» »

Kateri SSD?

Kateri SSD?

patiko300 ::

Corsair Force F90 (90 GB, SATA II)
vs.
SSD disk Intel X25-M 80 GB, SATAII
vs.
kaj drugega? =)

Pri Corsairu mi je všeč hitro zapisovanje, intel pa je le intel :)

Hvala,
Gregor

zee ::

a) Intel.
b) Imas dedicated temo samo o SSD-jih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GrimReaper ::

Zdej kupovat SSD pomoje ni pametno, Intel X25-M G2 je star že 1 leto in pol, pa zdej pridejo novi, OCZ Vertex 3 in Intel X25-M G3.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

onitam ::

zee je izjavil:

a) Intel.
b) Imas dedicated temo samo o SSD-jih.


Kdo se pa bo v 100+ straneh kaj znašel? :|

Tilen ::

Počakaj na nove Intelove SSD-je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

||_^_|| ::

Ko sem kupoval SSD je bil Crucial real SSD najboljša izbira kar se tiče zmogljivosti in cene. Za nižjo ceno kot npr. intel je ponujal precej višje hitrosti.

KTr1sk ::

||_^_|| je izjavil:

Ko sem kupoval SSD je bil Crucial real SSD najboljša izbira kar se tiče zmogljivosti in cene. Za nižjo ceno kot npr. intel je ponujal precej višje hitrosti.

Ja jaz sem tudi zato kupil Crucial real SSD, ampak ori tem SSDju je majhna zamera ker pa pisanje ima počasneje kot ostali SSDji..ampak sama odzivnost je odlična ker pač bere zelo hitro :=).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

extr3m3 ::

Torej zanima me, kater SSD disk priporočate. Gre to za 60,80 ali 120GB? Intel? OCZ?
o_O

TOP ::

Odvisno kolk placa rabiš.

extr3m3 ::

Trenutno imam C: particijo veliko 60GB (in imam nameščene vse aplikacije ki jih potrebujem). Ostalo imam na drugi particiji/disku.
o_O

PNG ::

Intel. Že praktično odkar SSDji obstajajo. To je prav neverjetno...zdaj bo nova serija prišla, ki bo spet pometla z vso konkurenco na trgu za naslednji 2 leti, ali kaj? Kot da govorimo o kruhu in ne računalniških komponentah, lol!

P.S.: Tiste vaše hitrosti meni prav nič ne pomenijo, ker če imam 150mb/s ali pa 275mb/s hitrost branja ali pisanja na 80gb velikem disku mi je baš vseeno, ker ne vem kaj ne bom niti pisal, bral pa tudi ne tako velikih fajlov. To, da pa je SSD zanesljiv vs. nezanesljiv OCZ je pa OGROMNO.

baltso ::

Intel X25-M 160 = 225eur
Corsair F-160 = 250eur

Kaj priporočate? Zakaj je intel še vedno oh in sploh kljub na papirju
slabšim hitrostim?

Hvala za izbiro in pojasnila.

Lp
N.

Lonsarg ::

Zato ker je znano ime?:)

Veron ::

kje si pa najdu Intel X25-M 160 za 225eur?

RejZoR ::

Sam bi vzel Corsaira F160. SandForce kontroler je boljši, sploh pa ima Intel zanič write (že od nekdaj).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

baltso ::

Veron je izjavil:

kje si pa najdu Intel X25-M 160 za 225eur?

Tukajle

ameba ::

Ej dej nej mi samo en razloži kok je v praksi pri teh diskih pomembno READ/WRITE ?
Namreč 60GB in 120GB je 120GB še 1x hitrejši.
Kako potem to izgleda pri random branju/pisanju ?

WarpedGone ::

V praksi ne občutiš razlike, vidiš jo v benčmarku.
Zbogom in hvala za vse ribe

ameba ::

Torej če mi je vseeno za benchmark in bi rad samo da bo sistemu hitr delu in če mi bo 60GB dovolj, potem ne rabm kupt 120GB, da bi blo še hitrej ?
IOPS mislm da se reče temu kar me zanima, torej to ni pomembno ?

WarpedGone ::

Je pomembno ampak ti ne občutiš/opaziš razlike med 0,05 in 0,1 sekunde. 60GB verzija je še vedno za par desetkrat hitrejša od HDD.
Zbogom in hvala za vse ribe

krispe ::

Pozdravljeni.

Vsak dan bolj popizdavam poleg HDD-ja (WD 500GB Blue)

Nujno potrebujem SSD 120GB, nevem le kateri je najboljši za svojo ceno.

Najbolj se mi dopade ta: OCZ Agility 3 120GB

Še kakšni drugi predlogi mogoče?

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

hojnikb ::

#brezpodpisa

GrimReaper ::

Ne vem no, po testih sodeč naj bi bil Agility 3 kar med najboljšimi, malenkost boljši je Vertex 3, Intel 520 pa naj bi bil bolj zanesljiv.
To je to kar sem sam izluščil iz hitrega preleta Anandtech testov, če bi šel brat vse, bi itak lahko doktoriral iz SSD-jev.

Pa sej že Agility 1 je bil ob izidu najboljši kar se tiče price/performance, zato sem ga tud kupil kot prvi SSD. V dveh letih in pol brez enega problema.
So pa zlo izboljšal Random Write v tem času, moj ima 10MB/s (takrat je blo to zelo dobro proti Marvelovim kontrolerjem, ki so bli še slabši kot navaden 7200rpm disk), novi Sandforci pa že okol 250MB/s.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kduh ::

Disk v prenosniku je šel rakom žvižgat, zato kupujem SSD.
Zanima me, kateri 120 oz. 128 GB disk je najboljša izbira?

dwinxp ::

Samsung 830 serija, če jo dobiš še kje...

kduh ::

Kaj pa serija 840?

dwinxp ::

Naj bi bila tudi dobra izbira, vendar je dokaj nova na trgu ter se še ne ve kako je z vzdržljivostjo... to bo čas pokazal. Recimo 830 serija je imela zelo malo oz. skoraj nič reklamacij. Drugače pa imaš še Crucial m4, kateri naj bi odpravil težave z blue screeni in kar se trenutno prodaja naj bi delalo zelo vredu.

Drugače pa imajo večinoma vsi ssd-ji po 3 leta garancije... Tako, da prav močno zgrešit ne moreš.

hojnikb ::

intel 330 180GB za 126€ je imo trenutno best buy. Razn če ti sandforce ni kul, potem pa uzameš al vertex 4, samsung 840..
#brezpodpisa

kduh ::

Sandoforce pa nekaterim uporabnikom ni vredu zaradi česa?

hojnikb ::

kduh je izjavil:

Sandoforce pa nekaterim uporabnikom ni vredu zaradi česa?

zarad tega, ker uporablja stiskanje, da doseže tak performance + v preteklosti so ble težave z njimi (ki so zdaj v večini odpravljene)
#brezpodpisa

kduh ::

Najlepša hvala za vse odgovore.

thebaloh ::

bom kar tukaj vprašal.


Sedaj imam Segate 1.5TB (green) in če sedaj kupim Intel SSD (120GB ali 240GB) ali lahko naredim kopijo sistema (nek image) iz navadnega Hdd na SSD?
Tako bol po domače vprašano, a upam da dobim odgovor.
Če se to da pa še pripišite kateri program je najprimernejši.

Namen imam kupiti SSD disk Intel 330 120 GB, SATAIII ali pa (240GB) Lahko tudi pade kaka beseda še na primernost nakupa.


Hvala

hojnikb ::

kr lepo na frišno inštaliraj, bo najmanj težav..
SSD pa nabav tak velik, ko si ga lahko privoščiš..
Večji ssd je seveda bolši v vseh pogledih..
#brezpodpisa

OZZY ::

thebaloh je izjavil:

bom kar tukaj vprašal.


Sedaj imam Segate 1.5TB (green) in če sedaj kupim Intel SSD (120GB ali 240GB) ali lahko naredim kopijo sistema (nek image) iz navadnega Hdd na SSD?
Tako bol po domače vprašano, a upam da dobim odgovor.
Če se to da pa še pripišite kateri program je najprimernejši.

Namen imam kupiti SSD disk Intel 330 120 GB, SATAIII ali pa (240GB) Lahko tudi pade kaka beseda še na primernost nakupa.


Hvala


http://www.howtogeek.com/97242/how-to-m...
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620302 (2306) hojnikb
»

Kateri SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
416455 (5918) Procesor
»

SSD-ji za manj kot stotaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6717748 (12207) nekikr
»

Intelovi pogoni SSD s 25 nm čipi še v marcu

Oddelek: Novice / Diski
287309 (6083) Ashrack

Več podobnih tem