» »

Fukušima - jedrski incident v teku (II)

gulfstream ::

V NEK so čisto poleg reaktorja, da jih robot avtomatsko prenaša iz reaktorja v hladilni bazen. V vsakem primeru morajo biti nekje blizu.

smash ::

gulfstream je izjavil:

Deset ton v nizko zemeljsko orbito stane reda velikosti $100M. Kamorkoli dlje neprimerljivo več :)


jest ne vem a ne znate brat al ne razumete kaj sem hotel povedat...a resno mislite da bo cez 100 let cena poleta v vesolje se vedno $100M???

ce niste dojeli kaj sem hotel povedat in da se ne spotikate ob 100 letnico, pa recmo ajde 300 let..bo v redu?

hotel sem povedat, da bo zadeva slej al prej resljiva, tudi z varnostnega vidika

itak pa me je prehitel SasoS, ki pravi, da se odpadke da sežigat

s1m0n ::

@gulfstream, pa se mora bazen tudi enako hladit kot reaktor ? Kakšno toploto še oddajajo ti porabljene/izrabljene gorivne palice ?

Pyr0Beast ::

@gulfstream, pa se mora bazen tudi enako hladit kot reaktor ? Kakšno toploto še oddajajo ti porabljene/izrabljene gorivne palice ?

Minimalno a še vedno zadosti, da jih je potrebno hladiti.


jest ne vem a ne znate brat al ne razumete kaj sem hotel povedat...a resno mislite da bo cez 100 let cena poleta v vesolje se vedno $100M???

Zadeva je glupost neglede na ceno poleta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gulfstream ::

jest ne vem a ne znate brat al ne razumete kaj sem hotel povedat...a resno mislite da bo cez 100 let cena poleta v vesolje se vedno $100M???

Pozabi, dokler ne bo vesoljskega dvigala bo svinjsko drago in ne bomo streljali gor ničesar kar nebi bilo nujno potrebno. Poleg tega pa so to danes odpadki, jutri pa bodo mogoče viri.

@gulfstream, pa se mora bazen tudi enako hladit kot reaktor ? Kakšno toploto še oddajajo ti porabljene/izrabljene gorivne palice ?

Vedno manj, sicer se ne spomnim točno, ampak mislim da traja okoli 10-20 let da jih lahko vzameš iz bazena in počiš v skladišče. Vsekakor ni to neko silno hlajenje.

s1m0n ::

Toraj dokler je voda (so palice v celoti pod vodo) tudi če ni pretoka ni tak problem. In lahko ostane tak kar nekaj časa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

gulfstream ::

Lahko, dokler voda ne odvre stran. Za vretje pa se porablja veliko energije, tako da dokler dolivaš vodo bi moralo biti ok.

petrus ::

Napovedujem da bodo kmalu Kitajci začeli na veliko kupovat zahodne odpadke, to bo hkrati tudi znak da jim je uspelo postavit kak Torijski reaktor ali dva, tri, dvajset...
stati inu obstati

energetik ::

gulfstream je izjavil:

Lahko, dokler voda ne odvre stran. Za vretje pa se porablja veliko energije, tako da dokler dolivaš vodo bi moralo biti ok.
Nekje sem zasledil, da tudi če voda odteče, ostanejo temperature dovolj nizke, da se ne začne taliti sam ovoj gorivnih palic.
Sicer mi je pa zanimivo in nerazumljivo, da skladiščijo rabljeno gorivo nekaj 10m nad tlemi...

Pyr0Beast ::

Um. Ti bi raje pod tlemi, da ne vidiš, kje pušča ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gulfstream ::

Nekje sem zasledil, da tudi če voda odteče, ostanejo temperature dovolj nizke, da se ne začne taliti sam ovoj gorivnih palic.
Sicer mi je pa zanimivo in nerazumljivo, da skladiščijo rabljeno gorivo nekaj 10m nad tlemi...

Čisto možno ja, da se ne stopijo tudi če ni vode. Zakaj je skladišče tam kot je pa nimam pojma, verjetno je tako zaradi same logistike prenosa palic :)

tony1 ::

Šparajo, ker je kvadratni meter prostora drag? :8)

Btw. vse skupaj me spominja na pregovor o vseh jajcih v eni košari oz. o firmi, ki je imela serverje v enem stolpu WTC, disaster recovery center pa v ta drugem stoplu... Skratka, reaktorje bi morali graditi vsaj 50 km narazen. (Pa imamo spet problem NIMBY...)

Tezaab ::

gulfstream je izjavil:

Čisto možno ja, da se ne stopijo tudi če ni vode. Zakaj je skladišče tam kot je pa nimam pojma, verjetno je tako zaradi same logistike prenosa palic :)


Po moje zato, da grejo palice iz reaktorja cimprej v hlajenje. Se mi pa tole vseeno zdi bolj varno, kot pa da imas skladisce iztrosenega goriva direkt nad reaktorjem.

Bellatrix ::

Za koliko se bo povečalo sevanje v Sloveniji, kot posledica tega ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Bor H ::

Nekje med nic in zanemarljivo.

s1m0n ::

Evo kako imajo v Fukushima (reaktor 2) verjetno je pri ostalih enako!
Bazen je desno zgoraj kjer je dvigalo!

Reaktor



A je pri nas tudi reaktor skoraj celoten nad zemlljo kot zgleda tu ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

driver_x ::

tony1 je izjavil:

Btw. vse skupaj me spominja na pregovor o vseh jajcih v eni košari oz. o firmi, ki je imela serverje v enem stolpu WTC, disaster recovery center pa v ta drugem stoplu...


Po bitki je dosti lažje biti general kot pred njo. Kdo pa je pred 9/11 pomislil, da se bodo letala zeletavala v stolpnice WTC-ja? Vseh mogočih in nemogočih scenarijev se pač ne da upoštevati. Tudi če bi naredili nuklearko, ki bi bila varna pred potresi, cunamiji, vulkani, teroristi in kaj vem še kom, bi nanjo še vedno lahko padel meteorit (ali pa recimo raje letalo).

gulfstream ::


A je pri nas tudi reaktor skoraj celoten nad zemlljo kot zgleda tu ?

Gledam brošuro NEK, celoten je nad zemljo. Za zanimivost, debelina reaktorske posode je 16,8cm (jeklo), debelina zadrževalnega hrama pa 3m (armiran beton).

steev ::

Iztrošene palice gredo v vodo samo zaradi hlajenja? A ni voda tudi dober ščit proti sevanju?
:|

jest10 ::

steev je izjavil:

Iztrošene palice gredo v vodo samo zaradi hlajenja? A ni voda tudi dober ščit proti sevanju?

Tudi zaradi ščitenja.

Pyr0Beast ::

Bazen je desno zgoraj kjer je dvigalo!

Tisto je AFAIK začasni bazen. 'Trajni' se nahaja drugje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

s1m0n ::

Trajni je verjetno večji :)

Evo še naš NEK

NEK

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

energetik ::

steev je izjavil:

Iztrošene palice gredo v vodo samo zaradi hlajenja? A ni voda tudi dober ščit proti sevanju?
2-3m demineralizirane vode med tabo in iztrošenimi palicami naj bi bilo zadosti, da se brez posebne zaščite sprehajaš tam mimo.
Recimo v Podgorici pri LJ gledaš direktno v jedro reaktorja preko cirka 10m vode. Je pa tak poseben občutek, ko gledaš sevanje Čerenkova...

driver_x ::

energetik je izjavil:

Recimo v Podgorici pri LJ gledaš direktno v jedro reaktorja preko cirka 10m vode. Je pa tak poseben občutek, ko gledaš sevanje Čerenkova...


Ko sem se jaz tam gori sprehajal, ni bilo videti ničesar. :(

steev ::

No no. Se mi je kar zdelo. Verjetno mi je osatlo nekje v spominu od obiska v Podgorici.
:|

sprasujem ::

Ljubitelji jedrskih elektrarn. Še o ekonomiji izgradnje JE.

Economics of new nuclear power plants @ Wikipedia

Potem pa še mejte v vidu da bodo vsi navalili in bo zato cena materiala za izgradnjo poskočila.

Pa še obresti na ogromna posojila za izgradnjo.

gulfstream ::

A termoelektrarno pa misliš da ti šenka višja sila? Potem pa se ti premog podraža, pa posilijo te z CO2 kuponi.

amigo_no1 ::

driver_x je izjavil:

tony1 je izjavil:

Btw. vse skupaj me spominja na pregovor o vseh jajcih v eni košari oz. o firmi, ki je imela serverje v enem stolpu WTC, disaster recovery center pa v ta drugem stoplu...


Po bitki je dosti lažje biti general kot pred njo. Kdo pa je pred 9/11 pomislil, da se bodo letala zeletavala v stolpnice WTC-ja? Vseh mogočih in nemogočih scenarijev se pač ne da upoštevati. Tudi če bi naredili nuklearko, ki bi bila varna pred potresi, cunamiji, vulkani, teroristi in kaj vem še kom, bi nanjo še vedno lahko padel meteorit (ali pa recimo raje letalo).

So imeli tako vajo istega leta spomladi če se en motim :D.Tudi ko so gradili dvojčka so pri gradnji upoštevali da morata prenesti trk takrat največjega letala B707.
Isto v UK, simulacijo bombnega napada na avtobuse.
Če stoji objekt ob takem morju, kjer je verjetnost za tsunami "rahlo" večja kot v v koprskem mandraču, bi morali ta faktor tudi zelo resno upoštevati, sploh ker je bilo v zadnjih 10 letih kar nekaj takih pojavov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

sprasujem ::

Lignit oz premog imamo sami, C02 je pa političen ukrep da udari po žepu folk. Davek na zrak.

driver_x ::

amigo_no1 je izjavil:

So imeli tako vajo istega leta spomladi če se en motim :D.Tudi ko so gradili dvojčka so pri gradnji upoštevali da morata prenesti trk takrat največjega letala B707.


Torej so upoštevali vse takrat znane dejavnike.

amigo_no1 ::

Ja in zakaj potem trdiš da
Vseh mogočih in nemogočih scenarijev se pač ne da upoštevati
?
Pri neku ni zajebancije, če se najde kakšen nov vir tveganja (ala tsunami) je treba aktivno reševati problematiko.

sprasujem ::

Glede bolj praktičnih ekoloških alternativ je vredno omeniti veter pri višjih legah, saj je tam konstantnejši in močnejši.



gulfstream ::

In kaj narediš, ko ti poleti nad državo malo en anticiklon zahanga, pa ni absolutno nobenega vetra 2 tedna? Sveče? 8-O

šernk ::

saj bi jo reševali z izgradnjo nove modernejše nuklearke, vendar uni zelenci ne dovolijo nove, računalnik bi radi pa še naprej uporabljali.

veternic ne pustijo gradit ker se ptič lahko vanje zabije, hidroelektrarne uničijo spomenik, sončne hmmm kaj je z njimi narobe poleg neučinkovitosti? se ptičom blešči, pa niso sončnih očal zanje še izumli?

na istem mestu pač koruze in krompirja ne moreš imeti, torej ali boš brez enega ali drugega ali pa narediš novo njivo. pri elektrarnah je isto, ali boš zastarelo držal pokonci ali pa naredil novo, tretja možnost je da pač ostaneš brez elektrike.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Duhec ::

Nisem zasledil, da bi imela NE Onagawa - glej spodnji zemljevid, ki stoji najbližje epicentru kakšne težave ?!
Če primerjam kakšni reaktorji so v Onagawi in Fukushimi glede na spisek NE po svetu vidim, da so reaktorji podobnega tipa.
Je možno, da je starost objekta (v gradbeno/tehnološkem smislu) tista, ki je bila usodna ?
Fukushima - cca. 1971/1974/1976/1978/1978/1979
Onagawa - 1984/1995/2002

Še nekaj slik. Vir:www.abc.net.au


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

djordjevic ::

Onagawa jim je tudi nagajala, takoj po začetnih težavah v Fukushimi, nato pa so očitno uspeli zajeziti situacijo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

harvey ::

Duhec, ne gradbeno zaradi potresa ni bil problem pri samem bloku, temveč je prišlo do težav pri pomožnem sistemu za hlajenje - agregati in nato še akumulatorji. To je pripeljalo do težav s pregrevanjem.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

s1m0n ::

djordjevic je izjavil:

Onagawa jim je tudi nagajala, takoj po začetnih težavah v Fukushimi, nato pa so očitno uspeli zajeziti situacijo.


Verjetno je bolje grajena, bolj zaščitena pred cunamiji (pa tudi lega je malo drugačna)
So pa vsi reaktorji ustvaljeni in zgleda da nimajo nobenih problemov.
Pa velik faktor je da je upravitelj drug, ki ima boljšo zgodovino kot TEPCO :)

Evo Onagawa meritvene postaje:

Onagawa

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

sprasujem ::

In kaj narediš, ko ti poleti nad državo malo en anticiklon zahanga, pa ni absolutno nobenega vetra 2 tedna? Sveče?


Bodo pač pokrivali teš 4 in 5

Zgodovina sprememb…

;-) ::

V bistvu kaj lahko v najslabšem možnem primeru pomeni tole za nas slovence ?

gulfstream ::

V bistvu kaj lahko v najslabšem možnem primeru pomeni tole za nas slovence ?

Borze bolj slabo kažejo, drugih vplivov pa ni čutiti :)

Pyr0Beast ::

;-) je izjavil:

V bistvu kaj lahko v najslabšem možnem primeru pomeni tole za nas slovence ?

Večja varnost naše elektrarne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gulfstream ::

Aja, pa verjetno še manj možnosti za NEK2, ker bodo mediji sprovocirali protijedrsko razpoloženje.

s1m0n ::

Pa hirejši razvoj TEŠ6 :)
EU je že potrdila "stress test" za vse JE na EU ozemlju!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

SuperVeloce ::

andrejus je izjavil:


Največja fora je pa to, da bi morala elektraran biti zaprta. Vendar zaradi budala ekologov so podaljšali delovanje. Koliko je takih elektrarn v Evropi?

Edit:
In prav zardi teh ekologov imamo 40 in več let stare dizajne lektrarn, namesto da bi prešli nan ovejše bolj varen dizajen. Tako, da naj tudi ekologi prevzamejo svoj del krivde.


EVO GA! To po vsem mojem zanimanju o dogajanju in nesrecah na tej "sceni" trdim ze nekaj let, pa vsi sam brezglavo gonijo svoje naprej...

Pšenični ::

http://24ur.com/novice/svet/nova-eksplo...

Rusija trdi, da je nevarnih vseh 6 reaktorjev....

Satelitskih slik ni, torej je zadeva zavožena do amena. Pač skrivajo pred javnostjo.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Mah prosim te, tako dobro kot sem bil te dni informiran o neki nesreči nuklearke, še nikoli v življenju nisem bil:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

SuperVeloce ::

Mavrik je izjavil:

Itak da ne, saj ga to, da TEŠ proizvaja več radioaktivnosti kot NEK niti malo ne moti očitno ;)


Tako je, smo imeli priložnost stvar meriti z Geigerjevimi števci... v neposredni bližini TEŠ je bilo sevanje 2x višje kot NEK, deponija na prostem tam blizu pa bi naj bila precej hujša... Živim v delu Velenja, kjer veter vedno piha proti Šostanju in ne iz Šostanja, pa sem vseeno mnenja, da so ljudje v Krškem na boljšem glede zdravja in vsega (razen pri nepremičninah, izključno zaradi zgrešenega mnenja ljudi)

EDIT:

s1m0n je izjavil:


Je že kdo nehal kadit ? letno pridobi s tem 9 mSv kar je največ hrana, zemlja, narava... so skupaj manj kot kajenje!


Dobra, dobra!

Zgodovina sprememb…

morbo ::

Čim so amerikanci pizdo vlekli od tam pol neki ni OK.

Faux News

Nuclear officials say they may seek U.S. and Japanese military help to spray water from helicopters into an overheating spent fuel storage pool at the Fukushima Dai-ichi nuclear plant.

Gregor P ::

Američani so se umaknili, ker so bili na morju v bližini lokacije nesreče in je veter pihal direkt v njih.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fukušima - jedrska nesreča v teku (VIII)

Oddelek: Novice / Nova vsebina
134751 (2498) nodrim
»

Fukušima - jedrski incident v teku (IV) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
24569027 (56206) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident v teku (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
398109674 (87012) Pyr0Beast
»

Fukušima - jedrski incident, peti dan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
380110301 (93160) Keyser Soze
»

Fukušima - jedrski incident stopnje 4 v teku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
20877391 (63996) Pyr0Beast

Več podobnih tem