» »

Dobesedno cudni stvari ???

Dobesedno cudni stvari ???

*ziga* ::

Zivjo.Pirjatelju sem prodal svoj sistem, ki je meni delal brez problema.No najprej sva se domenila, da mu ne bom prodal mojega diska, ker imam par podatkov, spil itd.No vse se je zacelo ko sem poskusil formatirat njegov disk ampak enostavno CD ROM in njegov stari IDE diska nista delala na enkrat(ni zaznalo cd roma, oba sta bila na enem IDE prikljucku).


No, ker je hotel, da mu rac. dela takoj sem mu prodal se HDD.No PC je delal brez problema samo grel se je nenormalno.No drug dan sem problem z pregrevanjem resil s tem, da sem bolj natancno in v zmerni kolicini nanesel termalno pasto in dal gor drug cooler.No prvic uspem bootat rac. v bios, da pregledam, ce je vse tako kot mora bit in restartam racunalnik in mi napise "Keyboard not detected".Avtomatsko se je zbootalo v Windowse in miska in tipkovnica nista delali(obe na PS/2 priklucku).


Na tipkovnici ni svetila nobena lucka, na miski pa obicajna rdeca lucka ampak nic ni delovalo.Prikljucim sestrino USB misko in stvar deluje.

Zdaj resno me zanima zakaj, ce sem samo zamenjal cooler in pognal rac zakaj bi na enkrat PS/2 porti kar umrli.Ker je miska svetila predidevam, da je napajanje preko njih OK in da delujejo.Se prejsni dan je racunalnik delal lepo z njegovo misko in tipkovnico.In tudi ko sem prvic po menjavi coolerja prizgal rac. je oboje delalo.


Ima kdo kaksen predlog/izkusnje?


LP

Galaxy ::

Si porithal master/slave pine na CD-ROM/IDE, kot tudi v BIOSu nastavil 1st boot device? Vrjetno bo to vzrok težav..

*ziga* ::

Ne s pini se nisem nic igral.Pa tudi, ce sem priklopil samo njegov disk sem dobil blue screen z nekim cudnim errorjem.Prej pa je njegov disk se delal v starem PC-ju.Res, da je imel obilo problemov vendar je slo v W brez problemov itd.


Sej za prvi problem se ne recem ampak glede drugega problema pa mi ni cisto nic jasno.

Pevec_t ::

Jaz sem imel podobno napako na Visti kjer ko sem gor inštaliral gonilnike za tipkovnico mi ni več miška delala če je mogoče kake gonilnike za tipkovnico gor inštaliral lepo doj pobriši in bi mogla stvar delovati

*ziga* ::

Ne nic nisem instaliral + cudno je to, da je prejsni dan vse delalo OK, ko pa sem zamenjal cooler pa se je pojavila ta napaka.

Brane2 ::

Navadne IDE enote morajo vedei, katero vlogo naj igrajo na kablu: master ali slave.

To jim dopoveš z jumperjem. Ta je lahko na master, slave, "sole" ( ali kaj v tem stilu- "only disk" npr, torej master brez slavea) ali CS ( cable select ).

CS pomeni, da enota sama zazna, na kateri konec kabla si jo prištekal ( master biti na koncu ) in se temu ustrezno obnaša.

Vsekakor pri teh zadevah ne smeš:

- zajebati jumperjev
- imeti en drajv na sredini kabla, konec pa prost
- imeti samo slave

Tudi ni pretirano dobro mešati enot različnih proizvajalcev, še manj pa dajati ob hitre diske prastare CD enot na isti kabel, še manj pa imeti staro enoto kot master, disk pa kot slave.
On the journey of life, I chose the psycho path.

KandazaR ::

Ne s pini se nisem nic igral.Pa tudi, ce sem priklopil samo njegov disk sem dobil blue screen z nekim cudnim errorjem.Prej pa je njegov disk se delal v starem PC-ju.Res, da je imel obilo problemov vendar je slo v W brez problemov itd.


master slave morš obvezno nastaviti saj zato pa nista delala cdrom pa disk hkrati. Glede blue screena pa moraš vedet da je to popolnoma druga konfiguracija in je potrebno nanovo namestit windows-e.

*ziga* ::

Ja vem za jumperje pa to sam nisem bil sigurn, da nebi kej zajebu se bol kot je.OK recmo, da je ta problem resen ampak ma kdo logicno razlago kaj se je zgodilo z misko in tipkovnico?

LP

Brane2 ::

Odpizdilo je varovalko zanju. Ob konektorjih na plati je ponavadi majhna varovalka-upor v ta namen.

Ju je kdo vštekaval/izštekaval med delom mašine ali v stand-by načinu ( ko je mašina kao ugansnjena na knof spredaj ) ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

*ziga* ::

Pomojem, da smo ja.Ampak, ce so porti kao mrtvi zakaj potem lucka na miski sveti(napaja se lahko edino preko PS/2)? Aja proti veceru je miska iz nenada zacela delovati ampak ko sem vkljucil tipkovnico pa spet oboje dead.Prijatelj je tudi vtaknil za misko in tip. zamenjano za pokusino, ce bi slucajno delalo ampak seveda ni.Smo tudi delali druge stvari v stand by nacinu(CMOS baterija ven in noter).Kje pa je ponavadi ta varovalka? In a je mozno to popravit? Gre se za maticno P5B Deluxe.


Tukaj mas sliko:




LP

Brane2 ::

MIslim, da si PS2 miška in tipkovnica delita vsaj eno signalno linijo ( od dveh, kolikor jih ima PS/2)

Če torej tipkovnica nima napajanja, se "obesi" na linije in ne pusti komunicirati niti miški.
On the journey of life, I chose the psycho path.

solatko ::

*ziga* - Zakaj si najprej ne pogledaš navodil, če ne veš kako se kakšni stvari streže. Za matično ploščo imaš v navodilih točno (z klicaji) opisano, česa ne smeš početi, kadar je plata priklopljena - menjava CPU, menjava RAM-ov, menjava CMOS baterije. Poleg tega moraš paziti na statično elektriko, kar glede na početje tudi niste pazili (razelektritev rok in orodja). Poizkusiš lahko tole - izklopi vse komponente, vse kable napajalnika na plati 4pinski in 20pinski, iztakni ven RAM-e, grafično in vse enote, potem pa še enkrat vzemi ven baterijo, naredi stik na ležišču baterije in potem ponovno vstavi baterijo, priključi vse po vrsti - RAM-e, električne priključke 20+4, grafiko IDE naprave (preveri jumperje - zadnji priključek je master, srednja je slave (ni pomembno katera naprava je gor lahko HDD ali optična enota, pomembno je samo da, ima jumper prav), priključi miško in tipkovnico (pazi na barve priklopov - zelena je miš) in potem moli, da vse dela. Vžgi računalniki, pojdi v Bios in nastavi točen čas in datum, enoto, ki bo boot-ala zadevo in bi moralo delovati. Če ne bo, si sesul matično ploščo s svojim vklapljanjem in izklapljanjem v stand bayu.

imagodei ::

Brane2, solatko,

čakta mal - kaj je z PS2 priklopi in kdaj lahko odklapljamo ter priklapljamo miš/tipkovnico? A prav berem, da se tega naj ne bi smelo priklapljati, če je na plati napajanje? (Ali kaj pomeni tisto, da je "mašina kao ugansnjena na knof spredaj"?)
- Hoc est qui sumus -

Mipe ::

Ja, tudi to mene zanima... že vse življenje preklapljam miške in tipkovnice med USB, PS/2 priklopi, zdaj pa berem, da tole scvre plato. :O

solatko ::

imagodei - dej si dobro preberi post, RAM, CPU, in odstranjevanje baterije se ne dela pri vklopljenih konektorjih (20 ali 24 + 4 ali 8) napajalnika.
PS2 pa se ne vklaplja pri prižganem računalniku tako kot USB naprave, ker PS2 ni plug&play. Torej, posegi na platah, za navedene komponente se priporoča na goli plati, brez priklopov napajalnika, PS2 naprave se vklapljajo pri ugasnjenem računalniku, stikalo na napajalniku je lahko na 1.

imagodei ::

solatko,

čigav post? Dopuščam možnost, da sem spregledal, ampak kdaj je OP rekel, da je menjal karkoli, ko je bila plata pod napetostjo (vklopljen napajalnik)? Res upam, da ni...

Za PS2 še nikoli nisem slišal, da bi karkoli odletelo, če priklapljaš/odklapljaš, ko je PC prižgan. Nisem vseved, ampak PS/2 priključke neprestano priklapljam odklapljam med delovanjem, pa mi do sedaj še noben PS/ vhod ni nehal delat. Čisto možno, da sem imel srečo in mi boš to prakso v bodoče odsvetoval. Bi pa prosil za eno utemeljitev, ker mi ni jasno, kaj se tako hudega zgodi pri priklopu ali izklopu tipkovnice.
- Hoc est qui sumus -

*ziga* ::

Lol...se pravi vsa ta leta nisem niti znal pravilno resetirat CMOS baterije.Jaz sem zmeraj mel v glavi, da se zadeva ne more resetirat kar sama od zraka in sem zmeraj priklopil v ta stand by nacin in vzel baterijo ven in noter mislec, da se tako resetira.To za PS2 konektorje pa slisim prvic, mogoce zato, ker jih niti nisem kej prevec uporabljal.Prej ste govorili tudi v varovalki.Se pravi ce je miska se takrat delala porti se niso fuc.Se pravi, ce bi njemu vse ven iz kiste zlozil in dal nazaj noter bi vse delalo?



LP

solatko ::

Pomojem, da smo ja.Ampak, ce so porti kao mrtvi zakaj potem lucka na miski sveti(napaja se lahko edino preko PS/2)? Aja proti veceru je miska iz nenada zacela delovati ampak ko sem vkljucil tipkovnico pa spet oboje dead.Prijatelj je tudi vtaknil za misko in tip. zamenjano za pokusino, ce bi slucajno delalo ampak seveda ni.Smo tudi delali druge stvari v stand by nacinu(CMOS baterija ven in noter).Kje pa je ponavadi ta varovalka? In a je mozno to popravit? Gre se za maticno P5B Deluxe.

solatko ::

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

*ziga* ::

Se opravicujem ampak bil sem na dopustu.


solatko kaj si mislil s tem? Torej je to mozno popravit ali so porti dead do konca?

LP

Brane2 ::

PS/2 NI Plug&Play. In ne samo to, ko priklapljaš ali odklapljaš karkoli, mora biti tudi napajalnik ugasnjen ( ne samo da je računalnik ugasnjen "na knof" odspredaj), ker je v "stand-by" načinu tipkvnica in dostikrat tudi miška pod napajanjem.

Slednje je bilo narejeno zato, da ti lahko prikorakaš in "prižgeš" PCja s pritiskom na tipko na tipkovnici.

Tudi ni dovolj, da samo ugasneš napajalnik, ampak moraš počakati vsaj 15 sekund, da se kondiji v njem spraznijo, sicer še vedno lahko spražiš kakšno komponento.

Če imaš LEDico na plati, ki gori tudi, ko je mašina ugasnjena, potem počakaj vsaj 10 sekund, ko ta ugasne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pomojem, da smo ja.Ampak, ce so porti kao mrtvi zakaj potem lucka na miski sveti(napaja se lahko edino preko PS/2)? Aja proti veceru je miska iz nenada zacela delovati ampak ko sem vkljucil tipkovnico pa spet oboje dead.Prijatelj je tudi vtaknil za misko in tip. zamenjano za pokusino, ce bi slucajno delalo ampak seveda ni.Smo tudi delali druge stvari v stand by nacinu(CMOS baterija ven in noter).Kje pa je ponavadi ta varovalka? In a je mozno to popravit? Gre se za maticno P5B Deluxe.


PS/2 ima štiri pine: GND- masa, VCC- napajanje: tistih 5V in dva signalna pina. Eden je podatkovni, drugi pa CLK, če se prav spomnim. Poleg napajalnih si tipkovnica in miška delita še enega od podatkovnih pinov.

Pa si ziher, da je napajanje na štekerju za tipkovnico ? KO ste zamenjali tipkovnico in miško, je lučka v miški še vedno svetila ( to ni nujno, lahko da miška prižge lampo šele ko se zmeni s PCjem, pa vseeno )...
On the journey of life, I chose the psycho path.

*ziga* ::

Res, da je minilo ze kar nekaj casa ampak, ce se prav spovnim je miska tudi svetila, ce smo zamenjali porta.Lahko pa je, da je miska mela se odprej tolko energije notri.Kot sem ze omenil je miska potem nenadno zacela delovati in jaz vklopim tipkovnico in oboje dead.To med delovanjem kompa.Za kaksno varovalko se pa gre to in a je mozno jo zamenjat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: *ziga* ()

Brane2 ::

A je možno, da ti je crknila tipkovnica ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

*ziga* ::

Nevrjamem, da bi s tem unicili tipkovnico + zakaj potem, ce je tipkovnica fuc se blokira misko?

TechStreme ::

Fak... s čem se vam da ubadat... Priklopiš na USB preko adapterja in če dela pustiš tko, če pa ne dela je pa tipkovnica ali pa miš sam še za mačko.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

hojnikb ::

Kupi tale adapter pa bo.
Drugič pa več pazljivosti pa bo.8-)
#brezpodpisa

Karen ::

Nisem vsega bral ampak daj poglej če si slučajno ps/2 tipkovnico priključil na port od miške in obratno - po obliki sta enaka, po funkciji pa ne.

*ziga* ::

@TechFreak!

Aha se vidi, da si ti ultra len, ker nisi niti prebral mojega posta.


Gre se za prijateljev komp on pa je trenutno brez kesa.Pa zakaj bi po nepotrebnem zapravlju kes, ce lahko popravis kar si naredu in imas eno izkusnjo vec?


@hojnikb

Ni slaba ideja.Pri isti trogovini prodajajo tudi 2x ps2 adapter za isto ceno.Mu bom sporocil.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
121744 (1034) amigo_no1
»

zakaj miska ne deluje??

Oddelek: Strojna oprema
387254 (6540) ecstasy
»

Miš ne dela (ne USB, ne ps2...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171934 (1760) tj6000
»

Računalnik ugasnjen, optična miš sveti, zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241874 (1394) Scorpia
»

Hud problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8815 (623) bodom

Več podobnih tem