» »

4. sprejemnik na kabelski - kakšen kabel in/ali ojačevalec signala?

4. sprejemnik na kabelski - kakšen kabel in/ali ojačevalec signala?

ziu ::

Živjo.

Mene pa zanima naslednja stvar. Imamo navadno kabelsko TV, zaenkrat so priključeni 3 sprejemniki. V kletnem stanovanju bi radi priključili še četrtega, a je že serviser enkrat povedal, da znajo biti težave.

1. Bo kaj razlike, če do kleti potegnem nov, kak boljši kabel (cca. 15m)? Ker zaenkrat je en 30 let star, ki je bil napeljan sploh še pred kabelsko...

2. Baje obstaja nek ojačevalec za signal, potem naj bi delalo brez problema (po serviserjevih besedah). Je to res in za kakšen ojačevalec gre? Problem je edino v tem, da na podstrešju, od koder grejo kabli za kabelsko po hiši, ni elektrike. Kako bi lahko to rešil (razen tako, da peljem el. kabel iz stanovanja na podstrešje?)

Najlepša hvala.

mastah ::

ne rabis noben ojacevalec, mi imamo doma 5 tv-jev na kabelski od telemacha, samo navadne razdelilnike imamo. 2 tv digitalno, ostali 3 se navadno

ziu ::

Si 100%? Baje zna biti slika pri 4-ih TV-jih na enem priključku grozna...

Kaj pa glede kabla, se splača potegnit novega in če, kakšnega?

mastah ::

jaz sem kabel kupil pri antene zupancic nek Draka al neki tacga. Slika sigurno dela 100% na 5tv istočasno in ni nikjer grozna. Imam tudi nek aktivni razdelilnik/ojacevalec ki sem ga kupil za okol 50EUR isto pri zupancic in je slika se slabsa ker prevec ojaca signal, tako da imam une stare razdelilce ki imajo upor notr in je slika super

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slab kabelki razdelilnik ali kabel ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131905 (1532) fpbs
»

Slab sprejem kanalov na kabelski

Oddelek: Zvok in slika
223809 (3044) MTB
»

Kabelski internetni ponudnik teleing

Oddelek: Omrežja in internet
247385 (5229) aabb
»

Telemach terja fotra za nenaročeno storitev. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
555981 (4261) Yossarian
»

Kabeljska televizija - slaba kvaliteta slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
172897 (2897) darkolord

Več podobnih tem