» »

Študentski domovi

Študentski domovi

1
2
»

flood ::

a ve kdo mogoče kateri domovi na kardeljevi (dom a, b,...) so bili "prenovljeni" zamenjani jogiji itd.
in kakšene vrste sobe so v domu fdv
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

gansta ::

Verjemi @flood težko boš izbiral, sploh pa še katero sobo, še srečen si lahko da dobiš študenta, pa moli samo da ne dobiš akademski kolegium.


lp

St235 ::

v FDV domu so drugače dva tipa apartmajev. Manjši je za 3 osebe in ima precej veliko kuhinjo, ločeno kopalnico in WC, mini predsobo in dve sobi (eno posteljna in dvopostelna) Večji apartmaji so za 6 oseb in so v dveh nadstropjih. Kuhinja je večja in ima po dva weja in tuša.

zee ::

Dom FDV je čisti luksuz.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

flood ::

ne sej vem, da vrjetno nebom mogu kaj dosti izbirat
ampak me pač zanima kakšni so domovi v bližini moje fakultete
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

PromeuZ ::

flood je izjavil:

a ve kdo mogoče kateri domovi na kardeljevi (dom a, b,...) so bili "prenovljeni" zamenjani jogiji itd.
in kakšene vrste sobe so v domu fdv


Totalno renovacijo je doživel (mislim da) blok D katerega so znotraj prepleskali ter verjetno opravili še kake druge izboljšave. Jogije so nam menjali v A-ju, verjetno pa tudi drugim.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

urosz ::

v mb, študentski dom na smetanovi je awesome :O

UrĹĄa ::

čao


mene pa zanima glede študentskih domov. a tam maš skupne kopalnice pa kuhno? ko ne maram skupnih kopalnic in kuhen. a je možno dobit kakšno takšno sobo kje u študentskem domu za dve ko mata kopalnico pa kuhno zase? in a internet je na rimski cesti 7A? a je slučaj kdo v tistem domu pa če mi mal pove kako je tam prosim.

LP

gansta ::

Za 2 sama ni, so apartmaji ko majo po 4 ali 6;...

UrĹĄa ::

aha no kaj pa a sobe pa majo skupne kopalnice in kuhno?

gansta ::

ja ostali imajo potem skupne kuhinje in kopalnice

T-h-o-r ::

v študentih si deliš kuhinjo wc in kopalnico z najmanj 3mi drugimi še
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

Odvisno od doma. Konkretno na topniški si kopalnico in WC deliš še z tremi.
Na FDV pa v manjših apartmajih samo z dvema. Da bi imela vsaka soba svoj wc ni tuš pa ni nikjer.

UrĹĄa ::

aha kaj pa kuhno?

gansta ::

Glej odvisno kje dobiš, če dobiš apartma boš mela s 3 oz 5 osebami kuhinjo+wc/kopalnica; v drugih primerih pa imaš z celim "štukom"

St235 ::

Če ti je deljenje sob kuhinje/wcja problem potem študent ni zate. Drugače so znosni predvsem apartmajski domi, kjer deliš z 2-4 ljudmi.

žana ::

Lep pozdrav. sem bodoča študentka Fakultete za matematiko in fiziko in načrtujem bivati v študentu na Rožni, Gerbičevi ali Cesti v Mestni Log, torej blizu fakultete, najraje bi pa bila v enem od Tihih domov na Rožni, saj sem bolj študiozni tip, vendar kljub temu dovolj družabna :)
Zdaj pa me zanima kdaj bi že lahko poslala prošnjo, ali moram čakati na razpis? Ima kdo kakšen nasvet? Kakšne so vaše izkušnje s cimri?

gansta ::

Prošnjo lahko oddaš takoj, vprašanje pa če boš dobila do konca leta študenta; To zveš glede na točke, oz. nekje do začetka šolskega leta; slabši socialni položaj imaš, prej dobiš;

Tihi domovi v Rožni so 2 in 5; to lahko izraziš ob vselitvi, ko dobiš obvestilo,da prideš do študentskih pisarn da se vseliš, ali naknadno z pisno prošnjo(se čaka kak mesec);

Glede cimrov pa kakor naletiš, kakšni erazmusov si nobeden ne želi, čeprav so tudi oni fajn ;)


lp

tattoo ::

Sicer ne vem kako je s tihimi domovi, ampak po mojih izkušnjah sodeč študentski dom nikoli ne bo vplival na tvoj uspeh. Logika je zelo preprosta, in sicer učiš se lahko na fakulteti, v knjižnici, v študentski sobi ali študijski sobi v domu, mogoče še kje. Zabav in razgrajanja po študentskih domovih je vedno manj (kar je velika žalost) predvsem na račun interneta in zgleda, da se tudi ljudje spreminjamo. Če te mogoče kdaj zvečer moti hrup so še tukaj vedno čepki za uhe, navadi pa se, da kot študent/ka ne boš hodla spat ob 22h. Za cimre ne skrbi, vsi smo samo ljudje in se da z vsakim pogovorit in dogovoriti, če je le volja. V petih letih študija sem menjal 3 cimre, bil tudi v tujini, trenutno imam za cimra španca (erasmus), v sosednji sobi 2 punci, in se je dalo z vsemi pogovoriti, npr. ko se učim ali delam za faks, da posluša muziko na slušalke, da čistimo vsaki drugi teden, glede posode, itd.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanja glede študentskih domov

Oddelek: Šola
246716 (4277) Groot
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12145854 (23586) Marat
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7731377 (19002) St235
»

Študentski dom v Ljubljani, izkušnje, nasveti?

Oddelek: Loža
127184 (6562) Xickle
»

Priti v študentski dom LJ - točke za oddaljenost+ni busa???

Oddelek: Šola
354985 (4108) Karaya 52

Več podobnih tem