» »

Ripanje DVD-jev

Ripanje DVD-jev

mato22 ::

Zanima me, ker program je najbolši za ripanje dvd-jev. Sam sem uporabljal DVDx.
Pa še kako zripat dvd, da je slika lepa in da pride film na 1 cd 800MB.
Probal sem z DVDx in uporabu bitrate kalkulator, ki mi je zračunu kolk slikc na sekundo.Bitrate je bil tam nekje 950.
Sam pol k sem probu ene 10 min ripat je bla slika full slaba. Preveč kockasta.
  • premaknil: Predator ()

Aspirinix ::

Probaj EasyDivx na link

fictionel ::

jst uporablam gordian knot... je dost u izi pa usi majo ful dobro sliko...

brenx ::

poizkusi z gordian knot-om zripat potem pa lahko tudi še s kakšnim drugim programom kodiraš (po želji).8-)

Nutcracker ::

Da ne bom odpiral nove teme. Mam problem z Gordian Knotom oz. z DVD2AVI. Poskušam zripat en DVD po navodilih iz divx.si-gov.org. S Smart Ripperjem sem že pripravil VOB file, nato pa moraš narediti .d2v project file v DVD2AVI. Ko daš v tem programu Save project naj bi ti naredil .d2v file in pa nekaj .ac3 filov. Tisti .d2v file naredi normalno, .ac3 datotek pa ne najdem nikjer???

SasoS ::

V meniju Audio nastavi track number, ali pa v podmeniju Dolby Digital na Demux All Tracks (v tem primeru pripravi več diska, saj bo vsak track zasedel 300-400MB!).

Nutcracker ::

To mam vse nastavljeno. Po moje vem, zakaj ne dela - na dvd-ju je namreč zvok v dveh formatih v PCM in DTS, ni pa DD zvoka. Ali mogoče zato?

Nutcracker ::

Zdej mi je to nekak ratal, mam pa en drug problem. Namreč končni avi file je dolg 1,5 GB, čeprav sem v GordianKnotu nastavil tako, da naj bo file dolg 700 MB.

@ljash ::

men tud pr Gorianu ne dela zvok. sm tm naštimu na bitrate - 128 kb/s, sam pol tm k dam dekodirat, najde eno napako, pa še to:
jest sm nejprej pr DVD2AVI programu dau da je naredu .avi fajl (to je trajal 7 ur), pol pa še save project (10 min). Pol sm pa tm naštimu resolucijo pa bitrate, da naj bi šlo na 700 mega. Dej pa mi že 6 ur dela, pa piše da bo še 10 ur. A je to normalno?

moja konfiguracija: P3 650 mHz, 576 MB SDRAMa, GF2 MX 400, 80 GB disk, premejhno ohišje :D ...

Han ::

Uf, uf, uf... Ustavi zadevo, da ti ne bo računalnik pregorel. :P

DVD2AVI rabiš samo za dekodiranje zvoka, kar bo trajalo na tvojem sistemu nekje do 10 minut.

Postopek je takle:
- v DVD Decrypterju zripaš DVD (trajanje največ 1 uro, običajno 5-15 minut)
- v DVD2AVI naložiš zripane VOB datoteke in iz njih izločiš zvok (dobiš AC3 in D2V)
- D2V prebereš v Gordian Knot, nastaviš ustrezne parametre, obrežeš sliko in daš kodirat (na tvojem sistemu nekje do 10 ur)...

Podrobna navodila so tukaj, zadnja različica "Vozla" pa tukaj (rabiš Gordian Knot Rip Pack in Codec Pack).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

@ljash ::

ok, sm tko naredu, dej sm šou pa tm u encoder, pa mi je že skor naredl, je pa toka zmankal. Sm pa dele spet pržgou, tko da mi bo do ene 3. zjutri naredl (damn, k n bom mogu spat - 3 venti. grrrrr;( ).

Tko da dej mi nejprej encodira zvok, pol pa še video. A je to pol ok, ker video ene 9 ur približno?


LP

Han ::

Ja, tako bo ok. 8-)

@ljash ::

čudn ej - mam pr videu 2 pass. Pa je 9 ur trajal da je 1. pass naredu, dej pa bo zgleda še 9 ur za 2. pass. A ni to mejčkn preveč?

BTW: Men je že zlo vroče tle not - ene 90°C je dele že... :(

Han ::

Res nekam dolgo dela 1 pass. Kako dolg pa je film?

Meni 2 urni film kodira na 1 GHz Pentiumu 3 (133 MHz bus) približno 6 ur, od tega slabe 3 ure za en prehod.

@ljash ::

pismo ej. Je že velik naredl - sm meu do 5. zjutrej pržgan, je pa placa zmankal na tem ta starm disku.

Dej bom pa skopiru na ta nov disk pa tm naredu še enkrat. A pol sam .d2v skopiram pa .ac3? Sej drgač je blo tole vred, sam ni do konca, ker je zmankal placa... Pa zvok je mau čudn - slabo se sliš, enkrat je sam na levm, enkrat sam na desnm... Čudno. Bom še enkrat rajš kr use. Tud z DvD2Avi bom še enkrat, ker mogoče je blo to kej narobe.

aja, vse skupi je delal 15UR (pa ni dokončal...)


lP

@ljash ::

aja, ne vem kok je valeta dolga vse skupi. 520 MB je 1 ura 30 min. Toseprav je ene 1h45 vse skupi vrjetno. (sm naštimu da je 700 mega vse skupi)

tx-z ::

a bo dost 9GB za dvd film + za konverzijo v xvid??
tx-z

Han ::

Mogoče.

Law_Enforcer ::

Najbolj trotlziher program za DVD->DIVX, XVID je po moje Vidomi. Resda ne gre kodirat AC3 zvoka, ampak meni stereo za divxe popolnoma zadostuje (hvalabogu za Dolby Prologic II na mojih Z-680 :D )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

filmčki snemani z digitalcem.Kako vstavit zvok?

Oddelek: Zvok in slika
161654 (1465) CaqKa
»

Pretvorba *.vob -> *.avi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111867 (1738) BlackHole
»

DivX s čem jih delat

Oddelek: Zvok in slika
261945 (1391) EX-B
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261476 (1008) zile
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181528 (1361) zile

Več podobnih tem