» »

Katero bormašino?

Katero bormašino?

«
1
2

kuglvinkl ::

Rabim bormašino. Obvezno morat bi na 220V, baterijski šraufenciger že imam, za baterijsko bormašino pa ne denarja.

Dodatna zahteva je, da se da menjat glava - večja čeljust, da lahko vpnem debelejši sveder.

+ zadeva mora zdržat, tko da me Kitacji ne zanimajo.

Thnx.

dzinks63 ::

Prelistaj: Majster-Šinko, izbira je pestra.

kuglvinkl ::

Ok, to je cenik, mene pa zanima, kaj mi priporočate.

clancy ::

V katerem cenovnem rangu pa iščeš? Imaš malo morje kvalitetnih znamk. Med najboljšimi so Makita, Bosch (moder), Dewalt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

kuglvinkl ::

okol 100 evrov ne bom umru.

Aston_11 ::

Evo, tega, pa še ostane ti - stvar je od Iskre, tako je to prva liga. Bentiš, tega bom še sam kupil.

http://www.mimovrste.com/artikel/413001...

kuglvinkl ::

OK, tega ni ga več...

clancy ::

Saj za ta denar je tale Iskra v redu, ampak Iskra ni več to, kar je bila včasih. Za Iskro sedaj delajo Kitajci. Iskra pa sedaj dela za Perles in to je dobra roba :)

kuglvinkl ::

Sem rekel, da me el cheapo roba ne zanima. Ker pe pa ponudbe v rangu 100 ervov precej, me zanimajo dobre in slabe izkušnje, da napravim "informed decision" :)

MonkeyHead ::

Mi uporabljamo vse bosch. Zadeve so praktično neuničljive. Pri manjšem flexu se je samo kabl precviko napaka uporabnika. Dodajam še da ne vrtamo z njimi preko 30cm debelih stene ampak uporabljamo za mešanje lepila 30 kg kante velik napor za mašino.

http://www.bosch-pt.si/boptocs2-si/Prod...

Kolko pa je cena pa nevem bi mogo fotra uprašat za kolko jih je on dobil :D

clancy ::

Mogoče kaj takega?

http://www.mimovrste.com/artikel/413003...

http://www.mimovrste.com/artikel/413001...

http://www.mimovrste.com/artikel/413002...

Z glavami pa je tako, da so standardno do velikosti fi 13. Večjo dvomim, da boš dobil. Edino, če vzameš glavo z SDS plus sistemom, ampak so ti svedri bolj za vrtanje v beton.
Druga rešitav pa je, da greš k najbližjemu ključavničarju in ti vse svedre večje od 13 postruži, da boš jih lahko vpel v glavo.

bauci ::

Imel sem poceni mašine, ki so mi crknile. Hotel sem kupiti Black&Decker in sem šel v tovarniško trgovino v Grosuplje. Prodajalec mi je odsvetoval nakup, ker da je enake kvalitete kot una iz Obija ali Bauhausa za 50EUR. Na koncu sem se odločil za DeWalt (made in Germany), ki je seveda še enkrat dražja kot B&D (s popustom 180EUR) ampak ta mašina bo delala po zagotovilih prodajalca do konca mojih dni. Vse je kovinsko - tudi glava, enostavno vpnenjanje svedrov, ...

mr1two ::

Odvisno za kaj boš zadevo rabil, če jo boš rabil dosti, potem se mogoče splača stisnit.

Na firmi,kjer delam imamo samo Makito in Hilti(ampak to so mašine, kjer je treba seči precej globoko v žep, pa so profesionalna roba, tako da tudi zdržijo res marsikaj(8 ur neprestanega razbijanja kamen, cegu, beton...vse brez da bi kdajkoli zajokale)).
Imamo pa tudi eno manjšo od Boscha(modro; zelene so bolj hobi program in za domačo rabo) in je bl tko...v primerjavi z ostalimi mal švoh, ampak se da z njo tudi dosti narest. Je pa frekvenca udarca tolko višja da lahko "praskaš" po kamnu raje kot bi ga razklal, kar je včasih skoraj hitreje. Po drugi strani pa delam tudi z baterijsko! Hiltico, ki ima močnejši udarec od Boscha, ki je 220V.



Pa še eno vprašanje: a iščeš udarni vrtalnik ali je dovolj navadna bormašina?
Če gre za navadno:
Makita- mogoče se splača primaknit nekaj pri orodju, ki bo bilo za več časa

Priporočam ti še eno zadevo: Oglasi se pri nekom(če ga poznaš), ki recimo dostikrat kupuje orodje(Makita ali Hilti)- kakšna elektro inštalaterska firma, kdo ki se ukvarja z montažo ipd. in vprašaj, če se kaj naroča. Vem, da za redne kupce padajo popusti tudi po 30%, kar ti za lep znesek prinese kvalitetno orodje.
Makita ima tudi občasno kakšne akcije(poleti so imeli recimo celoten kovček baterijskega orodja v vrednosti cca 1200 eur za kakšnih 500 ali nekje tam) tako da se splača malo povprašat.

Po drugi strani pa: če vrtaš enkrat mesečno po nekaj lukenj(kjer vse skupaj ne vzame 1 uro časa v enem opravilu) potem ni treba biti tako zelo izbirčen. Skočiš do kakšnega merkurja ali pa mtehnika, povprašaš kaj se splača za ta znesek in (upam) da ti bodo znali svetovati in povedati + in - za kakšno zadevo. Ponavadi(če imajo dosti reklamacij) na to radi opozorijo in priporočajo kaj drugega.

LP in veliko veselja z orodjem :)

Vikking ::

Priporočam: Makito, DeWalt, Perles (zgornji link iz mimovrste je čungalunga) Perles pa je profi program od iskre. Takoj za temi se znajde Bosch.

Potem imaš Bleck&Dreck ter Iskra ERO sta nekje v istem rangu (hobi program).

klinker ::

Puff...so pa dragi pri nas 8-O jst imam tega in sem v Trstu za njega placal dobrih 170EUR. Dela pa prakticno "sam" 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Zvezdica27 ::

lp,

razen za štemanje (kjer imam fotrovo DeWaltovo SDS (oz JanezJanša) štemarco, vse, ampak res VSE delam z 18v Ryobi vrtalko (Li-ionska baterija). Domača uporaba, sem že prevrtal betonsko plato z njo parkrat zapored z eno baterijo, ne morš verjet. Za mešanje pa sem uporabil prastaro Iskro na mislim da 1800w (zver ki noče crknit)

Jaz 220v sploh ne uporabljam več, niti ne kolegi, ki so profi monterji (razen za štemanje), vsi so na 18v (bosch 18v ali makita 14,4v, eden in jaz imava pa Ryobi 18v). Edino za kak cimper (dolgi lesni vijaki) se še vidi 220v bormašina, ostalo je vse na 18v.

Če pa že, vzami Perles (res so preseneltjivo OK), potem pa Makita. Iskra ERO je bolj tko, sam za svoj gnar čist OK. Ostalih ne poznam, bistvene razlike ni, tud če vzameš Mtech boš zadovoljen, verjemi (če račiš 1x na teden). Če delaš redno, 2x na teden pa le posezi po kvaliteti. Če hočeš tudi kaj bolj profi, se splača SDS, svedri so načeloma kvalitetnejši in dražji. Je pa dober sistem, sploh za štemanje ali drukanje Pa svedra nikol ne obrne zarad SDS.

Mislm lej, tkole ti bom rekel, mal gnara mal muzke, sam po drugi strani pa me je že parkrat pozitivno presenetil Alpha tools ali Obi sranje, ki ga kdo prinese in ki dela presenetljivo dobro (ni pa za resno delo, vsak dan).

reference: fotr je ključavničar, vrtanje v kovino. Kolegi monterji vodovodov, fitnesa, knaufarji itd. Jaz pa lastnik hiše, torej tedensko delo skorajda.

aja, če živiš kje ob meji - via Trieste ali pa gerade aus nach Graz! Prišparaš!

lp,

zz

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

bosch plavi ali zeleni
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Yoni ::

Zvezdica27 je izjavil:


Če pa že, vzami Perles (res so preseneltjivo OK), potem pa Makita.


Perles je nula napra Makiti. Makita je sama špica kar se tiče kvalitete orodja. Perles je pa takšna kvaliteta, ko je bila včasih Iskra-torej zelo dobro orodje. Tiste mašine kjer piše Iskra so pa bolj tako tako...ko ima največ obratov jo lahko praktično z roko ustaviš. Uglavnem, če hočeš dobro iskro, moraš kupit perles. Če hočeš malo več pa kak DeWalt, če hočeš pa vrh pa Makito.

Furbo ::

Hilti. Kakšna Makita neki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T-h-o-r ::

hilti je pa top of the top, ne rabi takega, niti ga za 100EUR ne dobiš imo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

klinker ::

Furbo je izjavil:

Hilti. Kakšna Makita neki.


Delal z obemi. Z Makito se bistveno manj utrudis...kvaliteta je pa pri obeh zelo na nivoju. Nisem pa se s kakim tezjim orodjem, od prej omenjenega pnevmatskega rotacijskega kladiva delal.

kuglvinkl ::

No, to je pa že bolje. Pobje, hvala!

PS. zaenkrat se nagibam na tole Makito: http://www.mimovrste.com/artikel/413003... , kijo priporoca jabolcnik (zakaj cungalunga Viking?). V tujini so cene podobne našim.

Čeprov, škrt kot sem, me bo verjetno premamil tale Bosch: http://www.mimovrste.com/artikel/413003...

Samo tut na proizvajalčevi strani ne piše, če lahko vpnem 13mm, majku jim.

darkolord ::

Lahko.

Chuck clamping range mm 1.5-13

kuglvinkl ::

Pa kje si to najdu? ...

darkolord ::

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

:) Thnx mate!

T-h-o-r ::

evo tale je top za tak denar
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

malcek ::

Še ena stvar, na katero je dobro bit pozoren pri nakupu bormašine. Ko sem privijal ploščice za natične kotne letve mi nobena bor mašina (mel sem tri) ni omogočila da bi dovolj pri tleh luknje zvrtal. Na koncu sem si prastaro iskro od fotra sposodil.

Naslednjič ko bom kupoval bom gotovo tudi to preveril...

Furbo ::

kuglvinkl je izjavil:

No, to je pa že bolje. Pobje, hvala!

PS. zaenkrat se nagibam na tole Makito: http://www.mimovrste.com/artikel/413003... , kijo priporoca jabolcnik (zakaj cungalunga Viking?). V tujini so cene podobne našim.

Čeprov, škrt kot sem, me bo verjetno premamil tale Bosch: http://www.mimovrste.com/artikel/413003...

Samo tut na proizvajalčevi strani ne piše, če lahko vpnem 13mm, majku jim.


Kaj misliš ti sploh vrtati? Eno imaš udarno eno pa navadno vrtalko.

Navadna ne bo betonu nič naredila razen praske.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Yoni ::

Furbo je izjavil:

Hilti. Kakšna Makita neki.


Mi smo imeli pred leti eno Hilti pnevmatsko kladivo, kar precej veliko, in mu je odtrgalo ojnico na batu. Še zdaj stoji v kufru, ker ne takrat ne zdaj ne moremo nikjer dobiti delov zanj. In tako bo očitno tudi ostalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

Furbo ::

Verjetno je bila zadeva precej stara, ker za Hilti se sicer dobi dele brez problema.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

Predvsem železo. Ne glede na to, Bosch it is.

Aston_11 ::

Najprej 100 EUR max, sedaj neko profi Makito. Jaz imam eno staro IskroERO (takratnih 16kSIT), ki še vedno fantastično dela. Uporabljam pa jo zadnje leto v glavnem za mešanje ytong lepila. Iskre so super orodje, narejene iz pravih materialov in ne kaka kitajska roba. Potem imam eno Makito udarno kladivo tole: http://www.mimovrste.com/artikel/413002... . Super stroj za vrtanje v beton in štemanje, poleg tega ima dodatno glavo za navadne svedre (npr. za les/kovine). Za resno štemanje imam od interdiskonta kitajska jajčka za 30 EUR http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/... (so ga podražali, cigoti).
Za vijačenje sem v USA nabavil tole: http://www.makita.com/en-us/modules/too... . Ekstremen stroj. Par 1000 torksov je dal skozi - b.p. Da pa bi z njim vrtal v beton - da se, ma je ob zgornjih štemarcah muka - nima kladiva. Pa tudi če bi ga imelo, proti pneum. rot. kladivu, s katerim sem vrtal v temelje 40 cm luknje fi12 s kit. jajci, ne seže do kolen.

Zato je korektno vprašanje, zakaj se bormašina sploh rabi? Makita za 150 EUR je overkill in za moje pojme metanje denarja stran, če se bo uporabljala za par lukenj, čemur je konkurenčna vsaka iskra. Sicer je po mojem vseeno super stroj, vseeno pa bi pogledal, če ima tudi zaporo glave - da se ta prosto ne vrti, ko je zadeva izklopljena.

Sedaj videl - železo... kobaltove svedre nabavi, pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

energetik ::

Moje izkušnje z Alpha Tools iz Bauhausa so izredno pozitivne. Zato svetujem tega; če vrtaš 1x na mesec po par lukenj v les/plastiko/železo, več ne rabiš. Za 100EUR si lohk nabaviš ene 5 takih vrtalnikov in jih imaš do konca življenja. Da ne omenjam, da ti v 5 letih brez besed zamenjajo za novega, pri katerikoli napaki.

Druga stvar je seveda, če se uporablja profesionalno, večkrat na teden in še za kako hujše vrtanje v beton.

Furbo ::

Za železo bodo še najbolj pomembni svedri na koncu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

Pobje, še enkrat hvala za nasvete. Ne bo to 1000 lukenj v 1 mesecu... tko da ja, Makita je overkill, grem po Boscha danes, če je kje na zalogi (Bausomething...).

Yoni ::

Furbo je izjavil:

Za železo bodo še najbolj pomembni svedri na koncu.


Nevem kakšen sveder ti nič ne pomaga, če mašina ne pelje.

Vikking ::

kuglvinkl je izjavil:

No, to je pa že bolje. Pobje, hvala!

PS. zaenkrat se nagibam na tole Makito: http://www.mimovrste.com/artikel/413003... , kijo priporoca jabolcnik (zakaj cungalunga Viking?). V tujini so cene podobne našim.


Komentar je bil namenjen tej izbiri: http://www.mimovrste.com/artikel/413001...

Profi program od iskre je Perles. Hobi program Iskra ERO.

Vikking ::

Aston_11 je izjavil:



Zato je korektno vprašanje, zakaj se bormašina sploh rabi? Makita za 150 EUR je overkill in za moje pojme metanje denarja stran, če se bo uporabljala za par lukenj, čemur je konkurenčna vsaka iskra. Sicer je po mojem vseeno super stroj, vseeno pa bi pogledal, če ima tudi zaporo glave - da se ta prosto ne vrti, ko je zadeva izklopljena.

Sedaj videl - železo... kobaltove svedre nabavi, pa bo.


Vseeno kupuje manjšo izvedbo, se pravi pri nakupu kvalitetnejše ne bo zaradi tega izgubil 500€. Bo pa vesel takrat, ko bo želel narediti kaj zahtevnejšega in takrat bo vesel da ni kupil poceni variante.

Kupi naj kar HSS bosch svedre, so poceni in dobre kvalitete.

Aston_11 ::

Spet odvisno od tega, kaj bo rabil. HSS-Co (kobaltovi) se prežrejo skozi inox ali prokrom kot nič, navadni HSS niti ne zareže.

Vajenc ::

Če še nisi kupil, poglej še v Eleclercu. Imajo razprodajo orodja. Tudi Bosch vrtalnik sem videl.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zvezdica27 ::

lp,

dober sveder je skor pomembnejši od orodja. Res.

lp,

zz

kuglvinkl ::

Hvala še za nasvete glede svedrov in za Leclerc.

Point moje prošnje za nasvete je pa lepo povzel Viking.

Thnx

Dons čem met! :)

il ::

Tu imajo zelo veliko izbiro, pa tudi cene so kar ugodne.
frama

M-XXXX ::

Pojdi pogledat v OBI. Imajo kar OK cene, pa še pomembnejše: Na vse strojčke imajo 5 LET GARANCIJE. Kar je vsaj zame ogromen plus.

kuglvinkl ::

Nabavu tole Makito. Zgleda da gre ven iz prodaje.

Probu zvrtat ene par lukenj v železo. Kristus...

No, pobje hvala še enkrat.

Vajenc ::

Bosch je klasika, Makita je cool.
Kot MS in Apple ;P
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

kuglvinkl je izjavil:

Nabavu tole Makito. Zgleda da gre ven iz prodaje.

Probu zvrtat ene par lukenj v železo. Kristus...

No, pobje hvala še enkrat.


Kaj je, je delalo ali ni delalo? Slabi svedri? Zgleda majhna, kompaktna, strupena, za vijačenje z eno roko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

kuglvinkl ::

Dela ko šus! Poročam, ko jo bom resno uporabil.

Shifty ::

če še kdo kupuje, bosha sam ne priporočam. Imam 2 leti staro zeleno bormašino pa sem moral že 2x menjati glavo. Vrtam predvsem v železo, povprečno 1x mesečno. Tako da bom tudi sam verjetno menjal za kako makito.
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199301 (7406) lopov
»

Nakup kotnega brusilnika- fleksarice: Katerega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6117939 (2584) jerriho
»

Aku vrtalnik

Oddelek: Loža
167261 (6771) fpbs
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922855 (16184) T0RN4D0
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514876 (7934) barbarpapa1

Več podobnih tem