» »

Študent v dijaškem domu?

Študent v dijaškem domu?

žana ::

Lep pozdrav.
kot bodočo študentko me zanima ali je enaka možnost priti v dijaški dom kot v študentskega?
ima kdo kakšne izkušnje z bivanjem v katerem koli dijaškem domu oziroma Dijaškem domu Vič? namreč tja bi želela priti.
Hvala
Lp

mr1two ::

Najbolje je, da jih pokličeš. Drugače kot je meni znano, imajo prednost oz. sploh možnost bivanja v dijaškem domu bivši stanovalci dijaškega doma, se pravi, če si bila do sedaj v DDV, potem ni problema, sicer pa ne vem. Tako je bilo vsaj takrat, ko sem jaz končal srednjo in se vpisal na faks, čisto možno je, da so se stvari spremenile(in sprostile), vsaj glede na upadanje števila dijakov v splošnem(takrat je bil ta trend upadanja kr na udaru- sobe za 5 ljudi so kar naenkrat postale razkošni dvorci za 3 ljudi in tako naprej :))
LP

T-h-o-r ::

zakaj bi kdo hotel v dijaškega :O
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PromeuZ ::

V DDV prideš takoj noter, ponavadi je še oktobra dovolj mest. Ni ravno med najcenejšimi, so ga pa v zadnjih letih konkretno posodobili (kopalnice, internet etc.) in je bistveno bolj podoben ostalim študencem. Mogoče izstopajo le skupne sanitarije in kopalnice, na katere se je potrebno privaditi. Velja omeniti še odsotnost kuhinje in hladilnikov, tako da je treba za to sam poskrbeti. Na izbiro imaš deljenje sobe s cimrom / cimro, ali pa doplačilo in bivanje v "samski" sobi. V času mojega bivanja se je dalo tam najeti sobo tudi po ekonomski ceni - se pravi brez odločbe. Vsekakor pa priporočam, da pokličeš v DDV, saj je organizator bivanja v študentskem delu zelo dober vir informacij (če je še vedno g. Rudi, potem ti gre zelo na roko in pomaga pri celotnem vselitvenem postopku).

Lahko, da se je v teh dveh letih odkar me ni več tam še kaj bolj spremenilo, tako da te informacije niso najbolj ažurne.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

žana ::

fructal: sem novinka :)

Thor: razlogov je več, odgovarja mi ker je FMF čisto blizu itd..še bi lahko naštevala, če ne pa grem v študentski dom tako da ni zdaj problem da hočem ravno v dijaškega..bi pa rada vedela kje imam možnost.

PromeuZ..a tako. potem si lahko tudi sam v sobi. super. samo kako pa to da ni kuhinje? sem pa mislila da imata vsaj 2,3 sobe eno kuhinjo, glede na to da je verjetno ločeno od dijakov? kako je pa s prehrano? se da jesti tudi v jedilnici na bone?

crazyLIKEme ::

PromeuZ..a tako. potem si lahko tudi sam v sobi. super.


Ko sem še bila jaz v DDV je bilo tako, da smo imeli v traktu par študentk, samo so bile skupaj, ker so se od prej poznale. Kasneje je prišla tudi ena starejša, ki je bila sama v sobi, tako da verjetno se boš lahko kaj zmenila.

samo kako pa to da ni kuhinje? sem pa mislila da imata vsaj 2,3 sobe eno kuhinjo, glede na to da je verjetno ločeno od dijakov?


V dijaškem nisi ločen od študentov. Ločitve so samo po spolih. Vsaj tako je bilo par let nazaj.
V vsakem traktu je načeloma "kuhalnica" v kateri naj bi bil električni kuhalnik, vendar se lahko zgodi da le-tega ni.

kako je pa s prehrano? se da jesti tudi v jedilnici na bone?


na bone ješ lahko kjerkoli, tudi v DDVju. Po mojem spominu je hrana zelo užitna pa še grejo se zdravo in uravnoteženo prehrano. Če se prav spomnem, so imeli tudi kao študentske menije, kao pomfri+dunajski ali ocvrt sir, samo za te smo se bolj dijaki pogajali :D


LP
http://crazyl1keme.deviantart.com/

PromeuZ ::

crazyLIKEme imaš DDV, kjer so samo študentska nadstropja in DDV2, ki je popolnoma študentski in ločen od dijakov. Jedilnica oz. menza je, nekaj časa je bila na bone, nekaj pa ne. Meni osebno hrana tam ni odgovarjala, saj so bile minaturne porcije, plus vse je imelo isti plastičen okus. V študentskem delu definitivno ni bilo "kuhalnice" v vsakem traktu (mogoče na vsakem nadstropju ena?), ker bi se spomnil (za ziher vem samo za eno v pritličju) ;)
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

crazyLIKEme ::

PromeuZ, ja potem so pa spreminjal.

Jst sem bila v DDV še kot dijak in takrat je bil DDV še ves dijaški, za DDV2 pa vem da je študent.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

tasy9 ::

Na Viču so dijaški domovi namenjeni tako dijakom kot tudi študentom. Prijatelj, ki je kot študent bival tam v dijaškem delu, je dejal, da je slabost v tem, da je imel tudi "policijsko uro", medtem ko moj fant v študentskem delu dijaških domov tega ni imel. Kar se tiče prijave, mislim da je na samem obrazcu za obkrožit, da želiš v dijaški dom in ne študentski oz. k zasebniku - če se prav spomnim, je to za obkrožit levo zgoraj.
Kakor vem, gre v dijaškem domu le za dvoposteljne sobe, celo nadstropje oz. skupek sob pa ima skupno kopalnico, kuhinje pa ni bilo - slabost zna biti v tem, da imaš potem v sobi poleg knjig in oblek še posodo - spet odvisno od tega, koliko ti je do kuhe.

žana ::

najprej hvala vsem za pomoč :)
torej glede prehrane so pozitivne in negativne izkušnje..uglavnem izbirčna nisem kaj dosti, samo mesa zlo malo pojem prav tako ne rabim velikih porcij sploh

ja prijavim vem kako se, tako da če grem tja bi potem rada imela svojo sobo + da bi si lahko delček opreme kuhinje sama uredila notri. koliko ljudi ima potem skupne sanitarije? :O
zdaj se odločam med dijaškim in študentskim domom..bi mogoče lahko dal kdo kak predlog? izbiram med Gerbičevo, Mestnim Logom ali tihim domom na Rožni dolini.

PromeuZ ::

Če imaš kake starejše kolege/-ice, ki študirajo v Lj, tvegaj en dan pa jih malce obišči in si v živo oglej stanje ;)
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

žana ::

ja ko bi poznala koga hehe, zelo malo jih tako da bomo videli :D

mr1two ::

Sem bil na gerbičevi, pa če hočeš imet mir in doštudirat...potem no, ne it tja :))
Drugače pa rožna tihi dom je verjetno zelo dobra izbira, ampak ne vem koliko časa je treba čakat na sobo tam. Bil sem v domu X, in je bil kar vredu, ni blo direndaja pa tudi precej dobro je opremljen. Če ne želiš skupnih sanitarij, potem pa izbiraj apartmaje, ampak po drugi strani ti skupinskih ni treba čistit...
Vsaka stran ima + in -(gerbičeva je recimo zelo popularna po svojih žurih na hodnikih - od človeka pa je odvisno ali je to dobra stvar ali ne :))

Skratka- vzemi si en dan ali pa dva, pa pejdi preverit situacijo. Seveda okrog 11 ure dopoldan ni nikjer galame.
LP

žana ::

a tako :D ja jaz sem ravno tista ki hočem doštudirat v miru, čeprav sem dovolj družabna in vse, samo ne bi rada trušča.
ja malo dlje se čaka na sobo v tihem domu, pa a se veliko študentov vpiše tja? če je naval.

hvala :D

cokolina ::

žana je izjavil:

najprej hvala vsem za pomoč :)
torej glede prehrane so pozitivne in negativne izkušnje..uglavnem izbirčna nisem kaj dosti, samo mesa zlo malo pojem prav tako ne rabim velikih porcij sploh

ja prijavim vem kako se, tako da če grem tja bi potem rada imela svojo sobo + da bi si lahko delček opreme kuhinje sama uredila notri. koliko ljudi ima potem skupne sanitarije? :O
zdaj se odločam med dijaškim in študentskim domom..bi mogoče lahko dal kdo kak predlog? izbiram med Gerbičevo, Mestnim Logom ali tihim domom na Rožni dolini.



Pozdravljena:) Tudi sama se odločam za Vič in sem poslala tja prijavo. Razmišljala sem tudi jaz o tem, da bi bila sama v sobi samo je doplačilo kar 60€, tako da sem si premislila. V sobi ne moreš uporabljat nobenih aparatur, kuhalnih in ostalih pripomočkov, vem ker imam tudi sestro gor. Imajo pa poceni hrano, tako da bom jedla kar tam. Kako pa imaš predavanja ti? Upam samo da dobim kakšno umirjeno cimro, ker se grem gor učit in bi rada čimprej končala vse, ker mi Ljubljana ne diši kej dosti. Če te še kaj zanima o tem domu mi lahko napišeš, pa vprašam sestro, ki je gor s svojo cimro že tretje leto.

Aqua A sem prebrala zdaj, da bi tudi ti rada mir. Ja pridi na Vič in se kr damo skupi v sobo hahaha ker jaz tudi upam na nekoga da ne bo v sobo vozu ljudi in da bom imela mir.
Jaz imam predavanja popoldne, ti vrjetno zjutraj in tako se sploh ne bomo vidle, ko bomo v sobi bo pa ta prazna hahahah ;))

No, zelim ti da najdes primerno resitev kakorkoli:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cokolina ()

cokolina ::

mr1two je izjavil:

Sem bil na gerbičevi, pa če hočeš imet mir in doštudirat...potem no, ne it tja :))
Drugače pa rožna tihi dom je verjetno zelo dobra izbira, ampak ne vem koliko časa je treba čakat na sobo tam. Bil sem v domu X, in je bil kar vredu, ni blo direndaja pa tudi precej dobro je opremljen. Če ne želiš skupnih sanitarij, potem pa izbiraj apartmaje, ampak po drugi strani ti skupinskih ni treba čistit...
Vsaka stran ima + in -(gerbičeva je recimo zelo popularna po svojih žurih na hodnikih - od človeka pa je odvisno ali je to dobra stvar ali ne :))

Skratka- vzemi si en dan ali pa dva, pa pejdi preverit situacijo. Seveda okrog 11 ure dopoldan ni nikjer galame.
LP



Govoriš o Dijaškem domu Vič na Gerbičevi ali o Študentskem domu na Gerbičevi? Ker je oboje zelo blizu ampak velika razlika. V dijaškem domu bivajo poleg dijakov tudi študenti, žuri na hodnikih pa mislim, da v dijaškem domu niso izvedljivi. Tako da verjetno govoriš o žurkah v študentskih domovih na Gerbičevi, o čemer pa ja sem slišala že veliko in je bolj verjetno :)

žana ::

Ja, sigurno se gre za študentski dom na Gerbičevi.
@cokolina, sem ti odgovorila na zasebni message.
:)
Play music with real instruments.

Mr Hilter ::

Men je bilo v DD Vič na dijaški strani 100x bolje, kot potem ko sem šel na študentsko.
Mir da si se lahko učil in spal. Med študenti pa ni prijetno če hočeš študirati (pijanci in kurbarija :( )

Adrijan0 ::

Pojdi raje v študentski dom. V dijaškem domu je kar precej omejitev. Moj prijatel je biu tam, ampak je reku, da nebi šel nikoli več. Že to da nimaš kuhnje je problematično. Sobe so zelo majhne, za vikende če hočeš ostat moraš neke prošnje pisat. Uglavnem, ne splača se za moje pojme biti v dijaškem domu, glede na to, da imaš 3 študentske domove v bližini FMF-ja (Rožna dolina, Gerbičeva, Mestni log)

žana ::

Nikoli ne načrtujem za več let naprej ampak prvo leto bom v DD Vič na dijaškem delu, za naprej še ni nič določeno kam me pot ponese :)
Play music with real instruments.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12144830 (22562) Marat
»

-Single- dijaške sobe

Oddelek: Loža
71356 (844) mujek
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7730830 (18455) St235
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6817488 (14966) tattoo
»

Študentski domovi v Ljubljani

Oddelek: Loža
434936 (3777) _marko

Več podobnih tem