» »

Pošiljanje paketov v tujino

Pošiljanje paketov v tujino

«
1
2

delorto1 ::

V tujino (Munchen) bi rad poslal 10 paketov (50x50x20 cm) težkih po cca 15 kg, pa me zanima kakšne izkušnje imate s tem. DHL, UPS, GLS, Pošta, .... Cena, čas, logistika,...
Če ni izkušenj, je pa tudi dobronameren nasvet dobrodošel.

fosil ::

Po moje te bo najcenej prišlo če kar sam zapeleš.
Bencin + cestnine do Munchna in nazaj te pride okrog 100 eur.
Pa še izlet maš, je v Munchnu marsikaj zanimivega za videt :)
Tako je!

damjan1980 ::

če živiš blizu avstrijske meje, pošlji preko njihove pošte, je pecej ceneje

#000000 ::

Če boš tole poslal preko bilokere dostavne službe in da nimaš pogodbe boš obubožal :)
Pošta slovenije je precej cenejša napram dhl ipd. ampak oni živijo še v pamtiveku in mislijo da lahko paket od slovenije do nemčije komot hodi 10 dni (s tem da si plačal vse pospeške) in pri tem jih ni niti malo sram da ti poberejo 13 evrov za 500 gramsko pismo s povratnico (Ljubljana-London) ki bo kot pravi una za okencem hodilo nekje 14 dni. Sem uprašal kok čas bi trajalo do New Yorka, mi je ustrelila iz glave -1 mesec- :)

Tko da jest res ne vem, veliko pošiljam in še več dobim, recimo iz Londona dobim paket -Royal Mail- v 3 dneh, na paketu pa piše da je bila poštnina 6 funtov, naši pa ne morejo tega dostavit v enem tednu niti za 20 evrov.

delorto1 ::

Hvala vsem za odzive.
Sem pa do sedaj telefonsko kontaktiral tele dostavne službe in mogoče še komu prav pride.
Torej Postojna-Munchen, tovor omenjen zgoraj.

- Pošta Slovenije ; 350 EUR, 5 del. dni.
- UPS ; expres (1 del. dan)1.400EUR; standard(4 del. dni)270EUR
- GLS ; 250EUR, 3 del.dni
- DHL ; 185EUR, 2 del.dni
Za te cene ni potrebe po pogodbi z dost. službo in so z vključenim DDV.

Desty ::

UPS kar 1400EUR, pa saj niso normalni. DHL očitno najcenejši, pa še to ni malo denarja za eno pošiljko v sosednje države.

fosil ::

1.400 EUR :))
Če res rabiš tako ekspresno dostavo, ti jaz naredim zadevo za pol cene, dostava še isti dan :D
Tako je!

delorto1 ::

Fosil, si pa model. Pri taki ceni gre žalostni, jokajoči smeško, ne pa nasmejani.
Verjetno sem povprašal, ker rabim najcenejšo dostavo.

Je že šlo preko DHL.

fosil ::

To je taka cena, da se lahko samo smeješ.
Zakaj pa nisi kar sam zapeljal?
Tako je!

overlord_tm ::

Sicer sem ocitno ze prepozen, samo naslednjic poglej DPD. Po mojih izkusnjah najcenejsi za Nemcijo.

delorto1 ::

fosil je izjavil:

To je taka cena, da se lahko samo smeješ.
Zakaj pa nisi kar sam zapeljal?



Cena je za zjokat. Ni fajn zamenjavat čustvenih stanj. Na pogrebu tud ne gre smejati se, pri dobitku Lota pa ne jokati.
Šlo je za poslovne stvari. Izgubo časa z mojo potjo mi nebi nihče plačal.

Overlord tm , hvala. Vzamem na znanje.

igor0203 ::

Ampak imej v mislih, da je DPD katastrofalen.

Izgubljena pošiljka

delorto1 ::

igor0203 je izjavil:

Ampak imej v mislih, da je DPD katastrofalen.

Izgubljena pošiljka



Uf, zanimivo branje. Ni ravno v prid DPD.

Sem pa vseeno zaprosil za ponudbo omenjeno podjetje in ;

PO - Munchen, 10 x 15 kg .... 220€ + DDV , 2-3 delovne dni.

umexteacher ::

pošta slovenije, 5kil 25€ (za vsakih 5kil več doplačilo nekje 5€). Traja cca 10 dni, za prednostno je 10€ doplačila.

delorto1 ::

Še ena izkušnja tega tedna; DHL ... Postojna -London , 0,5 kg(računajo volumensko težo-to pomeni če napr. v škatli za čevlje pošiljaš slamo ali železo je cena ista), 3 delovne dni, letalsko, 35€. Po kopnem bi bila ista cena ker je paket mali, vendar 5 delovnih dni.

alpha1 ::

Imam namen poslat nekaj stvari v ZDA preko eBaya. Kontaktiral sem Global Express in so mi rekli da če gre preko fizične osebe oni tega ne transportirajo zaradi carine. Katero dostavno službo mi priporočate pošiljanje paketa do ZDA?

dolenc ::

Jst sem pošiljal z navadno "državno" pošto. Cenovno je bilo kar ugodno, glede na ceno storitev v notranjem prometu, carine ni do sedaj še noben prejemnik plačal, pa so šle tudi stvari 1000eur+ čes. Pride nekje v enem tednu do 10 dni, odvisen kdaj gre avijon čes :)

Ni pa bilo preko ebaya, ampak sem stvari prodajal preko forumov, kako je to z ebayem in njigovim zavarovanjem pa ne vem, ampak če se ne motim je zavarovanje tako vezano na paypal, če kupec ne bi bil zadovoljen, se lahko vseeno pritoži in mu vrneš kupnino iz paypal računa.

PS.. enkrat sem poslal en manjši sedež, zadnji zic od motorja in je prišla poštnina 5!!!!eur do usa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

fosil ::

Če je manj kot 2 kile, lahko pošlješ tudi kot "pismo" , to pride še najceneje.
Tako je!

alpha1 ::

Kot pismo pošljem v rumeni kuverti ali lahko tudi v škatli.

fosil ::

Lahko tudi v škatli - klik
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

mat xxl ::

Tole s pismom, do 2 kg drži, so meni tako poslali baterije za notesnik iz Nemčije, tam je DHL prevzel Nemško pošto, sicer je nalepka DHL gor, vendar bi bilo z pravim DHL-om v 1 dnevu tu, preko PTT pa v 2 dneh največ 3 delovnih dneh in enako je obratno.

Pošta iz pamtiveka, je v EU samo še v Italiji, saj paket tja na jug Italije res hodi 1 mesec, skratka makaronarji so glede tega še v srednjem veku .

grega09 ::

Lep pozdrav, jaz bi pa potreboval informacije oz. kakršnokoli pomoči pri pošiljanju paketa v Gruzijo. Ja, gruzijo :D Velikost je nekje 40x30 in pa 30 višine (oblika stvari ni škatlasta, vendar gre stvar v tako škatlo) in ne presega 2kg. Pa nevem kateri ponudniki vse obstajajo in kateri bi to najceneje opravil. Najbolj zanimivo je, da maš na ebay-u stvari v vrednosti 20€ in majn in imajo zastonj pošiljanje, ali pa pošiljanje za max. 10€ , enako velja za Hong Kong. Zakaj pri nas ni česa takšnega? :P

delorto1 ::

Zgoraj sem navedel ponudnike za pošiljanje !

Za tvoj primer bi napr. DHL izračunal volumensko težo, ki bi bila 3,60 kg in glede na to bi bili stroški za Gruzijo 40 €, seveda ako ti uspe izposlovar popust. Ker to ni država EU, bi moral izpolniti še proforma obrazec.

St235 ::

Zakaj pri nas ni česa takšnega?


Takoj ko boš imel robe za poln kontejner boš imel tudi takšne cene.

Kron ::

Pozdrav,

nameravam poslati paket(ek) težak 150g v Nemčijo (po možnosti sledljiv). Velikost 20 x 15 x 2cm.

Ima kdo izkušnje kateri ponudnik bi bil najugodnejši: Pošta, UPS,... oz. kako pošiljate elektronske zadeve v RMA?

Bi bila opcija tudi vrednostno pismo v tujino?
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Matija82 ::

Rumena kuverta s mehurčki pa preko Pošte Slovenije ?

bluefish ::

Kaj konkretno pošiljaš?
Ponavadi imajo firme za RMA določeno, kako mora biti komponenta zapakirana.

Kron ::

V bistvu bom poslal kar nazaj Amazonu defekten (poceni) SSD.

Nekaj sem že gledal glede paketa Pošte v tujino, ampak je ta precejšnja glede na vrednost vsebine.
=**=C64=**=

Kron ::

Torej bi lahko poslal kar v kuverti kot vrednostno pismo (če je to sploh mogoče) s sledenjem?
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

darkolord ::

Najceneje je poslati kot priporočeno ali vrednostno pismo. Sledenje je že zraven - ni sicer pravega sledenja na vsakem koraku (tako kot ima npr. DHL), vidiš pa kdaj je bilo sprejeto, kdaj je šlo v tujino, kdaj je prišlo v ciljno državo in kdaj je bilo dostavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Kron ::

OK, thnx.
=**=C64=**=

Alamar ::

darkolord je izjavil:

Najceneje je poslati kot priporočeno ali vrednostno pismo. Sledenje je že zraven - ni sicer pravega sledenja na vsakem koraku (tako kot ima npr. DHL), vidiš pa kdaj je bilo sprejeto, kdaj je šlo v tujino, kdaj je prišlo v ciljno državo in kdaj je bilo dostavljeno.
Ni nujno, odvisno, kam pošiljaj. Velikokrat moraš pogledat na poštno stran prejemnikove pošte, saj na strani pošte Slovenije ostane pei zaznamku "Odhod z odpravne izmenjalne pošte"

darkolord ::

Saj nisem napisal, kje moraš gledat :)

Pri nas vidiš kdaj je šlo v tujino, na ciljni pošti pa kdaj je prispelo tja in bilo dostavljeno.

Alamar ::

Tudi tu je odvisno od ciljne pošte, vse ne omogočajo tega (pa ne mislim samo "nerazvite" države).

blink ::

V UK moram poslati paket cca 8kg. Na http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/ sem si informativno izračunal (paket do 10kg, znotraj EU) da bi me prišlo 25 eur kar se mi zdi veliko, niti ne vem ali je v to ceno všteto sledenje. Iz UK so mi isti paket s sledenjem poslali za cca. 12 eur v treh dneh (preko vikenda).

Ali je kakšen ponudnik po vaših izkušnjah cenejši? Kolikor sem bral tale topic, naj bi bil DHL najcenejši ampak na njihovi spletni strani ne najdem nobenega cenika.

darkolord ::

Prek česa so ti pa iz UK poslali? Parcelforce pravi 59 GBP + EUR, Interlink pa vsaj 18 GBP (v Nemčijo)...

Za DHL mi naračuna 201,96 EUR.

blink ::

darkolord je izjavil:

Prek česa so ti pa iz UK poslali? Parcelforce pravi 59 GBP + EUR, Interlink pa vsaj 18 GBP (v Nemčijo)...

Za DHL mi naračuna 201,96 EUR.


Na škatli piše "UPS Saver" paket iz Amazon UK.

p.s.
ravnokar sem pogledal cenik Pošte Slovenije in je tistih 25 eur brez DDVja, torej skupaj 30 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

darkolord ::

Če je paket do 10kg brez storitev, potem DDVja ni.

Glede UPS - Amazon pošlje OGROMNO robe prek njih, tako da boš ti zelo težko kjerkoli našel podobno ceno. Povprašaj še na DPD in GLS.

blink ::

darkolord je izjavil:

Če je paket do 10kg brez storitev, potem DDVja ni.

Glede UPS - Amazon pošlje OGROMNO robe prek njih, tako da boš ti zelo težko kjerkoli našel podobno ceno. Povprašaj še na DPD in GLS.


Na koncu sem poslal kar preko Pošte Slovenije za 25 eur. Je pa zanimivo tole, gre za vračilo/zamenjavo produkta - včeraj zjutraj je nova Amazonova pošiljka štartala iz Edinburgha, jaz pa sem ob istem času poslal iz Slovenije defekten izdelek. Rezultat? Paket iz Edinburgha sem prejel danes zjutraj (v 24 urah! - UPS Super Saver shipping), medtem ko mi tracking za moj paket pravi, da je še vedno v Sloveniji. No comment.

Invictus ::

Pol se pa usedi na avion, pa ga sam oddaj.

Ne čaka pošta samo nate ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

UPS ima 230 reaktivnih letal. Koliko jih ima Pošta Slovenije?

Storm ::

V nemčijo moram poslati spominsko kartico (prodana na ebayu), velikost ne presega 5x3cm, teža 20g. Katera opcija je najbolj optimalna? Lahko to pošljem kot standardno oz. navadno pismo?
Markec The Great

#000000 ::

Po sloveniji je pismo komot do 2kg, za tujino ne vem ampak pomojem ni problema kot pismo poslat, pač priporočeno, da maš dokaz da je dobil. LP

Magic1 ::

Storm je izjavil:

V nemčijo moram poslati spominsko kartico (prodana na ebayu), velikost ne presega 5x3cm, teža 20g. Katera opcija je najbolj optimalna? Lahko to pošljem kot standardno oz. navadno pismo?

Pošlji priporočeno pismo, da boš imel dokaz, da si res poslal.
Magic

RejZoR ::

Men ni jasno kako lahko folk iz Hong konga in Taiwana na eBay-u pošilja k nam tolk ugodno in relativno hitro (nazadnje sem dobil USB ključ v tednu in pol z brezplačno poštnino, kar pomeni, da je tolk ugodna, da se jim jo splača požret). Če bi jezst pošiljal k njim bi me poštnina prišla več kot USB ključ. Prov ne štekam situacije s to našo zasoljeno drago pošto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Ko boš poslal na kitajsko poln kontejner USB ključkov bo poštnina na kos praktično nična.

mihec87 ::

Večina stvari iz čine je poslanih kot navadno pismo+ključki džabe..

Maxl ::

Če pošlješ kot prednostno priporočeno pismo na Kitajsko je cena zelo ugodna, pa še zelo hitro pride gor (ponavadi 1 teden). Sem poslal že večkrat zadeve nazaj na Kitajsko na popravilo in največ do zdaj sem plačal ~7 EUR (teža okoli 500g), prejemnik pa je dobil dosedaj najkasneje v 14 dneh.

mailer ::

Poslati moram dva paketa v tujino (nemčija). Teža prvega 0,5kg in drugega 1,5kg. Ker gre za računalniške komponente me zanima, če je potrebno kakšno zavarovanje pošiljke. Odločam se med DHL in pošto. Kaj se zgodi, če se paket izgubi, poškoduje ali ne pride do naslovnika?

darkolord ::

Če daš samo priporočeno, v primeru izgube dobiš povrnjeno poštnino.

Če daš vrednostno pa celotno vrednost, plača se pa tudi to zavarovanje glede na vrednost pošiljke.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112009 (30036) destroyer2k
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622487 (12923) kixs
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3310981 (2534) joker16_7
»

Pošiljanje večjega paketa v tujino

Oddelek: Loža
179520 (8005) kixs
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610708 (10057) lexios

Več podobnih tem