» »

Študentski domovi v LJ

Študentski domovi v LJ

1
2
»

Damiani ::

cabdriver. jest sm v začetku dobil 1ko v rožni (pred obnovo). Tam sem bival 2 leti, dokler je bil skoliran folk (vsaj zame). No pa rabil sem internet zato sem se tudi preselil. Sam blok je bil v rasulu a z sosedi/cimrom smo se dobro štekal. Tako da je blo super. Priporočam ti da nekaj časa poskusaš ostati v šd4 in spoznaš folk. Mogoče se pa dobr razumete in se boš odlično mel. Kar v pol dneva teško spoznaš ljudi. Če se preseliš lahko prideš v lepo sobico z zateženim cimrom/socimri ali sosedi. Tako da se ne prenagljuj.
Druga možnost je da se čimprej preseliš in iščeš svojo nesrečo drugje. Za preselitve so pa preselitveni roki, več zveš pa na spletni strani študentskih domov. Lahko pa poskusiš tudi z prošnjo na upravi.

zee ::

ŠD4 je za moje pojme bistveno bolj kul od Rožne doline, pa sem živel v obeh koncih. Bolj skulirano, prostorni apartmaji, bistveno bolj mirno kot v Rožni dolini, kjer se vedno nekdo nekaj dere ali navija glasbo. Glede prvih vtisov je pa tako, da je bil moji prvi vtis glede študentskih domov naravnost obupen, šele mnogo let kasneje sem uvidel, da bi se lahko imel tam (ŠD4) prav fajn že med študijem (v študenta sem se preselil šele, ko sem bil absolvent).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cabdriver ::

Ne vem, verjetno je krivo to, da usi, katere uprašaš, kje je dobr, usi govorijo o tej "slavni" rožni in pol te avtomatsko use druga ne zanima. Torej, obstaja kak obrazec za preselitev, al to kr tko napišeš prošnjo in navedeš razlog/razloge? Ma kdo mogoč kak razlog dober, zakaj bi se selil? :) hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Damiani ::

Po svetu vsi govorijo o kitajci, redko o slovencih. Glede preselitve bi na tvojem mestu počakal. Boš videl da je tud mestni log kul. Malo počakaj. Drugače pa ni nobenega obrazca za preselitev. Za preselitev izven preselitvenih rokov moraš imeti dober razlog.

Taj5 ::

cabdriver je izjavil:

Zdravo.
Jaz sem dobil ravno danes sobco u študentskem domu na mestnm logu u Šd4, in prvi vtis ni glih dobr:d... Zj pa nvm, a je tuki res tko slabo al? Pa zanima me kje dobit obrazce za premestitev, oz. Kako to izvesti. Namreč želim si iti v rožno, saj mi vsi govorijo kak je tam kul:d.. A je res tako?... Hvala za odgovore


Jaz sem v rožni.. Pa zdaj ravnokar glejam kako je s to premestitvijo in s tem .. in ja novembra je komaj 1 preseljevalni rok .. jao rada bi prišla v dom na ilirski. Kaj pozna kdo tam koga ki se bo izselil?

cabdriver ::

a bi šla u ŠD4?:)

BCSman ::

Rožna ftw, stalno se kaj dogaja, blizu centra, blizu kmš-ja, če hočeš mir maš 2-jko, kaj sploh še rabš ko maš rožno.

Sanjaaa ::

Amm...no ja jst grem letos prvic v studenta, in po tockah pridem not od novembra do decembra a kdo kej ve ce takrat loh zbiras dom? Uglavnem rada bi bla u Ilircu. Al pa kako gre s tem da sm s frendico skupaj, vendar je ona ze danes imela vsellitev, se da kako zaprositi naknadno da sva skupaj v sobi? Hvala v naprej

Taj5 ::

Sanjaaa je izjavil:

Amm...no ja jst grem letos prvic v studenta, in po tockah pridem not od novembra do decembra a kdo kej ve ce takrat loh zbiras dom? Uglavnem rada bi bla u Ilircu. Al pa kako gre s tem da sm s frendico skupaj, vendar je ona ze danes imela vsellitev, se da kako zaprositi naknadno da sva skupaj v sobi? Hvala v naprej


Težko da boš si lahko zbirala po mojem mnenju .. Aja pa ful težko boš prišla not v Ilirca ker namreč tudi sama hočem tja it ampak je vsee polno, tud poljane vse polno ..

Sanjaaa ::

Ja se mi je zdelo, kaj pa kateri koli dom, mislim ce se da zment da sma s frendico skup ceprav je ona za v domu?

Ashrack ::

Sanjaaa je izjavil:

Ja se mi je zdelo, kaj pa kateri koli dom, mislim ce se da zment da sma s frendico skup ceprav je ona za v domu?

ce je v tistem domu prostor potem se da, drugace pa ne
....

ekseR ::

Mogoče kdo ve, če se da sedaj še priti v študentski dom? Prej še nisem vedel in pač nisem oddal prošnje.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Mavrik ::

ekseR je izjavil:

Mogoče kdo ve, če se da sedaj še priti v študentski dom? Prej še nisem vedel in pač nisem oddal prošnje.


Ne prej kot naslednje leto.
The truth is rarely pure and never simple.

PromeuZ ::

V študencih, ki niso direktno pod okriljem zavoda se ponavadi najde še kako mesto - v Ljubljani je tak na Viču.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

mateya ::

A je kdo tuki k se seli iz Kardeljeve ali Ilirca? Ali pa zamenja za Litostroj :)

mali tomba ::

naslednje šolsko leto bom študiral v ljubljani na biotehniški.pa me zanima če mi lahko kdo predlagal kaki študentski dom v rožni dolini.nisem preveč zahteven za kaki luksuz samo higiena naj bi bla vredu, pa nisem za kaki tihi dom pa ne za kakega z preveč žurkami
lepo prosim če mi lahko pomagate
hvala

izbrisiracun ::

Povej še, če bi raje:
-sobo, ki ima skupno kuhinjo in kopalnico. Iz sobe boš stopil direktno na hodnik, v sobi imaš čevlje, hladilnik, skratka vse. Čistit moraš samo svojo sobo.
-apartma, ki ima dve sobi(v rožni) in pa kopalnico, ter kuhinjo(oz. je kuhinja na hodniku deljena še z enim apartmajem). Čistit moraš sobo, kuhinjo, kopalnico.

BCSman ::

v apartmajih je uredu ker si lahko rit opereš direktno po kakanju (seveda prej s papirjem, toda ne mi govorit da si jo lahko s papirjem očistiš popolnoma, sploh če maš mehkejše blato), medtem ko v kaki 10ki moraš še iti v sosednji prostor kjer so tuši.

mali tomba ::

meni je vseeno al bi bil v sobi ali v apartmaju(seveda če ni prevelike razlike v ceni). bi pa bil verjetno v sobi ker nisem ravno za preveč pospravljanja.

izbrisiracun ::

4 je prenovljena in ima res lepe sobe. Po tlem je laminat, pohištvo je novo, ponekod imaš balkon. Cena je mislim da cca. 40EUR. Apartmaji so od 60EUR naprej. V sobi in apartamajih imaš seveda cimra.

mali tomba ::

pozdravljeni spet
zadnje čase ko malo sprašujem kolege glede študentskih domov in jih večina ima slabo mnenje. govorijo mi naj rajši grem k zasebniku kot pa v študentskega
zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje glede študentskih domov (slabosti) in kaj so slabosti in prednosti sob in apartmajev
hvala
LP

amacar ::

Sam sem prvo leto v študentu (1 letnik faxa) in moram reči, da je ok. Sicer študiram v mb-ju, pa vseeno, prišel sem na smetanovo v novega študenta (narejen lani septembra). Do faxa imam 6 min peš, pozimi fajn kurijo (hodiš komot sam v kratkih hlačah po apartmaju), za čiščenje preveč ne težijo, pa vseeno mislim da to mora biti, da tudi tisti za tabo dobijo urejen apartma. Internet je prva liga (prenosi gredo tja do 50MB/s (sicer meni takrat že disk začne štrajkati, ker je bolj počasen)), imaš fitneš, v apartmajih imamo tudi balkon. V apartmaju smo štirje. 2 sobi po 2, ter posebej kopalnica, kuhinja ter wc. Prostora je veliko, imaš tudi priključek za kabelsko, ter garažno hišo (psebej doplačilo). Če nisi nek zatežen človek se boš pomoje s cimrom zaštekal in ne bo problema. Sicer pa + v študentu je, da imaš v bližini še zagotovo par sošolcev s tvojega faxa, tako da si lahko kaj med sabo pomagate, naredite skupaj. Na splošno se informacije razvejo hitreje, če kakšno stvar rabiš, napišeš na Facebook skupino od študentskega doma in ti kr kdo posodi. Večkrat se tudi žurke dogajajo, tako da je pestro. Plačujem pa 117€.

Za privatnike pa: stanovanje + stroški je ponavadi dražje, sploh pozimi ti znajo kakšne stroške nabiti, če imaš rad fejst toplo v stanovanju. Če imaš par kolegov na obisku in so glasni, ponavadi sosedi jamrajo in grozijo s policijo. Ponavadi ne dobiš stanovanja blizu svojega faxa, medtem ko so študenti ponavadi v bližini faxa postavljeni. Je pa fajn, če greš s kakimi kolegi v skupno stanovanje, ker se le poznaš in veš, da ne bo problemov z bivanjem.

jaz osebno bi ti pa kr študenta priporočal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Adrijan0 ::

mali tomba je izjavil:

pozdravljeni spet
zadnje čase ko malo sprašujem kolege glede študentskih domov in jih večina ima slabo mnenje. govorijo mi naj rajši grem k zasebniku kot pa v študentskega
zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje glede študentskih domov (slabosti) in kaj so slabosti in prednosti sob in apartmajev
hvala
LP


Jaz imam pa slabo mnenje o bivanju pri zasebniku. Če imaš rad družbo in nisi rad zaprt samo v stanovanju, potem je študentski dom prava izbira. Prvo leto sem bil celo leto pri zasebniku, razen en teden v študentskem domu. Prvo sem mislil, da bo v študentskem domu slabo in nevem kaj use. Že prvi dan mi je blo bolš kot pa v stavanoju. En kup prijateljev, če hočeš se učiš, drugače pa žuraš, če si u Rožni maš telovadnico in use kar rabiš. Do faksa imam 4 minte, prej sem imel ene 20. Poleg vsega, pa je cena za dom 180€ manj kot za stanovanje. Ne zamenjam doma za stanovanje niti če je to zastonj. Razn če mi ga kdo podari in je moja last :D

tinkatinca ::

Je kdo (bil) v študentskem domu na Poljanski 59? Me mal zanima kak je tam pa to. :)

pijavka ::

tinkatinca je izjavil:

Je kdo (bil) v študentskem domu na Poljanski 59? Me mal zanima kak je tam pa to. :)

Malo pozno, vendar vseeno. Jaz sem bil tam 5 let. Dom je fajn, vsaj meni je ustrezal predvsem zaradi lokacije in "luksuza".
Nekaj mesecev obstaja spletna stran, kjer si lahko več preberete:
http://poljanska.sd-lj.si/
Torej, kaj je fajn?
- blizu fakutete: MF, FŠ, ZF, TF, PF
- 15 min peš do centra
- busi 5, 13 - 2.7 minute do postaje; 11 malenkost več, 2, 20 dobrih 5
- velike sobe
- mir
- spodaj so garaže za študente
- prostor za žure
- blizu Golovec, odličen plac za laufanje :), ena bolših v Lj
- fitnes za 12.5 € na mesec
- 5 min stran je HTE
in še bi se kaj našlo. BP lahko pridete pogledat.

Gargox ::

Zanima me ce kdo ve kaj se vse steje ko zaprosis za bivanje v sd. Se steje samo placa ali tudi nepremicnine?

SG_101 ::

Študentje morajo izpolnjevati naslednje splošne pogoje:
so državljani Republike Slovenije,
imajo status študenta in se izobražujejo po študijskih programih, ki se izvajajo kot redni študij, ter niso v delovnem razmerju ali samozaposleni oziroma samostojni podjetniki,
imajo status študenta in se izobražujejo po študijskih programih, ki se izvajajo kot izredni študij najmanj tri dni v tednu, ter niso v delovnem razmerju ali samozaposleni oziroma samostojni podjetniki,
povprečni bruto dohodek na člana družine v preteklem letu ne presega 150% povprečne bruto plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji v istem obdobju,
imajo stalno prebivališče oddaljeno najmanj 25 km od kraja študija,
niso izključeni iz študentskega doma.

St235 ::

povprečni bruto dohodek na člana družine seveda pomeni vse dohodke, tudi iz naslova napremičnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanja glede študentskih domov

Oddelek: Šola
246438 (3999) Groot
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12144907 (22639) Marat
»

Študentski dom v rožni ali mestnem logu, ki je vstopil v 21. stoletje

Oddelek: Šola
487603 (6098) Meizu
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6817503 (14981) tattoo
»

Študentski domovi v Ljubljani

Oddelek: Loža
434939 (3780) _marko

Več podobnih tem