» »

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2

1
2
3 4

Goody ::

? smash ne razumem, a nisi napisal: "na poglej ce najdes kaj podobnega na androidu...mogoce obstaja?" na to sem ti dal pa link z android appsi za spremljanje F1...

(ste pa eni mal hecni, nismo vsi apriori kontra Apple...)

antonija ::

ne gre za nekaj, kar bi rabil nujno, ti pa poveča neko udobje ane

Se pravi namesto da gledas na kavcu na veliki plazmi zdaj bolj udobno gledas na 10 inchnem ekranu ki ga postavis v narocje.

(ste pa eni mal hecni, nismo vsi apriori kontra Apple...)

Ce ga ne hvalis na ves glas si po defaultu proti applu. Kar poglej citate fanboyev.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

smash ::

antonija je izjavil:

ne gre za nekaj, kar bi rabil nujno, ti pa poveča neko udobje ane

Se pravi namesto da gledas na kavcu na veliki plazmi zdaj bolj udobno gledas na 10 inchnem ekranu ki ga postavis v narocje.

(ste pa eni mal hecni, nismo vsi apriori kontra Apple...)

Ce ga ne hvalis na ves glas si po defaultu proti applu. Kar poglej citate fanboyev.


ok bom probal tkole...če bi z enim gumbom na plazmi lahko prišel do statistike dirkačev, bi uporabljal to funkcionalnost?

ej sej je brezveze...če ne vidiš prednosti, potem pač ne vidiš

nekikr ::

Mogoče ne vidiš, ker ne rabiš in v tem primeru si prihranil 500EUR.

IceIceBaby ::

antonija, aplikacij je ogromno.

Igre so zakon na iPadu. Ne vem če si že probal, ampak meni so na splošno bolj všeč kot tiste na konzolah. Pa nimaš samo angry birdsov in 4 v vrsto. Se da dobiti tudi kakšne "resne" špile. Dead space je kar obsežen. Pa ravno zdaj igram nek zelo soliden RPG (Aralon HD) itd. Jaz imam poleg tega gor naložen skoraj celoten SNES collection prek emulatorja pa nekaj SCUMM legend.

Poleg iger imam trenutno naloženih cca 10 glasbenih aplikacij. Npr. tole: http://amidio.com/omguitar

Za resno delo imam gor vse kar potrebujem. Od aftermarket aplikacij: iWork, ki je dejansko primerljiv z desktop verzijo. Skype za komunikacijo s sodelavci, par dobrih aplikacij za zapiske, miselne vzorce, wireframe... Remote desktop. Poleg tega mi v browserju lepo dela službena web aplikacija.

Sigurno bi se vse skupaj dalo narediti tudi s kakšni drugi tablici. Ampak obstaja par ovir.

1. Ko je iPad prišel ven drugih tablic skoraj ni bilo. Vsaj ne pri nas, v trgovinah. Še zdaj ni ravno lahko dobiti karkoli drugega kot Galaxy tab in kitajske aPade.

2. iPad je trenutno edini, ki ima vse. Je hiter, majhen, baterija zdrži pa vseeno je relativno poceni. Če kupiš kitajske android tablice so sicer 50% cenejši, ampak so zanič. Android tablice s podobnimi zmigljivostmi stanejo vsaj toliko kot ipad, nekatere več, ampak jim ponavadi zmanjka nekaj ur pri avtonomiji.

antonija ::

par dobrih aplikacij za zapiske, miselne vzorce, wireframe...

Tole, to pa se celo dinozaver kot sem jaz vidim uporabnost. A se da za zapiske (al pa za bolj interkativne prezentacije in podobno) gor kracat s kaksnim ekvivalentom svincnika in mogoce (to je IMO bolj long-shot) da zna prepoznat clovesko pisavo in jo sproti spreminjat v text? Al pa vsaj da lahko vmes nakracas kaksen okvircek al pa klicaj med prezentacijo za lazjo vizualizacijo? Pa ce je mozno med zapiske tko na hitro vtaknit kaksno fotko, video al pa audio? Tole me resno zanima, ker potem koncno vidim uporabost tele zverce.

Statistike F1, fuzbala in zadnjega kroga Global Starcraft 2 League pa niso tako zelo pomemben del mojega zivljenja da bi jih potreboval instantno v real time-u.

Igre... zdej ce bi gor laufal kaksen ekvivalent C&Cja ali kaj podobnega (kaksna strategija z ogromno scrollanja po ekranu in klikanja za razne prckarije, pa hkrati ne sme zahtevat velik keyboard shortcutoc za komandiranje) pol zna bit clo bolj prijetno za igrat kot comp. Za FPSje me bo pa tezko prepricat da so boljsi na iPadu kot pa na kontroleju/tipkovnici z misjo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

IceIceBaby ::

Jaz imam za zapiske oz. spravljanje idej na "papir" tole: Ko se navadiš lahko precej natančno zapisuješ in delaš skice. Za sam tekst še vseeno raje uporabljam tipkovnico, ki je lahko zelo hitra, ko se navadiš, da ni fizičnih tipk. Ampak za brainstorminge in kakšna začetna planiranja je tole super. Prej sem imel vse v enem zvezku in po 100 listih, zdaj se mi pa zbirka kopiči na iPadu.

Za dodajanje slik in videov ne vem, nisem uporabljal. Sigurno se kaj podobnega najde.

Kar se tiče iger. Večinoma so prilagojene za iPad kontrole. RTS imaš sicer bolj malo. Zdaj sicer gledam, da je Command&Conquer red alert v app storu. Sicer imaš pa ogromno teh tower defense špilov.

smash ::

antonija je izjavil:

par dobrih aplikacij za zapiske, miselne vzorce, wireframe...

Tole, to pa se celo dinozaver kot sem jaz vidim uporabnost. A se da za zapiske (al pa za bolj interkativne prezentacije in podobno) gor kracat s kaksnim ekvivalentom svincnika in mogoce (to je IMO bolj long-shot) da zna prepoznat clovesko pisavo in jo sproti spreminjat v text? Al pa vsaj da lahko vmes nakracas kaksen okvircek al pa klicaj med prezentacijo za lazjo vizualizacijo? Pa ce je mozno med zapiske tko na hitro vtaknit kaksno fotko, video al pa audio? Tole me resno zanima, ker potem koncno vidim uporabost tele zverce.

Statistike F1, fuzbala in zadnjega kroga Global Starcraft 2 League pa niso tako zelo pomemben del mojega zivljenja da bi jih potreboval instantno v real time-u.

Igre... zdej ce bi gor laufal kaksen ekvivalent C&Cja ali kaj podobnega (kaksna strategija z ogromno scrollanja po ekranu in klikanja za razne prckarije, pa hkrati ne sme zahtevat velik keyboard shortcutoc za komandiranje) pol zna bit clo bolj prijetno za igrat kot comp. Za FPSje me bo pa tezko prepricat da so boljsi na iPadu kot pa na kontroleju/tipkovnici z misjo.


soundnote zna tudi bit uporabna stvar

skratka za vsakega se najde kaj

Lion29 ::

sej ce ga ne uporabljas pac ne pogresas nic.... pol pa ko enrkat zacnes uporabljat pa ga ne mroes vec pogresat....
meni recimo moj tulifon pomaga opravljati veliko stvari!

na njem gledam gilme/serije ko sem kje in cakam
ali pa se spilam igrce...tiste ta simple... da ti mine cas...odlicne so!

potem mi fantasticno sluzi kot budilka/stoparica/countdown timer

za poslusanje muzike, radia

za kaj posnet, na hitrco

kot diktafon

gps

za srfanje po spletu

za lazjo TO-DO listo...

etc...


tablico pa lahko uporabljas se za 1000 drugih stvari, ker je vecja in bolj primerna...

meni se najbolj dopade ideja za sestanke, ucenje, zapiski, SOLA...
novi android sem videl ima noro aplikacijo za to, aplikacija, ki jo je pokazal kst se lahko res skrije... podpira pa seveda tudi stylusa

skratka...za veliko, veliko stvari lahko uporabis tablico... ampak vse te stvari ti pridejo sproti ob uporabi... na vecino niti ne pomislis prej!

in ni tablica zato, da ti bo spremenila zivljenje, le olajsa ti ga...pocne lahko miljardo stvari, na tebi je, da si pogruntas zakaj bi ti sluzila
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JayKay ::

Lion29, verjetno misliš HTC Flyer in stylus. laufa Froyo oz Gingerbread in ne Honeycomb. problem , ki ga imam pri androidu je ta custom UI layer. Če bi vsi dajali gor vanila OS bi blo zakon, tako pa hitro ostaneš zadaj ker tvoj proizvajalec mora updejtat UI. Prav upam da bo Xoom in H-comb super kombinacija. Prvi revjuji ne kažejo najboljše. Sicer pa tudi wifi only verzija xooma stane 500 funtov. Ima sicer boljše specifikacije, ampak bo treba to sprobat. Lani so izdajali android tablice z 2.1/2.2, Razen Galaxy Tab, ki je bil soliden in skoraj primerljiv z ipadom, vse ostalo je bilo total obupno. Sem sprobal par tistih tablic, in omg.
Sicer pa nihče ne pravi da je treba tablico kupit (katerokoli). Enim je telefon dovolj.

Lion29 ::

JajKay... ja mislil sem ravno na to... HTC Flyer.... ima eno fajn dodelano aplikacijo za ta stylus....

sam se strinjam, da vse te aplikacije (bodisi na androidu, bodisi na iOSu) se niso na unem super uporabnem nivoju... but we are geting there! Ko gledam te super aplikacije za glasbo, pregledovanje knjig, etc... mi ponavadi celjust dol pade... res tableti so tisti, ki prinasajo zdalec najboljse UI....

zelim si, da bi v roku 5ih let vse sole namesto 500kg tezkih torb z ucbeniki in zvezki uvedke obvezno uporabo teh (namenskih) tablic.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hamax ::

zelim si, da bi v roku 5ih let vse sole namesto 500kg tezkih torb z ucbeniki in zvezki uvedke obvezno uporabo teh (namenskih) tablic.

Sicer se strinjam, vendar bi si sam zelel to uvesti iz druge strani.
Ce bi bili vsi ucbeniki pod odprtimi licencami in prosto dostopni na spletu v obliki pdf-jev ali elektronskih knjig, bi si lahko vsak sam izbral nacin, ki mu je najljubsi.
Naj bo to vezana knjiga, tablica, e-book reader, ali pa kar prenosnik.

Izdaja namenskih aplikacij ali celo namenskih naprav se mi ne zdi prava izbira, saj podpira zaprtost in tezji ter drazji dostop do izobrazevalnih vsebin.

So pa vse tablice izredno primerne za uporabo takih gradiv.

JayKay ::

32GB 3G Xoom bo imel isto ceno kot 32GB 3G Ipad 2, v UK seveda. Oboje 599 funtov
http://www.carphonewarehouse.com/mobile...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

gulfstream ::

Ah, kaj nisem 15 let kasneje na svet prilezel...lažje bi bilo nositi to v šolo kot shitload knjig in zvezkov.

opeter ::

hamax je izjavil:

zelim si, da bi v roku 5ih let vse sole namesto 500kg tezkih torb z ucbeniki in zvezki uvedke obvezno uporabo teh (namenskih) tablic.

Sicer se strinjam, vendar bi si sam zelel to uvesti iz druge strani.
Ce bi bili vsi ucbeniki pod odprtimi licencami in prosto dostopni na spletu v obliki pdf-jev ali elektronskih knjig, bi si lahko vsak sam izbral nacin, ki mu je najljubsi.
Naj bo to vezana knjiga, tablica, e-book reader, ali pa kar prenosnik.

Izdaja namenskih aplikacij ali celo namenskih naprav se mi ne zdi prava izbira, saj podpira zaprtost in tezji ter drazji dostop do izobrazevalnih vsebin.

So pa vse tablice izredno primerne za uporabo takih gradiv.


To glede vsebin (gradiv) se popolnoma strinjam. Samo cena naprave ne sme biti večja od 50 €.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

djordjevic ::

Danes sem se malo igračkal s prvim iPadom v Bigbangu. Všečna zadevica. Lajkam. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

nekikr ::

opeter: se hecaš? Šolska torba stane 30EUR+....

Lion29 ::

opeter je izjavil:

hamax je izjavil:

zelim si, da bi v roku 5ih let vse sole namesto 500kg tezkih torb z ucbeniki in zvezki uvedke obvezno uporabo teh (namenskih) tablic.

Sicer se strinjam, vendar bi si sam zelel to uvesti iz druge strani.
Ce bi bili vsi ucbeniki pod odprtimi licencami in prosto dostopni na spletu v obliki pdf-jev ali elektronskih knjig, bi si lahko vsak sam izbral nacin, ki mu je najljubsi.
Naj bo to vezana knjiga, tablica, e-book reader, ali pa kar prenosnik.

Izdaja namenskih aplikacij ali celo namenskih naprav se mi ne zdi prava izbira, saj podpira zaprtost in tezji ter drazji dostop do izobrazevalnih vsebin.

So pa vse tablice izredno primerne za uporabo takih gradiv.


To glede vsebin (gradiv) se popolnoma strinjam. Samo cena naprave ne sme biti večja od 50 €.


vsak ucbenik je 20e+ ...vsako leto jih rabiš cel kup.... to napravo bi pa imel minimalno za 4 leta...+ tega bi mogla država precej subvencionirat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

galu ::

iPad in podobne stvari lahko uporabljate le na faxu, ker na OŠ in SŠ so te stvari v 99% prepovedane (AFAIK)...
Včerej mi je skorej ena prfoksa med poukom telefon vzela, ker sem samo pogledal koliko je ura (seveda pod klopjo).;((

Dumbass people, brilliant technology. What gives!;((
Tako to gre.

js osebno ::

Tablice za v šolo - mogoče čez 50 let.
Zanimivo, da se način učenja ob vsem tehnološkem napredku ni spremenil (še vedno guramo knjige, te imajo dandanes za razliko od preteklosti mogoče kakšno barvno sliko - to pa je vse). Zakaj nebi izkoristili interneta? Tam najdem precej stvari dosti bolj nazorno in preprosto razloženih kot v šolskih učbenikih.

techfreak :) ::

Če šola ne dovoli uporabe mobilnih telefonov in drugih pripomočkov (tabletov, netbookov, prenosnikov) med poukom, jih pač ne uporabljaj. Niso profesorji krivi, da te morajo opozoriti, ob nadaljni uporabi pa vzeti napravo.

hamax ::

To glede vsebin (gradiv) se popolnoma strinjam. Samo cena naprave ne sme biti večja od 50 EUR.

Moje mnenje je, da bi bile naprave neodvisne od gradiv. Enostavno uporabljas kar imas.
Morda bi lahko drzava sponzorirala nakup kake poceni naprave, to je pa vse.

Asus eee 1000 stane 300eur, tako da lahko vzamemo to ceno kot neko realno osnovo.
Ce odstejemo ddv in trgovske marze(recimo da bi to prispevala drzava), pridemo do cene recimo 200eur.
Ce to ceno razdelimo na 3 leta(brezobrestni drzavni kredit), dobimo cca 70eur na leto.

Za primerjavo sem pogledal cenik ucbeniskega sklada za 1. letnik gimnazije kranj(prva ki sem jo nasel z online cenikom) in pride 150eur. Treba je upostevati, da je to 1/3 cene novih ucbenikov.
Se pravi ce zeli dijak imeti svoje knjige, ga to v 1. letniku stane 450eur.

Ne glede na to katero ceno gledamo, je elektronska alternativa veliko cenejsa.

techfreak :) ::

Učbeniki iz učbeniškega sklada ne potrebujejo baterij.

hamax ::

Vgradnja stekerjev je strosek za sole, ja. Ni pa nepremostljiva ovira.

gulfstream ::

Vgradnja stekerjev je strosek za sole, ja. Ni pa nepremostljiva ovira.

No, mi na faksu nismo hoteli delati numeričnih simulacij na šolskih računalnikih, ker so bili za to neuporabni, ampak na svojih prenosnikih. Ker ni bilo vtičnic, smo s seboj nosili svoje podaljške in razdelilce :))

TekO ::

Nikjer nisem zasledil, pa me zanima ali ima iPad2 priključek za usb (mini usb)? In ali se da "telefonirati" z njim (z uporabo slušalk npr.)? Vem da se pri nekaterih drugih tabletih da, za iPad pa nisem nikjer zasledil.
Ideas are bulletproof.

djordjevic ::

Ravno sem gledal specs, pa še vedno ni USB-ja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lion29 ::

ma ogromno bi ucenci pridobili s tem!
ampak bi morali biti res namenski....

torej ucitelj bi z master tablico dolocal do kateih vsebin lahko uncenci dostopajo med poukom... lahko se bi tudi testi pisali gor...(takrat bi ucitelj recimo vklopil "kontrolka" mode in bi se na vseh ostalih tablicah vklopil ta mode - no wireless connection, no access to other functionality on the tablet, etc, etc)...tako bi recimo tudi uciteljico fajn razbremenili, ker bi lazje prevrjali rezultate testov...

vam povem, da tisti, ki bo naredil taksno tablico z odlicnim softwerjem, bo nesramno obogatel
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

matejdro ::

Najboljše, da učitelji rezervirajo prvih 10 minut ure za vlečenje kablov in razdelilcev :))

Sicer pa ja, počasi bi bil že čas, da zamenjajo te težke učbenike z eno napravo in da se šolstvo malo modernizira.

@djordjevic in ga verjetno tudi ne bo.

@Lion29 eh, jailbreak in je "kontrolka" mode razbit. Potem pa samo še modifikacija softwara, da lahko hitro odpreš "švinglce" in jih hitro skriješ, pa je to to. Vsaj testi se verjetno ne bodo pisali na takšnih napravah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

djordjevic ::

matejdro je izjavil:

@djordjevic in ga verjetno tudi ne bo.
Jap, žal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

JayKay ::

mislim da odsotnost usbja ni dealbreaker.naj tisti, ki ipad majo povedo ali pogrešajo usb.

sgdjkdlsugi4 ::

hamax je izjavil:

To glede vsebin (gradiv) se popolnoma strinjam. Samo cena naprave ne sme biti večja od 50 EUR.

Moje mnenje je, da bi bile naprave neodvisne od gradiv. Enostavno uporabljas kar imas.
Morda bi lahko drzava sponzorirala nakup kake poceni naprave, to je pa vse.

Asus eee 1000 stane 300eur, tako da lahko vzamemo to ceno kot neko realno osnovo.
Ce odstejemo ddv in trgovske marze(recimo da bi to prispevala drzava), pridemo do cene recimo 200eur.
Ce to ceno razdelimo na 3 leta(brezobrestni drzavni kredit), dobimo cca 70eur na leto.

Za primerjavo sem pogledal cenik ucbeniskega sklada za 1. letnik gimnazije kranj(prva ki sem jo nasel z online cenikom) in pride 150eur. Treba je upostevati, da je to 1/3 cene novih ucbenikov.
Se pravi ce zeli dijak imeti svoje knjige, ga to v 1. letniku stane 450eur.

Ne glede na to katero ceno gledamo, je elektronska alternativa veliko cenejsa.


Elektronske ucbenike bi pa downloadali na blinku al kak ? Se vedno ne bi bili zastonj.

hamax ::

To sem napisal v prvem postu. Ucbeniki bi morali biti izdani pod prostimi licencami in placani iz proracuna.

gulfstream ::

Elektronske ucbenike bi pa downloadali na blinku al kak ? Se vedno ne bi bili zastonj.

hamaxova ideja je kar vredu, če že nebi šlo drugače pa bi vsaj na papirju prihranili nek strošek.

IceIceBaby ::

djordjevic je izjavil:

Ravno sem gledal specs, pa še vedno ni USB-ja.


Zakaj rabiš usb? Jaz ga ne pogrešam. Imaš ipod kabel (usb, samo da ni microusbja na napravi) in wifi. IMHO čisto dovolj povezljivosti.

matejdro ::

A obstaja kakšen delujoč 3rd party software za komunikacijo z iNapravami? iTunes je vsaj meni zelo počasen in bloated.

Lion29 ::

gulfstream je izjavil:

Elektronske ucbenike bi pa downloadali na blinku al kak ? Se vedno ne bi bili zastonj.

hamaxova ideja je kar vredu, če že nebi šlo drugače pa bi vsaj na papirju prihranili nek strošek.


lol na papirju!

a se zavedate kak strošek je zadeve pripraviti za tisk, jih natisniti, urediti in zvezati, razposlati v založbe, te pa naprej do trgovin...

to nikakor ni zanemarljiv strošek... saj se valda ve, da na digitalnih kopijah lahko ogromno prišparaš, sploh pa se bo dalo učbenike sproti nadgrajevati!...

po mojem bi moral učenec plačati ene 500e za napravo v 4ih letih... v to ceno bi bili všteti vsi učbeniki + sama naprava.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

opeter ::

Lion29 je izjavil:

po mojem bi moral učenec plačati ene 500e za napravo v 4ih letih... v to ceno bi bili všteti vsi učbeniki + sama naprava.


Se strinjam. Samo jaz žal ne vidim realne možnosti, da bi se to zgodilo. Založbe itn. ne bodo popustile pri cenah.

Še največji padec cen bo pri teh bralnih napravah v naslednji letih. Učbeniki pa bodo nekako na istem cenovnem nivoju (ali pa še dražji). Ne glede, če bodo elektronski ali "analogni".

Zato sem zgoraj mislil, da bi morala biti naprava tam okoli 50 € (recimo v obdobju petih let).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sgdjkdlsugi4 ::

hamax je izjavil:

To sem napisal v prvem postu. Ucbeniki bi morali biti izdani pod prostimi licencami in placani iz proracuna.


Dobra ideja, samo nazalost bi v nasem bananistanu bil uspeh ze moznost nakupa vsaj tujih elektronskih knjig kaj sele zaloznistvo domacih avtorjev v e-obliki.

smash ::

hehe ne gre to tako enostavno

posledice uporabe tabletov je treba preuciti....mene ze po dveh mescih uporabe boli vrat ker je treba to nonstop navzdol gledati....in vi bi to vpeljal v sole in dali otrokom

kako to vpliva na oci tudi se ni raziskano...mogoce je vseeno za odrasle, ampak za otroke mora bit 100% neskodljivo

to sta samo dve stvari ki sem si jih spomnil, verjetno jih je vec

mogoce bo v solah ampak ne na tak nacin..in sigurno ne cez 5 let

opeter ::

smash je izjavil:

hehe ne gre to tako enostavno

posledice uporabe tabletov je treba preuciti....mene ze po dveh mescih uporabe boli vrat ker je treba to nonstop navzdol gledati....in vi bi to vpeljal v sole in dali otrokom


A ni ista težava pri branju knjig/učbenikov/priročnikov?

smash je izjavil:

kako to vpliva na oci tudi se ni raziskano...mogoce je vseeno za odrasle, ampak za otroke mora bit 100% neskodljivo


Konkretno sem v mislih imel e-ink oz. prihodnje, predvsem barvne različice te tehnologije, ki je še nekako najbližje navadnim tiskovinam (vsaj kar se kvalitete branja tiče).
Ali je potrebno, da bodo kakšne animacije ali ne, pa naj se odločijo strokovnjaki.

Seveda pa tehnologija gre konstantno naprej. Kar je danes znanstvena fantastika, bo čez N let realnost.
Jaz bi tudi že rad letel s svojim Cliotom, če bi slednji to omogočal (po vzoru slavnega DeLoreana iz filmov Nazaj v prihodnost).

smash je izjavil:

mogoce bo v solah ampak ne na tak nacin..in sigurno ne cez 5 let


Saj ... Mogoče bo, mogoče ne bo. To je zelo odvisno od mnogih dejavnikov (finančno stanje države, šolstva, družin, razvoj tehnologije itn.)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

roli ::

Meni je bolj kot tale Applov koncept tabličnih računalnikov všeč koncept, ki si ga je davno nazaj zamislil Bill Gates. Torej osnovni prenosnik, ki ga lahko prelomiš in iz njega dobiš tabletko. Gor imaš lahko polni OS in ga uporabljaš kot normlani prenosnik, če želiš pa tablet način pa preprosto poženeš nek softwer. Nažalost so taki modeli dandanes zelo redki in hudičevo dragi. Čeprav jih ponuja Asus, HP in Lenovo. Seveda z multitouch monitorji, i5 procesorji in vse ostalo kar paše zraven.
http://www.r00li.com

JayKay ::

glede Asus Eee Slate EP12: če bi zadeva bila 10" in imela mobile OS ali pa touch friendly UI bi bila zakon. Saj stylus je ok, ni pa to to. Workflow je na tablicah in ostalih mobilnih napravah drugečen. Če Adobe naredi svoj Creative Suite za ARM procesorje bi to bil win. Tablice pa bodo takrat že dovolj močne. Za kaj več pa res ne rabiš manjše prenosne naprave.
ps: pa battery life se mora izboljšat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

js osebno ::

smash je izjavil:

posledice uporabe tabletov je treba preuciti....mene ze po dveh mescih uporabe boli vrat ker je treba to nonstop navzdol gledati....in vi bi to vpeljal v sole in dali otrokom

Kako se pa knjigo bere, lepo prosim? :))

smash ::

js osebno je izjavil:

smash je izjavil:

posledice uporabe tabletov je treba preuciti....mene ze po dveh mescih uporabe boli vrat ker je treba to nonstop navzdol gledati....in vi bi to vpeljal v sole in dali otrokom

Kako se pa knjigo bere, lepo prosim? :))


knjiga je lazja in jo z eno roko lazje drzis v neki primerni visini, medtem ko je ipad kar tezak in zaenkrat se ni primeren za drzanje v roki...

ok ce ga imas na mizi kot ucbenik bi slo, ampak pol je pa tukaj vprasanje , kako te zasloni dolgorocno vplivajo na oci

no kakorkoli, verjetno bodozadeve ustimal, ampak ne tako kmalu

vpeljat nek nov sistem v sole je delikatna zadeva in polna preprek

PrimozR ::

JayKay je izjavil:

glede Asus Eee Slate EP12: če bi zadeva bila 10" in imela mobile OS ali pa touch friendly UI bi bila zakon. Saj stylus je ok, ni pa to to. Workflow je na tablicah in ostalih mobilnih napravah drugečen. Če Adobe naredi svoj Creative Suite za ARM procesorje bi to bil win. Tablice pa bodo takrat že dovolj močne. Za kaj več pa res ne rabiš manjše prenosne naprave.
ps: pa battery life se mora izboljšat

ARM HW ne bo več problem z izhodom 4. generacije Tegre. Že trojka bo huda (quad ARM Cortex A9). Plus WIndows 8 za ARM :)

smash je izjavil:

js osebno je izjavil:

smash je izjavil:

posledice uporabe tabletov je treba preuciti....mene ze po dveh mescih uporabe boli vrat ker je treba to nonstop navzdol gledati....in vi bi to vpeljal v sole in dali otrokom

Kako se pa knjigo bere, lepo prosim? :))


knjiga je lazja in jo z eno roko lazje drzis v neki primerni visini, medtem ko je ipad kar tezak in zaenkrat se ni primeren za drzanje v roki...

ok ce ga imas na mizi kot ucbenik bi slo, ampak pol je pa tukaj vprasanje , kako te zasloni dolgorocno vplivajo na oci

no kakorkoli, verjetno bodozadeve ustimal, ampak ne tako kmalu

vpeljat nek nov sistem v sole je delikatna zadeva in polna preprek

Ti pa res še nisi viel kake konkretne knjige oz. moderne tablice... Hint: iPad 2 ima 600 gramov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

smash ::

PrimozR je izjavil:

JayKay je izjavil:

glede Asus Eee Slate EP12: če bi zadeva bila 10" in imela mobile OS ali pa touch friendly UI bi bila zakon. Saj stylus je ok, ni pa to to. Workflow je na tablicah in ostalih mobilnih napravah drugečen. Če Adobe naredi svoj Creative Suite za ARM procesorje bi to bil win. Tablice pa bodo takrat že dovolj močne. Za kaj več pa res ne rabiš manjše prenosne naprave.
ps: pa battery life se mora izboljšat

ARM HW ne bo več problem z izhodom 4. generacije Tegre. Že trojka bo huda (quad ARM Cortex A9). Plus WIndows 8 za ARM :)

smash je izjavil:

js osebno je izjavil:

smash je izjavil:

posledice uporabe tabletov je treba preuciti....mene ze po dveh mescih uporabe boli vrat ker je treba to nonstop navzdol gledati....in vi bi to vpeljal v sole in dali otrokom

Kako se pa knjigo bere, lepo prosim? :))


knjiga je lazja in jo z eno roko lazje drzis v neki primerni visini, medtem ko je ipad kar tezak in zaenkrat se ni primeren za drzanje v roki...

ok ce ga imas na mizi kot ucbenik bi slo, ampak pol je pa tukaj vprasanje , kako te zasloni dolgorocno vplivajo na oci

no kakorkoli, verjetno bodozadeve ustimal, ampak ne tako kmalu

vpeljat nek nov sistem v sole je delikatna zadeva in polna preprek

Ti pa res še nisi viel kake konkretne knjige oz. moderne tablice... Hint: iPad 2 ima 600 gramov.


iPad 1 imam doma in vem da je pretezak da bi ga drzal v roki vec kot 10 minut

matejdro ::

Tudi konkretno knjigo ne moreš držati v roki nevem koliko dlje. In novi iPad je lažji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

Zurbum ::

drobne laži Steva Jobs-a na predstavitvi:

http://tech.fortune.cnn.com/2011/03/03/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

nekikr ::

Ah daj no, VSI to počnejo. Zakaj bi bil Apple boljši, če so pa enaka korporacija kot vse ostale, ki takole lažejo.

Da ne bomo spet o kakšnih pralnih praških, Actimelu in podobnih rečeh. Apple je amater v primerjavi z njimi, pa nas vsak dan javno in večkrat posiljujejo z lažmi.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629667 (25616) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127017 (22975) SkipEU
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621546 (15147) Icematxyz
»

Adijo iPhone OS, naj živi iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
189275 (8405) techfreak :)
»

Prvi dan prodanih 300.000 iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6320500 (18486) opeter

Več podobnih tem