» »

kateri cms izbrati

kateri cms izbrati

xyd1 ::

No naj na začetku omenim, da že nekaj let službeno delam v OSCommerce, drugih cms-ov ne poznam najbolje, zato se na vas obračam za nasvete.

Rabil bi cms za "predstavitveno stran". Na strani naj nebi bilo ničesar prekompliciranega. Torej zgoraj logotip, naslov, pod tem sem imel v mislih drop down menu, spodaj pa odpiranje linkov. Stran bo vsebovala predstavitev dejavnosti, knjigo gostov, kontaktni obrazec, nekaj galerij, rezultatov, arhiv dogodkov ipd. OSCommerce v tem primeru odpade po mojem mnenju.

"Zahteve"
-cms v php ju
-slovenska "administratorska plošča"
-čim majn kode da stran čimprej končam (gre se za športno stran, neprofitnega kluba, zato je price 80% off)

Če je cms ki ne uparblja podatkovne baze, (oracle, mysql) še toliko bolje, vendar mislim da ne obstaja (popravite me če se motim).

Ker sem slabše osveščen glede cms sistemov (razen OSCommerce), prosim za namige/nasvete. (brez pljuvanja prosim)

Vice ::

wordpress

-čim majn kode da stran čimprej končam
Pri izdelavi koda nima veze kako in kdaj bo stran končana temveč inteligenca osebka ki se spravi stran postavljat.

p.s. pa ne sprašuj kaj in kako v wordpressu ker je dosti tutorialov na spletu. Če pa rabiš rešitev pa sporoči koliko si pripravljen plačat.

bluefish ::

Ja, še en glas za Wordpresss. Kljub temu, da se ga smatra kot CMS za blog, je odličen tudi za postavitev drugih strani.

Vice ::

No ja res se ne more otresti prvotnega namena. :)
Če pa pogledaš drugače, kam gre trend že par let.... Maš pa dve muhi na en mah :)

xyd1 ::

Hvala za nasvete, bom poizkusil. Če ima kdo še kakšen predlog pa kar na plano z njim.

lp

Zeberdee ::

Wordpress za manjše stvari, če pa si želiš drugačne rešitve pa izredno predlagam http://tangocms.org/ ali http://zikula.org/. Sploh drugega toplo priporočam.

Damiani ::

Razmišlam o postavitvi portala, kateri bi imel naslednjo funkcionalnost:
- določeni uporabniki bi lahko dodajali članke, urejali določene podstrani,
- dodajali slike v javno galerijo,
- sodelovali v forumu (razmišlam o prenosu uporabnikov/sporočil iz obstoječega foruma phpBB),
- imel bi koledar dogodkov,
- s časom mogoče še kakšna nadgradnja.

Do sedaj sem razmišljal o Joomli, a bi se ta CMS obnesel? Bi bilo dobro uporabiti drugega? Na tem področju sem še dokaj bos.

HardFu ::

Vsak CMS bi se obnesel, od tebe je odvisno v kaksni meri ga znas modificirati
http://codeable.io

Tody ::

Vse kar si naštel se da narediti z že obstoječimi zadevami, kot je je rekel HP pa je odvisno od tebe, kakšne maš res želje. Če vprašaš mene pridi raje z idejo na dan pa najdi ljudi, ki znajo programirat.

Damiani ::

glede "bos" se mislil, bos na području web programiranja v PHPju in uporabo CMSjev. Drugač programiram 5 let poslovne aplikacije in mi pri modifikaciji nebi smelo delati problemov. Ko maš nekaj kilometrine na tipkovnici ti v osnovi ni problem pokukati v drugo tehnologijo.
Druga stvar je da nimam časa se ful zajebavati z odkrivanjem tople vode, zato bi uporabil obstoječ CMS, ga predelal in oživel. V mislih imam ne profitabilen portal, kateri bi bil pač bolj informacijskega značaja za določeno geografsko območje(pešpoti,zgodovinska znamenitosti, bližajoči se dogodki, obvestila društev,..). S časom bi dodal še kakšno funkcionalnost in poskušal prepričati kakšnega mulca v sodelovanje (da pridobi izkušnje). Tako da denarja za plačilo ravno ne bo. Sponzorji pa bodo bolj kot ne za gostovanje in domeno.
Mam pa idejo kako pridobiti morebitne pisce novic/opisovalce znamenitosti na svojo stran. Forum pa že živi.

HardFu ::

Sam za taksne zadeve uporabljam TYPO3, ampak ce si nov na tem podrocju potem verjetno ni zate. Lahko ti sicer pomagam ampak bos moral riskirat kaksn EUR. ZS ce te zanima.
http://codeable.io

Tody ::

Potem boš pa malce moral zajet sapo in se potopit v CMS-e. Ta popularni imajo vsi že te plugine ki si jih naštel, kako si jih boš prilagodil je pa ubistvu na tebi če si jih boš sploh moral.

User manegment ma vsak (določenim uporabnikom dodaš večje pravice kot ostalim)
Dodajanje slik je samo še ena pravica več/manj
Integracija foruma zna bit tuki največja jeba
Koledar dogodkov pa je tudi en tak splošen plugin.

Če nebi bilo foruma bi vrjetno tudi Wordpress z kakim tweekom ali dvema prišel skoz. Zaradi same integracije mogoče kak drug,ki že ima ta plugin mogoče ga ima tudi wp nisem kej preveč brskal.

Netrunner ::

Sam sem bil pred enako dilemo moja odločitev je bila MODX. Ga zelo priporočam, ker ze zelo zelo enostaven za se ga naučiti, enostaven za uporabljati in zelo flexibilen. Če ne znaš programirat dobiš malo morje že narejenih skript, če pa znaš si lahko sprogramiraš kar želiš.

Za začetek si poglej MODX evolution, ko se ga navadiš pojdi na revolution.

Wordpress je ok, vendar je specifično narejen za bloge. Vzami raje namensko orodje, namesto da prilagajaš wordpress svojim potrebam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bluefish ::

Wordpress ima pravzaprav precej modulov, ki omogočajo postavitev predstavitvenih, portfolio, vizitka,... strani.

Tody ::

Pain wordpress že dolgo ni več specifično narejen samo za bloge. Seveda se je pa tudi tam trebe malce potruditi.

kitaj ::

Damiani je izjavil:

Razmišlam o postavitvi portala, kateri bi imel naslednjo funkcionalnost:

Podoben portal pravkar postavljam z Drupal-om.

Netrunner ::

Tody je izjavil:

Pain wordpress že dolgo ni več specifično narejen samo za bloge. Seveda se je pa tudi tam trebe malce potruditi.

kakorkoli, ... wordpress je ok za manjše zadeve, ni pametna izbira za kompleksnejše projekte

Kar se tiče drupala... močan CMS, baje nardiš z njim kar hočeš, samo kaj ko traja preden se ga naučiš...

Priporočam MODX
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

kitaj ::

Netrunner je izjavil:

Kar se tiče drupala... močan CMS, baje nardiš z njim kar hočeš, samo kaj ko traja preden se ga naučiš...

Jaz sem ga začel uporabljati v verziji 4. Zadnje čase pa pogosto preberem, da je v verziji 6 veliko bolj enostaven za začetnika, kar pa težko potrdim, saj sem v Drupalu že (preveč) domač.
Pri Drupalu mi je všeč predvsem njegova prilagodljivost. Z njim lahko res narediš karkoli in se ti ni potrebno za vsak projekt učiti novega sistema.

Damiani ::

Naložil sem MODX, pa vidim da porabiš nekaj časa da se ga privadiš.

Netrunner ::

Damiani je izjavil:

Naložil sem MODX, pa vidim da porabiš nekaj časa da se ga privadiš.


Če se ga učiš sam iz nule.. max par ur. Če ti kdo razloži 1-2h

Prvo so me vsi tisti meniji malo zbegali, vendar 3/4 časa uporabljaš samo "elements" in resources na levi

se strinjam z trditvijo na uradni strani ki pravi
"Make sites your clients can actually run with just an hour of training, and without breaking the site."
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

FitnessBoy ::

Preizkusi kakšnega izmed teh: http://www.microsoft.com/web/gallery/Ca...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava spletne strani festivala

Oddelek: Izdelava spletišč
222207 (1303) Phantomeye
»

CMS stran - cena?

Oddelek: Izdelava spletišč
497790 (6455) technolog
»

Kateri CMS

Oddelek: Izdelava spletišč
242276 (1539) GaS
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264112 (3367) Netrunner
»

Kateri CMS uporabljate ??

Oddelek: Izdelava spletišč
317544 (6781) lexios

Več podobnih tem