» »

konektor za ventilator na plati

konektor za ventilator na plati

SkIDiver ::

Mene sam zanima, če lahko napopam vmes med konektor in ventilator en upor, da bo zadeva mal bol silence al bo šel konektor na plati rakom požvižgat?

smilyxx ::

pumoje da lahko daš upor vmes.....

Lp
Save water.
drink beer.

bruhanje ::

Jest bi ti rajš predlagu da ne... konekor na plati se preveč-x skur. Sploh če mas kak 5000rpm ventilator.


Osama ma vas rad!

SkIDiver ::

bruhanje ravno zaradi tega bi dal vmes en 100 ali pa 120 Ohm upor, ker ma ventilator 5200 obtaov nekje.

Dzqint ::

seveda da lahko daš!

SkIDiver ::

Sem si raje premislu. Cele pr 128 Mhz FSB-ja se tako pošteno lepo greje, da bo treba še kak tunel nardit, da ga bo hladilo. Z uporom pa raj vseen ne bom probaval, ker sem slišu, da konektor na plati pregori.

wince ::

Mislim vzami v roke en elektrotehniski prirocnik pa si poglej Ohmov zakon! ce bos dal zaporedno z ventilatorjem upore bos zmanjsal napetost na ventilatorju in posledicno tudi tok... se pravi doooosssti manjsa verjetnost da bos scvru konektor na plati... ce se pa ze tolko obremenjujes s tem pa ga priklopi na molex . pa ne tolko komplicirat stvari ki ni treba...

PS:mam ze dolgo obesen 9cm ventilator na tak konektor pa se se ni pokadilo... 8-O

smilyxx ::

ALpa gres na Metku modse in gres tam pod elektroniko za začetnike kjer je vse lepo razloženo. Sicer me pa zanima kje so te konektorji na plati in kako izgledajo?

lp
Save water.
drink beer.

SkIDiver ::

Bom jz raj opustu te upore, da ne bo men cvrlo procesorja.

Konektorji na plati so pa rjave barve na 3 pine: nula, 12V pa za merjenje obratov.

Dzqint ::

hahaha
a ti to resno misliš, da ti bo skurl procesor?? ker ta je pa res bedna...
nic ne ob skurl

SkIDiver ::

Ne Dzqint. Skurlo ravno ne sam grelo ga bo pa dober, ker dosega temperature 55 in vec kadar je obremenjen. Skurilo bi ga zarad preslabega prepiha ne pa zarad upora na konektorju.

Dzqint ::

ti bi zdaj rad zmanjševal obrate in povečeval če boš obremenjeval cpu ??

odgovor na to je potenciometer...

SkIDiver ::

Dzqint mam že vse odgovore na moje težave.

Hvala za pomoč vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495362 (4823) CyberAD
»

Fan, na starejšo plato.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141059 (984) Blinder
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712348 (10516) Azrael
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511090 (9154) SodVina
»

Mrtvi ventilatorji??

Oddelek: Pomoč in nasveti
8809 (763) the_unborn

Več podobnih tem