» »

Kateri CMS uporabljate ??

Kateri CMS uporabljate ??

Netrunner ::

Ne morem verjeti da večino časa se še vedno omenjata Jomla in Wordpress... Za wordpress razumem .. vendar jomla ?? wtf...

Kakorkoli... kaj uporabljate??? ... wordpress, jomla, drupal, modx, typo3, ............
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

btree ::

kaj je pa narobe z joomlo? ogromno extensionov...

Mipe ::

Kaj bi pa rad? Na spletu je malo morje teh CMS-jev, vsak drugi spletni razvijalec razvije lastnega.

Tukaj imaš že malo zastarel seznam: List of content management systems @ Wikipedia

Netrunner ::

Mipe je izjavil:

Kaj bi pa rad? Na spletu je malo morje teh CMS-jev, vsak drugi spletni razvijalec razvije lastnega.

Tukaj imaš že malo zastarel seznam: List of content management systems @ Wikipedia

??? kaj mi daješ to... moje vprašanje je kaj uporabljate .. ne kaj obstaja

tomazzz => veliko extensionov ... to ni nivo za kvaliteto ... vsak resen web developer se jomle na daleč izogne .. pa saj nima veze zdaj to... stvar okusa
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Če moram postaviti kompleksnejšo PHP stran, uporabim Wordpress, sicer pa vse sam naredim v HTML/CSS.

ZePe ::

CMSMS, torej CMS Made Simple. Enostaven za uporabo in preprost za razširjanje z lastnimi dodatki... Ne vem, mi je prirasel k srcu.

:D
Moj blog: http://office.blog.siol.net in http://www.finance.si/blog.php?id=25

knesz ::

lasten cms in typo3

matej594 ::

Trenutno delam v joomli je tud moj prvi CMS in je kar zmogljiva zadeva. Vendar pa si morate vzeti čas zanjo in jo malo preučit!

sirotka ::

Netrunner je izjavil:



tomazzz => veliko extensionov ... to ni nivo za kvaliteto ... vsak resen web developer se jomle na daleč izogne .. pa saj nima veze zdaj to... stvar okusa


Lahko vprašam zakaj? Z večino "developerjev" s katerimi sem se pogovarjal o Joomli, jih moti le to, da je "lahka" za uporabo in da jo veliko ljudi uporablja. Sploh pa, 1.6 je kar močno posodobljena in "močnejša".

HardFu ::

sam uporabljam izkljucno samo TYPO3

o joomli pa nebi zgubljal besed... pogledas grde URLje in strani, ki so kvalificirane kot 'kategorije' (WTF?) pa ti je vse jasno.
http://codeable.io

Netrunner ::

sirotka je izjavil:


Lahko vprašam zakaj? Z večino "developerjev" s katerimi sem se pogovarjal o Joomli, jih moti le to, da je "lahka" za uporabo in da jo veliko ljudi uporablja. Sploh pa, 1.6 je kar močno posodobljena in "močnejša".


Nevem s kakšnimi developerji si ti govoril ... jomla je med CMSji isto kot je Internet explorer 6.0 med browserji...

Res je da jomlo veliko ljudi uporablja, vendar ne na profesionalnem nivoju. Jomlo žal še vedno učijo po šolah, ker je eden izmed prvih CMS sistemov .. pa očitno so se vsi profesorji učili delat z webom v času mambo/jomle ind drugega ne zanjo....

Kdor želi biti povprečen izdelovalec "spletnih strani" naj se igra z jomlo ... kdor želi pa nekaj več, se jo bo na daleč izognil
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

knesz ::

Še komu beseda "Joomla" avtomatsko prikliče besedo "Bloat"? :)

gslo ::

mislm da trenutno popularnost najbolj raste CMS-u drupal. med drugimi "večjimi stranmi", drupal platformo uporablja tudi whitehouse.gov (kar naj bi bila neka referenca, sam glede varnosti se zmer najde nekdo, ki je korak pred razvijalci).. v glavnem, tole je pomoje no. 1 cms, TRENUTNO.

dobro mu sledi wordpress, potem pa bi dal typo3 in ostali, na zadnjem mestu je joomla. mogoče ji delam mal krivice (ne uporabljam je namreč že nekaj let, BRUH), vendar je primerjava z IE6 med brskljalniki kar na mestu. :D

"splošno pravilo" je, da folk ne piše več svojih CMS-ov (velikokrat so okorni, ni podpore, ni razvoja), ampak da se spravljajo na odprtokodne zadeve (spet prednjačita drupal in wordpress), kjer imajo "zagotovljen" napredek s časom, omogočeno je patchanje zadnjih varnostnih lukenj, ipd, ipd.

tole je moja subjektivna ocena.. :)

Netrunner ::

Po popularnosti je Drupal res no.1 ... vendar ima preveliko učno krivuljo, pa kar sem ga sprobal me ni prepričal.

Pozabil si dodati Modx, kateri je po kvaliteli primerljiv z drupalom ... samo da je za drugačen krog razvijalcev.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Nerdor ::

Eden največjih kriterijev pri CMS-ih je miltilanguage support. In Joomla, kakor je osovražena, je skorajda edina (lepo bi prosil, za še kakšen CMS ki podpira multilang.) ki podpira multilanguage support. To pomeni, da je tudi besedilo shranjeno v več jezikih in uporabnik lahko sam izbira med jeziki vsebin. To do sedaj skorajda noben CMS ne omogoča razen Joomla. Nobeden od brezplačnih in odprtokodnih. So seveda plačljivi, ki to omogočajo, ker ta funkcionalnost je kompleksna za izvest in se pošteno plačuje. Toliko, da nakažem, kam ps tako moli in da ta Joomla ni kr tako nekaj popularna. ;)
... for lifetime!

Netrunner ::

Ja multilanguage zna biti problematičen. V osnovi CMSji to rešujejo z dodatnimi moduli, saj brezveze da imaš neko funkcionalnost že v osnovi če je ne rabiš.
Z modx-om sem postavil par multilanguge strani ... je dovolj flexibilen da sem to po svoji logiki naredil .. je pa prišel nov modul ven ki to zelo elegantno reši ..samo ga nisem še testiral..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

ZePe je izjavil:

CMSMS, torej CMS Made Simple. Enostaven za uporabo in preprost za razširjanje z lastnimi dodatki... Ne vem, mi je prirasel k srcu.

:D


Imaš mogoče kaj izkušenj kako se obnese pri multilanguage straneh?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Hexx ::

Drupal FTW!! Z Wordpressom ne moreš niti približno narediti takšno stran kot z Drupalom.

dve slovenske drupal 7 strani:
http://www.deloindom.si/
http://www.polet.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

Mipe ::

To je seveda odvisno predvsem od veščine razvijalca, ne zmožnosti CMS-ja.

sirotka ::

Sicer sem dokaj nov v tem, do sedaj sem bil bolj na video/slikovni obdelavi,... Ampak zakaj je Joomla bloat? Resno me zanima, ker sem še v fazi učenja in nebi rad zabijal časa.
Do sedaj sem imel dokaj dobre izkušnje z Joomlo, podpora imajo vrhunsko. URLje komot zmanjšaš, z 1.6 se mi zdi, da so pa kar v pravo smer šli.

keworkian ::

CMS sistemi so kot kurbe, na začetku, frišne, prilagodljive, potem so pa zgonene, bolane,resno tečne in dolgočasne.

Netrunner ::

Hexx je izjavil:

Drupal FTW!! Z Wordpressom ne moreš niti približno narediti takšno stran kot z Drupalom.


Nihče ni rekel da z Wordpressom narediš stran kot z drupalom. Praksa je taka da za velike portalne strani uporabiš konkreten cms kot je drupal .. za vse ostale male zadeve pa wordpress ... Če delaš predvsem male strani za kake SPje ipd .. potem je wordpress precej boljši kot drupal .. pač je treba izbrati pravo orodje za pravo stvar ...

jaz delam vse z Modx Revolution....
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

opeter ::

Jaz uporabljam za večjezično stran kombinacijo Wordpressa in vtičnika qTranslate.
Deluje čisto solidno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Vice ::

Netrunner je izjavil:

sirotka je izjavil:


Lahko vprašam zakaj? Z večino "developerjev" s katerimi sem se pogovarjal o Joomli, jih moti le to, da je "lahka" za uporabo in da jo veliko ljudi uporablja. Sploh pa, 1.6 je kar močno posodobljena in "močnejša".


Nevem s kakšnimi developerji si ti govoril ... jomla je med CMSji isto kot je Internet explorer 6.0 med browserji...

Res je da jomlo veliko ljudi uporablja, vendar ne na profesionalnem nivoju. Jomlo žal še vedno učijo po šolah, ker je eden izmed prvih CMS sistemov .. pa očitno so se vsi profesorji učili delat z webom v času mambo/jomle ind drugega ne zanjo....

Kdor želi biti povprečen izdelovalec "spletnih strani" naj se igra z jomlo ... kdor želi pa nekaj več, se jo bo na daleč izognil



the-uros daj ti tehnično razloži in ne kaj je rekel sosedov mulc zakaj ne joomla zakaj wordpress zakaj durpal... ipd. ker trenutno to pametovanje liči bolj na neznalca. Mene resno zanima kaj je pri zadnji verziji posameznega CMSja tako dobro oz. tako slabo med wordpressom, durpalom, joomlo ipd. Že to da trdiš da je npr. pri Durpalu dolga učna ura WTF??? Če ga ne pokapiraš v parih dneh je problem pri tistemu ki ga uporablja in ne v sistemu. Kaj je zate velik portal ki ga wordpress nebi zmogel tako kot drupal. Daj pokaži primer. Kot je Mipe rekel "vse je odvisno predvsem od veščine razvijalca, ne zmožnosti CMS-ja"

Ziga Dolhar ::

Uporabljam typo3. Po dveh letih občasne uporabe (zadnje leto bolj aktivno) si končno upam reči, da ga začenjam razumet ;-).

Nerdor je izjavil:

Eden največjih kriterijev pri CMS-ih je miltilanguage support. In Joomla, kakor je osovražena, je skorajda edina (lepo bi prosil, za še kakšen CMS ki podpira multilang.) ki podpira multilanguage support. To pomeni, da je tudi besedilo shranjeno v več jezikih in uporabnik lahko sam izbira med jeziki vsebin. To do sedaj skorajda noben CMS ne omogoča razen Joomla. Nobeden od brezplačnih in odprtokodnih. So seveda plačljivi, ki to omogočajo, ker ta funkcionalnost je kompleksna za izvest in se pošteno plačuje. Toliko, da nakažem, kam ps tako moli in da ta Joomla ni kr tako nekaj popularna. ;)


typo3 podpira multilang. That is - pravi one-tree multilang z neposrednim prehajanjem med jeziki iste vsebine. In to brez kakih pluginov ;). Pa še brezplačen je ;).
https://dolhar.si/

Netrunner ::

Vice je izjavil:

the-uros daj ti tehnično razloži ...


ne se razburjat :) ... Ne sledim vsem CMSjem in njihovim verzijam, tako da kakšni so + in - posamezne ti ne znam natančno razložit. Ne bom kritiziral CMSjev ki jih ne poznam. wordpress sem do sedaj uporabil samo za postavit en svoj blog ... zadeva je ok .. nisem pa se spluščal kaj vse zmore in ali se splača postavit kako manjšo stran z njim.

V prejšni službi sem se prvič srečal z Drupalom. Kot prvo sem se izgubil med vsemi nepreglednimi meniji in možnosti, za usposobit enostaven prikaz moraš prej doktorirat ... nastavitev malo morje ... za popravit en link sem moral overridat enih 5 "templejtov" ... miljon klikanja in prebivanaj skozi menije za usposobit v delovanje eno malenkost. Drupal je znan po tem da ima "long learning curve", saj če se ne navadiš Drupal API in naštudiraš classov ki jih uporablja kaj dosti ne moreš naredit. Govorim predvsem o custom zadevah ne za usposabljanje v delovanje že narejenih modulov. v 2 dnevih sem se naučil postavit karkoli z modx-om ... v drupalu mi je komaj ratalo postavit en simple site v 14 dnevih. Drupal je super CMS, vendar ne zame....

Kar se tiče wordpressa nimam pripomb, postavil sem si svoj blog in za to se obnese super. Nisem se poglabljal kaj vse se da delat z wordpresom ker nimam potrebe po tem. Če potrebujem blog bom izbral wordpress, za ostale zadeve bom pa raje vzel drugo namensko orodje.

Kar se tiče jomle pa ne bom izgubljal besed .. je eden izmed prvih CMSjev katerega je čas povozil... Imel sem za popravljat par strani narejenih z jomlo in vsaka prilagoditev po željah stranke je bila nočna mora ....

Se strinjam da je predvsem odvisno od razvijalca, vendar CMS igra tudi veliko vlogo, predvsem v tem koliko ti pusti svobodne roke... in Modx v tem blesti....

Ne govorim kar nekaj tja v tri krasne .. za sabo imam že malo morje referenc in rešenih problemov od raznoraznih problematičnih strank. Več let sem uporabljal cms od ex službe in ko sem iskal nov CMS za delo, nisem imel časa se poglabljat v sam sistem .. rabil sem nekaj kjer sem lahko hitro pokoristil obstoječe znanje brez učenje nekaj novega .. Modx mi je to ponudil .. Drupal ne ..

Zakaj MODX .... če hočeš delat tako kot je treba je dobro da spoznaš ModX API (podobno kot drupal) ... lahko pa komot narediš kot se ti zljubi (kar pri drupalu ni tako enostavno) ..in to je zame dober CMS .. da ti pusti proste roke

no pa saj to sploh nima veze .. mene v osnovi zanima kateri cms se najpogosteje uporablja, pa predvsem koliko je modx uporabnikov.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Poudariti velja, da je Wordpress zdaj pravi CMS in ne več samo blog. Na spletu se najdejo profesionalni portali, ki jih poganja Wordpress.

HardFu ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Uporabljam typo3. Po dveh letih občasne uporabe (zadnje leto bolj aktivno) si končno upam reči, da ga začenjam razumet ;-).

Nerdor je izjavil:

Eden največjih kriterijev pri CMS-ih je miltilanguage support. In Joomla, kakor je osovražena, je skorajda edina (lepo bi prosil, za še kakšen CMS ki podpira multilang.) ki podpira multilanguage support. To pomeni, da je tudi besedilo shranjeno v več jezikih in uporabnik lahko sam izbira med jeziki vsebin. To do sedaj skorajda noben CMS ne omogoča razen Joomla. Nobeden od brezplačnih in odprtokodnih. So seveda plačljivi, ki to omogočajo, ker ta funkcionalnost je kompleksna za izvest in se pošteno plačuje. Toliko, da nakažem, kam ps tako moli in da ta Joomla ni kr tako nekaj popularna. ;)


typo3 podpira multilang. That is - pravi one-tree multilang z neposrednim prehajanjem med jeziki iste vsebine. In to brez kakih pluginov ;). Pa še brezplačen je ;).


In ne samo to TYPO3 podpira multilang tako, da je vec moznosti kaj se naredi ce stran ni prevedena (recimo 404, parent page, ali kaj drugega), poleg tega lahko z lahkoto definiram svoje menije z jeziki, recimo da aktivnega jezika ni v meniju, da so samo zastavice, da se oznaka jezika tudi prevaja ko prehajam med jeziki - vse te resitve so cca 15 min dela. Zna joomla tudi to?

Seveda lahko imam na strani prevedene samo nekatere elemente, recimo novice, fotogaleriji pa nastavim da je vec jezicna.

In tako dalje...
http://codeable.io

ZePe ::

harvey je izjavil:

ZePe je izjavil:

CMSMS, torej CMS Made Simple. Enostaven za uporabo in preprost za razširjanje z lastnimi dodatki... Ne vem, mi je prirasel k srcu.

:D


Imaš mogoče kaj izkušenj kako se obnese pri multilanguage straneh?

Lokalizacija je predvidena že v "jedru" in vse kar je treba je narediti PHP "lang datoteko" in ga ustrezno poimenovati in dati na ustrezno mesto (npr. če je ime modula "webshop", je treba narediti datoteko webshop.sl-SI.php in jo dati v mapo "lang".

Praviloma vzamoemo xyz.en-US.php, jo preimenujemo in se lotimo dela. ;) Uporabnik lahko izbira med vsemi jeziki, ki so "registrirani".
Moj blog: http://office.blog.siol.net in http://www.finance.si/blog.php?id=25

Ziga Dolhar ::

Vprašanje ni toliko v prevajanju "sistema", ampak prevajanju vsebine. IOW - Kaj se zgodi, če uporabnik, ki se nahaja na "/blog/prispevek_o_kranjski_čebeli", klikne na angleško zastavico. Kakšna vsebina se prikaže in s kakšnim URLjem. Ter, seveda, kaj se zgodi, če izbrani (npr. angleški) prevod predmetnega prispevka ne obstaja.
https://dolhar.si/

ZePe ::

Ups. Sem bleknil neumnost. Se oproščam. Sicer nisem delal jezikovne različice, sem pa delal za dve različni blagovni znamki na enem CMS-ju, kar je tehnično enak problem.

Zadevo sem sam uredil tako, da sem v menu template-u definiral, naj začne šteti od 1. hierarhije naprej, blagovne znamke (torej jezike) pa sem postavil na ničti (torej prvi) hierarhije (torej dva root node-a, ki jih skripta za generiranje menija ignorira).

CMSMS (za ostale ne vem) namreč predvideva, da se menu generira iz uporabniško določene "smarty" skripte. Upam, da sem dovolj jasno napisal.

LP, P.J.
Moj blog: http://office.blog.siol.net in http://www.finance.si/blog.php?id=25

lexios ::

What about PLONE?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014580 (8396) Netrunner
»

CMS stran - cena?

Oddelek: Izdelava spletišč
497890 (6555) technolog
»

Kateri CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
242287 (1550) GaS
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264141 (3396) Netrunner
»

kateri cms izbrati

Oddelek: Izdelava spletišč
203556 (3097) FitnessBoy

Več podobnih tem