the old time..
No shit, Xavier!

A je mogoče, da je 4.1 tisti specifični parameter?

amigo_no1 ::

opeter je izjavil:

gendale je izjavil:

opeter je izjavil:

Jaz uporabljam samo SMS in klic. Občasno pogledam še na uro.

potem si kupiš eno poceni nokio in uživaš v dolgem trajanju baterije in manj bugih :)


Saj. Sicer imam Samsunga, ki ima neko solarno celico in telefon je brez fotoaparata. Stal pa je 1 € :D

Model in kje si ga kupil ?
Dejansko polni baterijo na sonce ?

Bor H ::

mickey_ ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

mickey_ je izjavil:

gendale je izjavil:

to ni možno ker apple ima popolne izdelke


Drugi jih pa majo... Sem kupil pred časom HTC Desire pa mu niti multitouch ne deluje pravilno ko igraš igre Samo tega defekta nisem zasledil v nobenem članku ker pač ni apple pri katerem iščete vsako napako.

Drugače pa sem imel že tudi iphone, ipad v roki in je gladko boljši saj dela brez kakršnega štekanja, pri androidu pa skoraj vsaka igra šteka oz. ima lag. Edina pomanjkljivost so widgeti.


Multitouch na Desire-ju, ne da ne deluje pravilno, ampak ga touch panel sploh nima. Ima le DUALTOUCH, ki omogoca pinch-to-zoom. Pinch-to-zoom != multitouch. Je pa blo zelo pomankljivo napisano o tem, toda ce se ne znas sam pozanimat po netu, si si sam kriv.


aja? Vsepovsod pri specifikacijah zraven piše Multitouch ( http://www.gsmarena.com/htc_desire-3077... http://www.phonearena.com/phones/HTC-De... )

Azgard: tu ni nič kriva aplikacija saj sploh nisem imel te kot je na posnetku, ampak dve drugi (ne spomnim se točno imena, sta pa nekje top na marketu "Cut the... nekaj takega" ). Pa tudi če igraš igre kjer moraš uporabiti dva prsta (joystick + drugi gumbi) včasih zajebava.

Bistvo pa je da vedno najdete napake samo pri applu.

gendale ::

jah pač ne vejo kaj pišejo

HTC Desire @ Wikipedia
tuki ti lepo piše da dual touch

http://www.htc.com/www/product/desire/s...
tuki tud nikjer ni omenjen multi touch
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tr0n ::

In zakaj ni delalo?

Ura se prestavi, alarm pa ostane taksen, kot je. Potem ze default implementacija ni bila ok.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115515 (7044) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636586 (29915) Vajenc
»

Rusija ukinja poletni čas in uvaja nove časovne pasove

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4521905 (17773) Okapi
»

Applov iPhone napak prestavil uro

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4914506 (12229) SLO_Matej

Več podobnih tem