» »

Pošiljanje večjega paketa v tujino

Pošiljanje večjega paketa v tujino

max00slo ::

Pozdravljeni

Prodal bom več stvari preko ebay in me zanima, kako bi najcenejše šel čez s poštnino. Kam se bo paket poslal, še nevem, saj je dražba v teku. Lahko je EU ali ZDA.

Teža paketa bo cca 29Kg max. Velikost max. 90cm x 60cm x 60cm. Mogoče lahko tudi kako drugače razporedim, ampak bo zadeva vseeno tukaj nekje..


Kolikor sem gledal, je še najcenejša pošta slovenije.

Ima kdo kakšen nasvet glede te zadeve?
Si non confectus, non reficiat.

Superboyy ::

Po mojih izkušnjah bo najceneje kar preko Pošte.

Za DHL vem, da je svinjsko drag za posameznike. Ostali verjetno tudi.

Ostali logisti se splačajo za firme, ki pošiljajo par sto/tisoč paketov na mesec in se zmenijo za neko ceno, ki je mogoče malenkost manjša od Pošte.

max00slo ::

Se mi je zdelo ja... dal sem še povpraševanje na par logističnih služb, pa javim kakšne so kaj cene.
Si non confectus, non reficiat.

ravnihrib ::

Superboyy je izjavil:

Po mojih izkušnjah bo najceneje kar preko Pošte.

Za DHL vem, da je svinjsko drag za posameznike. Ostali verjetno tudi.

Ostali logisti se splačajo za firme, ki pošiljajo par sto/tisoč paketov na mesec in se zmenijo za neko ceno, ki je mogoče malenkost manjša od Pošte.

Pravkar sem preko SLO pošte vrnil del nepotrebnih avto rezervnih delov in trdosedel, ko mi je poštar do nemčije 2,9 kg zaračunal dobrih 20€. Ko sem jih VEČ naročil iz GB je bil paket težek 6,5 kg in za pošiljko DHL sem plačal 8€.
Naprej si oglej cenik Pošte slovenije, ki je na njihovi strani skrbno skrit, da ga ne bi videli, preden te ujame.
Razmerje cene storitve pošiljanja je torej DHL: Pošta slovenije = 1:2,5

Večerne novice se začnejo z 'dober večer', nato sledi razlaga, zakaj to ne drži.

kixs ::

Za privat posiljatelja bos iz UK tezko prisel poceni skozi. Navadna posiljka brez sledenja pride cca 8GBP pri tezi pod 0,5kg. Kar je tezko nekaj kil in se priporoceno, pride tudi 20GBP in vec.

Po mojih izkusnjah je Posta kar konkurencna. Za pogodbene stranke pa nimam pojma.

videc ::

Vprašaj na DPD.

blich ::

Za pošiljanje paketov znotraj EU si lahko pogledaš še rešitev slovenskega startupa Eurosender( https://www.eurosender.si/ )

SaXsIm ::

ravnihrib je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Po mojih izkušnjah bo najceneje kar preko Pošte.

Za DHL vem, da je svinjsko drag za posameznike. Ostali verjetno tudi.

Ostali logisti se splačajo za firme, ki pošiljajo par sto/tisoč paketov na mesec in se zmenijo za neko ceno, ki je mogoče malenkost manjša od Pošte.

Pravkar sem preko SLO pošte vrnil del nepotrebnih avto rezervnih delov in trdosedel, ko mi je poštar do nemčije 2,9 kg zaračunal dobrih 20€. Ko sem jih VEČ naročil iz GB je bil paket težek 6,5 kg in za pošiljko DHL sem plačal 8€.
Naprej si oglej cenik Pošte slovenije, ki je na njihovi strani skrbno skrit, da ga ne bi videli, preden te ujame.
Razmerje cene storitve pošiljanja je torej DHL: Pošta slovenije = 1:2,5

Večerne novice se začnejo z 'dober večer', nato sledi razlaga, zakaj to ne drži.


Ti si plačal manj, poslal je pa domačin iz UK, ki ima pogodbo z DHL, zato ima takšne cene. Če bi ti poslal preko DHL, ne bi prišel tako ugodno skozi.
SaXsIm

Superboyy ::

ravnihrib je izjavil:

Pravkar sem preko SLO pošte vrnil del nepotrebnih avto rezervnih delov in trdosedel, ko mi je poštar do nemčije 2,9 kg zaračunal dobrih 20€. Ko sem jih VEČ naročil iz GB je bil paket težek 6,5 kg in za pošiljko DHL sem plačal 8€.


Mešaš čisto ločene zadeve. Trgovina v kateri si naročil ima verjetno z DHL veliko opravka in ima zato dobre cene paketov.

Pri DHL bi za 2,9kg do nemčije po najcenejši tarifi plačal vsaj 77 eur, brez doplačil, economy select:
http://www.dhl.si/content/dam/downloads...

Pojdi naslednjič z istim paketom najprej na pošto in potem na DHL. Garantiram, da se boš vrnil na pošto.

Hanzi77 ::

Za Evropo preverite se sz express za vecje in tezje pakete. V usa pa najbrz ne posiljajo.
60 kg na paletki iz italije za 40 evrov.

zee ::

Prejsnji teden smo za 7,2 kg paket placal 61 EUR za posiljanje iz Slovenije v Azijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

peko_deko ::

za do 2kg je pošta slovenije absolutno konkurenčna, po hitrosti in po ceni..... hint ne pošiljaj kot paket ampak kot priporočeno pismo (oboje je lahko zapakriano enako, samo priporočeno pismo je cenejše, ampak gre samo do 2kg).... tista doplačila ala prednostno pa lomljivo pa to so bv, pride enako hitro (vsaj v eu, izven eu je pa itak glavno kolko časa bo reč stala pri njih na carini, meni je par stvar poslanih v zda stalo na carini en teden (čeprav sploh niso odprli niti nič), pol so poslali v napačno zvezno državo, prednostno pa itak upoštevajo samo naši in pomeni da če imajo preveč reči za na prvi avijon grejo najprej prednostne, ampak v praksi je ponavadi dovolj prostora, naprej je pa odvisno kam pošiljaš in kolk so oni počasni.......) in enako razbito

za 29kg se boš pa skeširal pri vsakem primeru, če bo končni kupec blizu zna bit ceneje it na en izlet in mu osebno dostavit

kixs ::

blich je izjavil:

Za pošiljanje paketov znotraj EU si lahko pogledaš še rešitev slovenskega startupa Eurosender( https://www.eurosender.si/ )


Ima kdo kaksne izkusnje z njimi?

lp

Ajnstajn` ::

No da še jaz dodam svoj cent, mogoče bo komu koristilo.

Preveril sem malo, koliko stane pošiljanje paketa pri nas recimo tam do 15kg v neko drugo evropsko državo in ugotovil da je vseeno kot navadni fizični osebi najceneje pošiljanje preko stacionarne pošte.
Tukaj se da preveriti, koliko vas bo stalo:
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

Če pošiljate paket v tujino in je možno da ga oddate kje v Avstriji na pošto, vam vsekakor priporočam da to storite, ker je v nekaterih primerih tudi do 50% cenejše.
Sam sem pošiljal 4kg paket na Nizozemsko in me je v Avstriji stalo nekaj malega čez 15€, za kar bi pri nas plačal nekje okoli 25€.
Tudi navadni standardni paketi v Avstriji imajo sledenje. Ne vem, kako je s tem pri nas, vendar če se pošlje priporočeno (s storitvijo) je še nekoliko dražje.
Cene pošiljanja v Avstriji lahko preverite tukaj:
https://post.at/privat_versenden_paket_...
//

lolipop2 ::

Hmm... ne vem, če je pošta še edina tako poceni. Danes sem poslal paket v Nemčijo (Hamburg). Teža cca 5 kg, 45x32x32 velikost in me je prišlo manj kot 25€. Da ne govorim o tem, da mi ga pobere pred domačim pragom. Ponudnik GLS. Meni se to zdi ugodno.

darkolord ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm... ne vem, če je pošta še edina tako poceni. Danes sem poslal paket v Nemčijo (Hamburg). Teža cca 5 kg, 45x32x32 velikost in me je prišlo manj kot 25€. Da ne govorim o tem, da mi ga pobere pred domačim pragom. Ponudnik GLS. Meni se to zdi ugodno.

Pošta:
- 2 do 5 kg = 20,48 EUR
- 5 do 10 kg = 25 EUR

lolipop2 ::

Dopuščam možnost, da je bil paket tudi težjo od 5kg. Nisem tehtal, ker GLS potrebuje samo dimenzije paketa za izračun. Se pravi, da so cene tam tam. Glede na izkušnje s pošto, raje izberem GLS. Tudi če je 5 € dražje. Je pa lepo, da je sedaj tudi storitev teh ponudnikov dostopno konkurenčna.

kixs ::

Obstaja kaksna poceni surface ali SAL varianta za posiljanje izven Evrope?

Enkrat sem vprasal na Posti, pa je usluzbenka samo debelo gledala. Obicajne cene na njihovi strani za pakete do 10kg pa so kar postene... ~52EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622470 (12906) kixs
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3310979 (2532) joker16_7
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030143 (26711) Fritz
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339327 (21716) darkolord
»

Paket iz Anglije! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5719055 (11621) Zoran7

Več podobnih tem