» »

CMS stran - cena?

CMS stran - cena?

draciel ::

Vem da je težko reči, vendar zanima me okvirno koliko bi me prišla CMS stran, ki bi vsebovala samo to:

- Prikaz produkta ( na glavni strani )
- Možnost dodajana novih produktov, preko registiranega uporabnika
- Možnost download produkta , takoj po paypal plačilu

To bi bila praktično zelo enostavna stran za obiskovalca. Ko bi prišel na stran bi videl samo praktično linkan produkt iz reklamnih strani.

TYPO3 s CoolUri, recimo, to pohendla brez težav. Joomla (vsaj 1.5, za ostale ne vem) ne ...

MisterR ::

Imam že izdelan CMS za takšne strani, vendar še nisem dodal opcije za plačilo preko paypala.

Če želiš več informacij ali demo me kontaktiraj na ZS.

HardFu ::

2k za TYPO3 implementacijo, dizajn imam ze narejen :)
http://codeable.io

Netrunner ::

HardFu je izjavil:

2k za TYPO3 implementacijo, dizajn imam ze narejen :)


Typo3 je overkill za tako stran .. kak WP z plugini bo več kot dovolj ... in cena 2k je tudi malo overpriced
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

draciel ::

HardFu je izjavil:

2k za TYPO3 implementacijo, dizajn imam ze narejen :)


a si resen? a veš koliko firm ti naredi najbolj osnovni CMS za 200€.

2k. lol..

MisterR ::

Najbolj osnovni CMS ponavadi pomeni wordpress/joomla inštalacijo in dva plugina.

draciel ::

Ja sam nočem da stran izgleda kot blog. :/

MisterR ::

Zato pa se custom rešitve dražje.

Pač odvisno ali podjetje ki ga najameš tak CMS izdela posebaj zate ali prilagodi njihov že obstoječi sistem.

bluefish ::

draciel je izjavil:

HardFu je izjavil:

2k za TYPO3 implementacijo, dizajn imam ze narejen :)


a si resen? a veš koliko firm ti naredi najbolj osnovni CMS za 200€.

2k. lol..
V čem je potem smisel te teme, če si že našel ponudnike, ki to delajo za 200€?

draciel ::

od 200€ naprej delajo firme. Jaz sem iskal bolj koga, ki bi to že mel več ali manj narejeno za relativno manjšo ceno. (Seveda če nebi dobil nobenega bi pač dal naredit kaki firmi). RockyS se je javil da ima in sva se zmenila. That's it..

Samo 2k za CMS? Mislim da so šli ti časi mimo..( ali pa mora bit res konkreten CMS ).

ps. pustimo stat razne spletne trgovine, ter portale. Govora je o CMSju ki zadovolji potrebe "navadnega" uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

MisterR ::

Na našo srečo niso šli mimo in podjetje, ki ima vizijo in dolgoročne načrte bo ta denar tudi dala na mizo, ker vedo, da jih nek open source (wp,jm, magento itd) pride na dolgi rok več kot pa custom CMS, kateri je razvit po njihovih željah in potrebah.
Če v par dnevih ne posodobiš verzije (ob posodobitvi lahko gre marsikaj v tri pm) lahko pride do velikega sra***.

Vsi pridejo in rečejo, da bi radi imeli nekaj takega kot je mimovrste, ko jim omeniš, da je njihov celotni sistem preko 100k€ te debelo pogledajo in rečejo da to ni možno za tistih par gumbov in slik.

Netrunner ::

vizualna podoba strani in funkcionalnosti na strani niso odvisne od nobenega CMSja ampak od sposobnosti developerja.

RockyS => custom CMSji niso nič boljši od open source in na dolgi rok se ravno tako dobro obnesejo kot custom .. seveda je treba povdarit da se ne nanašam na wp,jm in magento .. ampak na konkretne CMS-je kot so Modx, Drupal ali Typo3
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

MisterR ::

Vizualna podoba ni odvisna od developerja ampak od oblikovalca/dizajnera/umetnika :)

Drupal je overkill in pain in the ass za razvijat, koliko sem delal z njim je tudi problem s posodobitvami (da custom koda včasih ne deluje). S typo3 še nisem delal.
Modx pa itak ni nič kaj več kot nek wp. Vsaj koliko sem šel skozi oba demota.

Netrunner ::

MisterR je izjavil:

Vizualna podoba ni odvisna od developerja ampak od oblikovalca/dizajnera/umetnika :)

Drupal je overkill in pain in the ass za razvijat, koliko sem delal z njim je tudi problem s posodobitvami (da custom koda včasih ne deluje). S typo3 še nisem delal.
Modx pa itak ni nič kaj več kot nek wp. Vsaj koliko sem šel skozi oba demota.


-glede podobe sem mislil da se da vsak dizajn implementirat v vsak CMS če le poznaš dovolj sistem.
-Se strinjam za drupal.. no vse sisteme ki sem naštel so overkil za omenjen projekt .. sem hotel samo povdarit dobre CMSje neglede na to če so ustrezni ali ne.
-Glede MODX-a si pa totalno usekal mimo, saj je med naštetimi za moje pojme najboljši in najmočnejši CMS. Zelo enostaven za uporabo in z njim lahko narediš kar hočeš .. ti daje skoraj popolno svobodo razvoja, te ne omejuje in vodi kot Drupal saj lahko programiraš kot hočeš z njim ... skoraj :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

draciel ::

Cene osnovnih CMS-jev se še nižajo. Konkurence je postalo ogromno. Za 99€ že dobiš osnoven CMS. Poglejte kaj ponujajo vse za 99€. link

Pa pustmo sedaj zahtevne spletne trgovine ( ki so vredne več tisoč € ). Večina podjetij potrebuje tako spletno stran kot ponujajo na zgornji povezavi.

MisterR ::

Vsekakor, ko boš pa jim rekel, da želiš da se šumniki v URLjih pretvorijo v c s z pa bodo kasirali 100€.

Tega nimajo urejenga niti na svoji spletni strani...

draciel ::

pa res..

sam a je to za stranko podjetja( ki je dalo narediti stran ) ključnega pomena? Mislim, da stranke ne gledajo na URL-je , temveč prej opazijo kako "lepo" je stran narejena. Seveda je odvisno za kakšno firmo se gre, vendar če boš ti kot lokalni prodajalec čevljev dal narediti tako spletno stran in stranke ki bodo prišle na tvojo stran, dvomim da bodo opazile napako v URL-ju.

Sicer sedaj opazim da spodaj "kontakt" povezava , sploh ne dela.

Velika napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

MisterR ::

Dober primer si dal, zagotovo bo nekje na spletni strani prodajalca čevljev ki bo imela v urlju "čevlji", kaj pa takrat? Ali pa cvetličarstvo, lončarstvo, čiščenje, gostišče itd..

Linki jim ne delajo, ker imajo linkano na .eu domeno ne pa na .net

In ja, tudi sam sem že komu od teh malih podjetjih priporočil uporabo takih strani, ampak da imajo sami možnost izbire ponudnika gostovanja in da ni težav pri selitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

NeMeTko ::

Ker bedak pa v url vpisuje šumnike ?!?

Kako boš pa potem po telefonu narekoval nemcu, naj natipka http://kupi.si/čevlji ?!?

blackbfm ::

za tako stvar bi jz raje izbral (izdelal) čim manj zakomplicirano skripto oz uporabil kakšen lahek framework, za nek osnovni prikaz in dodajanje produktov pa res ne rabiš postavljat nekega glomaznega cmsja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

draciel ::

NeMeTko je izjavil:

Ker bedak pa v url vpisuje šumnike ?!?

Kako boš pa potem po telefonu narekoval nemcu, naj natipka http://kupi.si/čevlji ?!?


Ne saj ni to fora. Če pogledaš omenjeno stran, boš videl, da ima čuden url. In namesto /graficno-oblikovanje je grafi269no-oblikovanje.

http://www.splet99.net/grafi269no-oblik...

Edit: aja hm. najbrž sem jaz zastopil narobe.

@Rockys. a ti si mislil , če nekdo vpiše v URL namesto: čebela, da ti spremeni v "cebela" ?

ker to pa res nevem kdo v url vpisuje več :D šumnike mislm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

dope1337 ::

Jz sm osebo delu neki z DotNetNuke in morm rečt, da glede na to, da sm se prvič srečal z njim, ga je zelo lahko nagruntat (vsaj osnovne funkcionalnosti).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

NeMeTko ::

draciel je izjavil:

Ne saj ni to fora. Če pogledaš omenjeno stran, boš videl, da ima čuden url. In namesto /graficno-oblikovanje je grafi269no-oblikovanje.

http://www.splet99.net/grafi269no-oblik...


Ne vem, kako se danes informatiki učijo - jaz sem še iz tiste generacije, ko je veljalo za nevljudno, če si v mailu pisal šumnike - ne v subjectu - mislim na besedilo! Komu iz mlajših generacij se to morda zdi skrajno čudno, ampak ja, taki časi so bili.

Posledično še danes v imenih datotek ne uporabljam šumnikov, čeprav to danes ne povzroča (skoraj) nobenih problemov več.
Posledično mi je tudi skrajno čudno in nenaravno, da bi v nekem URL uporabljal šumnike.
Še bolj čudno pa potem izpadejo tovrstni URL-ji, kot zgoraj omenjeni, ki ni ne tič ne miš, nekaj vmes, čudne kode namesto šumnika.

Takšen za moje pojme 'bogokleten' prekršek po moje nebi smel naresti nihče, ki ima vsaj računalniško srednjo šolo, ali pa je morda kdaj kaj programiral (menda nebi uporabljal šumnike v spremenljivkah?).

Si pa lahko predstavljam, da tak greh lahko zagreši nek 'grafični oblikovalec' - pač umetnik po duši, ki je ugotovil, da s slikarjenjem ne bo preživel in je odkril web design kot možen vir za preživetje.

Saj v tem ni nič slabega. Računalničarji nikoli niso bili znani kot dobri grafiki, oblikovalci. Znajo naresti tehnično perfektno izpiljen portal, šepa pa grafika in oblikovanje. V omenjenem primeru, pa se mi zdi da je situacija ravno obratna, da je na delu nekdo, ki je 'doma' na področju grafike, šepa pa mu znanje iz informatike.

Seveda se lahko tudi motim - govorim o občutku, ki ga imam, ko zadevo gledam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

kitewing ::

Koliko pa bi prišla izdelava spletne strani na WP-ju:
- 6 različnih strani (prva in 5 podstrani, ki imajo različen izpis)
- na prvi strani banner
- večjezičnost
- design je unikaten (raztez + vgradnja v WP)
- zadeva mora biti pixel prfect
- podpirati mora tudi starejše brskalnike

Realna cena?

technolog ::

NeMeTko je izjavil:

draciel je izjavil:

Ne saj ni to fora. Če pogledaš omenjeno stran, boš videl, da ima čuden url. In namesto /graficno-oblikovanje je grafi269no-oblikovanje.

http://www.splet99.net/grafi269no-oblik...


Ne vem, kako se danes informatiki učijo - jaz sem še iz tiste generacije, ko je veljalo za nevljudno, če si v mailu pisal šumnike - ne v subjectu - mislim na besedilo! Komu iz mlajših generacij se to morda zdi skrajno čudno, ampak ja, taki časi so bili.

Posledično še danes v imenih datotek ne uporabljam šumnikov, čeprav to danes ne povzroča (skoraj) nobenih problemov več.
Posledično mi je tudi skrajno čudno in nenaravno, da bi v nekem URL uporabljal šumnike.
Še bolj čudno pa potem izpadejo tovrstni URL-ji, kot zgoraj omenjeni, ki ni ne tič ne miš, nekaj vmes, čudne kode namesto šumnika.

Takšen za moje pojme 'bogokleten' prekršek po moje nebi smel naresti nihče, ki ima vsaj računalniško srednjo šolo, ali pa je morda kdaj kaj programiral (menda nebi uporabljal šumnike v spremenljivkah?).

Si pa lahko predstavljam, da tak greh lahko zagreši nek 'grafični oblikovalec' - pač umetnik po duši, ki je ugotovil, da s slikarjenjem ne bo preživel in je odkril web design kot možen vir za preživetje.

Saj v tem ni nič slabega. Računalničarji nikoli niso bili znani kot dobri grafiki, oblikovalci. Znajo naresti tehnično perfektno izpiljen portal, šepa pa grafika in oblikovanje. V omenjenem primeru, pa se mi zdi da je situacija ravno obratna, da je na delu nekdo, ki je 'doma' na področju grafike, šepa pa mu znanje iz informatike.

Seveda se lahko tudi motim - govorim o občutku, ki ga imam, ko zadevo gledam.


Si ti resen?

Nič ni res kar si napisal, pa še grozno posplošuješ.

2. V omenjenem primeru ni dober niti design, niti izvedba.

Pogosta vprašanja: http://www.splet99.net/pogosta-vprascar... :)

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

technolog je izjavil:

Nič ni res kar si napisal, pa še grozno posplošuješ.

2. V omenjenem primeru ni dober niti design, niti izvedba.

Pogosta vprašanja: http://www.splet99.net/pogosta-vprascar... :)


A dej? Ne ga srat? Nič od vsega ni res?

Očitno mi že 20 let gledaš pod prste kako tipkam maile, imaš vpogled v moje diske, da veš, kakšna imena uporabljam v datotečnem sistemu. Vse URL-je, ki sem jih kdaj kreiral, pa takointako veš na pamet?

Ali od kod jemlješ argumente za trditev, da nič od povedanega ni res?

technolog ::

Razen tvojih osebnih preferenc... Doh. :)

V časih Unicode imaš skoraj povsod pravico imet šumnike ali južnokorejske znake, v CSS, večini programskih jezikov, urljih, celo domenah. Celo v e-mail naslovu jih lahko imaš.

To nič ne pove o človeku, ki jih uporablja.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

'Lahko imeti' še ne pomeni, da je tudi 'pametno imeti' - unicode gor ali dol.

Old school informatiki se pač izogibamo šumnikom, kjer niso potrebni in si tako prihranimo kakšno nepotrebno sitnost, če nekje nekaj ni ravno najbolj kompatibilno z unicode.

Kako super unicode v praksi deluje, pa demonstrira že tisti primer linka, ki si ga sam prilepil.

keworkian ::

Joj oldschool informatiki, narediti si en OS update in boste ugotovil da smo leta 2012 in ne 1995.
Obscenities in B-Flat

NeMeTko ::

Če ne veš niti za en primer, kjer šumniki tudi danes še vedno ustvarjajo probleme, potem to pomeni, da si ti tisti, ki je nerazgledan in nepoučen, ne pa da smo ostali 'potrebni nadgradnje'.

MisterR ::

NeMeTko je izjavil:

Ker bedak pa v url vpisuje šumnike ?!?

Kako boš pa potem po telefonu narekoval nemcu, naj natipka http://kupi.si/čevlji ?!?


So ti že pred mano odgovorili ampak vseeno, drugič preglej problem in potem komentiraj.

In ja, pri imenih map in datotek se tudi jaz (verjetno vsi programerji, čeprav na faksu učijo drugače) izogibamo šumnikom.

kitewing je izjavil:

Koliko pa bi prišla izdelava spletne strani na WP-ju:
- 6 različnih strani (prva in 5 podstrani, ki imajo različen izpis)
- na prvi strani banner
- večjezičnost
- design je unikaten (raztez + vgradnja v WP)
- zadeva mora biti pixel prfect
- podpirati mora tudi starejše brskalnike


Realna cena?


To troje ne gre skupaj brez da se nabije cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

Vice ::

kitewing je izjavil:

Koliko pa bi prišla izdelava spletne strani na WP-ju:
- 6 različnih strani (prva in 5 podstrani, ki imajo različen izpis)
- na prvi strani banner
- večjezičnost
- design je unikaten (raztez + vgradnja v WP)
- zadeva mora biti pixel prfect
- podpirati mora tudi starejše brskalnike

Realna cena?


2.000€

BigWhale ::

kitewing je izjavil:

Koliko pa bi prišla izdelava spletne strani na WP-ju:
- 6 različnih strani (prva in 5 podstrani, ki imajo različen izpis)
- na prvi strani banner
- večjezičnost
- design je unikaten (raztez + vgradnja v WP)
- zadeva mora biti pixel prfect
- podpirati mora tudi starejše brskalnike

Realna cena?

Realna cena? Skupaj z vnosom vseh tekstov? 1200-1500 EUR. Z ze izdelano graficno podobo. Je pa odvisno od razreza strani in kaj vse bi rad imel na strani in podstraneh.

PS: Bolj realno ceno je pa po mojem dal Vice pred mano. :) Za te cene se dogovarja kasneje, ko stranka tocno pove kaj bi rada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

keworkian je izjavil:

Joj oldschool informatiki, narediti si en OS update in boste ugotovil da smo leta 2012 in ne 1995.


No, ja. Oldschool gor ali dol, tlacenje cesarkoli drugega kot [a-Z|0-9] v URL res nima smisla in samo otezuje zadeve.

urosz ::

"newschool" informatiki pa uporabljamo šumnike tam kjer ni problema z njimi in se jih izogibamo tam, kjer so problemi z njimi.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

Lion29 ::

tej so res eni papki... to so ja osnove...

ce ne drugega, ze zaradi SEOta je pravilno, da napisejo besedo z ustreznimi nesumniki in ne nekimi kodami...da ne govorimo o linku, ki ga je prilepil Technolog

NeMeTko je izjavil:


Pogosta vprašanja: http://www.splet99.net/pogosta-vprascar... :)



groza
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

technolog ::

BigWhale: trololo, ni res. Šumniki v URLjih, celo domenah, so danes trend.

Lion: Se strinjam, takim ne bi dal niti evra. Vid se da uporabljajo nek tuj CMS, ki ga ne znajo uporabljat, ki jim stripa tist & pred entiteto s-caron.

Če ne veš niti za en primer, kjer šumniki tudi danes še vedno ustvarjajo probleme, ...


Tell me about it. :) Pa ne rečt windows, prosim :)

technolog ::

BigWhale: trololo, ni res. Šumniki v URLjih, celo domenah, so danes trend.

Lion: Se strinjam, takim ne bi dal niti evra. Vid se da uporabljajo nek tuj CMS, ki ga ne znajo uporabljat, ki jim stripa tist & pred entiteto s-caron.

Če ne veš niti za en primer, kjer šumniki tudi danes še vedno ustvarjajo probleme, ...


Tell me about it. :) Pa ne rečt windows, prosim :)

technolog ::

BigWhale: trololo, ni res. Šumniki v URLjih, celo domenah, so danes trend.

Lion: Se strinjam, takim ne bi dal niti evra. Vid se da uporabljajo nek tuj CMS, ki ga ne znajo uporabljat, ki jim stripa tist & pred entiteto s-caron.

Če ne veš niti za en primer, kjer šumniki tudi danes še vedno ustvarjajo probleme, ...


Tell me about it. :) Pa ne rečt windows, prosim :)

NeMeTko ::

technolog je izjavil:

Če ne veš niti za en primer, kjer šumniki tudi danes še vedno ustvarjajo probleme, ...


Tell me about it. :) Pa ne rečt windows, prosim :)

In zakaj naj nebi rekel Windows?

Vice ::

technolog je izjavil:

BigWhale: trololo, ni res. Šumniki v URLjih, celo domenah, so danes trend.

Lion: Se strinjam, takim ne bi dal niti evra. Vid se da uporabljajo nek tuj CMS, ki ga ne znajo uporabljat, ki jim stripa tist & pred entiteto s-caron.

Če ne veš niti za en primer, kjer šumniki tudi danes še vedno ustvarjajo probleme, ...


Tell me about it. :) Pa ne rečt windows, prosim :)


Ne bluzit da so danes šumniki v urljih in domenah trend. Nihče jih noče niti nevedni ljudje jih nočejo kupiti. Prvi problem, ki se je pojavil pri uporabnikih je registracija na različne storitve po svetu, od forumov do registracij na spletne strani, trgovine itd... kot tudi pošiljanje emailov iz svetovnih strežnikov, največji razlog za nezanimanje pa je, da danes kar se tiče poslovnega sveta nihče ne razmišlja več lokalno temveč je trend misliti globalno. Je pa res da ponudniki iz obupa reklamirajo kako je to fensi je pa to bolj marketinško saj ponujajo nekaj "novega". Ponudba pa ni tisti faktor, zaradi česar bi rekel da je nekaj trend ;)

HardFu ::

draciel je izjavil:

HardFu je izjavil:

2k za TYPO3 implementacijo, dizajn imam ze narejen :)


a si resen? a veš koliko firm ti naredi najbolj osnovni CMS za 200€.

2k. lol..



Ok, potem placaj 200€ za "osnovni CMS" in jokaj ko sprva nic ne bo delovalo kot bi zelel in ko ti bodo dodatno racunali vse ostalo.

Daj malce zdrave pameti uporabi pa preracunaj, ce ma nekdo recimo izdelan CMS in ti ga res proda za 200€ mora se zmeraj vnest nek dizajn, in ce recimo za to porabi dva dni (ce ne upostevam samega razvoja CMSja). potem je njegova urna postavka 12.5€/uro. To bi na koncu meseca zneslo cca 2000€. Zdaj pa od tega odstej vse dajatve cesarju in seveda amortizacijske stroske racunalniske opreme pa prevoz, malico in vse pa pristanes na nekih 800€ ali celo manj.

Na koncu je pa potem firma kriva da spletna stran ni taka kot bi ti zelel. Malo dnarja, malo muzike. Ce sem strokovnjak na nekem podrocju in se za stranko maksimalno potrudim (torej v takem smislu, da ima od spletne strani dejansko profit), potem seveda za to lahko zahtevam tudi primerno placilo.

Sumniki v URLjih? Trend? Smeh.
http://codeable.io

MisterR ::

CMS za 200€ ti nudi to kar lahko narediš tudi sam.
Torej inštaliraš nek WP alike CMS in daš študentu da naredi razrez za 50€ pa je to to.

Ziga Dolhar ::

Jezus. Večina zgoraj, ki se obešate po "šumnikih v urljih", ste povsem spregledali poanto in željo zadevnega posta:

MisterR je izjavil:

Vsekakor, ko boš pa jim rekel, da želiš da se šumniki v URLjih pretvorijo v c s z pa bodo kasirali 100€.

Tega nimajo urejenga niti na svoji spletni strani...


Problem je, ko so šumniki povsem porezani iz URLja, namesto da bi bili nadomeščeni z ustreznimi sičniki. Meni se zdi nesprejemljivo, da izdelovalec spletne strani stranki preda stran, ki ima "lepe URLje, ampak pravopisno povsem pojebane" z manjkajočimi črkami. Rečmo: /borut-miklavi/, /janez-jana/, /okrono-toilstvo-obtoilo-bineta-kordea/ ...

Nekateri CMSi, recimo TYPO3 s CoolURI, to lepo pohendlajo. Kaki drugi, recimo Joomla 1.5, pač ne.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

bolje je da fali

pogosta-vpraanja


kot pa da se jih nadomesti z html entities...
pogosta-vprascaronanja


prvega bo google verjetno nasel z besedo
pogosta vprasanja.... drugega skoraj ziher ne
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

technolog ::

Edini sprejemljivi varjanti sta:

pogosta-vprašanja
pogosta-vprasanja

ostale varjante niso OK. S stališča SEO.

win64 ::

malo ot: kaj pa recimo pogosta-vprasanja-1245? Je še spremenljivo s stališča SEO?

technolog ::

je tud ok ja, čeprov je bolš da je številka ločena s / . Čeprav ni lepo za pogledat, sploh če si preveč perfekcionista.

MisterR ::

tudi če je vmes vezaj ni noben problem, tudi v primeru SEO ne.

technolog ::

Sej sm napisal tako, še največji problem je da URL ne zgleda lepo na pogled.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
242334 (1597) GaS
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264230 (3485) Netrunner
»

mkdir in šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
162217 (1754) MrBrdo
»

Kateri CMS uporabljate ??

Oddelek: Izdelava spletišč
317781 (7018) lexios
»

Typo3, fantastico & free web host

Oddelek: Programiranje
131134 (981) T_F_7

Več podobnih tem