» »

Več kot 10000 eur gotovine čez mejo?

Več kot 10000 eur gotovine čez mejo?

Tero ::

Torej prijatelj bi rad kupil neko drago rabljeno ozvočenje. Malo sem se pozanimal pa sem opazil da moraš prijavit večjo količino gotovine.
Ampak tu pa imam veliko nejasnosti. Piše da zunaj meje EU. Torej predvidevam da v EU ne rabiš prijavit. Ampak kaj se šteje kot EU? Ali je to schengenska meja? Ali so to članice EU(npr. moraš prijavit če greš iz Romunije v Madžarsko ko sta oba v EU?)
Kako je z Švico ko ni v EU ampak je pa v schengnu? Kje pol lahko to prijaviš?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

XsenO ::

Imho najbolše je da vprašaš.
Toda po logiki od tistega kar sem prebral in glede na
"Na Petišovce pa je 28. junija 2009 prispel romunski državljan, ki je v imel hlačnem žepu z elastiko spetih 32.030 evrov. Carina je vso neprijavljeno gotovino začasno zasegla in o njej bo odločalo sodišče. "
nebi smelo biti težav, če le ne greš iz meja EUja.

Za Švico, pa bilo dobro se pozanimati, če nima kakšne posebne ekonomske ugodnosti z eujem.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Yohan del Sud ::

Eno glupo pitanje. Zakaj pa rabi gotovino? Običajna elektronska transakcija v takem primeru bi bila logičen korak. Tudi za Švico. On pove št. računa, nakažeš in ima v treh dnevih tam. Seveda je tu problem zaupanja, pa vseeno.
www.strancar.com

Okapi ::

Drugo vprašanje pa, v čem je problem prijavit? Pač na meji poveš, da imaš s seboj ful keša in to je to:P

O.

#000000 ::

Kok je znesek nakazila ko banka sporoči davčni ?

Yohan del Sud ::

In kaj ima davčna tu? Transfer lastnega denarja kolikor jaz vem še ni obdavčen. Vsaj ne s strani države. Niti v Švico. In pustimo zdaj interne bančne stroške. Drugo je, če ga ukradeš državi. :)
www.strancar.com

oemdzi ::

A ni to limit na osebo ? Torej ce jih je vec ....

connel ::

Ja, na osebo je limit, tk kot pri ostalih stvareh ;) Več jih gre pa je.

Okapi ::

Kakšen limit? Saj lahko neseš več, samo prijavit moraš.

O.

ABX ::

Pejta dva skupaj in vsak naj ima 50% gotovine v žepu. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

;-) ::

Ni 20.000 na osebo?

Kok je znesek nakazila ko banka sporoči davčni ?


Ni ga.

PacificBlue ::

Zato so cilji uveljavitve Uredbe na področju čezmejnega plačilnega prometa naslednji:
izenačitev stroškov ter provizij za domača in čezmejna plačila, opravljanje hitrih, varnih in poceni plačil v evrih na območju EU za račun potrošnikov ter majhnih in srednjih podjetij do zneska 12.500,00 evrov (od 1.1.2006 predvidoma 50.000 evrov)..

http://www.bsi.si/placilni-sistemi.asp?...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8333010 (8251) Leko
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134513 (80013) BlaY0
»

placevanje s PayPalom

Oddelek: Omrežja in internet
111473 (1300) sloncek

Več podobnih tem