» »

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2

1 2
3
4

d0rK ::

Hitro v obrambo ljubljenega vodje? Steve Jobs je en dickhead. Genij ali ne, dickhead.

smash ::

kaj to sploh pomeni dickhead? in zakaj tako misliš? če ne argumentiraš, potem tvoj komentar nima baš neke velike vrednosti oz smisla...potem komentar več pove o tebi kot o njemu

nekikr ::

d0rk: Kakšno obrambo neki? Nisi razumel kaj sem napisal? Da so enaki kot vsi ostali. Razumeš ta magični stavek? Enako lažnjivi kot vsi ostali, ko pride do marketinga. Ravno toliko branim njega, kot tisto gospo s Cilit bangom. Bedak.

d0rK ::

Seveda. Kot da s tem ne zmanjšuješ gnusnosti Jobsa. Če vsi delajo, kaj je to potem tak problem! Briga mene za Cilit, ti kar primerjaj tech s čistili.

Jobs je arogantnež par excellence, nadutež z egotom velikosti Jupitra. Taprava kača.

Keyser Soze ::

IceIceBaby je izjavil:

Jaz imam za zapiske oz. spravljanje idej na "papir" tole: Ko se navadiš lahko precej natančno zapisuješ in delaš skice.

To je pa čisti šit. Dokler v iPada ne dajo enga konkretnega digitajzerja v Wacom stilu, do takrat je tole useless. Vsaj za resno rabo. Kaj mi nuca to, da moram obvezno imet s sabo blok pa svinčnik na sestanku. Tapkat po zaslonu je zaradi odsotnosti taktilnega feedbacka za en drek in predvsem boleče po daljšem času. Plus, nimaš glih ene hude možnosti oblikovanja diagramov, povezaovanja teksta, podčrtovanja, ipd. Vse kar ti pride prav, da zapisano spraviš v eno logično celoto.

iPad je za surfat, brat pa filme gledat. Ostalo je boljše in hitreje narejeno na polnokrvnih kompjutrih. Sicer pa...

WTF je s to omejitvijo predvajanja filmov na 720p, ki sem jo zasledil pri predstavitvi novega iPada? Pa še display bi lahko šel vsaj malenkost gor v resoluciji.

P.S.: Pa kolk že stane tale Penultimate?
OM, F, G!

smash ::

Keyser Soze je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

Jaz imam za zapiske oz. spravljanje idej na "papir" tole: Ko se navadiš lahko precej natančno zapisuješ in delaš skice.

To je pa čisti šit. Dokler v iPada ne dajo enga konkretnega digitajzerja v Wacom stilu, do takrat je tole useless. Vsaj za resno rabo. Kaj mi nuca to, da moram obvezno imet s sabo blok pa svinčnik na sestanku. Tapkat po zaslonu je zaradi odsotnosti taktilnega feedbacka za en drek in predvsem boleče po daljšem času. Plus, nimaš glih ene hude možnosti oblikovanja diagramov, povezaovanja teksta, podčrtovanja, ipd. Vse kar ti pride prav, da zapisano spraviš v eno logično celoto.

iPad je za surfat, brat pa filme gledat. Ostalo je boljše in hitreje narejeno na polnokrvnih kompjutrih. Sicer pa...

WTF je s to omejitvijo predvajanja filmov na 720p, ki sem jo zasledil pri predstavitvi novega iPada? Pa še display bi lahko šel vsaj malenkost gor v resoluciji.

P.S.: Pa kolk že stane tale Penultimate?


se strinjam da so teli programčki za pisat za en shit... za pisat rabiš večjo natančnost z uporabo neke vrste pisala, s prsti znajo bit hude težave

kar zadeva dvig resolucije pa je logičnom da bi dvig resolucije podrl vse obstoječe aplikacije...kaj bi potem morali vse aplikacije predelovati na večjo resolucijo? verjetno ta dvig ni tako nedolžna zadeva, da bi jo naredili kartako na horuk

kar zadeva jobsa...men mal dol visi kaksen clovk je, vazn da je zaradi njegovih dobrih ali slabih lastnosti malo poživil tole industrijo, ki je pred tem skoraj zaspala

fpbs ::

Nevem, zakaj zganjate tako histerijo s temi iPadi in iPodni? Tega Archosa dobite že za manj kot 200Evrov: http://www.archos.com/products/ta/archo...

JayKay ::

zato ker smo take igračke testirali...

nekikr ::

ena je še vedno na sosednji mizi, pozabljena, pa je stara 14 dni. to niti za podstavek pijače ni dobro, kaj šele za karkoli drugega.

Zurbum ::

kot je nekdo rekel:


Steva Jobsa cenim, ker mu je uspelo prelisičiti ves porabniški (kapitalistični) trg, da kupuje uniformiran (komunistični) izdelek.

fpbs ::

Primerjaj Samsunga z najdražjim iPadom : http://www.gsmarena.com/compare.php3?id.... Vsekakor bi se odločil za Samsunga.

driver_x ::

koliko bo pa cena tega samsunga?

JayKay ::

vsi pcjaši delamo klasično napako: gledamo samo specifikacije. Pri komponentah pcja gledamo da ima ne vem intela s 6mb l2 cacha, quadcore, 4gb ddr3 1066 mhz, ipd. To je bilo pomenbo, ker smo vsi laufali isti software. S pojavom smartphonov pa gledaš na celoten ekosistem, tj. kaj ti naprava lahko vse ponudi, katere aplikacije so navaljo, kateri zunanji servisi. Ker je naprava mobilna ima drugače workflow.Tukaj UI pride v poštev. Android naprave so zelo napredovale (veliko upov polagam na honeycomb)in imajo boljše specifikacije ker OS laufa v emulaciji in ne strojno - bo kdo drug bolj natačno razložil. Prav zaradi tega IOS UI dela bolj tekoče pri slabših specifikacijah, isto kot je OSX z 2GB rama laufal enako, če ne celo bolje kot Windows mašina s 4GB.
Trenutno je applova ponudba bolja maljiva, kot recimo android. Bo pa potrebno videt kako hitro se bodo razvijale tablet-specific aplikacije na androidu.

smash ::

točno tako...višje oz boljše specifikacije bolj malo pomenijo, če ni zraven še dober UI in ogromen market

verjetno bo letos zopet leto ipada, ker konkurenci enostavno ne potegne, da ni dovolj, če nardi napravo iste velikosti z dvakratnim procesorjem

noraguta ::

Prav zaradi tega IOS UI dela bolj tekoče pri slabših specifikacijah, isto kot je OSX z 2GB rama laufal enako, če ne celo bolje kot Windows mašina s 4GB.

sam sistem na 4gb rama laufa povsem vredu , aplikacija pa požre kolikor pač požre. in če jo spraviš v 2 g kul , če ti je pa 2 gb premalo je pa velika jeba... in po mojih izkušnjah macosx ni ničbolj zoptimiziran kot kak drug sistem. ma splošno kar ne moreš storiti v doglednem času z windowsi neboš niti z macosx.
edit: in nenazadnje tudi ipadu(I) se pozna umanjko rama na trenutke
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

driver_x ::

Meni se pa zdi, da novi iPad ne prinaša nobenih revolucionarnih izboljšav. Kar je nekako logično, saj konkurence skorajda ni in so si precej stvari pustili za iPad 3.

Spock83 ::

Mah tako ali tako bo v Slovenijo prišel tik pred izidom iPad 3. Preostalo zalogo pošljejo na naš trg, mastno zaračunajo in to je to. Naj že enkrat zgnije ta Apple. Še iPhona udardno ne moremo kupiti. Iz principa se ga izogibam.

lurker ::

Meni se pa zdi, da novi iPad ne prinaša nobenih revolucionarnih izboljšav. Kar je nekako logično, saj konkurence skorajda ni in so si precej stvari pustili za iPad 3.
In kaj bi REALNO lahko izboljšali?

Jaz bi si želel retino in pol manjšo težo. AMPAK 10" zaslonov z 2x višjo ločljivosto (vertikalno IN horizontalno) še nihče ne dela, na novo tedensko novico o super duper bateriji pa tudi še čakamo.

60Mpix kamere z dvomilimetrsko lečo in od priključkov naluknjane tablete (in torbe polne kablov) si pa želim toliko kot herpes.

smash ::

lurker je izjavil:

Meni se pa zdi, da novi iPad ne prinaša nobenih revolucionarnih izboljšav. Kar je nekako logično, saj konkurence skorajda ni in so si precej stvari pustili za iPad 3.
In kaj bi REALNO lahko izboljšali?

Jaz bi si želel retino in pol manjšo težo. AMPAK 10" zaslonov z 2x višjo ločljivosto (vertikalno IN horizontalno) še nihče ne dela, na novo tedensko novico o super duper bateriji pa tudi še čakamo.

60Mpix kamere z dvomilimetrsko lečo in od priključkov naluknjane tablete (in torbe polne kablov) si pa želim toliko kot herpes.


kaj bi realno lahko izboljšali? veš, preden so bli ipadi in iphoni, so obstajali neki kvazi tableti, ki so imeli nek šlampast gui, so bili ogromni, pretežki, ekrani so bili slabi itd....

verjetno so se tudi tam spraševali, kaj bi lahko realno izboljšali..

..pa je potem prišel apple

..hočem povedat, da so taka vprašanja mal čudna, ker te lahko naslednji hip preseneti čisto nekaj novega..če ti nimaš nekih idej, kako zadevo izboljšati, ne smeš predpostaviti, da so potem kar vsi brez domišljije

apple je prišel ven iz tem mogoče nekaterim "debilnim" coverjem.....ampak če pogledamo z drugega kota, je apple PRVI prišel s tem coverjem, torej nekaj novega je dodal, pa čeprav na prvi pogled nepotrebna stvar, ki pa lahko doda zadevi nekaj, nek plus pri nekaterih uporabnik, ki jo konkurenca nima

pustimo se presenetiti...verjetno bo ipad3 kaj "res" novega dodal, do takrat bodo pa ostali lepo kopirali, tako kot znajo

Keyser Soze ::

smash je izjavil:

lurker je izjavil:

In kaj bi REALNO lahko izboljšali?


kaj bi realno lahko izboljšali? veš, preden so bli ipadi in iphoni, so obstajali neki kvazi tableti, ki so imeli nek šlampast gui, so bili ogromni, pretežki, ekrani so bili slabi itd....

verjetno so se tudi tam spraševali, kaj bi lahko realno izboljšali..

Vidiš, glih tole bi lahko realno izboljšali. Tele stare težke, edine resno uporabne tablične računalnike. To, da namesto A4 ali malenkost manjšega kupa listov+beležnice na sestanek nesem samo in zgolj tablico magari v podobni velikosti bi bil resen napredek (manjši gizmo je že en drek kar se tiče vnosa in preglednosti informacij - razen če ratamo pigmejci). Trenutno pa pač izboljšujemo igračke s specifikacijami, ki izboljšujejo le "zabavni" del gadgeta. Še mal vode bo treba pretočit...
OM, F, G!

lurker ::

@smash: Ja, sej maš prav. Mogoče sem jaz preveč dobesedno vzel "Meni se pa zdi, da novi iPad ne prinaša nobenih revolucionarnih izboljšav". Jaz mislim, da so izboljšave čisto adekvatne in pač v mejah tistega kar je trenutno industrija sposobna dat od sebe. Če bi pa govorili o novostih, tisto je pa drugo, ja.

IceIceBaby ::

To je pa čisti šit. Dokler v iPada ne dajo enga konkretnega digitajzerja v Wacom stilu, do takrat je tole useless.


Očitno bolj veš kaj mi pride prav kot jaz sam :)

Lej, zadeva je uporabna, če jo uporabljaš. Lahko bi bilo boljše ja, ampak tudi v tej obliki je za enostavne zapiske zakon.

Keyser Soze ::

IceIceBaby je izjavil:

Lej, zadeva je uporabna, če jo uporabljaš. Lahko bi bilo boljše ja, ampak tudi v tej obliki je za enostavne zapiske zakon.

Mhm, rad bi te videl s temle na enem konkretnem sestanku. Izven doma starejših občanov.
OM, F, G!

nekikr ::

Been there, done that, worked like a charm. Your point?

Owe- ::

ah, Apple konkurenca ne dohaja več, NAŽALOST.

Limit-sky ::

Jaz ponavadi kakšen pomemben sestanek z aplikacijo notes plus audio snemam celoten sestanek, sproti delam zapiske, kracam po listih itd... Z dvojko pa bi še lahko kakšno fotko slajdov napravil. Zdaj pač uporabim Camera-A aplikacijo na iPhonu, ki se obnaša kot fotoaparat za ipada.

Seveda sem pa totalen kreten, ker ne uporabljam šopov listov in svinčnika, kot sodelavec, ki še po sestanku sam za sabo ne zna prebrati zapiskov.

driver_x ::

lurker je izjavil:

Meni se pa zdi, da novi iPad ne prinaša nobenih revolucionarnih izboljšav. Kar je nekako logično, saj konkurence skorajda ni in so si precej stvari pustili za iPad 3.
In kaj bi REALNO lahko izboljšali?

Jaz bi si želel retino in pol manjšo težo. AMPAK 10" zaslonov z 2x višjo ločljivosto (vertikalno IN horizontalno) še nihče ne dela, na novo tedensko novico o super duper bateriji pa tudi še čakamo.

60Mpix kamere z dvomilimetrsko lečo in od priključkov naluknjane tablete (in torbe polne kablov) si pa želim toliko kot herpes.


Apple ima v rokavu zagotovo še precej adutov, ki pa jih trenutno še skriva, saj konkurenca še prvega iPada ni dohitela. Tako bodo raje pobrali še nekaj smetane z drugo generacijo.
OK, manjša teža je napredek, saj me je bri branju in gledanju v postelji precej motila, enake pripombe sem zasledil tudi od drugih. Kamera je kakor za koga, jaz še tiste na telefonu nisem nikoli uporabil. Hitrejši procesor pa spet ni tako bistven, saj je že sedaj delovalo vse gladko.

Limit-sky je izjavil:

Jaz ponavadi kakšen pomemben sestanek z aplikacijo notes plus audio snemam celoten sestanek [...]


A opozoriš ostale sodelujoče, da snemaš? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

urosh ::

mene pa še nekaj drugo zanima - je princip uporabnikov enak pcju (svoj destop s svojimi maili ipd) ali je samo en account - kot na telefonu? Po svoje se mi ideja zdi zanimiva, samo bi ga delil s punco (no, če bi ga dobil nazaj, seveda :) ) in bi zato želel, da sta gor lahko dva ločena userja s svojimi settingsi.

To je ali tega ni?

smash ::

urosh je izjavil:

mene pa še nekaj drugo zanima - je princip uporabnikov enak pcju (svoj destop s svojimi maili ipd) ali je samo en account - kot na telefonu? Po svoje se mi ideja zdi zanimiva, samo bi ga delil s punco (no, če bi ga dobil nazaj, seveda :) ) in bi zato želel, da sta gor lahko dva ločena userja s svojimi settingsi.

To je ali tega ni?


tega ni in to je ena od najbolj zaželenih stvari

Limit-sky je izjavil:

Jaz ponavadi kakšen pomemben sestanek z aplikacijo notes plus audio snemam celoten sestanek, sproti delam zapiske, kracam po listih itd... Z dvojko pa bi še lahko kakšno fotko slajdov napravil. Zdaj pač uporabim Camera-A aplikacijo na iPhonu, ki se obnaša kot fotoaparat za ipada.

Seveda sem pa totalen kreten, ker ne uporabljam šopov listov in svinčnika, kot sodelavec, ki še po sestanku sam za sabo ne zna prebrati zapiskov.


zate bi bila dobra aplikacija http://soundnote.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Limit-sky ::

"A opozoriš ostale sodelujoče, da snemaš? "


Ne, ker me vsi na začetku sprašujejo, če bom delal audio zapisnik, da jim ni treba pisat s svinčnikom. Seveda moram takoj po kolegiju vsem mailat fajle.
Če ciljaš na kakšne zakone in pravilnike, si lahko brez skrbi, so mi jasne zadeve. V vseh pisarnah, kjer je to potrebno, imamo obvestila in opozorila o audio in video snemanju. Za te zadeve sicer nisem jaz zadolžen, ampak so službe, ki za to skrbijo dobro opravile svoje delo.

smash ::

kaj pa naredi tale tip na sestankih? :D

Limit-sky ::

smash je izjavil:

urosh je izjavil:

mene pa še nekaj drugo zanima - je princip uporabnikov enak pcju (svoj destop s svojimi maili ipd) ali je samo en account - kot na telefonu? Po svoje se mi ideja zdi zanimiva, samo bi ga delil s punco (no, če bi ga dobil nazaj, seveda :) ) in bi zato želel, da sta gor lahko dva ločena userja s svojimi settingsi.

To je ali tega ni?


tega ni in to je ena od najbolj zaželenih stvari

Limit-sky je izjavil:

Jaz ponavadi kakšen pomemben sestanek z aplikacijo notes plus audio snemam celoten sestanek, sproti delam zapiske, kracam po listih itd... Z dvojko pa bi še lahko kakšno fotko slajdov napravil. Zdaj pač uporabim Camera-A aplikacijo na iPhonu, ki se obnaša kot fotoaparat za ipada.

Seveda sem pa totalen kreten, ker ne uporabljam šopov listov in svinčnika, kot sodelavec, ki še po sestanku sam za sabo ne zna prebrati zapiskov.


zate bi bila dobra aplikacija http://soundnote.com/

Zakaj že? Mi Notes plus kar ustreza.

driver_x ::

@Limit-sky: sem bolj v šali vprašal. Predvidevam, da je kakovost posnetega zvoka zadovoljiva. A imaš mogoče kakšno korelacijo med timingom zvočnega zapisa in svojimi zabeležkami?

JayKay ::

smash je izjavil:


pustimo se presenetiti...verjetno bo ipad3 kaj "res" novega dodal, do takrat bodo pa ostali lepo kopirali, tako kot znajo

Tukaj ne gre za kopiranje, saj čudežev s tem form-faktorjem ne moreš delat. Apple je pač prvi začutil, mogoče celo sforsiral, da je čas za tablice (ki so seveda že prej obstajale), tak da imajo head start. Bo pa morala konkurenca spremeniti nekaj drugih stvari in ne samo nabijati specifikacije. Kot prvo naj lansirajo produkt kmalu po predstavitvi in ne čez 6 mesecev (HP). Kot drugo pa naj uredijo SDK in dokumentacijo (predvsem Google). Več kvalitenih aplikacij, bolj kompleten produkt. To se prodaja. Aja pa še to: Ko se začne prodajat naj vse dela, ne pa da main selling point ni na voljo (Flash) in da slot za SD kartico ne dela (future updejt).
Sicer pa bo punca verjetno kupla 2 jaz pa Xoom, tako da bom lahko naredil direktno primerjavo.

Ps: še novi galaxy tab http://www.engadget.com/2011/03/04/sams...

Ps2: sem ravno bil v PCworld: xooma še nimajo, sem pa sprobal dve Advent tablici. Geezus.

Limit-sky ::

driver_x je izjavil:

@Limit-sky: sem bolj v šali vprašal. Predvidevam, da je kakovost posnetega zvoka zadovoljiva. A imaš mogoče kakšno korelacijo med timingom zvočnega zapisa in svojimi zabeležkami?


Ne, ker ponavadi vse zabeležim in imam avdio samo za pomoč, če res kaj preslišim.

Je pa dobra ideja. A si kje naletel na takšen notetaking app? Mi ni za iskati, ampak če obstaja kakšen tak app, potem bo slej ko prej tudi na iPadu.

smash ::

Limit-sky je izjavil:

driver_x je izjavil:

@Limit-sky: sem bolj v šali vprašal. Predvidevam, da je kakovost posnetega zvoka zadovoljiva. A imaš mogoče kakšno korelacijo med timingom zvočnega zapisa in svojimi zabeležkami?


Ne, ker ponavadi vse zabeležim in imam avdio samo za pomoč, če res kaj preslišim.

Je pa dobra ideja. A si kje naletel na takšen notetaking app? Mi ni za iskati, ampak če obstaja kakšen tak app, potem bo slej ko prej tudi na iPadu.


pa sm ti prej podal link pa si me vprasal zakaj ti to rabs...jao

Limit-sky ::

smash je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

driver_x je izjavil:

@Limit-sky: sem bolj v šali vprašal. Predvidevam, da je kakovost posnetega zvoka zadovoljiva. A imaš mogoče kakšno korelacijo med timingom zvočnega zapisa in svojimi zabeležkami?


Ne, ker ponavadi vse zabeležim in imam avdio samo za pomoč, če res kaj preslišim.

Je pa dobra ideja. A si kje naletel na takšen notetaking app? Mi ni za iskati, ampak če obstaja kakšen tak app, potem bo slej ko prej tudi na iPadu.


pa sm ti prej podal link pa si me vprasal zakaj ti to rabs...jao

Sorry smash, se opravičujem. :( Sem samo na hitro odprl link in se mi je zdelo dovolj podobno vsem drugim takim appom. Hvala, bom sprobal. Zgleda obetavno.

klemn18 ::

http://www.macrumors.com/2011/03/04/sam...

To da se samsung galaxy tab prodaja za 900$ je žalostno.

jazbec ::

zakaj bi blo žalostno
-boljši procesor
-boljša grafična moč
-boljši ekran
-večji ekran
-tanjši
-lažji
-os prav za tablice (bomo vidli kako se obnese)
itd.

pa cena je za star tab
cena tab2 še ni znana

edit-typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

gregyk ::

fpbs je izjavil:

Nevem, zakaj zganjate tako histerijo s temi iPadi in iPodni? Tega Archosa dobite že za manj kot 200Evrov: http://www.archos.com/products/ta/archo...


Prosim za kako povezavo, kje ga lahko kupim za 200€ (dam več kot "manj kot 200Evrov").

PrimozR ::

Galaxy Tab je BIL 900 USD. Novi, 10,1'', je pa tako, procesor je v bistvu enak, za grafično ne vemo točno, ekran je po ločljivosti res večji, ja, o tem, kateri je boljši, je pa tako-tako. Od kje je podatek, da je tanjši? Teža je res MALO nižja (10 gramov), glede OS-a, od kdja je Honeycomb prav za tablice? Približno toliko je za tablice, kot je iOS. Na tem področju sta enaka, razen večjega števila appov na iOS pa bolj spoliranega GUI-ja.

jazbec ::

tab2 specs



It is said that Samsung Galaxy Tab 2 is brought with Dual-Core processor nVidia Tegra 2 1GHz, two internal storage option for 16GB or 32GB, support 4G networks, touch screen measuring 10.1-inch WXGA TFT display with a resolution of 1280 x 800 pixels, the main camera (rear ) 8MP with autofocus and LED flash, front 2MP camera, video recorder with Full HD 1080p @ 24fps, Bluetooth v2.1 + EDR, WiFi a / b / g / n, USB 2.0, as well as Android operating system with an interface v3.0 Honeycomb Android UI.


In typical Apple fashion, we don't have actual figures other than the usual dimensions. Thickness? 8.8mm. That's one third thinner than the current model.
The Samsung Galaxy Tab 10.1 measures 246.2×170.4×10.9mm, which is slightly thicker and longer than the iPad 2


-->http://www.engadget.com/2011/02/13/sams...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

js osebno ::

fpbs ::

gregyk Mislim, da jih še ni v prodaji. Mimovrste imajo Archos 101, ki pa je precej dražji.
Išči ARNOVA 8, ali ARNOVA 10. http://armdevices.net/2011/02/25/arnova...

gregyk ::

fpbs je izjavil:

gregyk Mislim, da jih še ni v prodaji. Mimovrste imajo Archos 101, ki pa je precej dražji.
Išči ARNOVA 8, ali ARNOVA 10. http://armdevices.net/2011/02/25/arnova...


Ti si dal povezavo do Archos 101, zato sprašujem kje se ga da dobiti pod 200€? Arnova mi je pa znano = podhranjeno.

LukaFx ::

Apple je začev štancat stonauro.

Ko je prišel prvi iphone ven sem ga kupil ker je bil dejansko revolucija, potem se je pa začela štancarija. Že takrat sem slutiv da 3gja ni samo zato da jim ostane v rezervi isto za video snemanje. Oglavnem sem mnenja da z tako brzino si bojo začel delat več škode kot kotristi.
Folk ki je kupiv prvi ipad je sigurno trenutno slabe volje ko sliši tako novico saj je komaj kupil svoj prvi Ipad. Apple pa že čaka da bojo začel počas menjat, jao. Zgleda tako kot bi blo z prvim ipadam kaj narobe. Sploh pa glede aplikacij in iger, na tak način apple nikol ne bo ratov resna konkurenca namenskim konzolam. Vse skupaj bo ratala ena zmešnava ker vsak starejši izdelek pa naj bo star eno leto v tem primeru že ne bo več 100% podprt z najnovejšimi aplikacijami.

Ni to dabar bi jest reku :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukaFx ()

PrimozR ::

Ravno to je point Appla, leto star izdelek JE podprt. Podpora v najnovejši izdaji OS-a po trenutnih izkušnjah izgine po dveh letih, vsja tako je bilo z iPhone 1. generacije in tako nekako bo z iPhone 3G.

LukaFx ::

Toj resn problem ker folku bo dojadil. Jaz si trenutno lastim Imaca late 2006 z tiger os.
Podpora sploh ne obstaja več za ta os. sej ne rečem je že star samo da pa nemorm najnovejšga itunsa in ostalih applovih programov naložit to pa ni to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukaFx ()

matejdro ::

Kako je to urejeno pri aplikacijah? Če je ipad 1 še vedno v podpori, bodo tudi vse aplikacije morale laufat gor. Ampak če mora aplikacija laufat tudi na starem iPadu, kako boš potem izkoristil hitrejšo drobovje? Dve verziji aplikacije?

Furbo ::

A imaš zdaj na PCju več verzij aplikacij, vsako za svoj procesor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629670 (25619) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127017 (22975) SkipEU
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621546 (15147) Icematxyz
»

Adijo iPhone OS, naj živi iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
189275 (8405) techfreak :)
»

Prvi dan prodanih 300.000 iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6320500 (18486) opeter

Več podobnih tem