» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
4 / 20
»»

Icematxyz ::

@b

Prvi primer ...firefox-bin 1522m 799m 35m...
Drugi primer (5 zavihkov) ...797m 178m 27m...

wtf?


No saj v drugem primeru stanje ni "katastrofalno", ampak je bolj ali manj realno.

ob zagonu ni bilo bistvene razlike


Ob zagonu FireFox brez dodatkov je vrednost 3 krat nižja od vrednosti v drugem primeru. Vrednost v drugem primeru pa je po nekaj časa uporabe FF in odprtih nekaj zavihkih normalna.

@rio972

Takšne težave še sam nisem zasledil, tako da je možno, da je res povezana z gonilniki. Za Fglrx pa je višje v temi BW napisal, da je že bolj ali manj primeren za testiranje in nekih večjih težav ne bi smelo biti.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Reddit Lens



WebUpd8

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

rejven ::

sem preiskusil beto2 v vboxu, in v cca. pol urnem preiskuševanju nisem odkril kakih večjih problemov. Unity, jah nevem. Treba bo nekaj časa vstrajat pa bomo vidli. "Menuji" se mi zdijo precej manj uporabni kot sedaj, stalno nekaj priporočajo ( verjamem, da se da izklopit ) :)

Icematxyz ::

VirtualBox 4.0.6 za NN je na voljo. Različica 4.0.6 pa prinaša tudi podporo za Unity (ne le v NN).

VB 4.0.6



Pa še nekaj primerov Custom Quicklist:

Custom Quicklist





OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Ubuntu SOHO

Delovne Postaje

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

LibreOffice (in trikotniki):

LibreOffice Motif



What exactly IS a Design motif?

For our purposes (it has other industry-specific meanings) a motif is a Design element that is used to bring consistency to a range of Design artifacts and sets a "mood" or "atmosphere" visually without taking up too much attention. It is a support element and should compliment the contents of every Design. As such, it usually takes the form of a background-image/vector.


Motif & Christoph Noack

Linux (in "Wi-Fi Stack")

Today, there are open source Linux drivers for all major Wi-Fi chips, which was unimaginable five years ago. The constant pressure for open source drivers has thus paid off, and this may also work in other areas in the long term.


Vztrajnost se je poplačala.

Ubuntu ((komercialne) igre in Ubuntu programsko središče):

The game is not free and is charged at $22 approx for Windows version. Linux version is not available for purchase as of now but it will be released in Ubuntu Software Center soon where users can easily pay for the game and install it in one click.




Family Farm & Vibes

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Aston_11 ::

Nekaj sem izklopil/ali pa se je samo - v posodobitvah (tretji tab v nastavitvah) - ni bilo vklopljeno nič - kaj vklopim? Natty varnostne posodobitve in natty update in/ali še kaj?

Icematxyz ::

"Security" in "Updates" da. Druga dva pa ne.

P4ajo ::

Hm, nekako od Alpha 3 naprej uporabljam ubuntu 11.04 in sem z njegovo trenutno stabilnostjo dovolj zadovoljen in nimam neki posebnih težav. Problem je samo, da se mi ob vsaki prijavi (imam naštimano, da se samodejno prijavi) pojavi okence, ki zahteva vpis gesla za odklenitev zbirke ključev "default" (nekaj v tem smislu) in geslo moram vnesti najmanj dvakrat, včasih celo večkrat. Enako se zgodi, ko poskušam zagnati program za predvajanje glasbe (zaradi počasnega računalnika sem banshee zamenjal z rhythmbox), včasih moram celo štirkrat vnesti geslo, da se mi odpre (vpišem ga pravilno).
Sicer so navedene možnosti, glede odklepa/zaklepa zbirke ključev "default", ampak je možnost samodejnega odklepa ob prijavi onemogočena (siva).

Se mogoče komu sanja, kaj bi lahko bil problem/kako ga odpravit?

Zero0ne ::

P4ajo je izjavil:

Se mogoče komu sanja, kaj bi lahko bil problem/kako ga odpravit?


Gumb za izklop -> System settings -> Passwords and Encryption keys, zbirki "default" nastavi prazno geslo. Ni varno, je pa zaenkrat edini način mimo tega.
uname -o

zk_eu ::

OK, glede na to da jutri izide, a se ga splača kr namestit, ali raje počakati ? :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

opeter ::

Počakaj še ta en dan. Tudi jaz čakam.
Me pa resnično zanima, če bo Xubuntu vseboval najvejšo različico XFCE namizja ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

P4ajo ::

Zero0ne je izjavil:

Gumb za izklop -> System settings -> Passwords and Encryption keys, zbirki "default" nastavi prazno geslo. Ni varno, je pa zaenkrat edini način mimo tega.
Ok, hvala... ampak se mi zdi zanimivo, da sošolka, ki sem ji namestil beta 1 verzijo teh težav ni nikoli imela... zato razmišljam v smeri ponovne namestitve (tako ali tako sem jo planiral za "stabilno" izdajo), če bi to dejansko rešilo problem.

(kaj točno pa je namen te zbirke ključev "default"? (tam jih je namreč več (default1, default2, default3 ... )))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

WarpedGone ::

Namen? Zajebavanje ljudi z akademsko varnostjo.
Rezultat je mašina, kje ni mogožen boot brez vpisa gesla.

Bo v 11.04 že delal vgrajen mikrofon by default al bojo še vedno nujne operacije po cfg filetih? Nevermind, že vem da ne bo, crippleware pač.
Zbogom in hvala za vse ribe

zk_eu ::

opeter je izjavil:

Počakaj še ta en dan. Tudi jaz čakam.
Me pa resnično zanima, če bo Xubuntu vseboval najvejšo različico XFCE namizja ...


Nene, nisva se razumela, mislil sem, a se ga splača že jutri namestit, ali je bolje da še nekaj dni počakam, če bi se pojavile kakšne težave.

Namreč namen mam naredit čisti format računalnika ubuntu+ windows, da bo za nekaj časa, pa me nebi rad v bližnji prihodnosti spet delal, če nebo vredo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

opeter ::

Zakaj ga ne bi jutri naložil? Itak boš lahko nameščal popravke, ki bodo prišle postopoma ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zk_eu ::

saj to sprašujem :D
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Aston_11 ::

Bomo tvegali jutri? Jaz, ki sem naravnan v samodistrukcijo, sesul sem PC še ob vsaki novi verziji, bom. Imam pa sedaj home particijo (sedaj vem, kaj to je in čemu služi), tako da bo vrnitev v prejšnje stanje mala malica (upam).

P4ajo ::

Mimogrede, se komu sanja ob kateri uri približno bi znal prit?
Se mi splača počakat še kako urico?

Ibex ::

Če boš do 14:00 zdržal kapo dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

BigWhale ::

Jaz sem zadnji teden na 11.04 in se ga privajam. S Catalyst 11.4 driverji je tudi z AMD graficno kartico vse v redu. Mimogrede, 11.4 driver je vceraj tudi uradno na voljo pri AMDju, do sedaj je bil v Natty Narwhal je pa ze od zadnje Bete, ker ga je Canonical spulil od AMDja. :)

Frenky ::

Preko wubi je že na voljo nova 32bit 10.04?
Je še vedno priporočljivo 32bit namestiti?

opeter ::

Zakaj bi? Jaz že več kot leto pa pol uporabljam 64-bitno varianto. Vsi programi, katere uporabljam, mi delujejo brez težav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Aston_11 ::

Frenky je izjavil:

Preko wubi je že na voljo nova 32bit 10.04?
Je še vedno priporočljivo 32bit namestiti?


10.04 - si prepričan?

dux ::

BigWhale je izjavil:

Do sedaj je bil v Natty Narwhal je pa ze od zadnje Bete, ker ga je Canonical spulil od AMDja. :)


Tako kot že zadnjih par releasov ;)
Upanje je v nasih odlocitvah

Frenky ::

Aston_11 je izjavil:

Frenky je izjavil:

Preko wubi je že na voljo nova 32bit 10.04?
Je še vedno priporočljivo 32bit namestiti?


10.04 - si prepričan?

Ja zmotil sem se :D Ta je sedaj na voljo. Sem mislil 11.04, če je že :))

filip007 ::

Ko bodo začeli delovati te linki pa poveje!8-)

ubuntu-11.04-desktop-i386.iso
http://ftp.arnes.si/pub/mirrors/ubuntu-...

ubuntu-11.04-desktop-amd64.iso
http://ftp.arnes.si/pub/mirrors/ubuntu-...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Aston_11 ::

podvprašanje - če zadevo redno/danes posodabljaš, piše pa, da so bili podatki o paketih zadnjič posodobljeni pred 14 dnevi, to pomeni, da je napaka pri štetju dnevov ali pa obstaja še kaj neposodobljenega?

filip007 ::

Arnes linki delajo, "come gets some Ubuntu", sem zrihtal pol ure prej :D
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BigWhale ::

Glede na izkusnje in trenutno stanje v Nattiju sem tole spisal:

http://www.twm-kd.com/linux/made-for-ub...

zk_eu ::

Super zadevca ja, nevem kok mi še dozdej ni ratalo ubuntuja namestit brez težav, in rajaje bi si potolkel glavo. Ker se nisem nč znašel v tem Unityju, sem šel gledat kako ga izklopit(google) in pisalo lepo da če potegnem dol compiz ga tam lepo samo izklopim, in glejga zlomka, ostal sem brez namizja, sistem praktično neuporaben, ali ga lahko kako ponastavim, pomoč prosim :(

oz. da bi vsaj nekod prišel do terminala pa ga pol od tam odprl...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

gensi ::

Pozdravljeni,
Posodobil sem Ubuntu (iz 10.10 na 11.04), a težava se je pojavila pri ponovnem zagonu.
Tam, kjer se navadno naloži GRUB, se se sedaj izpisalo:

Loading Operating System ...
error: symbol not found: "grub_env_export".
grub rescue>

Če vpišem "ls" se prikaže
(hd0) (hd0, msdos7) (hd0, msdos6), (hd0, msdos5) (hd0, msdos1) (hd1) (hd1, msdos2) (hd1, msdos1) (fd0)

Prosim za nasvet kaj storiti.
Hvala in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

zk_eu ::

sem rešil, ccsm je ukaz v terminalu.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Bananovec ::

Hvala za zrcala. Bom probal živo zgoščenko pa sporočim nastale težave. Verjetno bodo to spet gonilniki.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

echoman ::

Ali je nadgradnja iz CD-ja/USB-ja dobro pripravljena in varna za nadgradnjo?

Hvala in LP! :)

zk_eu ::

Ali mi lahko prosim nekdo pomaga, ker zdej bom pa res znoro že počas, isti problem kot prej, sploh mi ne pokaže menija oz. orodne vrstice, prej sem odpru terminal mislam da s ctrl+alt+t, nisem nič preštimavo, zdaj mi ga ne odpre, nevem kok ponastavim nastavitve?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Icematxyz ::

Kaj točno je težava? Unity 3D se ne zažene?

gensi ::

gensi je izjavil:

Pozdravljeni,
Posodobil sem Ubuntu (iz 10.10 na 11.04), a težava se je pojavila pri ponovnem zagonu.
Tam, kjer se navadno naloži GRUB, se se sedaj izpisalo:

Loading Operating System ...
error: symbol not found: "grub_env_export".
grub rescue>

Če vpišem "ls" se prikaže
(hd0) (hd0, msdos7) (hd0, msdos6), (hd0, msdos5) (hd0, msdos1) (hd1) (hd1, msdos2) (hd1, msdos1) (fd0)

Prosim za nasvet kaj storiti.
Hvala in lep pozdrav.


=========================================================

Hvala Bogu je računalnik usposobljen s pomočjo Icematxyz-a.

Kaj in zakaj se je pokvaril Grub mi ni čisto jasno (sama posodobitev je potekala brez težav neposredno iz Ubuntu 10.10). Zataknilo se je ob restart-u. Ker nisem mogel priti skozi GRUB, sem upal, da bo dovolj, če še enkrat namestim Ubuntu, a žal ni šlo.

Po nasvetu Icematxyz sem v BIOS-u zamenjal primarni in sekundarni disk in vsi sistemi (Ubuntu, W7, MS Server) so pričeli delovati (naložil se je GRUB). Ob instalaciji sem izbral ročno izbiro razdelkov.

Bananovec ::

Ustvarjam SWAP pa potrebujem malo pomoči.
sudo dd if=/dev/zero of=/mnt/512Mb.swap bs=1M count=512
sudo chmod 600 /mnt/512Mb.swap

Pod count dam tu 3072 (imam 2GB rama) ?
Predvidevam, da lahko napišem kar sudo dd if=/dev/zero of=/mnt/3072Mb.swap bs=1M count=512, saj je besedilo za zadnjim / le ime novopečene datoteke?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

zk_eu ::

Icematxyz je izjavil:

Kaj točno je težava? Unity 3D se ne zažene?



Obistvo gre takole, ker mi je ta unity še tuj, sem si pri logonu naštimal ubuntu klasični, v compizu pa še nekaj štimal, potem pa ponovni zagon in ojla, ni namizja, sej dela vse desni klik, računalnik se odziva, tak oda je problem samo v tem, kako ponastaviti nastavitve, v se mi je popoldne to zgodilo, sem nekja kliknil mislim, da je bil ctrl+alt+t (nisem ziher), da se mi je odprl terminal, vpisal ccsm in ponastavil compiz, vse delovalo. Tako, da mislim, da se gre samo, to, da ponastavim compiz, kar pa ne znam, ker ne morem do terminala. Če dam ctrl+alt+L, da pridem do prijavnega zaslona in se skušam prijaviti pod drugo sejo, oz. ubuntu, mi tudi ne pokaže namizja :( Škoda mi je, razen, da mi ta unity živce pije, je zadeva super.

bom poskusil s tem, upam, da bo delovalo :( sporočim
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Icematxyz ::

Vse možnosti si že zbral pri vpisu v sejo in prav nobena te ne pripelje do delujočega (klasičnega) namizja? Skoraj bi morala ena od možnosti delovati, če gre le za Compiz nastavitve.

zk_eu ::

Icematxyz točno tako nobena me ni pripeljala do klasičnega namizja, niti ko sem dal recovery console, no stvar mi je uspelo vseeno poštimati, namreč ko sem namestil ubuntu in še nisem imel nameščeni gonilnikov za grafično, mi je izpisalo, da ni potrebne strojne opreme, da poganjenje unity, in se bo poganjal v klasičnem meniju, nakar mi je kapnal, da če grem gor pod recovery in low grafic mode(oz. karkoli že), bi se mogu pognal klasični meni, no hvala bogu se je, in sem spet ponastavil nastavitve, sedaj deluje vse tako kot mora, bom neki časa kar na klasičnem, ni ta unity še za mene, se ga je treba privadit, ne zanikam pa, da nima potenciala :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Icematxyz ::

Da, Ubuntu 11.04 je idealna priložnost, da se navadiš na Unity. Se pravi lahko preklapljaš med GNOME 2 in Unity in pri tem spoznavaš Unity na način, da nisi rabil prehoda izvesti "čez noč".

echoman ::

Namestil 11.04 in deluje super, le miš včasih malce "zategne" in postane za manj kot sekundo neodzivna. Uporabljam tudi odprtokodni gonilnik za grafično, dodatnega nisem namestil. Se pa tudi v zgornji vrstici za dostop do menijev, indikatorjev če kliknem npr. na sporočila in potem takoj z miško preletim na zvok, zadaj prikaže belo ozadje za tisti predel menija, kater se pokaže - takoj potem izgine.

Se da to kako popraviti, saj sem nad 11.04 kar navdušen?

Hvala in LP! :)

EDIT: Še glede zvoka za 5.1 - nastavil po tistem, da omogočim lfe in nastavim 6 kanalov v datoteki. Nizkotonec še vedno ni predvajal nič, ko pa sem vklopil dvokanalni izhod in preklopil na 5.1 je začel delovati. Naslednja težava je v tem, da če sam prestavim na poljubno pesem, subwoofer neha delovati, če pa se pesmi same prestavljajo, pa vedno deluje. Kaj narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Icematxyz ::

Se da to kako popraviti, saj sem nad 11.04 kar navdušen?


Poskusi še dodatni gonilnik.

Naslednja težava je v tem, da če sam prestavim na poljubno pesem, subwoofer neha delovati, če pa se pesmi same prestavljajo, pa vedno deluje. Kaj narediti?


Če preklopiš profil med 5.1 in kakšnim drugim profilom in spet nazaj na 5.1 pa deluje za tisto pesem?

Zgodovina sprememb…

echoman ::

Namestil dodatni gonilnik in dobil enako situacijo, kot je bila po nadgradnji - še več zatikanja, ...

Me pa zanima če je tisto preskakovanje v zgornji vrstici med indikatorji tako narejeno, gre za bug ali pa se to dogaja le meni?

Hvala! :)

Icematxyz ::

Me pa zanima če je tisto preskakovanje v zgornji vrstici med indikatorji tako narejeno, gre za bug ali pa se to dogaja le meni?


Če z svetlobno hitrostjo premakneš miško med indikatorji in odpre menije? Drugače pa še zamenjaj pesem, da LFE preneha igrati in zamenjaj profil iz 5.1 na nekaj drugega in nazaj na 5.1 in povej, če LFE spet deluje.

echoman ::

Ja, potem je za tistimi meniji belo ozadje, dokler ne prikaže menija?

No ja, ravno to sem sicer delal - iz dvokanalnega profila sem preklopil na 5.1 in potem je LFE delal, sicer pa ne :D .
Čudno je predvsem to, da mi je v 10.10 delalo vse normalno, tukaj pa "zateguje" miš - če bi to rešil, potem bi vzel še pretvornik audio v L in R in dal mir s 5.1, vendar bi moral najprej tole "zategovanje" rešit.

LP :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()
««
4 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159891 (117484) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182071 (148010) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629967 (25244) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648543 (38405) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725822 (23055) MrStein

Več podobnih tem