» »

SIOL internet in 2 "računalnika"

SIOL internet in 2 "računalnika"

sax15 ::

Zdravo.
Imam vprašanje za strokovnjake za omrežje.
Imam SIOL interent 10/10, fiksni IP. Se pravi siolov modem, na katerega je priključen Cisco ruter, do katerega nimam dostopa! Zadeva je narejena tako, da se Cisco router preko siol modema poveže na internet (na internet se ne povezuje siolov modem, v njem username in password za povezavo na internet ni nastavljen) in ustvari VPN povezavo. Sedaj pa bi rad direktno v siolov modem vključil še en router, ki bi bil povezan z internetom, ne bi pa bil vključen v vpn povezavo. Na tem drugem routerju bi rad imel internetno povezavo, ki bi bila ločena od sedanjega omrežja (vpn).
Zanima me ali je to sploh izvedljivo?
Kaj bi potreboval, oz. moral nastaviti (do obstoječega routerja nimam dostopa!), mogoče pridobiti pri SIOL-u še en fiksni IP?

Hvala in lp SaX

shinca ::

Kolikor vem, imaš privzeto na voljo 2 vzporedni povezavi. Vsaj na dinamičnem IP je tako. Tako da bi v principu zadeva morala delati.

sax15 ::

V siolov modem sem v drugo vtičnico (ki je nastavljena na data) vtaknil prenosnik in se želel povezati na internet, pa zadeva ni šla. Mislim, da je težava v tem, da router vspostavlja povezavo in ne siol modem.
Mogoče obstaja opcija, da bi siol zaprosil za še en statični IP in potem poskusil priklopiti računalnik na siol modem?

toxius ::

Za vzopstavitev 2 PPPOE sej z fiksnim IPjem za domače uporabnike ni mogoče, vsaj v času ko sem delal na tehnični podpori ni bilo mogoče. Za poslovne uporabnike pa dodelijo več kot en fiksni IP

sax15 je izjavil:

V siolov modem sem v drugo vtičnico (ki je nastavljena na data) vtaknil prenosnik in se želel povezati na internet, pa zadeva ni šla. Mislim, da je težava v tem, da router vspostavlja povezavo in ne siol modem.
Mogoče obstaja opcija, da bi siol zaprosil za še en statični IP in potem poskusil priklopiti računalnik na siol modem?


Povežeš se lahko samo preko routerja, če imaš fiksni IP, ker ne moreš vzpostaviti 2 sej z enakim IPjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

sax15 ::

No pozabil sem povedati da sem pravna oseba (poslovni uporabnik).
Če prav razumem, tudi če mi dodelijo še en fiksni IP, se na internet ne morem povezati tako, da bi računalnik vtaknil v siolov modem (se pravi pred routerjem). Lahko se le priključim za routerjem, do katerega pa na žalost nimam dostopa in ga tudi ne morem dobiti.
Ali je potem edina možna varijanta le še nakup še ene ADSL povezave?

toxius ::

Najprej zaprosi za 2 statična IPja, potem bi moralo delovati z 2 sejama naenkrat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol priključek in 2 omrežji

Oddelek: Omrežja in internet
122078 (1677) Jakka
»

WiFi in android

Oddelek: Omrežja in internet
3212534 (9612) Anaa1
»

8 portni router

Oddelek: Kaj kupiti
61322 (1166) All
»

Siol fiksen IP - sinope modem

Oddelek: Omrežja in internet
114358 (4200) Lion29
»

Kako zamenjati fiksen IP !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132965 (2650) Sergio

Več podobnih tem