» »

Kateri CMS

Kateri CMS

Thrivial ::

Zadeva je taka, za enega naročnika bi moral pripraviti sajt z naslednjimi zahtevami:

Unikaten grafični dizajn za učinkovito spletno predstavitev
Enostavna navigacija in hiter dostop do informacij
Napreden sistem za urejanje vsebine

Možnost samostojnega vzdrževanja in ažuriranja

Možnost nadgradnje obstoječe spletne strani

Fotogalerije za predstavitev prireditev, dogodkov in projektov

sistem za optimizacijo strani za dobro uvrščenost v iskalnikih

spletni obrazci oz. možnost komunikacije z obiskovalci spletne strani (nagradne igre, glasovanja, sporočila, izpolnjevanje obrazcev, vpisovanje podatkov in nalaganje slik….)


Zanima me predvsem kateri CMS izbrati, da bo najbolj user friendly in bo omogočal zgornje zadeve. Samostojno vzdrževanje in ažuriranje se nanaša na eno osebo, ki bo urejala novice in galerijo, ne bo šlo za kakšen bolj napreden sistem. Seveda so pri galeriji pogoj auto thumbi, resizanje, nove mape, zaželjeni pa tudi komentarji pod slikami.

Glede komentiranja, obrazcev, nagradnih iger ipd. - ne bo šlo za community, tako da ni potrebna registracija uporabnikov. Bilo bi pa fino, če bi za urejanje lahko določil različne nivoje uporabnikov, da bi admin pass imel samo jaz, da ne bi kdo po nesreči česa sesul.

Iščem brezplačne zadeve (Joomla?) in tudi plačljive, če so bistveno boljše od brezplačnih... recimo do 100$ sem pripravljen plačati za stvar brez hroščev in z dobrim supportom.

Se pa priporočam za primere delovanja sajtov tudi v praksi.

Vnaprej hvala. :)
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

HardFu ::

Taka vprasanja so ze bila, in jasno je da bo vsak brenkal na svoje strune. Sam uporabljam izkljucno TYPO3, samo je zahteven za postavit spletno stran (ne pa tudi uporabo), ce nimas nobenih izkusenj.
http://codeable.io

Netrunner ::

Kakšen CMS izbrati je tudi odvisno od tvojega znanja.

-Osebno uporabljam MODX revolution, katerega tudi priporočam
- Izogibaj se jomle
- Če izbereš TYPO3 ne zgrešiš nič .. kolikor vem je kar precej zakompliciran in navadit se ga je malo težko, vendar je zelo močan in dober CMS
- Drupal tudi ni napačna izbira .. vendar ima tudi velik learning curve ...

.. drugače je malo morje CMSjev tam zunaj in načeloma bi morali vsi bolj ali manj zadovoljiti tvoje potrebe.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Fukomuko ::

Zakaj ne Joomle? Je še kak drug razlog poleg slabe podpore? Je pri drugih CMS-ih boljša?

Hexx ::

Nekako tako bi razvrstil tri najbolj popularne CMS-je:

Najbolj simpl in sexy je Wordpress, ki pa ni tako močno customizable kot naslednja dva, ima pa veliko pluginov in tem.
Nekje srednje zahteven in omogoča izgradnjo že bolj kompleksnih strani je Joomla.
Nekje najdlje časa pa se verjetno učiš Drupal, vedndar enkrat ko se ga naučiš ga ne zamenjaš za nič na svetu(moja izkušnja). Omogoča ogromno customizacije in enostavno poseganje globoko v cms. Plus zelo prijazen in velik community. Glede tem, ima brezplačne pa tudi veliko plačljivih($50, $60), ki imajo super support.

Moj glas bi šel za Drupal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

VelikiTun ::

Če nameravaš tudi v prihodnje resneje graditi strani na osnovi CMS-ja, potem definitivno Typo. Sicer je potrebno v spoznavanje sistema vložiti kar nekaj časa, vendar je tudi končni efekt temu primeren.

Netrunner ::

:) he he ... Drupal je ta pravi ... oz. ne .. Typo3 še boljši :D ....

moj glas gre MODX-u ker za moje pojme je boljši od Drupala in Typo3-ja => to je moje mnenje

Vprašanje za avtorja teme: Kakšne so sploh tvoje izkušnje na tem področju?

Dejstvo je to da ni najboljšega CMSja .... kvaliteta končnega izdelka je odvisna od developerja in ne toliko od CMSja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Hexx ::

Definitivno je treba probati vsak CMS posebaj, da vidiš kateri ti najbolj leži, kot pravi @the-uros, ni najboljšega, odvisno od tega kako je CMS tebi všeč.

Thrivial ::

No, sej zato pa jaz iščem price/performance.

Nisem programer, sem pa domač s html-jem in sem uporabil ene par php skript v svojih pejdžih in postavil eno opencart spletno trgovino. Iščem torej nekaj dovolj enostavnega in sorazmerno močnega, ker zgornja stran načeloma ne bo prerasla okvirjev, ki so napisani v točkah. Pa še ti so mišljeno srednje ročno. Kratkoročno se bo najprej postavilo:

- news sistem (dodajanje novic, urejanje, arhiv...)
- galerija

Je pa res, da wordpressa nisem nikoli imel v mislih kot CMS sistema, bom malo pogledal... :)
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Netrunner ::

Izberi si:
-MODX: nima toliko modulov kot drupal ali joomla, vendar je zelo enostaven za začetnika in ima zelo dober template engine, kateri te ne omejuje. Že sam sistem ti v osnovi pusti delati kakor hočeš ... ko se navadiš pa naredš kot je treba :) ... pa tvoja stran ne bo nikoli prerasla modx-a, tako da ti ni treba skrbeti za morebitne širitve v prihodnosti
-Drupal: načeloma ne potrebuješ znanja programiranja .. z uporabo obstoječih modulov in z preveč klikanja se prebiješ do dobrih rezultatov .. seveda za kaj bolj konkretnega boš se moral navadit drupal API
-TYPO3: nevem ..nikoli delal z njim ..
-Joomla ... eh

jaz osebno favoritiziram MODX in ga tudi priporočam .. samo kot sem rekel ... ni stvar CMSja ampak developerja...

Po moje je tako:
1. če izbereš Drupal: na začetku boš imel kar nekaj težav, vendar ko se ga boš navadil boš lahko delal čuda z njim ...brez nekega extra znanja programiranja, saj večinoma vse kar rabiš je že narejeno.
2. Če izbereš MODX: začetek ti bo enostaven in boš hitro zložil skupaj svojo stran, vendar kasneje boš mogoče naletel na ovire kot je pomankanje že narejenih modulov za tisto kar potrebuješ, kar pa načeloma ni problem če si programer ..
3. Če izbereš joomlo .. eh...
4. za typo3 pa nevem kaj pokomentirat..


ok spat ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mesar ::

Meni je PHP Nuke všeč-.
Your turn to burn!

Thrivial ::

Sem potegnil dol modx in takoj našel dva neprijetna minusa:

1. Nobenih navodil za inštalacijo, zato sem moral uporabiti search na njihovi strani, da sem dobil informacijo katere folderje moram chmodati v writable za install.

2. Ker sem še vedno dobil error 503, sem moral še enkrat zalaufati njihov search in šele po 10 minutnem prebiranju threadov ugotovil, da mora biti inštalacija v root folderju.

Kaj pa vem no, meni to ne deluje najbolj user friendly... :D Sedaj moram ponucati eno še neuporabljeno domeno za postavljanje ali pa postaviti svoj server na kompu. Ker imam dovolj hitro povezavo in lahko postavim neomejeno mysql baz sem vedno raje testiral direktno na strežniku, kot da bi se ubadal s postavljanjem svojega apache serverja na svojem kompu. Nisem navdušen. :/
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Netrunner ::

Nevem kako imaš nastavljen server da si imel težave ... Pa sama instalacija je dovolj jasna da ne potrebuješ navodil ... pred namestitvijo ti naredi preverjanje vseh zahtev in ti jasno pokaže "bold rdeče" kar ni ok ... vključno z read/write permissioni...

Kakorkoli, če ti ne ustreza imaš malo morje alternativ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

HardFu ::

Thrivial, prakticno pri vseh CMSjih mora biti instalacija v root folderju.
http://codeable.io

Thrivial ::

Saj sem vse našel, ni panike, nisem prvič na internetu. Ne razumem pa zakaj niso naredili enega read.me in ga prilepili zraven. Do namestitve nisem niti prišel, ker se error pojavi takoj.

@HardPhuck: res? Zanimivo. Sem inštaliral PrestaShop in OpenCart, pa ni bilo problema, kljub temu, da gre tehnično gledano za namensko prirejen CMS...
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

HardFu ::

Z MODx imam le bezne izkusnje, ampak drugace pa google razkrije precej navodil na to temo. Saj vem da se verjetno spoznas na zadeve in ne mislim nic slabega, ampak zadnje case se folk samo pizdi nekaj po forumih, googlat pa noben ne zna/noce/more
http://codeable.io

Thrivial ::

Saj sem napisal, da sem potem tudi sam zguglal navodila. Zmotilo me je, da se promovira kot user friendly, hkrati pa pride brez readme datoteke zraven. To me je malce zaskrbelo v kontekstu kakšnih kasnejših problemov... :)
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Netrunner ::

MODX je zelo user friendly .. pa kar se tiče readme .. no lahko bi bil zraven .. čeprav meni se ne zdi potreben saj je na uradni strani več kot dovolj informacij.

Res je da modx community ni tako velik kot je od joomle ali drupala .. vendar dovolj da dobiš inf. ... drugače pa priporočam IRC kanal #modx na freenode

Lahko pa tudi tukaj komo kaj vprašaš in ti bom odgovoril če bom le imel čas (in če bom znal :))
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gandalfar ::

Wordpress. En vikend dela za postavit pa verjetno par dni za implementirat design.

Netrunner ::

Gandalfar je izjavil:

Wordpress. En vikend dela za postavit pa verjetno par dni za implementirat design.


par dni za dizajn?? ... pri modxu ko končaš razrez imaš praktično implementacijo končano .. samo kopiraš kose kode na pravo mesto. Pa tudi ostalo postaviš relativno hitro .. odvisno od znanja posameznika
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mesar ::

Gandalfar je izjavil:

Wordpress. En vikend dela za postavit pa verjetno par dni za implementirat design.


Trollololol. En weekend? WPji se dan danes štancajo kot klobase - še bolj simple. Uploadaš vse skupaj, poženeš inštalacijo, po želji dodaš par pluginov in gotovo - 15 min. Za design pa rabiš dan ali dva odvisno od designa.
Your turn to burn!

Gandalfar ::

the-uros: torej, par dni na razrezes design v html/css in poskrbis da je implentacija UX-a kvalitetna.

Mesar: govori o nekih obrazcih in extra zadevah. Osnovo imas seveda takoj postavljeno,

Netrunner ::

ja .. dejansko ko imaš razrez narejen ga ne rabiš implementirat kaj extra .. samo copy paste vso kodo v template ... posamezne statične elemente vržeš v chunke, dinamične v snippete in namesto texta in anslovov vstaviš ustrezne placeholderje in to je to... več ali manj :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Thrivial ::

Sedaj sem naložil CMS Made Simple, ker ne potrebuje root inštalacije, pa dobre ocene je dobil, kolikor sem na hitro preletel. Zaenkrat se samo malo igračkam mi deluje kul, bom videl kako bo, ko začnem postavljati svojo temo... :)
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

GaS ::

Da obudim temo; kateri CMS mi priporočate za naslednjo funkcionalnost; osnova strani je login (ssh), prej ni vidno praktično nič (razen par strani-about). Po loginu vsak user vidi le svojo custom made stran (php in java applet).
S CMSji še nisem delal (razen testno z joomlo), tako da niti ne vem, kaj vse omogočajo. Gre se mi za to, da se ne zezam z dizajnom, loginom, bazo zadaj itd, temveč zgolj z razvojem personaliziranih strani za userje. Je to možno z vsemi sodobnimi, zgoraj naštetimi CMSji? Kateri je najbolj bulletproof glede varnosti in lukenj?

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CMS stran - cena?

Oddelek: Izdelava spletišč
497884 (6549) technolog
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264141 (3396) Netrunner
»

Kateri CMS uporabljate ??

Oddelek: Izdelava spletišč
317602 (6839) lexios
»

Najboljši content management system (CMS)

Oddelek: Izdelava spletišč
102366 (2188) nobodyelse
»

Kateri cms uporabljate?

Oddelek: Izdelava spletišč
212622 (1857) BlackOrange

Več podobnih tem