» »

Transcend StoreJet USB kabel

Transcend StoreJet USB kabel

slitkx ::

Najbrž se da dobiti rezervnega? Videti je namreč, da je šel po gobe - če dam disk k ušesu, namreč slišim, da se vrti, torej ni morto di crepo.
Problem je pa, da ga sistem (Win7) ne zazna. Sem sprobal tudi v Ubuntu, pa ga tudi ni prikazalo.

blackbfm ::

Da bi bil kabel fuč? Dvomim. Sicer pa lahko priklopiš s katerimkoli kablom, ne rabiš ravno tega Y

slitkx ::

En USB je napajalni, drugi podatkovni.
Ker pa niti na šihtu ne dela, tudi v Ubuntu na root ga ne zazna, vrti pa se, je dosti verjetno, da je USB čip v njem fuč. Bo šel v odprtje, pa proba prek SATA...

blackbfm ::

Kar se tiče kabla, je podatkovni dovolj. Razen pri kakšnih redkih napravah rabiš dodatno napajanje.

slitkx ::

Če je podatkovni dovolj, zakaj je potlej v navodilih za uporabo izrecno napisano, da se uporabi oba kabla?

blackbfm ::

Eh pusti ti navodila. V praksi je pač tako da ne rabiš dodatnega napajanja. Veliko 2.5 diskov sploh nima priloženega Y kabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

slitkx ::

Navodila so z namenom.

blackbfm ::

Konkretno v tem primeru..z Y kablom deluje v 100% primerih, z navadnim pa 99%. Koliko je smiselno imet zraven še en privesek od kabla pač vidiš. Sploh pa škoda dodatnega usb porta. Sicer pa delaj kot ti paše.

slitkx ::

Veliko predlogov, a odgovora na moje vprašanje pa ni.

blackbfm ::

Odpri start meni v win7 in napiši disk management in potem create and format disk partition. Povej če ti tam notri pokaže disk.

slitkx ::

Poznam to. Ne, ne pokaže ga. Poglej, kaj je vprašanje tega topica.

Gapi ::

Kak konektor je na dugm koncu? Maš na obeh koncih 2x usb ali imaš usb ki se razdeli v usb plus pover vtikač? Jest sm dobil zraven svojega usb ohišja tri kable. Edn podatkovni in dva za extra napajanje. Edn je napajanje iz usbja drugi iz konektorja tipkovnice. Na ohišju imam še stikalo ali se napaja iz usb ali iz zunanjega vira.



Vidm da med mojim editiranjem poslal odgovor
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

slitkx ::

Na koncu, ki gre v disk, je mini USB konektor, na drugem koncu je pa Y razdelitev, pri čemer gre iz glavnega (napajalnega) kabla ven še podatkovni kabel, oba konektorja na tem koncu sta pa klasična USB.

bukev ::

razstavi prenosni disk, nato pa priklopi direktno v PC.
Sem že imel primer, da preko USB nikakor ni šlo, direktno preko sata sem pa vsaj uspel rešiti vse podatke.

slitkx ::

Bi se na mojem mestu odločil za razstavitev, ko še imaš mesec dni garancije?
Res, da naj bi bili strokovnjaki, vendar pa gre za vprašanje morebitne zlorabe podatkov.

Pyr0Beast ::

Eh. Garancija je vredna natanko nič ko hočeš rešiti podatke.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slitkx ::

Konkretno - gre za http://www.transcendusa.com/products/Mo...

Home => Products => StoreJet Drives => StoreJet 25M

Danes na šihtu sem se že oglasil v Helpdesku, smo dali dol oblogo, odšraufali na enem koncu. Problem je pa, ker sta na drugem koncu zelo močna lepilna trakova, ki skupaj držita disk. Tudi brisanje nalepk z alkoholom ni pomagalo, se nista nič zmehčala. Ne vem, kje se kaj drži pod pokrovom, tako da ne vem, kako naj se lotim odpiranja, da ne bi česa spodaj poškodoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Pyr0Beast ::

Disk ? Nimaš ti to usb ključka ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slitkx ::

Ne, za zunanji disk gre, ki pa ima povezavo prek Y USB kabla.

Pyr0Beast ::

Potem pa razdri zadevo. Verjetno je še na dnu privijačena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slitkx ::

Ja, če bi imel kako shemo, kako zgleda znotraj, bi bilo lažje. Z razdiranjem na pamet lahko pa še kaj poškodujem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595078 (4352) T-Mac
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224060 (3445) Bodiny
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282481 (1347) *ziga*
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619905 (14105) MISKO_GR
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293699 (3536) Vikking

Več podobnih tem