» »

Katero bormašino?

Katero bormašino?

1
2
»

T-h-o-r ::

blame the user, not the machine imo


boshi so neuničljivi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Furbo ::

Jaz vidim fante po gradbiščih, nosijo tiste bosche okoli, zgledajo mašine kot da so ušle iz znanstvenofantastičnega filma, efekta pa nobenega.

Hilti se vsaj upa dati garancijo na stroje, 1-2 leti (odvisno od tipa) ti popravijo vse zastonj, sami pridejo iskat mašino in ti jo dostavijo nazaj ali vrnejo stroške. Po poteku tega roka ti pa tudi če povsem zjebeš mašino, zadevo popravijo, plačaš max.30% vrednosti nove, ostalo krije Hilti.

Na dolgi rok je Hilti zastonj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aston_11 ::

Na kratek pa je drag kot pes. Hilti je za profiče, za navadne smrtnike sta že Makita ali pa Hitachi prehuda.

Furbo ::

Seveda ob tem nihče sploh ne ve, koliko Hilti stane, to se kar govori, v bistvu pa ni toliko dražji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Avenger ::

Vikking je izjavil:

Priporočam: Makito


Tud jaz. Od makite mam ročno žago in tamalo 840w fleksarco in stvar bolš ne more bit - v primerjavi z black&decker je lažja, ožja, tišja in močnejša...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

energetik ::

Jst sm pa nabavu Alpha tools komplet za 50EUR (230V vrtalnik, 18V vrtalnik, vbodna žaga, fleksarca, vibracijski brusilnik). S tem sem obnovil stanovanje (vgranja kuhinje, rezanje pultov in 40m^2 laminata, vrtanje v steno za kotne letvice, šraufanje 20m^2 OSB plošč na tla) brez vsakršnih težav. Se orodju niti malo ne pozna, da bi ga kaj rabil.
Seveda sem pa nabavil poleg kvalitetne svedre, nastavke za šraufat in žagine liste.

gruntfürmich ::

zelena iskra je ostanek stare iskre. za domače zadeve imho daleč najboljša P/P in dosti ugodna.

rdeča perles 'iskra' je že bolj profi. za bolj zahtevne.

o rdeči iskri iz kitajske pa škoda zgubljati besed. za enkratno uporabo.

toliko o 'iskri', na katero prisegam.:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yoni ::

Furbo je izjavil:

ti popravijo vse zastonj


Potem se pa zbudiš pa ti prsti smrdijo.

tsh2 ::

jaz sem kupil od iskre za 20 evrov v intersparu.
zaenkrat dela v redu, vrtal že beton, les in železo, zvrtalo brez problema.
par dni nazaj sem videl, da jih imajo še v intersparu v btc city.
http://www.modernakup.si/Vibracijski-vr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

T-h-o-r ::

Yoni je izjavil:

Furbo je izjavil:

ti popravijo vse zastonj


Potem se pa zbudiš pa ti prsti smrdijo.


oprosti, ampak hilti=bog med vrtalnimi orodji in podobno
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BigWhale ::

Nekatere stvari res niso primerljive ... Vse je odvisno od tega kaj nucas in koliko bos delal. Tisti Bosch, ki ste ga prej kazali je odlicen vrtalnik, meni sluzi ze nekaj casa. Vrtam v vse. Zelezo, beton, ...

Alpha tools? Odvisno no...





:))

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Aston_11 ::

Je pa res primerjava. Kaj bi bilo za stolčt? Zid?

BigWhale ::

Za stolct je bil ostanek betona ob zidu... :) S tistim alpha tools sem se najprej matral eno dopoldne za 1.5m betona... :)))

Furbo ::

Yoni je izjavil:

Furbo je izjavil:

ti popravijo vse zastonj


Potem se pa zbudiš pa ti prsti smrdijo.


Preverjeno. Tvoje spalne navade me pa res ne zanimajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sulaco ::

Modri bosch GBH 26DRE !! najbolšja vrtalka/štemarca za 180EUR (v merkurju). Za domačega mojstra (se razume), za kakšne tlake, armerane betonske stene bo pa potrebno kaj močnejšega....ampak za aktivnega domačega mojstra je GBH26 odlična, predvsem zato ker je veliko lažja od Alpha tools, s katerim ne boste dolgo časa nad glavo vrtali/štemali.....

Furbo ::

Mah ljudje padajo na tiste 5let garancije pri kitajskem poflu, za domačega mojstra je verjetno ok, da mu crkne vsake par dni in se gre spet mal sprehodit po bavbav-u in podobnih, če pa resno delaš, pa rabiš kaj boljšega, ker te vsak izlet iz gradbišča - prekinitev dela, pač predrago stane, celo več kot je tista cela mašina vredna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Dost žalostno da morajo informatiki sami štemat beton.
Tako je!

energetik ::

Furbo je izjavil:

Mah ljudje padajo na tiste 5let garancije pri kitajskem poflu, za domačega mojstra je verjetno ok, da mu crkne vsake par dni in se gre spet mal sprehodit po bavbav-u in podobnih, če pa resno delaš, pa rabiš kaj boljšega, ker te vsak izlet iz gradbišča - prekinitev dela, pač predrago stane, celo več kot je tista cela mašina vredna.

Lej, če rabiš mašinco za zvrtat vsak mesec 5 lukenj (magari v železo), je kitajska roba iz "bavbava" optimalna rešitev. Ker ti bo ob taki uporabi zdržala vsaj 10 let. In redki so domači mojstri, ki zvrtajo 5 lukenj na mesc, bolj 5 na leto. Ob taki uporabi pač ne greš kupovat Makite.

Vajenc ::

fosil je izjavil:

Dost žalostno da morajo informatiki sami štemat beton.

Za šport, da ne bo imel samo prste nabildane ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

kuglvinkl ::

energetik je izjavil:

Furbo je izjavil:

Mah ljudje padajo na tiste 5let garancije pri kitajskem poflu, za domačega mojstra je verjetno ok, da mu crkne vsake par dni in se gre spet mal sprehodit po bavbav-u in podobnih, če pa resno delaš, pa rabiš kaj boljšega, ker te vsak izlet iz gradbišča - prekinitev dela, pač predrago stane, celo več kot je tista cela mašina vredna.

Lej, če rabiš mašinco za zvrtat vsak mesec 5 lukenj (magari v železo), je kitajska roba iz "bavbava" optimalna rešitev. Ker ti bo ob taki uporabi zdržala vsaj 10 let. In redki so domači mojstri, ki zvrtajo 5 lukenj na mesc, bolj 5 na leto. Ob taki uporabi pač ne greš kupovat Makite.


Z lahkoto sem si privoščil Makito. Še posebej za to, ker nimam denarja, da bi kupil poceni. Vprašanje bormašine je pri meni črtano. Do takrat, ko bom tako velik, da bom vsak prdec dal delat drugim.

BigWhale ::

fosil je izjavil:

Dost žalostno da morajo informatiki sami štemat beton.


Ce mi se enkrat reces informatik se bom s tistim hitacijem nad tvoj avto spravil. ;>

Sicer pa, zakaj je to zalostno? Jest ne pocnem velik stvari sam, ampak tole je bilo pa zabavno. :>

Company ::

BigWhale je izjavil:

fosil je izjavil:

Dost žalostno da morajo informatiki sami štemat beton.


Ce mi se enkrat reces informatik se bom s tistim hitacijem nad tvoj avto spravil. ;>

Sicer pa, zakaj je to zalostno? Jest ne pocnem velik stvari sam, ampak tole je bilo pa zabavno. :>


/sarcasm on
Zato, ker nisi tega dal delati enemu privatniku, ki je za to usposobljen, da ti izstavi račun in odvede DDV, tako da ima še država kaj od tega.
/sarcasm off
Hvala bogu, da je kje še kdo, ki zna kaj sam narediti.
LP!

fosil ::

BigWhale je izjavil:

fosil je izjavil:

Dost žalostno da morajo informatiki sami štemat beton.

Ce mi se enkrat reces informatik se bom s tistim hitacijem nad tvoj avto spravil. ;>
Sicer pa, zakaj je to zalostno? Jest ne pocnem velik stvari sam, ampak tole je bilo pa zabavno. :>

No pa programer :P
Imam občutek da sva se pred leti že srečala in razen če si se vmes kaj nabildal ti jaz ne bi dal štemarce v roke :D
Tako je!

thor24 ::

No, ker ste že razrešili "problem" avtorja teme, si jo bom malo sposodil. :D

Kje za vraga bi dobil krtačke za to mašino?

http://cgi.ebay.de/MATRIX-Bohrhammer-EH...
http://www.amazon.de/Matrix-120200050-B...

Oziroma kje je pri nas pooblaščeni servis za Matrix (pa ne za belo tehniko, hehe)? Mašina je že stara, kupljena nimam pojma kje, kolega jo je nekje s primorske prinesel se mi zdi.

Hvala za pomoč!

lp

Vikking ::

thor24 je izjavil:

No, ker ste že razrešili "problem" avtorja teme, si jo bom malo sposodil. :D

Kje za vraga bi dobil krtačke za to mašino?

http://cgi.ebay.de/MATRIX-Bohrhammer-EH...
http://www.amazon.de/Matrix-120200050-B...

Oziroma kje je pri nas pooblaščeni servis za Matrix (pa ne za belo tehniko, hehe)? Mašina je že stara, kupljena nimam pojma kje, kolega jo je nekje s primorske prinesel se mi zdi.

Hvala za pomoč!

lp


pokliči sem, glede na to da so serviserji za matrix: http://vicoma.tronportal.si/PortalSLO/D...

thor24 ::

Vikking je izjavil:

pokliči sem, glede na to da so serviserji za matrix: http://vicoma.tronportal.si/PortalSLO/D...

Tukaj sem že bil, pa mi je serviser na zelo žaljiv način (preklet pezde) razložil da oni niso za ta Matrix. Da je X čisto drugačen, da kako tega ne vem in kaj sploh hodim sem.

Zato sem tudi napisal da ne za belo tehniko!

Evo razlika v X-ih (en je podaljšan v obe smeri):


http://cgi.ebay.de/MATRIX-Bohrhammer-EH...

In Vicoma je samo za belo tehniko! http://vicoma.tronportal.si/PortalSLO/D...

Vikking ::

Pa še res tale X ni pravi. Vsaj veš da matrix bele tehnike ne boš kupoval, zaradi ustrežljivosti njihove servisne mreže.

Neckermann.si prodaja matrix električna orodja (po X zgleda isto). Povprašaj mogoče pri njih.

Pecker.si servisira matrix električna orodja.

thor24 ::

Vikking hvala za ta link (pecker.si).

Jutri dobim krtačke! :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199258 (7363) lopov
»

Nakup kotnega brusilnika- fleksarice: Katerega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6117930 (2575) jerriho
»

Aku vrtalnik

Oddelek: Loža
167259 (6769) fpbs
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922854 (16183) T0RN4D0
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514874 (7932) barbarpapa1

Več podobnih tem