» »

ZUNANJI trdi disk naredim sam

ZUNANJI trdi disk naredim sam

WinXP ::

Imam vprašanje. Ali je bolje "narediti" sam svoj zunanji trdi disk po svoji izbiri?
Gledam tele WD Book Essential,ampak se mi zdi da niso toliko hitri diski,pa razmišljam da bi kupil POSEBEJ ZUNANJE OHIŠJE ZA zunanje trde diske in vanj vstavil disk serije F3...
Je to boljša ideja?:)

Zasledil sem pa da zunanji diski "delajo" na USB,nekateri pa na ESATA (Firewire je pa počasnejši od USB,razen Firewire 800) tako da ali ga priklopim potem raje na ESATA,da bo hitrost prenosa podatkov večja?:)

jest10 ::

Če maš preko USB, je čisto vseeno kakšen disk uporabiš. In Firewire je vedno hitrejši od USBja:P

boogie_xlr ::

Pomoje je preko e-sata še najboljše.

WinXP ::

Firewire je vedno hitrejši od USBja:P

Firewire 800 JE hitrejši od USB Firewire 400 pa NI ,ker dela samo na 400,USB pa na 480
 ESATA - FIREWIRE 800/400 IN USB PRIMERJAVA

ESATA - FIREWIRE 800/400 IN USB PRIMERJAVA



Najboljši priklop bo na E-SATA,vidim...:)

Zdi se mi da je boljša "izbira" če "NAREDIM" ZUNANJI TRDI DISK PO SVOJI IZBIRI
da kupim POSEBEJ ZUNANJE OHIŠJE ZA zunanje trde diske in vanj vstavim disk serije F3!
Je to boljša ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

kopernik ::

Ja, ohišje z usb in esata priklopom, noter pa disk po izbiri. Boš pa imel v tem primeru še dodaten kabel za napajanje.

zee ::

Lahko kupis 2,5'' disk, ki obicajno ne potrebuje dodatnega napajanja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kopernik ::

Se mi zdi, da zaradi esata rabiš dodatno napajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

LuGi ::

Rabiš dodatno napajanje za esata. Razen ce imas mobo ki podpira power over sata =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jest10 ::

Firewire je vedno hitrejši od USBja:P

Firewire 800 JE hitrejši od USB Firewire 400 pa NI ,ker dela samo na 400,USB pa na 480
 ESATA - FIREWIRE 800/400 IN USB PRIMERJAVA

ESATA - FIREWIRE 800/400 IN USB PRIMERJAVA




Ja, teoretično je USB hitrejši od Firewire 400. V praksi pač ne

WinXP ::

Prvič slišim zdaj za DODATNO napajanje...Kako dodatno napajanje? A ne more delat če ga priklopim normalno na E-SATA (isto kot če bi ga priklopil na SATA?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

5er--> ::

SATA priključek nima napajanja in ga moreš priklopit posebaj. USB ima npr. 2 pina za podatke in 2 za napajanje naprav. Verjetno ima kakšno ohišje uurejeno, da lahko vanj vstaviš trdi disk od prenosnika (ki zahteva le 5V), nato pa ga za podatke priklopiš na e-SATA, za napajanje pa na USB.

WinXP ::

Zanimivo! Aja sem dobil informaije o tem potrebnem dodatnem E-SATA napajanju (ki ga malu ne bo treba)
 Konec dodatnega napajanja pri E-Sata

Konec dodatnega napajanja pri E-Sata



Našel sem pa tale 2 zunanja ohišja glede na lepo zunanjost/ceno/zmogljivost:
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
in
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

5er--> ::

To ti je ze LuGi par postov povedal. ;)

WinXP ::

Kaj pa a ZUNANJI disk lahko povežem z NOTRANJIM v RAID (ker bosta istega proizvajalca in velikosti,kot to Raid zahteva...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

enadiz ::

Jst mam trdi disk Seagate Barracuda 500GB, rad ga bi spremenil v zunanji disk, kakšno ohišje moram kupiti,
na kaj moram paziti (priklopi, velikost).... Rabil bi eno cenejše ohišje ker trdega diska ne bom veliko prenašal... A je vredu npr. tale ohišje: link

ali pa tele : link

5er--> ::

@WinXP: Ja lahko. (to kar si navedel, raid kot tak ne zahteva)
Dodatek: Če boš imel semi-hardware raid moraš preveriti, če ti kontroler dovoli raid na zunanjem disku.

@enadiz: Pazit moraš, da boš kupil 3,5" ohišje, če je tvoj disk "ta velik" - za običajne pc-je, oziroma 2,5" ohišje, če je tvoj disk original mišljen za prenosnike. Poleg tega moraš vedet kakšen priklop ima disk (sata ali pata/ide) - ohišje mora imeti istega.

Poleg tega pa se moraš odločit kakšen priklop bo imelo ohišje. (e-SATA, USB ali pa mogoče Firewire)

(Pa to, da imaš Seagate Barracuda 500GB, ne pove nič od tega.)

Lonsarg ::

Mislim da je samoumenvno, če se posebaj ne poudari da gre za navadni disk = 3.5" disk.

Navadni, torej 3.5" disk pa vedno rabi dodatno napajanje, torej ohišje se poveže enkrat v računalnik in drugič v elektriko z adapterjem, nime tle veze z čim povežež podatkovno.

Če misliš disk uporablati kot navadni, torej skoz prikloplen in ne samo za filme, nanizanke itd, potem res raje nabavi tak ohišje z eSata, seveda rabiš na računalniku tudi ta vhod.
Ta dva linka, ki si dal mataoba samo USB. Tle maš enga lep in poceni in eSata ima.
http://www.mimovrste.com/artikel/204002...

Za RAID je pa tako, da softwerski raid znotrej operacijskega ni problem, če pa za raid skrbi čip, ali ločeni ali na matični, pa bo moral ta čip znati zaznati ohišje, kar ponavadi zna se mi zdi. Edino probaš lahko, da si zihr.

kopernik ::

Azgard, linkal je na ohišja za 2,5" diske zato je vprašanje na mestu.

WinXP ::

Aha... samo to nism vedel da rabi da ga priključiš še na elektriko...:|joj...kok pa kj porabi elektrike,predvidevam da malo? To se pravi če sem prav razumel ni važno al mam na ESATA,SATA alpa na USB rabi da se ga priključi še na elektriko? (al to samo za eSata priklop velja?)

Azgard,a na tista 2 ohišja ki sem ju linkal pa lahko dam kakšen ADAPTER če ima ohišje samo USB priklop,da ga potem pretvori v željeno ESATA,SATA ali FIREWIRE?...:O

5er--> ::

Aha... samo to nism vedel da rabi da ga priključiš še na elektriko...joj...kok pa kj porabi elektrike,predvidevam da malo? To se pravi če sem prav razumel ni važno al mam na ESATA,SATA alpa na USB rabi da se ga priključi še na elektriko? (al to samo za eSata priklop velja?)

Porabi malo. To, da rabiš zraven še dodaten napajalnik, ki disku (ohišju) dovaja elektriko za delovanje velja za vse navadne (torej 3,5") diske. Ta napajalnik je ponavadi zraven ohišja.

Azgard,a na tista 2 ohišja ki sem ju linkal pa lahko dam kakšen ADAPTER če ima ohišje samo USB priklop,da ga potem pretvori v željeno ESATA,SATA ali FIREWIRE?

Ne, oziroma je brez veze, če bi to naredil. (ne bi bilo nič hitrejše, ker je pol USB ozko grlo)

mrbungle ::

Sam sem kupil tega, in sem zadovoljen...
http://www.mimovrste.com/artikel/204002...

GrimReaper ::

Ta je ok, ima tudi eSATA in priložene vse kable. Edino tista plastična plošča ima slabo izračunane razdalje med luknjami, pač Made in China, ampak sem vseeno nekako vse 4 vijake privil, čeprav je bla sprva ena luknja na pol prekrita s plastiko.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Bodiny ::

Mene pa zanima, če je izvedljiva takšna zadeva: rad bi kupil ohišje za 2 zunanja diska (rabljena, identična vsak po 200GB - nekoč že bila v RAID-u)in jih dal v RAID 1. Ohišje bi naj imelo le USB priklop, priklopil pa bi ga v router D-Link DIR-635 v USB vhod. Kakšna ideja za ohišje in ali bi predstavljala diska v RAID-u kak problem za router?
Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458507 (7623) wolf123
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514198 (11429) Dromar
»

kateri zunanji disk?

Oddelek: Kaj kupiti
82532 (2315) frodo12
»

OCZ z eSATA 'ključkom'

Oddelek: Novice / Diski
424496 (3006) Jst
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619875 (14075) MISKO_GR

Več podobnih tem