» »

SDS ponareja dokumente

SDS ponareja dokumente

««
17 / 17
»
»»

Buggy ::

...odgovor je na dlani...Jajo tako laze, da se sam sebe prepirca..ali drugace Jajo je se Chuck Norrisa okol obrnu...kaj ne bo se toliko ovac, kot jih tukaj beketa...ala vam vera SDS-ovska.

desnicarji...iz dreka delat medalje je lahko a ne? Malo premesas in potapkas pa je...a ne?

Sam pol s temi rokami se veselo zvizagete...pa dober tek govnaci!

tsh2 ::

govnači, ovce, verniki. to je pa levičarska kultura. :)

BlueRunner ::

No, moj odgovor na moje vprašanje je: "politična elita". Tisti politiki torej, ki so dovolj visoko, da lahko redefinirajo tudi pojem seksa, če je to potrebno, da laž spremenijo v resnico (da ne bom ostal samo pri domačih). Naši pa po istem vzgledu.

Prej, kot to pogrunta večina, prej bo večina to elitistično smetje odložila tam kamor spada - na smetišče.

Buggy ::

tsh2...ucimo se seveda od vasih najbolsih...zal je pri meni dolgoletno spremljanje desnicarske kulture in vrednot pustile dolocene posledice in sem pac malce custveno obremenjen ko vidim ljudi ko mi preko ekrana lazejo...naj bo pa dan zato toliko bolj miren vsem tistim, ki se vedno vstrajajo v nekem dialogu...navkljub vsem tem desnicarskim akrobacijam in sprenevedanju. Jaz jih prav obcudujem.

Bom sel en ocenas zmolit pa v puscico bom nekaj vrgel da mi bo odpusceno..prav?

Mati ::

Buggy je izjavil:

tsh2...ucimo se seveda od vasih najbolsih...zal je pri meni dolgoletno spremljanje desnicarske kulture in vrednot pustile dolocene posledice in sem pac malce custveno obremenjen ko vidim ljudi ko mi preko ekrana lazejo...naj bo pa dan zato toliko bolj miren vsem tistim, ki se vedno vstrajajo v nekem dialogu...navkljub vsem tem desnicarskim akrobacijam in sprenevedanju. Jaz jih prav obcudujem.

Bom sel en ocenas zmolit pa v puscico bom nekaj vrgel da mi bo odpusceno..prav?


Še edina sreča, da naši pošteni politiki na levici nikomur ne lažejo prek ekrana. :D

Mr.B ::

Ni potrebe, je vse sprejemljivo, poglej samo Fiasko v Ljubljani v povezavi z Lekarnami. Ne spet nimajo mehanizma, kaj narediti ko uradnik ne spoštuje zakonodaje, in potem so še lepo pametni in rečejo, da bi bila to zelo slaba praksa, khm ne da ti kdo smatral da je to kaznivo, ampak glej nikogar to ne moti. Potem pa pričakuješ da bi državljani podpirali državo.... Ampak sej je se skupaj posledica velike lune, ki vpliva na državljane, ki nimajo problema s privatiziranjem, sicer ne najboljšega ponudnika. Ampak vse za dober posel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nevone ::

Če bi namesto JJ prišel na čelo SDS recimo Virant, bi prav gotovo dobili precej več glasov. Tudi najbolj fanatični privrženci JJ bi verjetno še vedno volili SDS, dobila pa bi tudi veliko takih volivcev, ki SDS ali kakšne druge desne stranke ne voli samo zaradi JJ.


Saj za levi pol ljudje razmišljajo podobno. Pahorja so podprli zato, ker je deloval spravno.

Leva politična baza je ves Pahorjev potencial izničila.

Ljudje si pa dejansko želijo rezultatov in jim je dejansko vseeno če bi šla Pahor in Janša v koalicijo. Ampak politična baza na levem polu tega ne dopušča.

So pa seveda volilci, ki so privrženi eni opciji, ampak tisti na volitvah niso ključni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BlueRunner ::

Ljudje si pa dejansko želijo rezultatov in jim je dejansko vseeno če bi šla Pahor in Janša v koalicijo. Ampak politična baza na levem polu tega ne dopušča.

Ni jim čisto vseeno. "Baza" na levem polu ne bo gledala še enega mandata Pahorja, torej tudi njegova koalicija z Janšo odpade.

nevone ::

>Ni jim čisto vseeno. "Baza" na levem polu ne bo gledala še enega mandata Pahorja, torej tudi njegova koalicija z Janšo odpade.

Povprečnemu volilcu je vseeno. Politični bazi pač ne.

Če povprečnemu volilcu ne bi bilo vseeno, tudi osamosvojitve ne bi bilo. Takrat se ni nihče sekiral, da Janša in Kučan sodelujeta.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

BlueRunner ::

Aha, ti misliš na "bazo" kot "pravovernike". Jp. Tistih nekaj slepcev pa res lahko kaj spremeni. Poanta je, da vlade nastavljajo tisti, ki niso pravoverni in iščejo vsaj koga, ki kaže indice, da vsaj ničesar ne bo pokvaril, če že ne more popraviti. Če izgubiš te, potem si lahko privesek v koaliciji ali pa še to ne.

nevone ::

Aha, ti misliš na "bazo" kot "pravovernike".


S "politično bazo" imam v mislih vplivne posameznike iz strank in ozadja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BlueRunner ::

Aha. Ciljaš na negacijo tega, kar naj bi "baza" pomenila. Sive eminence, torej. Čisto si me zmedla s tem svojim ovinkarjenjem. Skoraj sem že pomislil, da nekaj skrivaš.

Moj komentar pa še vedno velja. Če nimaš nekoga, ki ga bo večina volila, potem nimaš nič. Če nimaš nič, potem pa nisi ravno neka velika in vplivna siva eminenca, mar ne?

Torej je pleteničenje o temu, da nekdo Pahorju nekaj onemogoča popolnoma brezvezno. Pahor je samega sebe v celoti in popolnoma onemogočil. Katere koli sive eminence, ki morda stojijo ali pa ne stojijo za njim, se lahko po trepalnicah mečejo, pa to tega enostavnega dejstva ne bo spremenilo.

Vojnović je v sobotnem Dnevniku (tukaj) zapisal do sedaj najlepši povzetek položaja, kar sem ga kje prebral: "Celo Borutu Pahorju je, kot kaže, končno prišlo iz riti v glavo, da ima vztrajno kolektivno zavračanje predlaganih reform več zveze z njim kot s čim drugim."

Vredno nagrade Bob leta. >:D

nevone ::

Aha. Ciljaš na negacijo tega, kar naj bi "baza" pomenila. Sive eminence, torej. Čisto si me zmedla s tem svojim ovinkarjenjem. Skoraj sem že pomislil, da nekaj skrivaš.


Ja priznam, izraz politična baza ni bil dovolj jasen in je bil zavajajoč, vendar ne namerno. Ti si sedaj razjasnil zadevo.

Moj komentar pa še vedno velja. Če nimaš nekoga, ki ga bo večina volila, potem nimaš nič. Če nimaš nič, potem pa nisi ravno neka velika in vplivna siva eminenca, mar ne?


Zato mene proporcionalni sistem moti. Ker v bistvu večina redko zmaga. Ampak pri nas bi itak bolj ščitili "manjšine". Zato imamo takšna skrpucala od vlade. Mešanco različnih programov in interesov, ki v resnici služijo bolj političnim elitam, kot večini ljudi.

Torej je pleteničenje o temu, da nekdo Pahorju nekaj onemogoča popolnoma brezvezno.


Hja, on prav tako ni idealen, in mora tudi sklepat kompromise s svojimi "pajdaši". Veliko bolje bi bilo, da jih že takrat, ko je želel kandidirat za predsednika, ne bi poslušal in bi vztrajal na svoji poti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BlueRunner ::

Zato mene proporcionalni sistem moti. Ker v bistvu večina redko zmaga. Ampak pri nas bi itak bolj ščitili "manjšine". Zato imamo takšna skrpucala od vlade.

Prvo kot prvo moram zagotoviti, da popolnega volilnega sistema ni. So samo približki, ki promovirajo en ali drugi vidik reprezentativnosti.

Ideja proporcionalnega sistema temelji na temu, da je za odločitve potreben širši konsenz, kot pa samo preglasovanje. Zakaj je temu tako, je jasno ravno pri letošnjih referendumskih zgodbah. Ko se na to iskanje konsenza pozabi, dobre plati vsiljene proporcionalnosti hitro izginejo.

Progresivno vedno večja skorpucala od vlad imamo zato, ker se je udomačila miselnost, da ti daje mandat pravico do razpolaganja z državo, da jo urejaš po svoji meri. Kar je seveda bedarijo. Državo dobiš na začasno upravljanje z določen čas štirih let in zaželjeno je, da jo ne zapustiš urejeno po "liku boga" ampak nekako v najmanj enakem, če ne rahlo boljšem stanju, kot pa takrat, ko si jo prevzel.

Vodenje ni pravica ampak dolžnost. Loleki, ki to pozabljajo, so že vnaprej obsojeni na propad skupaj s svojimi idejami.

Janša je bil morda res prvi, ki je izjavil da naj se opozicija pod domače rečeno "spelje", ker ima On večino v državnem zboru in bo On rekel kako bo. No... rekel je in odšel je. Pahor pa ta neuspešen vzorec samo še bolj zagrizeno ponavlja. Brez občutka za to kako naj bi se državo sploh upravljalo. Voditi se je tako ali tako ne more... tehnično kaj takšnega ni možno.

Sicer pa mislim, da se je resničen rop te države v smislu vladanja po principu "vse je moje" začel, kako slikovito, v času Ropa. Nista Rop in LDS izgubila zaradi kakšnega Grimsa ali WD-40. Izgubili so pošteno preprosto zato, ker jih zaradi premoči v parlamentu ni več brigal nikakršen konsenz in ljudem se takšno šopirjenje upira. Pri Ropu, pri Janši in pri Pahorju. Ostali stranski igralci, ki so se pa že šopirili v kakšnih strankih vlogah pa so itak odpisani.

Tako, da nimam nič proti proporcionalnem sistemu. Je težji za upravljanje dela države, ker sili k konsenzu. Vendar pa, če že moram izbirati kdo koga v kaj sili, potem že raje vidim volilni sistem, ki politike vsaj poskuša prisiliti, da se ne bi obnašali kot petletni pamži, kot pa volilni sistem, kjer mi bo nekdo fural prisilo tipa "izvoljen sem, nihče mi nič ne more". Morda bomo morali še malo dozoreti, ampak mislim, da smo tega čisto lepo sposobni.

imagodei ::

Boh ne daj večinskega sistema! BlueRunner je dobro opisal pasti večinskega sistema in zadevo povzel, ko je zapisal, kakšna miselnost je nevarna ("izvoljen sem, nihče mi nič ne more".)

V luči tega se spomnimo uspešnega poskusa discipliniranja opozicije, ki ga je izvedel Janša tik pred nastopom predsedovanja EU. Avtokratski Veliki vodja se je obnašal ravno v skladu z omenjeno mislenostjo. Za tale Podalpski Bananastan, kjer vlada tudi miselnost, da moramo deželico razparcelirat na 250 lokalnih samouprav, kjer imamo znatno preveliko in neučinkovito javno upravo in kjer velja rek, da ni važno, če meni crkne krava, glavno da tudi sosedu, večinski sistem nikakor ni primeren. Če se na sceno pritepe en tak samodržec, kot je Janša, smo ga najebali bigtime.
- Hoc est qui sumus -
««
17 / 17
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510521 (8402) Mipe

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588162504 (134526) Ziga Dolhar

Več podobnih tem