» »

Linux LiveCD distro, ki že vsebuje TrueCrypt

Linux LiveCD distro, ki že vsebuje TrueCrypt

c0dehunter ::

Rad bi si postavil safe working environment za dostop do spletne banke. Certifikat imam zakriptiran v TreCrypt containerju. Sedaj že nekaj časa iščem LiveCD linux distribucijo, ki bi imela TC že nameščen, pa začuda take distribucije ni (razen Ubuntu Privacy Remix, kateri pa ne omogoča priklop na internet).
Poskušal sem tudi z raznimi orodji (npr. Slax, SuseStudio) za izdelavo svoje distribucije, pa so potem zmeraj še neke težave* - v glavnem zadeva na koncu ne dela.
Zdaj pa jaz vas vprašam - obstaja v kakšnem zakotnem delu interneta kaj takega, da bi mi prišlo prav?

*V Slaxu ni mogoče mountat containerja v TC - težava z nekim loopbackom, sem googlal par ur za rešitev, nato pa vrgel CD v koš in se premaknil na naslednje orodje.
SuseStudio - dodal TC, vendar ko ga želim zagnati, mi v terminalu vedno napiše da še manjka kakšen paket. Kljub temu da sem prvih n-krat tisti paket dodal, se je zmeraj še našel kakšen, ki je še manjkal. Zato sem ponovil postopek od Slaxa - CD sem vrgel v koš.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zero0ne ::

Truecrypt licence niti OSI niti FSF ne priznavata kot odprtokodne oz. proste, zato ga ne boš našel po defaultu inštaliranega v GNU/Linuxu.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Daedalus ::

Rad bi si postavil safe working environment za dostop do spletne banke. Certifikat imam zakriptiran v TreCrypt containerju. Sedaj že nekaj časa iščem LiveCD linux distribucijo, ki bi imela TC že nameščen, pa začuda take distribucije ni (razen Ubuntu Privacy Remix, kateri pa ne omogoča priklop na internet).


Em, meni to zveni kot rahlo pretiravanje. Lahko pa si, za ultra paranoidne, omisliš full crypto virtualca, ki ga nato uporabljaš zgolj za dostop do e-banke. Bo lažje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zero0ne ::

Daedalus je izjavil:

Em, meni to zveni kot rahlo pretiravanje. Lahko pa si, za ultra paranoidne, omisliš full crypto virtualca, ki ga nato uporabljaš zgolj za dostop do e-banke. Bo lažje.


Ne gre se za 'lažje', ampak za 'bolj varno'. Najbolj varno bi bilo uporabljati računalnik brez HDDjev in liveCD/USB distro brez persistant particij, z primerno kriptiranim okoljem. Obstajajo tudi proste alternative TrueCryptu. Osebno uporabljam ccrypt.
uname -o

c0dehunter ::

Daedalus je izjavil:

Em, meni to zveni kot rahlo pretiravanje. Lahko pa si, za ultra paranoidne, omisliš full crypto virtualca, ki ga nato uporabljaš zgolj za dostop do e-banke. Bo lažje.


Enkrat sem že imel neljub dogodek in posledično cel kup skrbi in postopkov. Tako da če je pač treba enkrat mesečno, ko plačam račune, vstavit CD, montirat kontejner, pa naložit certifikat... then so be it.

V katerih distrotih je pa Ccrypt že vključen?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

zee ::

Predlagam, da si naredis bootable USB kljucek (2 GB bo vec kot dovolj) z Ubuntujem 10.04 Desktop. Med delanjem USB kljucka bodi pozoren, da alociras kaksnih 500 MB za uporabnikov domaco mapo.

Nato zazeni racunalnik iz tega USB kljucka in namesti vanj TrueCrypt.

8-)

EDIT: slovnica
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Zero0ne ::

zee je izjavil:

Predlagam, da si naredis bootable USB kljucek (2 GB bo vec kot dovolj) z Ubuntujem 10.04 Desktop. Med delanjem USB kljucka bodi pozoren, da alociras kaksnih 500 MB za uporabnikov domaco mapo.

Nato zazeni racunalnik iz tega USB kljucka in namesti vanj TrueCrypt.

8-)

EDIT: slovnica


Eden glavnih namenov Live okolja z varnostnega vidika je to, da ni nobenih, uporabniških ali sistemskih tmpjev, ki bi preživeli reboot. Persistant /home particija to prednost izniči.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

errhec ::

Vzemi katerokoli distribucijo, si jo namesti na disk, potem namesti še TrueCript,
potem pa si z remastersys izdelaj Live distribucijo na CD.ju.
dd

c0dehunter ::

errhec je izjavil:

Vzemi katerokoli distribucijo, si jo namesti na disk, potem namesti še TrueCript,
potem pa si z remastersys izdelaj Live distribucijo na CD.ju.


Poskusil z Ubuntu, na koncu pride ven okol 3GB velik ISO. Ker potem nisem mel nobenega DVDja, sem stvar opustil (pa tudi velikost ISOja me je odvrnila - bloated, slow?). Je pa možnost, hvala za reminder.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

misek ::

Preneseš Ubuntu CD ISO image + LinuxLive USB Creator in narediš persisten bootable USB ključekm kjer lahko preminjaš tudi okolje.

c0dehunter ::

Zero0ne je izjavil:

Eden glavnih namenov Live okolja z varnostnega vidika je to, da ni nobenih, uporabniških ali sistemskih tmpjev, ki bi preživeli reboot. Persistant /home particija to prednost izniči.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jinzo ::

Ja pa ok, pa vzameš enega ko ma hardware read only gumb pa je. Pa ga samo po posodobitvi das na write, drugače pa je na read only.
Ali pa še boljše, narediš konfiguracijo ki se samo naloži v RAM in od tam lavfa, čeprav tu je še vedno potem riziko da nekaj piše na sam USB (kak evil program, kar pa pravzaprav je že zunaj te domene, imo.)

RejZoR ::

avast! SafeZone ? S tem da tole lahko furaš na hostu... razen če hočeš eksplicitno poganjat Linux sistem.
Tle je pol ena izmed opcij Ubuntu s Casper-RW zapisovalno particijo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SeTAr ::

Lahko si narediš svoj livecd po navodilih iz: https://help.ubuntu.com/community/LiveC...
ali pa zaupaš meni in uporabiš mojega

SeTAr ::

ah, ja pri bootu je treba vpisati "live", da se bootanje nadaljuje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šifriranje folderja/container na PC brez pravic

Oddelek: Pomoč in nasveti
112041 (1756) sodnicaN
»

TrueCrypt na precepu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7126552 (21912) MrStein
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930477 (26977) Jst
»

Brazilska in ameriška policija nemočni zoper TrueCrypt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10631348 (21472) poweroff
»

Evil Maid napad na TrueCrypt

Oddelek: Novice / Varnost
416223 (4710) poweroff

Več podobnih tem