» »

Ko word dokument postane slika!?

Ko word dokument postane slika!?

SkyEye90 ::

Pozdravljeni, naletel sem na 'manjšo' težavo, katere ne uspem razvozlati.
Pred leti sem pisal dokumente še v Wordu 2003, jih shranjeval, urejal, popravljal itd. Vse sem si shranil na zunanji trdi disk. Danes sem te dokumente prekopiral na nov računalnik, na katerem je Word 2007. A ko odprem tiste stare dokumente, je celotno besedilo na listu kot slika, ne morem urejat, popravljat, karkoli... Besedila so enostavno postala celostranske slike.

Imate kakšno idejo kaj bi se lahko zgodilo? Tudi na drugem PC-ju odpre enako, torej vse kot slike v wordu.

Vnaprej hvala! S.

vorantz ::

Mogoče imajo vklopljen enforced protection
Poguglaj "word 2007 unprotect document" ali kaj podobnega za navodila za izklopit

SkyEye90 ::

Nič pametnega nisem našel. Poskusil sem tudi to, pa nič ne deluje. Dokument ni zaklenjen, nikoli jih nisem zaklepal in nič, pisal sem čisto normalno.
Besedilo pa je dejansko slika, lahko jo povečujem, zmanjšujem, spreminjam pozicijo itd..

amigo_no1 ::

Kaj če bi poskusil odpreti te dokumente z Word 2003 ali Libre Office ?

SkyEye90 ::

Worda nimam več, bom pa z Libre Office poskusil, sporočim rezultate. Sicer pa sem poskusil tudi z WordPad-om, pa odpre samo neko kodo in čudne znake.

SkyEye90 ::

Uf, zgleda da je bila moja napaka. Tudi Libre Office odpre kot sliko.
Ugotavljam da je možno, da sem pri združevanju več dokumentov v enega uporabil tehniko, da sem word dokumente z drag and drop vnašal v nov word dokument in mi jih je sprejemal kot slike. A takrat sem še imel originale in se jih je dalo urejat, sedaj pa so ostale le še slike. Je to možno? :O

Highlag ::

Kaj pa če je samo kak read only na disku?
Never trust a computer you can't throw out a window

vorantz ::

Nam lahko mogoče pošlješ enega teh dokumentov? Če je kak z neobčutljivimi podatki
Si je težko predstavljati kako dejansko zgleda ta kot slike :)

@Highlag: Če je read only lahko še vedno urejaš ampak ne moreš potem shranit

Ziga Dolhar ::

To se zgodi, kadar dokument odpreš tako, da ga "povlečeš" v drug Wordov dokument, da. Če si potem takšno verzijo shranil ... good luck :). Lahko svetujem le OCR.

Ali pa poskusi odpret da dokument, nakar označi "sliko" in jo dvakrat klikni - ne vem, ali Word shrani to sliko kot "flat" sliko, ali morda vseeno kot embeddan Wordov dokument.
https://dolhar.si/

amigo_no1 ::

Lahko potrdim, w2003 shrani dodan drag&drop dokument kot čisto sliko.
Tekst
Uf, zgleda da je bila moja napaka. Tudi Libre Office odpre kot sliko.
Ugotavljam da je možno, da sem pri združevanju več dokumentov v enega uporabil tehniko, da sem word dokumente z drag and drop vnašal v nov word dokument in mi jih je sprejemal kot slike. A takrat sem še imel originale in se jih je dalo urejat, sedaj pa so ostale le še slike. Je to možno? :O


sem shranil kot dokument 2 in ga iz windows explorerja povlekel v odprt dokument 1

Nam lahko mogoče pošlješ enega teh dokumentov? Če je kak z neobčutljivimi podatki
Si je težko predstavljati kako dejansko zgleda ta kot slike :)

@Highlag: Če je read only lahko še vedno urejaš ampak ne moreš potem shran




EDIT:
če izberem Predmet -> Dokument -> Odpri
odpre nov word dokument s tekstom (ki je bil prej slika).Dokumenta 2 ni več potrebno imeti na disku, odpre vseeno.

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Ne, ni read only, ker lahko pod sliko dodam tudi tekst in shranim normalno.
Bi že prilepil dokument, vendar so službeni zapiski združeni v enega, pa ni za objavo.

Točno tako sem poskusil zdaj ponovno, kot sta povedala Ziga in amigo, točno tako zgleda moj dokument. Tudi takrat sem očitno naredil tako.

No, ko kliknem na sliko in izberem Predmet, pa mi napiše "Predmet je pokvarjen ali pa ni več na voljo".

V kolikor poskusim kot je napisal amigo to narediti sedaj v Wordu 2007 in shranim v .docx pa mi opdre, tudi če pobrišem tisti dokument ki sem ga vnesel. Zdaj pa mi ni jasno.. Mogoče bi moral vseeno imeti stare dokumente?

SkyEye90 ::

Sem našel stare dokumente (še dobro da imam backup) in se bom lotil združevanja zapiskov ponovno, a tokrat bom vsakega posebej odprl in skopiral celoten tekst, sedaj vem česa ne smem.
Vsem resnično hvala za trud in pomoč, bo šola za vnaprej in še za koga.

Mi pa ne uspe ponovno z novim wordom generirati na novo enake težave, zgleda da je takrat šlo še kaj drugega narobe. Ali pa star word ni shranjeval dokumenta v ozadju. Zanimivo :| Še enkrat hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija podatkov iz Excela v Word

Oddelek: Programska oprema
152830 (2369) jukoz
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111683 (8806) marflor
»

iz word 10 v word 07

Oddelek: Pomoč in nasveti
161996 (1722) leonček
»

vstavljanje vektorskega logotipa v word (dopis)

Oddelek: Programska oprema
154564 (4385) Limit-sky
»

Word document

Oddelek: Programska oprema
152378 (2230) imagodei

Več podobnih tem