» »

Groupon se pripravlja na največjo ponudbo delnic v zgodovini

Groupon se pripravlja na največjo ponudbo delnic v zgodovini

Bloomberg - Groupon, ki svojim uporabnikom na spletu ponuja ugodne ponudbe za izdelke in storitve, ki veljajo en dan, je nedavno zavrnil Googlovo prevzemno ponudbo za šest milijard dolarjev. Sedaj se skupaj z bankami pripravljajo na javno ponudbo delnic (IPO). Viri blizu teh priprav pravijo, da lahko cena podjetja v IPOju doseže 25 milijard dolarjev.

To bi bil največji IPO v zgodovini, saj dosedanji rekord drži Google, ki je leta 2004 prodal za 23 milijard svojih delnic. Tudi če Groupon ne bo prodan za tako ekstremno vrednost, bo zagotovo presegel 15 milijard dolarjev, s čimer bi se še vedno zavihtel na tretje mesto med IPO-ji vseh časov.

Groupon ima 70 milijonov uporabnikov in deluje na več kot 500 tržiščih. Lanskega aprila so v dokapitalizaciji njegovo vrednost ocenjevali na 1,3 milijarde dolarjev, januarja letos na 4,75 milijarde dolarjev, Google pa je zanj neuspešno ponujal šest milijard. Sedaj se je ta vrednost početverila. Točnih podatkov, kdaj bo IPO izpeljan, sicer še ni, naj pa bi se to zgodilo kmalu.

20 komentarjev

SkyNet ::

Lepo bo opazovati ko bo balonček počil ;)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

zos ::

Tole sranje za 25miljard? Facebook za 50? To ni realno.

phenom ::

Mogoče kdo ve, koliko bo pa stala 1 delnica?

Gandalfar ::

@phenom: za kaj ti je pa to pomembno?

fosil ::

Res ne razumem po kakšni logiki je tole vredno 25 mrd.
Tako je!

LexLuthor ::

Po skorajšnjem sesutju dolarja bo vse skupaj vredno en q-ratz, zato zdaj unovčujejo. Investirali bodo verjetno v srebro in zlato. No, vsaj jaz bi.
www.pasice.si

Gandalfar ::

No dajmo malo teorije .. kam gre vecina tega zbranega denarja in zakaj se IPO sploh pocne?

LexLuthor ::

No, jaz vem, od kod pride večino denarja za nakup - naravnost iz tiskarne FED...
www.pasice.si

Gandalfar ::

Vseeno lahko odgovoris na moje vprasanje.

Keyser Soze ::

A pa obstaja kakšna EU based alternativa Grouponu, ki je uporabna na širšem območju EU (tudi pri nas)?
OM, F, G!

genesiss ::

Ja, enih 6 (klonov) je :)

Eden je recimo http://www.bigdeal.si

LexLuthor ::

Gandalfar je izjavil:

Vseeno lahko odgovoris na moje vprasanje.


Ne poznam vzgibov lastnikov, ampak zgolj predvidevam. Mislim, da lastniki niso ravno od včeraj in vedo, kaj se dogaja na ameriškem in svetovnem monetarnem področju. Zdaj je zadnji čas za unovčevanje, ker se pričakuje ena konkretna korekcija kapitalskih trgov, večja kot tista iz leta 2008. Če bo Obami uspelo to odlagat do volitev, bo pravi čudež. IPO za zbiranje dodatnega kapitala? Dvomim, ga ne potrebujejo. Meni izgleda kot beg iz biznisa, ki se že jutri lahko sesuje v prah.
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

ttzavod ::

No ja.. poglejmo drugače.
Google ti ponuja 6 miljard... pred 5 meseci.....
A so google budale ?
OK, zdaj lahko iztržiš 25 miljard... prodati ali ne ?

Ali bo kdo ponudil 26 miljard? KOlko časa potrebuješ od dividend , da dobiš 25 miljard ??

ZAkaj ne bi enstavno prodali ? ZAkaj bi moral biti neki pok ?
JAz bi sumil na pok, če bi zdaj prodali za 2 miljarde, a googlu niso hoteli prodati za 6... ovak se mi zdi logično.....
primer:
IMaš avto, ki ne veš kolk vredi.. pride prvi kupec in ponudi 2000€.. fajn... pride drugi za katerega veš da je največja faca v okolici in ponudi 6000€.. super... in na koncu imaš kupca za 25k.. lahko pa ga obdržiš ? ja pa ja..prodam pa vzamem enega za 6.......

LexLuthor ::

Ja, bomo videli, kaj bo. Tudi jaz bi prodal za 25mrd ;)
www.pasice.si

fosil ::

Men se zdi tale njihova storitev zelo lokalna zadeva.
In tudi oni u bistvu delujejo po posameznih lokalnih trgih.
Torej te lahko neka lokalna firma s praktično minimalnim kapitalom brez problema zrine s trga. In tud pri nas mamo kar nekaj posnemovalcev.
Tako da mi ni jasno v čem naj bila njihova prednost pred lokalci, in zakaj naj bi bila torej upravičena taka vrednost.
Tako je!

MrStein ::

genesiss je izjavil:

Ja, enih 6 (klonov) je :)

Eden je recimo http://www.bigdeal.si

Mene bi tudi zanimalo.

Tale bigdeal ima kar omejeno ponudbo (na oko, sicer ne poznam). Je še kaj omembe vrednega (torej uporabno za Slvoence) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Keyser Soze ::

Res lokalno jaz recimo poznam "ena na dan" (se mi ne da goglat za točen naslov =)).

Sem že uporabljal, vendar imajo bolj "poljudne" ponudbe. Zato me pa matra firbec za kakšnimi bolj EU orientiranimi, če bi imeli kakšne bolj tehnično naravnan ponudbe.
OM, F, G!

genesiss ::

fosil ::

Sem že uporabljal, vendar imajo bolj "poljudne" ponudbe. Zato me pa matra firbec za kakšnimi bolj EU orientiranimi, če bi imeli kakšne bolj tehnično naravnan ponudbe.

Vsi ti ponudniki ponujajo samo storitve, tudi tuji.
Če misliš da boš dubu tv al pa laptop za pol cene kar pozab :)
Tako je!

Keyser Soze ::

fosil je izjavil:

Če misliš da boš dubu tv al pa laptop za pol cene kar pozab :)

Hej, upanje umre zadnje.

Kaj pa če bit boljša reklama za štacuno kot to, da reče da proda 10 laptopov 60% skonto. Namest da lima plakate po maljon reklamnih panojih.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snapchat vreden 16 milijard dolarjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
4515794 (10863) nekikr
»

V živo: dan D za Twitter

Oddelek: Novice / Rezultati
128338 (6287) frke
»

Prihodnji teden javna ponudba Facebookovih delnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
3010124 (8080) antonija
»

Bliža se naslednja velika ponudba delnic: Zynga

Oddelek: Novice / Ostale najave
176058 (4411) blackbfm
»

Google Offers konkurenca Grouponu

Oddelek: Novice / Ostale najave
137347 (5328) Ales

Več podobnih tem