» »

Fan, na starejšo plato.

Fan, na starejšo plato.

Freaxx ::

Imam eno vprašanje, in sicer imam 2x manjša ventilatorčka iz starih napajalnikov, ter enega večjega 120mm. Na starem računalniku imam plato P5S MX pa me zanima ker jaz osebno ne najdem konektorjev za priključitev večih ventilatorjev. Samo en chassis fan connector vidim. A bi se ga dalo razdeliti mogoče?

BALAST ::

Tudi starejše plate imajo standardni priklop, napajalniki GA PA NIMAJO!
Pa tudi če bi hotel priklopit vent iz napajalnikov boš moral prispajkat upor, ker nočeš ventilatorja na full speed.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Freaxx ::

Mogoče nisem pravilno zastavil vprašanja. Ali je mogoče z enega konektorja na plati povezati več ventilatorjev? Nimajo sploh plastčnih zaklučkov, so samo žice. (Bili pa so pobrani iz napajalnikov na odpadu :) Problem pa je ta da je na plati samo en konektor. A je kaj bolj jasno? drugače pa bi tudi to z uporom lahka probal če nič drugega.

Blinder ::

Sam tisti ventilatorji od napajalnika imajo nek svoj poseben priklop ki ga ne moreš priklopit na matično al na molex od napajalnika. Bi moral mal modificirat.

Lahko bi kr na molex priklopu(tisti konektor za diske pa cdrom... ) sam bi dobr če bi mal zacinil žičke da ne padejo vn z molexa
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Freaxx ::

tistega priklopa of napajlnika ni več, samo žice so :) pa ti 2 mala priklopu še pol kr na molex al kaj? sam kero žico kam potem?

Blinder ::

Evo če imaš kje tak kabel

lahko zaciniš žičke na ta khm kabel tako da potem če boš želel boš lahko odklopil stran z napajalnika. Ker če boš zacinil direkt na molex boš pl bolj težko odklopil.
Priklopiš pa kamor želiš. Rumena je 5V, rdeča je 12V, če hočeš 12V in visoke obrate daš plus na 12V in minus na črno(0). Če želiš 7V daš plus na rdečo in minus na rumeno(12-5). Za 5V pa plus na rumeno in minus na črno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Freaxx ::

Hvala za odgovor, pa moram si že enkrat umislit nek spajkalnik :)

gendale ::

ne rabiš spajkalnika, porineš žico not pa zalepiš z izolir trakom

cigansko, ampak dela
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Freaxx ::

Jao, zaj ko sem hladilnik pa plato odkluču pa hladilnik dol vzeu pa lepo vse kabelčke spelov nazaj pa kar na lepen ne boota. knof sploh ne prime...lučka na plati pa gori.

Blinder ::

Kateri "hladilnik" si dol uzel? Ventilator ohišja? Moraš ločit besede ventilator pa hladinilk, ker niso isto. Hladilnik je kos aluminija/bakra z hladilnimi rebri, na katerem je lahko nameščen ventilator; ventilator pa je le ventilator.
Ne boota.. izklopi te tvoje ventilatorje pa izklopi plato iz elektrike za 5 sekund da se lučka na njej ugasne pa provaj spet prižgat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bzp ::

Več ventilatorjev, sploh večjih, direktno na plato (fan konektor) je no-go, ker tisti priključek (sploh na starejših platah) ne predvideva neke večje amperaže.

Molex je the way to go, lahko jih namesto na 12V priključiš na 7V, bi znalo bit precej tišje, edino pri kakšnem starem ventilatorju je lahko problem pri zagonu da se sploh ne začne obračat ... Še boljša varianta je pa stikalo, s katerim preklapljaš med nižjo in višjo napetostjo :)

amigo_no1 ::

Če želiš 7V daš plus na rdečo in minus na rumeno(12-5).

Od kdaj se napetosti odštevajo ?

Blinder ::

amigo_no1 je izjavil:

Če želiš 7V daš plus na rdečo in minus na rumeno(12-5).

Od kdaj se napetosti odštevajo ?


Napetost je razlika potencialov. Naj kak elektrotehničar magar razloži.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Freaxx ::

Uspelo je, bootalo ni ker sem očitno neki narobe priklopu zdej dela whatsoever. Sem na plato na fan konektor dal stikalo in iz stikala 2 ventilatorja. Prej pa sem vzel dol hladilnik z procesorja da spucam malo, pa sem mislil da je blo to krivo. zadnjega bom pa magar pol enkrat dau iz napajalnika ven.

lp hvala za odgovore :)

Blinder ::

odlično
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312705 (2217) T0RN4D0
»

Priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131605 (1453) kuglvinkl
»

Hlajenje z zalman ventilatorji...

Oddelek: Strojna oprema
91394 (1202) frenk
»

Napajalnik bi rad utišal (vendar ne dokončno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312218 (1804) frenk
»

Dodatni ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111175 (1014) element

Več podobnih tem