» »

Začel se je Innorobo

Začel se je Innorobo

Heise - Od srede do petka poteka v Lyonu mednarodno srečanje robotikov iz svega sveta. Prireditev Innorobo sestoji iz sejemskega in konferenčnega dela, ki ju organizira francosko združenje robotikov Syrobo. Želijo si, da bi se na tem mestu srečali vsi, ki v robotiki kaj pomenijo, in predstavili trende v svetu robotov.

Na sejmu je okoli 80 razstavljavcev iz 12 državah, ki predstavljajo različne robote, nekatere izmed njih prvikrat v Evropi. Tako najdemo tamkaj humanoidne robote, robote za poučevanje, robote hišne pomočnike (npr. sesalnike) itn. Tudi predavanja so zanimiva, piše Heise, saj izpostavljajo uporabo robotov za različne naloge. Noel Sharkey z Univerze v Sheffieldu je predaval o uporabi v vojni, kjer so brezpilotna letala zgolj prvi korak. Če te dandanes krmili še vsakega en pilot, bodo v prihodnosti ljudje namesto posameznih upravljali cele jate robotov, ki bodo v fini motoriki avtonomni.

Cynthia Breazeal z MIT-a je predavala o uporabi robotov v civilne namene, kjer so možnosti takisto neomejene. Pravi, da bodo v prihodnosti roboti dobili več socialnih funkcij, saj bodo predstavljali presečišče tehnike, človeka in živali ter vplivali na njihove interakcije in soobstoj. Dominique Sciamma s Strate Collège ugotavlja, da oblika ne sledi več zgolj funkciji, marveč je estetika tudi pri robotih že pomembna. Zanimiva je tudi dilema, ali zgolj človek oblikuje robote po svoji meri ali pa tudi ti vplivajo na njegovo ravnanje. Sciamma je omenjala tudi transhumanistične ideje, o katerih teče debata tudi na forumu.

Pod črto je na prireditvi optimistična atmosfera, ki napoveduje skorajšnji preboj robotov v vse pore naših življenj. Videli bomo, kdaj in če sploh se bo to uresničilo. Innorobo se zaključi v petek.

10 komentarjev

antonija ::

Pod črto je na prireditvi optimistična atmosfera, ki napoveduje skorajšnji preboj robotov v vse pore naših življenj.

Da nisem nekaj takega ze slisal na enih crno-belih dokumentarcij kjer so kovinske piksne z veliko luckami pocele ceuga boga stvari za svoje masterje. Ampak zdej bo pa to 100% delovalo ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kandidat ::

En "pilot" bo upravljal cele jate robotov.

Pismu, to bo kakor v Starcraftu. Samo kliknu boš pa boš prefukal celo mesto.
To je v bistvu super za generale, ker bodo imeli res tapravo kontrolo nad bojiščem.

morbo ::

antonija je izjavil:

Pod črto je na prireditvi optimistična atmosfera, ki napoveduje skorajšnji preboj robotov v vse pore naših življenj.

Da nisem nekaj takega ze slisal na enih crno-belih dokumentarcij kjer so kovinske piksne z veliko luckami pocele ceuga boga stvari za svoje masterje. Ampak zdej bo pa to 100% delovalo ;)

:))

Ampak robote-sesalce si lahko že kar vsak kupi. Od sesanja pa do zasužnjenja človeštva ni več daleč, optimistično napovedujejo strokovnjaki.

Jst ::

>Ampak robote-sesalce si lahko že kar vsak kupi.

Hotel kupiti enega, ki ni stal celo premoženje, pa sem žalosten ugotovil, da ima premalo moči. Galaxy II za 300EUR. Sicer dobro opravlja svojo funkcijo, ampak posesa samo "površinsko."

Če kdo pozna/ima avtomatski/robotski sesalnik, ki mu dobro služi, bi bil vesel nasveta. Dal bi pa nekje do 500EUR. Če je globinski in povrhu še vodni, bi dal nekje do 1000EUR. To bi bil luksuz. Jaz namreč živim sam s psom v mansardnem stanovanju in pucam v povprečju ene 6 ur / teden. Če bi za tla poskrbel, robot bi se število ur konkretno zmanjšalo...

edit: Po razmisleku porabim kar precej več, kot pa samo 6ur na teden...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

morbo ::

@Jst, več kot 6 ur / teden? Potem bo bolje da prodaš psa. hec, hec... :)

Tile robosesalci so bolj ko ne larifari, IMO. V večini primerov ga je potrebno redno uporabljat, da se umazanija preveč ne nabere. V tem primeru se vprašaj ali bosta ti in pes zdržala gledat in poslušat sesalec, ki se bo vsak dan zaletaval v pohištvo in zidove. Sploh pa če imaš stanovanje polno krame (in kateri tip nima polno krame vsepovsod :D) == ovir, potem je glede na ceno/čas stara metla Mk1 še najboljša alternativa.

Jst ::

>@Jst, več kot 6 ur / teden? Potem bo bolje da prodaš psa. hec, hec...

Problem so razne omare, kjer imam krožnike, šalce,... To vzame fuuuul časa. Potem kopalnica. Na prvi pogled nič posebnega, a ti vzame točno 1uro časa.

Tale Galaxy II je bolj podoben suhemu pometanju kot sesanju. (Pa btw: ne zaletava se, tako je pameten :) )

Za tla jaz uporabljam tisto modro "metlo," ki jo močiš v vodo in z vzvodom potem stisne (modro) peno. Pa ker je pes doberman, ni toliko dlak, razen v obdobjih, ko menja dlako.


edit: Pa čeprav sem dec, nimam vsepovsod "svinjarije" - treba se je zadovoljiti in domov pripeljana punca bi najbrž zbežala, če bi na tleh, po mizah, omarah bilo vse (zelo vidno) umazano. Pes pa sam skoči v banjo zvečer, da mu stuširam noge. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

morbo ::

Jst je izjavil:

dit: Pa čeprav sem dec, nimam vsepovsod "svinjarije" - treba se je zadovoljiti in domov pripeljana punca bi najbrž zbežala, če bi na tleh, po mizah, omarah bilo vse (zelo vidno) umazano.

Nisem govoril o umazaniji, ampak o šari - škatle z robo ki jo boš nekoč še potreboval, odsluženi računalniki / komponente, kabli, bukve, obleke, nahrbtniki, športna oprema, okrasna ropotija... Ne laži da imaš vse po predalih 8-)

Vse to ovira robosesalca da opravi svoje delo. Če misliš resno z nakupom, potem najprej povprašaj o izkušnjah nekoga ki ima (in uporablja!) to stvar, preden zmečeš nezanemarljive denarce zanj.

Jst ::

Galaxy II sem imel doma na predstavitvi (275EUR) in nisem bil zadovoljen z njim. Kot da bi na hitro s suho navadno metlo pometel v smetišnico.

>Ne laži da imaš vse po predalih

Nisem niti rekel tega, ampak sesalca bi motile samo mize s stoli ter naslonjač. Seveda pa nimam tako kot vidiš v reklamah za kakšno kuhinjo ali dnevno sobo. Pa saj to nima nobeden. To, da imamo deci vse razmetano, če nimamo "gospodinje," je en navaden mit.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Fave ::

Kdaj je naslednji tak sejem v Evropi?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

roli ::

Jaz sem s svojo roombo kar zadovoljen. V sobi imam par papagajev in te male zverine kljub temu da so v kleti nasmetijo celo sobo. Pa leti po sobi perje, semena, bla bla bla. Roomba se vsak dan lepo prižge in zadevo spuca, jaz pa jo vsake dva-tri dni spraznim. Pa enkat vsake 14 dni še njo malo spucam. Zadeva vzdržuje tako dokaj čisto stanje okoli šare se pa tudi kar ok vozi. Edino enkrat mi je uničila slušalke, ki so padle iz mize. Je tako lepo potrgala jih iz kablov in kabel narezala na koščke.:)
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Veliki Britaniji so z roboti prvič operirali oko in rezultati so fenomenalni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
167068 (5543) zmaugy
»

Mercedes-Benz robote zamenjuje z ljudmi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
239162 (6272) tikitoki
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
286031 (5359) MrStein
»

Razvoj vojaških robotov z umetno inteligenco

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
434336 (3530) BluPhenix
»

RoboCop je dobil brata - spoznajte RoboGrunta! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
798004 (6263) Brane2

Več podobnih tem