» »

kok gotovine lahko neseš cez mejo

kok gotovine lahko neseš cez mejo

simonsimon ::

Se prav zanima me ce kdo ve kok je max znesek gotovine k jo lahko neseš čez mejo da ne komplicirajo na letaliscih. Pa če je kej odvisen od drzave do drzave in letalisca...
hvala

#000000 ::

Kokr ga lahko neseš, ampak vse kar je nad 10.000 evrov je treba prijavit. Drugač pa kor si ga zmožen nest oz. lahko tud v prikolici pelješ če ne drugač, ja pa seveda fino je če je tvoj :)

zavajon ::

Jaz nosim po svetu 200EUR za rezervo, sicer uporabljam kartico in bankomate ;)

lonz ::

#000000 je izjavil:

Kokr ga lahko neseš, ampak vse kar je nad 10.000 evrov je treba prijavit. Drugač pa kor si ga zmožen nest oz. lahko tud v prikolici pelješ če ne drugač, ja pa seveda fino je če je tvoj :)



He, he; you made my day!
...arrrrrr, shiver me timbers...

Izi ::

Preberi: Slo-Tech: Več kot 10000 eur gotovine čez mejo?
Če imaš v žepu več kot 10 jurjev gotovine vedno rabiš potrdilo, drugače ti vse skupaj enostavno vzamejo brez da bi spraševali od kot ti. Tudi če se voziš samo po Evropi kjer ni nobenih fizičnih mej.
Se mi zdi pravilno. Zakaj bi kdorkoli na svetu, v dobi kreditnih kartic, nosil toliko gotovine naokoli, razen če ne gre za ukraden denar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

amigo_no1 ::

Izi
Tvoje mnenje me spominja na senatorje v tej novici http://slo-tech.com/novice/t461115

It is my f** money, so what is your problem ??

Izi ::

amigo_no1 je izjavil:

It is my f** money, so what is your problem ??

Saj lahko nosiš naokoli kreditno kartico na kateri imaš milijon, pa ti ne bo noben težil.
Glede gotovine pa morajo nujno biti omejitve. Večje vsote gotovine so 99% produkt kriminalnega dejanja. Pranje denarja, prostitucija, droge in podobno.
Tisti 1% poštenjakarjev, ki bi po mestu hodili z 10.000 EUR ali več v žepu pa je tako ali tako v nevarnosti, da jih kdo oropa in bi bilo že zaradi njihove varnosti bolje, da bi bilo to strogo prepovedano.
Če vprašaš mene bi morali strogo prepovedati nošnjo več kot 1000 EUR gotovine pri sebi. Tudi hranjenje večjih vsot gotovine doma bi jaz strogo prepovedal, koliko ljudi je bilo že ubitih ker se je razvedelo, da doma hranijo denar.

amigo_no1 ::

In če grem jutri v Nemčijo kupit avto/delovni stroj/whatever_pač s 40k v žepu sem potem kar avtomatsko kriminalec ali kaj ? Get real.
Najboljše da me kar prijaviš :))

Mavrik ::

40k na roke? Why would you do that?

Poleg tega pa jasno piše da rabiš potrdilo - če je tvoj denar ti ga verjetno ne bo težko pridobiti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Izi ::

Kdo pa danes še kupuje avto z gotovino? Razen ciganov na sumljivih avtosejmih, kjer je tako ali tako vsak drugi avto ukraden.
Get real. Saj nismo več v Jugoslaviji sredi 80. let.
Že desetletja se rabljene avte kupuje preko za to usposobljenih avtohiš, ker ti uredijo vse papirje in še garancijo dobiš, kar pomeni, da ti vse okvare odpravijo v garancijskem roku. In tam se plačuje s kartico in ne s kupi denarja.

Keyser Soze ::

Mavrik je izjavil:

40k na roke? Why would you do that?

Ko sem jaz prodajal avto, mi je "keš na roke" plača preko šalterja v banki. Skuzmi, takšnih biznisov se gremo vse manj, razen če je kakšen "dober" razlog zadaj.

Da ne govorim kakšen jok je pol, ko kaj crkne al pa kdo pride kdo za tabo, da ni dobil kupnine v celem znesku oz. je sploh ni dobil.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Izi, saj se hecaš, ne?

Zakaj bi uporabljal kartice? Dokler je gotovina zakonito plačilno sredstvo jo bom uporabljal, če mi bo pasalo.

40k na roke? Why would you do that?


Zakaj pa ne?

Izi ::

kst, gotovina se uporablja bolj kot ne samo še v nerazvitih delih sveta. Več kot se uporablja gotovine, bolj zaostala je država. Razviti svet gotovine skorajda ne pozna več. Bil sem v Ameriki in razen nekaj kovančkov ki jih rabiš za avtomate in za puščanje tringelta, ki je tam v navadi, nisem videl njihovega denarja nikjer. Če v trgovini plačaš z gotovino te gledajo kot čudaka in seveda moraš pustiti cel bankovec, ker nikjer nimajo ničesar za vrnit. Tistih klasičnih blagajn v katere se spravlja denar sploh nikjer več nisem videl, povsod so samo še terminali za kartice. Z gotovino plačujejo samo kriminalci, ker je vsaka uporaba kartice zabeležena. Trgovec te pa kolne, ker nima kam dati tistih papirčkov in kovancev, pa še nevarno je, da ga oropajo, če se opazi, da je kje kaj fizičnega denarja.
Predvidevajo, da bo tudi pri nas v nekaj desetletjih tako. Denar v fizični obliki se pospešeno poslavlja.

Od denarja so ostale bolj kot ne samo še številke. Je bistveno lažje za države in banke, ko denarja ni treba več tiskati kot včasih ampak samo preprosto vtipkajo nove številke v računalnik in že so na voljo nove milijarde za zapravljanje >:D

qshtr ::

Izi je izjavil:

kst, gotovina se uporablja bolj kot ne samo še v nerazvitih delih sveta. Več kot se uporablja gotovine, bolj zaostala je država. Razviti svet gotovine skorajda ne pozna več. Bil sem v Ameriki in razen nekaj kovančkov ki jih rabiš za avtomate in za puščanje tringelta, ki je tam v navadi, nisem videl njihovega denarja nikjer. Če v trgovini plačaš z gotovino te gledajo kot čudaka in seveda moraš pustiti cel bankovec, ker nikjer nimajo ničesar za vrnit. Tistih klasičnih blagajn v katere se spravlja denar sploh nikjer več nisem videl, povsod so samo še terminali za kartice. Z gotovino plačujejo samo kriminalci, ker je vsaka uporaba kartice zabeležena. Trgovec te pa kolne, ker nima kam dati tistih papirčkov in kovancev, pa še nevarno je, da ga oropajo, če se opazi, da je kje kaj fizičnega denarja.
Predvidevajo, da bo tudi pri nas v nekaj desetletjih tako. Denar v fizični obliki se pospešeno poslavlja.

Od denarja so ostale bolj kot ne samo še številke. Je bistveno lažje za države in banke, ko denarja ni treba več tiskati kot včasih ampak samo preprosto vtipkajo nove številke v računalnik in že so na voljo nove milijarde za zapravljanje >:D


Dej ne seri. Septembra 2010 sem v ZDA v treh tednih VEČINOMA plačeval z gotovino. Nikjer nikoli nobenega problema, kaj šele da bi me kdo gledal kot čudaka. Mislim, da je celo protizakonito, da bi zavrnili plačilo z gotovino (razen v izjemnih primerih).

IceIceBaby ::

Meni se tudi tole zdi čudno. Zadnje čase kar precej hodim okoli, pa še nikjer se niso sekirali, če sem jim pomolil gotovino pod nos.

Tudi avto (nov) sem že plačal z gotovino, pa niso komplicirali.

Aja...sem pozabu napisat, da sem kriminalc. Facepalm

M-XXXX ::

Mavrik je izjavil:

40k na roke? Why would you do that?

Poleg tega pa jasno piše da rabiš potrdilo - če je tvoj denar ti ga verjetno ne bo težko pridobiti.

Kako to potrdilo zgleda? Banka da, da si dvignil pri njih? Ker tole je res mal zanimivo, ker če bi mene ustavil ko sem šel po avto bi enostavno tist denar vzel, ker sem ga pač imel pri sebi :D?

#000000 ::

Z neta snameš obrazec in ga natisneš, verjetno ga imajo na vsakem mejnem prehodu KLIK

keworkian ::

Vsi potniki, ki potujejo v Skupnost ali iz nje z gotovino v vrednosti 10.000,00 EUR ali več oziroma z gotovino enake vrednosti v drugih valutah ali z lahko zamenljivimi vrednostnimi papirji (npr. obveznicami, delnicami, potovalnimi čeki) v enaki vrednosti, morajo znesek v skladu z uredbo prijaviti carinskim organom. Ta ukrep je uveden kot pomoč v prizadevanjih EU da vas lažje ožamemo, ker ne smemo si dovoliti, da bi nekdo imel več denarja kot državni funkcionar. To je protizakonito.


Tole se boljše bere.

M-XXXX ::

kst, gotovina se uporablja bolj kot ne samo še v nerazvitih delih sveta. Več kot se uporablja gotovine, bolj zaostala je država. Razviti svet gotovine skorajda ne pozna več. Bil sem v Ameriki in razen nekaj kovančkov ki jih rabiš za avtomate in za puščanje tringelta, ki je tam v navadi, nisem videl njihovega denarja nikjer. Če v trgovini plačaš z gotovino te gledajo kot čudaka in seveda moraš pustiti cel bankovec, ker nikjer nimajo ničesar za vrnit. Tistih klasičnih blagajn v katere se spravlja denar sploh nikjer več nisem videl, povsod so samo še terminali za kartice. Z gotovino plačujejo samo kriminalci, ker je vsaka uporaba kartice zabeležena. Trgovec te pa kolne, ker nima kam dati tistih papirčkov in kovancev, pa še nevarno je, da ga oropajo, če se opazi, da je kje kaj fizičnega denarja.

Haha večjega bullshita ta teden pa še nisem prebral...
2 meseca bil v ZDA pa niti ena od tvojih stvari ne drži...

fosil ::

Če imaš v žepu več kot 10 jurjev gotovine vedno rabiš potrdilo, drugače ti vse skupaj enostavno vzamejo brez da bi spraševali od kot ti.

To misliš če greš čez mejo ali tudi znotraj EU?
Imaš kakšen vir za to?
Tako je!

Furbo ::

En folk je tako ponosen na to, da nima denarja, da ne ve kaj bi si izmislil proti tistim, ki si drznejo imeti petstotaka v žepu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

Denar v fizični obliki se pospešeno poslavlja.


Ne se ne. Verjetno si pozabil na ogromen črni oz. sivi trg, kjer se pač ne plačuje ravno s karticami:P

Company ::

Izi je izjavil:

kst, gotovina se uporablja bolj kot ne samo še v nerazvitih delih sveta. Več kot se uporablja gotovine, bolj zaostala je država. Razviti svet gotovine skorajda ne pozna več. Bil sem v Ameriki in razen nekaj kovančkov ki jih rabiš za avtomate in za puščanje tringelta, ki je tam v navadi, nisem videl njihovega denarja nikjer. Če v trgovini plačaš z gotovino te gledajo kot čudaka in seveda moraš pustiti cel bankovec, ker nikjer nimajo ničesar za vrnit. Tistih klasičnih blagajn v katere se spravlja denar sploh nikjer več nisem videl, povsod so samo še terminali za kartice. Z gotovino plačujejo samo kriminalci, ker je vsaka uporaba kartice zabeležena. Trgovec te pa kolne, ker nima kam dati tistih papirčkov in kovancev, pa še nevarno je, da ga oropajo, če se opazi, da je kje kaj fizičnega denarja.
Predvidevajo, da bo tudi pri nas v nekaj desetletjih tako. Denar v fizični obliki se pospešeno poslavlja.

Od denarja so ostale bolj kot ne samo še številke. Je bistveno lažje za države in banke, ko denarja ni treba več tiskati kot včasih ampak samo preprosto vtipkajo nove številke v računalnik in že so na voljo nove milijarde za zapravljanje >:D


Tole je pa čisto nakladanje. Poleti 2010 sem 90 % plačil naredil z gotovino, in me ni nihče čisto nič čudno gledal, kvečjemu sem dobil kak popust.

Keyser Soze ::

Čudno, da si nihče ne obregne ob moj post. Na uč bi rekel, da imamo pač opravka z mlajšimi uporabniki, ki sem ji zdi popolnoma normalo nest s sabo jurja, da z njim plačajo starega Pežoja.

Gotovina je OK plačilno sredstvo za majhne zneske. Za Mercator, Hofer, ipd. Za plačevanje večjih neskov, ki se merijo v par tisočakih, 10 tisočakih, ipd, je takšno plačevanje precej neodgovorno oz. neumno, bolje rečeno.

Sledljivosto denarnega toka ni, varnost je na nuli, hitro pride do nezaželjenih napak, ipd. Izrecno željo po gotovini danes zaslediš samo še pri lokalnih okrepčevalnicah, manjših prodajalnah in pri poslih na črno.
OM, F, G!

Furbo ::

Zakaj je plačevanje v gotovini neodgovorno in neumno? Ker je tebe strah iti po ulici z jurjem v žepu? No jaz osebno se bolje počutim s 500EUR v žepu kot pa brez.

Ko bo pa jutri zaradi sončnih peg ali kake druge neumnosti crknila bančna mreža in si ne boš mogel kupiti niti žemlje, boš pa na novo razmišljal o tem, kdo je neodgovoren in neumen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Keyser Soze ::

Nepismen much?

Preberi še enkrat, potem pa otresaj. Do takrat te pa ni za jemat resno.
OM, F, G!

šernk ::

Sledljivosto denarnega toka ni, varnost je na nuli, hitro pride do nezaželjenih napak, ipd. Izrecno željo po gotovini danes zaslediš samo še pri lokalnih okrepčevalnicah, manjših prodajalnah in pri poslih na črno.


no...nekdo ki uspešno prodaja pohištvo (s za par k EUR vred) sploh ne posluje s karticami, na banko dvignit tistih 5k EUR in mu nesti tja.

avte smo še vedno vse plačali z gotovino direktno na roko in to nove avte v avtohiši, ne na črnem trgu. sam ravno manjše zneske raje plačujem s kartico in velike z gotovino.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JanK ::

Izi je izjavil:

Bil sem v Ameriki in razen nekaj kovančkov ki jih rabiš za avtomate in za puščanje tringelta, ki je tam v navadi, nisem videl njihovega denarja nikjer. Če v trgovini plačaš z gotovino te gledajo kot čudaka in seveda moraš pustiti cel bankovec


Tole pomoje bolj velja za velika mesta a-la New York, ne pa za ruralno Ameriko.

IceIceBaby ::

avte smo še vedno vse plačali z gotovino direktno na roko in to nove avte v avtohiši, ne na črnem trgu. sam ravno manjše zneske raje plačujem s kartico in velike z gotovino.


Enako. Jaz imam kartico za trgovino, gostilno, bencin itd. Da se mi pač ni treba ukvarjati z drobižem in menjati večjih bankovcev.

Ostalo pa raje plačujem z gotovino, tudi nove avtomobile in večje stvari.

Sledljivosto denarnega toka ni, varnost je na nuli, hitro pride do nezaželjenih napak, ipd. Izrecno željo po gotovini danes zaslediš samo še pri lokalnih okrepčevalnicah, manjših prodajalnah in pri poslih na črno.


Do kakšne napake pa pride? Prešteješ 2x tisti denar, potem prejemnik 2x prešteje pa je. Res ne vidim problema.

Sledljivosti denarnega toka pa tudi ne razumem najboljše. V kakšnem smislu? Če daš par 10k za avto ali stanovanje menda ja veš kam si dal denar.

Jaz kartic ne maram ravno zaradi sledljivosti. Kartice odpirajo velike možnosti nadzora. Za razliko od CCTV in podobnih bedarij se lahko vsaj temu čim bolj ognem.

Keyser Soze ::

He, he. Me vpraša kakšne sledljivosti... :D

Sem že povedal vse kar lahko. Resnim so zadeve jasne, šalabajzersko poslovanje je pa še vedno stalnica vidim. Bo treba enkrat en korenit miselni preskok naredit če se mislimo pomaknit naprej.
OM, F, G!

IceIceBaby ::

Ah dej no. Kakšen miselni preskok? Kakšen napredek? Meni se zdi slepo zaupanje v kartice in številke na bančnem računu vse prej kot napredek.

Še vedno nisem slišal pametnega razloga, da bi moral s kartico plačevati. Oz. da nebi plačeval z zakonitim plačilnim sredstvom.

Keyser Soze ::

Ne da ga nisi slišal. Prelen si da bi ga zgruntal. Tvoja izobrazba pa žal ni moja skrb. Še enkrat preberi celo temo, ti zna razširit obzorja.

Lahko noč.
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

Gotovina je zakon. Kartico imam v denarnici bolj kot rezervo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Furbo ::

Keyser Soze je izjavil:

He, he. Me vpraša kakšne sledljivosti... :D

Sem že povedal vse kar lahko. Resnim so zadeve jasne, šalabajzersko poslovanje je pa še vedno stalnica vidim. Bo treba enkrat en korenit miselni preskok naredit če se mislimo pomaknit naprej.


Miselni preskok kam? V svet velikega brata? Eni so pa res neomejeno omejeni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mehmed ::

Izi je izjavil:

kst, gotovina se uporablja bolj kot ne samo še v nerazvitih delih sveta. Več kot se uporablja gotovine, bolj zaostala je država. Razviti svet gotovine skorajda ne pozna več. Bil sem v Ameriki in razen nekaj kovančkov ki jih rabiš za avtomate in za puščanje tringelta, ki je tam v navadi, nisem videl njihovega denarja nikjer. Če v trgovini plačaš z gotovino te gledajo kot čudaka in seveda moraš pustiti cel bankovec, ker nikjer nimajo ničesar za vrnit. Tistih klasičnih blagajn v katere se spravlja denar sploh nikjer več nisem videl, povsod so samo še terminali za kartice. Z gotovino plačujejo samo kriminalci, ker je vsaka uporaba kartice zabeležena.


Tole pa je idiotizem dneva. Pojma nimas koliko penzionerjev pri nas dvigne penzijo takoj, ker so jim bankomati komplicirani. Po tvojem so kriminalci potem?
Imas cisto legitimne razloge, da imas raje gotovino. Lahko nisi vesc s karticami, jim ne zaupas, ne zaupas bankam, rad puscas napitnine, imas lepo sponko za bankovce, ne maras da je ravno vsak nakup zabelezen nekje, rad imas pregled nad denarjem, ne maras obresti na karticah... Pazi to, nekje imas celo popuste na gotovino.

Aja pa ce si kdaj v dilemi je enostavneje vreci kovanc kot kartico.

gendale ::

manjša sledljivost je kvečjemu dobra lastnost gotovine
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

blackbfm ::

odvisno od situacije :)

St235 ::

Kolicina denarja, ki ga lahko neses cez mejo je omejena na 10k EUR (denar, obveznice...) omejitev je zaradi preprecevanja pranja denarja. Kot je bilo za omenjeno velika vecina ljudi ne potuje z taksnimi kolicinami gotovone vsakodnevno.

Podbno je potrebno priajvit vecje dvige ion pologe gotovine in podobno.

dela ::

Mavrik je izjavil:

Poleg tega pa jasno piše da rabiš potrdilo - če je tvoj denar ti ga verjetno ne bo težko pridobiti.


Imaš prav, vendar se mi dozdeva, da tudi če denar ni tvoj ali izhaja iz prodajanja mamil, prostitucije ali od koderkoli že, potrdila ne bo težko dobiti (rečeš, da je to denar, ki si ga zadnjih 5 let dvigoval z bankomata in ga hranil doma, čeprav si dvignjenega porabljal). Čemu potem služi to pridobivanje potrdila (razen tega, da je ena dodatna stvar, ki jo moraš opraviti)?

PaX_MaN ::

Čemu potem služi to pridobivanje potrdila (razen tega, da je ena dodatna stvar, ki jo moraš opraviti)?

Ja, a niste hotli met obrnjeno dokazno breme?:P

dela ::

Jaz nikoli. Ker gre v tem primeru samo za formalnost, pa ne služi niti tistim, ki bi ga želeli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA se širijo zahteve po možnosti gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10719759 (14619) MrStein
»

Bankomati na vsakem koraku? Kako pol cashless? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311423 (9337) perci
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523341 (20426) thramos
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888049 (71515) AndrejO

Več podobnih tem