» »

Belgijski SABAM pričakuje nadomestila za poslušanje glasbe od tovornjakarjev

Belgijski SABAM pričakuje nadomestila za poslušanje glasbe od tovornjakarjev

TorrentFreak - Belgijsko združenje avtorjev, skladateljev in založnikov SABAM (Société d’Auteurs Belge – Belgische Auteurs Maatschappij), ki opravlja podobno nalogo kot slovenski SAZAS, pričakuje, da bodo vozniki tovornjakov v Belgiji začeli plačevati prispevek za poslušanje glasbe na delovnem mestu. Vsa podjetja, ki imajo več kot devet zaposlenih, morajo plačevati prispevek SABAM-u, če v svojih prostorih predvajajo glasbo, kamor sodi tudi poslušanje radijskih postaj.

Po tolmačenju SABAM-a so kabine voznikov tovornjakov delovni prostor, zato so zavezanci za plačevanje prispevka, ker poslušajo radio. Vsi se s tem seveda ne strinjajo, saj vozniki radio poslušajo tudi zaradi prometnih in vremenski informacij, ki neposredno vplivajo na njihovo varnost, poudarja belgijski poslanec Maggie De Block. Minister za gospodarstvo Vincent Van Quickenborne dodaja, da je kabina voznikov zasebni prostor, zato zahteva SABAM-a ne vzdrži.

SABAM medtem trmasto odgovarja, da imajo po zakonodaji pravico zahtevati nadomestilo od slehernika, ki posluša glasbo pri opravljanju posla. Dodajajo, da čeprav morajo vozniki poslušati radio zaradi varnosti, kljub temu uživajo brezplačne skladbe na radiu. Zato si tudi prizadevajo za obvezno plačevanje prispevka vseh tovornjakarjev.

64 komentarjev

«
1
2

Tody ::

A od taksistov pa ne? Pa vseh, ki imajo službene avtomobile? Kje je tukaj demokracija? Tole je zrelo za evropsko sodišče o diskriminaciji!!

Pyr0Beast ::

HA ha ha ha ha he he he. Mi na kraj pameti ni padlo da bi se spomnil kaj takega, dobri so.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

roba87 ::

haha. Ta novica bi bila idealna v petek, ko je 1.april.

Ales ::

Na žalost so take prvoaprilske šale čisto resne...

morbo ::

Hm, a je naključje da vse te "organizacije za zaščito glasbenih avtorjev" povsod delujejo enako: kot nacistični odredi steklih vampirjev?

Do sedaj sem bil mnenja da pravico do predvajanja skladb plačujejo radijske postaje, ki stroške pokrijejo z oglasi, zato da lahko končni naslovniki muziko poslušamo zastonj. Kakšna točno je razlika ali radio poslušam v prostem času ali med delom?

Če ti poslušaš radio nič ne "predvajaš", ampak zgolj loviš tisto kar predvajajo drugi.

christooss ::

Kaj pa policisti, reševalci ter gasilci? Prav tako ima gotovo SABAM nekaj službenih avtomobilov (well educated guess) katerih prostor je delovno mesto.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

amigo_no1 ::

Nič bat, tovornjakarji vejo kako se reči streže, postavijo blokado sredi glavnega mesta & vpadnicah& pristaniščih in cela država obstoji :D.
In takrat so trgovine kmalu prazne, ljudje zamujajo v službe itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

squngy ::

Sepravi vsi ki delajo od doma, morajo tudi plačevati prispevek? (če poslušajo radio)

Sicer pa, če so komadi na radiu brezplačni zakaj so potem gor raklame?

Ezg3ta ::

Najboljše da kar na državni ravni uvedejo davek na poslušanje glasbe, ker smo vsi v čisto vsakem trenutku potencialni poslušalci radia, kjer se predvaja avtorska glasba (na delovnem mestu, kot tudi doma) :)

#000000 ::

Zdele v Trzinu mrzlično pripravljajo podoben paket :) Matjaž se pa tolče po veleumni betici "pa što se nisam ja setio toga"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

amigo_no1 ::

squngy je izjavil:

Sepravi vsi ki delajo od doma, morajo tudi plačevati prispevek? (če poslušajo radio)

Seveda, tudi gospodinja, ki doma kuha govejo juho mora plačati, če takrat posluša radio Veseljak.

c00L3r ::

Glasbena industrija se bo morala začet zavedat, da jim je Radio in TV samo brezplačna reklama. Služit morajo predvsem z koncerti in nekaj z prodajo albumov/komadov.

Ne pa da nabijajo nadomestila/prispevke/davke vsepovsod, kje je vklopljen radio v ozadju.

morbo ::

Vsa podjetja, ki imajo več kot devet zaposlenih, morajo plačevati prispevek SABAM-u, če v svojih prostorih predvajajo glasbo, kamor sodi tudi poslušanje radijskih postaj.

Najprej CD kupiš 5x precenjeno, potem pa moraš še plačevat za njegovo predvajanje :)
Plačuješ tudi za "predvajanje radia", čeprav nisi ti tisti ki predvaja. Podporo takim zakonom bi pričakoval v kakšni diktatorski banana republiki, ne v civilizirani Evropi.

Kaj pa doma, recimo, mulc kupi mami The best of Avsenik, tj. en CD, potem pa muziko posluša cela družina (vsi ostali zastonj!!). Avtorji imajo tukaj milijardne izgube - še posebej če daš malo bolj naglas in muziko sliši tudi sosed. Bog ne daj da postaviš roštilj na vrtu, povabiš frende in daš gor CD - to bi se moralo kategorizirat že kot organiziranje javnih zabav, za kar bi moral plačevati licenco avtorjem.

M-XXXX ::

Bog ne daj da postaviš roštilj na vrtu, povabiš frende in daš gor CD - to bi se moralo kategorizirat že kot organiziranje javnih zabav, za kar bi moral plačevati licenco avtorjem.

Če pobiraš po 2€ (za hrano in pijačo) pravzaprav že je:D

#000000 ::

Pa sej sazas pri nas dobi keš že ko ti kupiš avtoradio, enako je verjetno v belgiji, zakaj bi pol plačeval še zato ker ga poslušaš.

zmaugy ::

A če si na WCju ob pljuskanju kakcev v školjko požvižgavam kakšno popularno popevko in me pri tem sliši sosed (tanke stene v stanovanjih, nagnjeno okno), ki dela od doma, mi lahko SAZAS zaračuna za nepooblaščeno izvajanje avtorske glasbe, sosedu pa za poslušanje avtorske glasbe na delovnem mestu? :))

Tem avtorskim agencijam se je strgalo.;((
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MajorM ::

morbo je izjavil:

Vsa podjetja, ki imajo več kot devet zaposlenih, morajo plačevati prispevek SABAM-u, če v svojih prostorih predvajajo glasbo, kamor sodi tudi poslušanje radijskih postaj.

Najprej CD kupiš 5x precenjeno, potem pa moraš še plačevat za njegovo predvajanje :)
Plačuješ tudi za "predvajanje radia", čeprav nisi ti tisti ki predvaja. Podporo takim zakonom bi pričakoval v kakšni diktatorski banana republiki, ne v civilizirani Evropi.

Kaj pa doma, recimo, mulc kupi mami The best of Avsenik, tj. en CD, potem pa muziko posluša cela družina (vsi ostali zastonj!!). Avtorji imajo tukaj milijardne izgube - še posebej če daš malo bolj naglas in muziko sliši tudi sosed. Bog ne daj da postaviš roštilj na vrtu, povabiš frende in daš gor CD - to bi se moralo kategorizirat že kot organiziranje javnih zabav, za kar bi moral plačevati licenco avtorjem.

Kar prirejaj vrtne zabave dokler jih sploh še smeš. Namreč prej ali slej bo naša vrla Država verjetno uzakonila, da boš moral imeti catering in po končani veselici seveda še posebni odvoz smeti od Simbio-a. Pa na profesionalno podjetje ki bo skrebelo za red ne pozabi.
In vse to za to da boš lahko na vrtu pojedel kako pleskavico in pivo s prijatelji.
Aja, pa seveda bo obvezna prisotnost reševalne ekipe za prvo pomoč v primeru če se ga preveč kdo napije. Seveda bo nato sledila še kazen plavih organov pregona ker se je na pikniku pogovarjalo naglas in je zvok pogovora prekoračil zakonsko dovoljeno mejo 10 dB.

:)
P.S.: Ha! Da ti bodo pa takoj SAZASa visel za vratom z računom za predvanjanje glasbe. Čeprav boš špilal muziko ki je tvoje avtorsko delo.

Blisk ::

Tile so res bolani, do skrajnosti....

morbo ::

Je kdo že patentiral ptičje žvrgolenje? Ali pa šumenje gozda? Tukaj bi se dalo kar dobro zaslužit.

Saj poznate tisto pesmico:

Pleši, pleši črni kos
kak' bom plesal, če sem bos?
nimam za čevlje, ne za milo
ker SAZAS-u plačujem nadomestilo
:D

globoko grlo ::

ampak res, kakšen svet je to, še mal pa bomo mel davk na zrak, pa sex, pa svetlobo

revolution.is.my.solution

Keyser Soze ::

Damn, bo treba kmalu našim severnim sosedom demokracijo začet uvažat.

P.S.: Ampak! Moramo mal počakat da digitalček uleti. Bo že povedal nam trotom zakaj je to dobro in edino pravilno ter zveličavno. :D
OM, F, G!

antonija ::

SAZAS strikes back in 3... 2... 1...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

driver_x ::

Saj ne moreš verjeti, česa vse se domislijo.

sirotka ::

Jao, povsod isti bedaki.

McGregorSL ::

W T F... thats all i have to say

Juwe ::

Hahaha, so pa rkli ja, če je v prostoru več kot 9 delavcev al kk ž... V tovornjako se jih zihr tejk fura! :D

jype ::

Te avtoprevozniki so navadni lopovi! Uboge umetnike silijo v propad, sami se pa fijakajo naokoli s temi tovornjaki, da vse ceste uničujejo!

Blisk ::

Demokracija je legalno zatiranje ljudi!

gruntfürmich ::

ja, tudi od kmetov bi bilo potrebno pobrati nadomestila, če imajo radio v kabini!:D:))
ampak hej, oni se živijo od subvencij, tovornjakarji pa načeloma ne!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Kmetje so pa itak najhujši, oni si po možnosti še brezskrbno žvižgajo kakšno melodijo, ki jo je v krvavem potu skladal revež, ki zdaj zre v zadnje riževo zrno na krožniku in posluša, kako mu kruli v želodcu.

SuperVeloce ::

globoko grlo je izjavil:

ampak res, kakšen svet je to, še mal pa bomo mel davk na zrak, pa sex, pa svetlobo

revolution.is.my.solution

Davek na "zrak" že imamo?!!

MIHAc27 ::

Zakon bi morali enostavno popraviti, da bi pisalo 9 ljudi na isti lokaciji.
Ker so avti in kamijoni registrirani za max 2-5 tako lepo padejo pod mejo.

Drugače pa kar nekaj radijskih postaj (vsaj pri nas, tiste ki poznam) veliko vrtijo ene in iste komade. Če ne bi vedel bolje, bi si mislil da morajo plačati za vsak komad določen znesek, da ga lahko neomejeno predvajajo (zares pa plačujejo glede na to koliko imajo poslušalcev).

driver_x ::

Jaz sem pa v samozaložbi izdal CD v nakladi enega izvoda, ampak ga imam doma v sefu zaklenjenega, da se slučajno ne bi z njim kdo okoriščal, ko bi ga poslušal.

Matako ::

Zanimivo je da je definiciji gusarstva relativno blizu nasilno izterjevanje blaga in denarja od "mimoidočih".

Se pravi so SAZAS, SABAM in podobni neke vrste pirati.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

gruntfürmich ::

kaj če imajo gostilne okna odprta plačajo več, kar tudi naključni mimoidoči slišijo viže iz radia?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

Zakaj že? Nisi prebral zakona? Ne plačujejo po glavah, ki poslušajo. Večina vas je padla pod nivo gostilniške debate.

jype ::

gruntfürmich> kaj če imajo gostilne okna odprta plačajo več, kar tudi naključni mimoidoči slišijo viže iz radia?

Upajmo. Ne morš zaratega k edn ni zaprl okna pustit da glasbeniki po cestah hirajo!

polentarska ::

Po moje je stvar taka. Vse kar se predvaja na radiu in tv je marketing ali reklama. Služijo pa naj s koncerti. Ali po domače, koncertirajo oz.delajo naj.

nekikr ::

Kar si ti misliš nima nobene veze. Kar je v zakonu je pomembno.

antonija ::

Jup, zakon je treba spremenit in tem pijavkam prekinit cuzanje denarja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bor H ::

polentarska je izjavil:

Po moje je stvar taka. Vse kar se predvaja na radiu in tv je marketing ali reklama. Služijo pa naj s koncerti. Ali po domače, koncertirajo oz.delajo naj.


sploh producenti, ki praviloma živijo od % prodaje ali pa recimo jazzerji, ki naredijo plato, odigrajo 5 koncertov in naprej nove plate štancat? Tvoj predlog podpira, da glasbeniki manj ustvarjajo in več izvajajo.

zerox ::

polentarska je izjavil:

Po moje je stvar taka. Vse kar se predvaja na radiu in tv je marketing ali reklama. Služijo pa naj s koncerti. Ali po domače, koncertirajo oz.delajo naj.

Vsi avtorji niso ravno izvajalci ;)...

Spc ::

haha.
Zaj še samo čakam, da bomo morali plačat sazasu ker nosimo zokne.

čeprav morajo vozniki poslušati radio zaradi varnosti, kljub temu uživajo brezplačne skladbe na radiu.

Od kdaj pa treba za radio plačat ?
Se pravi če poslušam radio city sem ilegalec ker poslušam "zastojn glasbo" ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

SuperVeloce ::

Da ne boš mislil, SAZAS ni edini ki bi rad imel kakršnokoli nadomestilo... RTV prispevek se plačuje tudi za radio (čeprav tu plačamo poslušalci). Torej nimaš TVja, imaš pa radio (tudi tvoj avto šteje!)? Plačaš ~4eur.

Daniel ::

Res, nam kmetom bi vsekakor morali nabiti ta davek, ko tako razkošno živimo, da lahko celo poslušamo glasbo v traktorju (v starejših sicer ne, tam je glasba hrup motorja). Upam da ne izvejo, da tudi v hlevu krave poslušajo radio, saj nam potem lahko uvedejo še davek po glavi goveda ki posluša.

jype ::

Daniel> saj nam potem lahko uvedejo še davek po glavi goveda ki posluša.

A to še niso? So pa res teleta. Sej je vsakomur jasno, da mleko krav, ki poslušajo punk, opazno bolj odžeja!

Spc ::

Ne. Preberi zakon, da ne boš še kdaj izpadel bedak.

Ja napačno sem se izrazil.
Govorim za brezplačne radije in ne državne..
Radio city, center, netfm .. itd itd.
 

nekikr ::

Ja, kaj pa govoriš točno poleg tega, da nimaš pojma kako stvar funkcionira?

kpkp ::

Kaj pa če bi sazas in podobni meni plačali, ker v mojem privatnem prostoru zasedajo radiske frekvence z njihovem nezaželjenim "sranjem".
Enostavno ne moreš informacije pošiljat okoli in vsakega, ki te informacije "ujame" obdavčiti. Po tem principu bi se jaz lahko postavil pred pisarno SAZASa, začel nekaj nakladati in jim nakoncu meseca poslal račun za "strokovno svetovanje".
Če oni zahtevajo, da jaz plačam njihove informacije, jaz zahtevam da njihove informacije ne vdirajo v moj vsak dan (še posebej pa v privat prostore)...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECJ: Za predvajanje glasbe v zobozdravstveni ordinaciji (in še kje) ni potrebno plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5419504 (16797) cegu
»

Še enkrat: ISP-ji nimajo obveznosti filtriranja informacij, ki se prenašajo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4622560 (19843) JanK
»

Ponudniki interneta naj bi zaračunavali nadomestilo za spletno piratstvo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
18856207 (51005) Gregor P
»

Poslušanje glasbe med spanjem

Oddelek: Loža
233367 (2783) cbelica

Več podobnih tem