» »

filmčki snemani z digitalcem.Kako vstavit zvok?

filmčki snemani z digitalcem.Kako vstavit zvok?

Gothen ::

zdravo zanima me kako bi lahko u filmčke ki sem jih posnel z digitalcem ustavil kakšno glasbo. Ali obstaja kakšen tak program? in še kako bi lahko filmčke povezal v en dolg film in jih posnel iz računalnika na video kaseto (VHS).
hvala za odgovor
EMTRI

bf4ed ::

O ja.

V kamem formatu pa maš video file?

Probaj VirtualDub (z Nandub lahko vstaviš mp3 z virtual pa ne)
Maš pa še VirtualDubMod samo NanDub je boljši.

Vse pa najdeš na www.doom9.org ali pa www.google.com>:D

pivmik ::

Da se naredit z VirtualDub-om, zraven moreš dodatno inštalirat DV kodek (Mainconcept DV codec ali Panasonic DV codec). Vstaviš lahko surovo muziko brez kake umetniške obdelave. Tudi različne posnetke lahko lepiš skupaj ali pa režeš. Vse pa je v surovem načinu.

Drugače pa priporočam da si nabaviš program Adobe Premiere (6.5 ali 7 Pro)in stvar narediš bolj konkretno. Tukaj lahko delaš video efekte, prelive, prehode, napise naslove, mixaš muziko. Upočasnjuješ/hitriš video posnetke, spreminjaš barve....

Kako dat na videokaseto pa je čisto druga zgodba:
Ko dobiš končni videoposnetek na računalniku moraš povezati tvoj VideoRekorder na računalnik(TV-out na grafični in izhod na zvočni).
Potem nastaviš s kakšnim TVTool programčkom optimalno sliko ki se bo videla na Televiziji(pravo osveževalna frakvenca, 720x567 PAL resolucija,....).
Nato predvajaš v FullScreen načinu v enem video predvajalniku in to preko TVout posnameš z VideoRekorderjem na videokaseto VSH.

A bo?
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

ja samo če mu fotkič dela mpgje si s virtual dubom nebo mogel nič pomagat če noče kodirat vmes.
ker v vdubu lahko samo avije shranjuje.

pivmik ::

digitalec, kaj je to biti?
Digitalna VIDEOkamera
Ali
Digitalni fotoaparat?

Folk ko sprašujete za pomoč dejte se razjasnit.
LP, Gregor GRE^

Gothen ::

zdravo fantje.
hvala za odgovore sam moj fotkič dela mpege.
A to pomen da pol tisti vituralDub ne pride u poštev?
upam da se bo na kakšne način dalo.
če veste kakšnen zelo preprost način in če mi lahko poveste kje se dobi te programe oz kje se jih da zdownat.
Ajde
HVALA
EMTRI

Gothen ::

ej VituralDubMod 1.5.4.1 sem si naložu ampak sedaj nevem kaku nardit da lahko u posnetek dodam glasbo in kako lahko posnetku priključim njegov nadaljevanje.
Prosim za še en odgovor.
HVALA
EMTRI

pivmik ::

Append AVI segment --- Pripenjanje posnetkov na konec.
V menuju Audio pa si lahko izbereš dodanjanje zvoka iz datoteke.

Sicer pa priporočam uporabo Adobe Premiere za take stvari.
LP, Gregor GRE^

Gothen ::

ej zdravo.Še eno vprašanje imam za vas ki ste v tem profi.
Sedaj imam naložene vse 3 verzije viturala ki ste mi jih omenjali ampak moje datoteke so mpeg in ne vem kako jih spremeniti v avi in ali tejle viturali zaznavajo tudi mpeg datoteke. In če mi na to uprašanje znaste odgovoriti bi vas prošil še za postopek ki ga moram opraviti da mi uspe doseči cilj. pa še to me zanima ali brez tistih dvcodecov ne morem nič če se brez njih ne da mi povejte kakšen naslov spletne strani da jih bom lahko zdownaw.
Hvala za odgovore :\
EMTRI

bf4ed ::

Evo ti vse to maš na http://www.doom9.org/:

Gordian Knot rippack 0.28.5

Gordian Knot Codec Pack 1.4

Vodič pa maš tu

To si dol poberi pa z programom DVD2AVI odpri ta tvoj mpeg pa potem samo naprej kot je v vodiču opisano.:D

Gothen ::

hvala za prejšni nasvet.
zaenkrat mi še ni uspelo in nevem kako nja mi uspe ali mi prosim lahko še enkrat poveš ali potem rabim tiste dv codece ali ne. Če jih rabim kje jih lahko dobim ampak tistedva linka za download nista iste verzije kot tisti v navodilah pri dvd.si.gov
Če se ti še ljubi pomagat odpiši če ne pa nič pa še nekaj bi te prašal tudi tisti dvd2avi ni enak kot ga kaže v vodiču ne pri eni in ne pri drugi verziji pa saj so to dve verziji le da so različni novejša in starejša8-)
EMTRI

bf4ed ::

Saj ni važno vodič je za staro verzijo. Drugač pa je vseeno. Če ti DVD2AVI odpre file je dobro naprej že gre. Probaj če ti odpre, če pa bo šlo naprej pa moreš najprej odstranit vse kodeke katere imaš zdaj gor pa potem inštalirat tisti kodek pack za gordian knot.

Samo meni odpre tudi VirtualDubMod mpeg file, kak da tebi ne?

:\

bf4ed ::

Malo poglej po doom9.org pod
Guides>
format conversion>
(čist spodaj maš potem)old guides>
DivX guides> tu maš pa Mpeg2avi DivX3 guide

Probaj s tem če ti gre!

Samo probaj sprobat čim več programov s te strani.:D

CaqKa ::

bf4ed!!!
vdub odpre avi ali pa mpg1
shranjuje pa SAMO avi z ustreznim kodekom.
torej če bo hotel z vdubom delat bo moral konvertirat iz mpgja v avi.


digitalni fotoaparat ne zapisuje v DV codec in ga zato tudi ne potrebuje!
fotoaparati ponavadi shranjujejo v mpg ali pa v kakšno verzijo avija.
ziher pa ne v DV ali pa MPEG2.

emtri:
za tvojo opravilo boš potreboval en video editing program s timeline načinom.
na razpolago ti dam naslednje primerke:
windows movie maker 2.0 (v kolikor imaš winxp, dolpoteg je zastonj na ms strani)
ulead media ali pa ulead video studio
adobe premiere

v teh programih dodaj učinke, zvok za ozadje in podobne fore. priporočam ti uporabo movie makerja če imaš xpje, ker je zadeva za začetnike zelo preprosta.

na koncu shrani video v neko televizijsko resolucijo(4:3 oziroma 16:9), recimo 640x480. ter video preko tvouta shrani na vhs.

bf4ed ::

Saj znam jaz to, samo nikoli ni rekel da noče avi.:D

pivmik ::

Ja in kaj ma veze če shrani samo AVI?
Glavno da si on posname na VideoKaseto VHS, za kar je pravzaprav odprl temo.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

ja... samo z virtualdubom nebo tako svoboden pri editiranju.
poleg tega rabi za delo z virtualdubom še kakšen externi zvokovni editor za mixanje oziroma podlaganje muzike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353446 (2978) jan01
»

Pinnacle Studio 8.1 - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
101701 (1578) CaqKa
»

Ripanje DVD-jev

Oddelek: Zvok in slika
182508 (2021) Law_Enforcer
»

Pomoč pri idelavi Divx-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
71134 (920) freejack

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402338 (1590) nemesis

Več podobnih tem