» »

kuža in tepih

kuža in tepih

zelenjava ::

Pozdravljeni!

Pes se mi je polulal na tepih, smrdi kot norec ali je moćno kako ga še očistiti da vonj izgine,ali je tepih fuč.VANISH NIČ NE POMAGA.Lp Miha

mtosev ::

Čistilnica
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Pralni stroj + nekaj več praška.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mikena ::

Poskusi z limono.

solatko ::

Če gre za večji in debelejši tepih, je najcenejša rešitev kak privatni čistilni servis, pa da ti naredi na črno. Imajo primerne stroje in čistila. Pokliči, saj je kar nekaj SP v Sloveniji, ki opravljajo ta dela. Ko poveš za kakšen tepih gre, ti bo tudi takoj povedal, koliko te bo stalo.
Delo krepa človeka

Meizu ::

Najprej psa parkrat na gobec usekni, da si zapomne svoj greh. Potem pa lepo prašek pa krtačo pa drgnit dokler gre.

Pyr0Beast ::

Pa če boš to storil, povej še tvoj naslov, da te prijavimo društvu proti mučenju živali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Sej, sami pametnjakoviči, zelo veliko veste o učenju živali, kaj sme delat, kaj ne. Groza...

Pyr0Beast ::

Meizu je izjavil:

Sej, sami pametnjakoviči, zelo veliko veste o učenju živali, kaj sme delat, kaj ne. Groza...


Jup. Še dobro da te lahko z VURSovci popravimo

O odgovornem lastništvu psa


Prepovedana ravnanja in mučenje
# vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju;
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Hmpfh, dobro merjen udarec, ki "ne škodi zdravju psa", je včasih edina možnost, da se ga nekaj nauči.

Psi niso mačke. To so sorodniki volkov. Žilave živali. Mi ni treba se zmišljevat, ker imam nekaj psov doma. In ja, kakšenkrat postane kakšen zelo siten in ne zaleže nič, tudi če kričiš nanj. Potem ga lepo krcneš po gobcu, ali pa z roko simuliraš pasji gobec in ga zarineš v njegov vrat. To je za psa dokaj poniževalna in obvladovalna gesta in da pri priči mir. Ampak no, je treba met kakšnega psa doma, pa potem govorit. Ane?

Pa btw s tem ne mislim tega, da ga dobesedno kresneš kot se le da, temveč ga "udariš" ravno toliko, da ugotovi, da nekaj ne štima. Potem si to zapomne, če to narediš večkrat in ne dreza več tam, kjer ne bi smel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

zelenjava ::

Meizu je izjavil:

Najprej psa parkrat na gobec usekni, da si zapomne svoj greh. Potem pa lepo prašek pa krtačo pa drgnit dokler gre.



Prosim brez nepotrebnih, in neumnih komentarjev. Lp Miha

BigWhale ::

Meizu je izjavil:

Najprej psa parkrat na gobec usekni, da si zapomne svoj greh. Potem pa lepo prašek pa krtačo pa drgnit dokler gre.


Za usekat psa je zdej ze prepozn.

zelenjava je izjavil:

Pozdravljeni!
Pes se mi je polulal na tepih, smrdi kot norec ali je moćno kako ga še očistiti da vonj izgine,ali je tepih fuč.VANISH NIČ NE POMAGA.Lp Miha


Uporabi se kak spray za nevtraliziranje vonjev sicer pa obesi tepih ven na zrak in ga pusti zunaj nekaj casa. Dan, dva, tri ... Vse se zlufta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

dzinks63 ::

Nesi ga k mehaniku, kateri ima visokotlačni čistilec "wapa" na paro. Pralni prašek in 150°C pod pritiskom ga bo sčistilo.

xCore ::

.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Meizu ::

Za usekat psa je zdej ze prepozn.


Seveda je, zato pa to izvest prihodnjič. Kot sem že rekel, brezveze je psa usekat tako, da si bo to zapomnil v negativnem smislu. Če ga pa po gobcu samo "krcneš", pa mu kmalu postane jasno, da pač tam nima kaj iskat. Saj je logično.

vidkul ::

Ponavadi pomaga kis, ki odstrani vonj.
lp Vid

RejZoR ::

Lol, kaj vse ne prebereš. Ena opcija je posebna spužvasta snov od Vorwerka imeonovano Kobosan (oz podobno od drugih proizvajalcev), ki jo s krtačo vtreš v preprogo (pod predpogojem, da nimaš tega sesalnika, drugače uporabiš namensko krtačo).
Drugače pa so dovolj razna "oxy" čistila v razpršilu na podoben način kot Stelex ampak so namenjena za textilne površine. Takoj ko opaziš, da se je kuža polulal probaš najprej popivnat s suho krpo (samo pritiskaj, ne drgnit). Potem gor dobr razpršiš to oxy čudo, mal pustiš in spet s pritiski popivnaš ven.
S kisom zna bit samo porblem, ker bo potem smrdelo po kisu. Ta oxy čudesa pa imajo dost nevtralen vonj.

Če je tepih debelejši pa zna bit mal problem, ker bo svinjarija šla globoko v vlakna. Pa ne pozabit pogledat pod tepih če se ga da dvignit če ni luža spodaj.

Teorija o tem da pes tega ne bo delal če se fizično spraviš nanj je larifari. Navadit jih moraš od malega ampak kasneje pa ne bo pomagalo. Dost je če da jih okregaš in opazuješ reakcijo. Po tem hitro vidiš, če se pes zaveda da je nekaj naredil narobe al ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

Meizu - tebe so zgleda tudi dresiral z dobro odmerjenimi udarci.
Če ne veš, kako se psa uči lepega obnašanja in čistoče, potem te živali pač niso zate. Vsaka nasilnost, se ti vrne slej, ko prej, ni nujno doma, lahko zunaj, ko brez pravega vzroka napade človeka ali drugo žival.
Delo krepa človeka

Mipe ::

Tepih vrzi v smeti in novega naredi iz psa.

mtosev ::

Mipe je izjavil:

Tepih vrzi v smeti in novega naredi iz psa.

ne. boljše da kar iz tebe. bo manj škode:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mihec87 ::

Če se že kaznuje žival nikakor kasneje saj ne ve zakaj je bil, pač pa takoj ko je to storil,ponavadi se potisne gobček v scalino/drek.

Mipe ::

mtosev je izjavil:

Mipe je izjavil:

Tepih vrzi v smeti in novega naredi iz psa.

ne. boljše da kar iz tebe. bo manj škode:D

Potem ne bi bil tepih, ampak linolej.

Okej, resno, preproge in psi ABSOLUTNO ne gredo skupaj! Ali gre preproga ven ali pa pes. Sicer bo smrad še najmanjši problem - bolhe naravnost ljubijo tepihe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

zelenjava ::

Mipe je izjavil:

Tepih vrzi v smeti in novega naredi iz psa.

Prosim brez neumnih, in popolnoma nepotrebnih komentarjev.Lp Miha

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Nič manj neumno kot imeti psa in tepih v istem prostoru. To je zelo neodgovoren odnos.

Sicer pa je treba psu zagotoviti, da lahko kadarkoli gre ven lulat. Kaj si ti takrat počel, ko se je posral na tepih? Psi so kot dojenčki, ki jih ne smeš izpustiti izpod nadzora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

BigWhale ::

Mipe je izjavil:

Nič manj neumno kot imeti psa in tepih v istem prostoru. To je zelo neodgovoren odnos.


Oprosti, neumni so tvoji komentarji. Jaz sem imel tepih in psa v stanovanju, pa ni bilo problemov.

Mipe je izjavil:


Sicer pa je treba psu zagotoviti, da lahko kadarkoli gre ven lulat. Kaj si ti takrat počel, ko se je posral na tepih? Psi so kot dojenčki, ki jih ne smeš izpustiti izpod nadzora.


To je spet ena bedarija. Psu tega NE SMES zagotoviti. Pes mora biti vedno ograjen in 'pospravljen' tako, da ne ogroza drugih. Ne pa da bo hodil sam lulat takrat, ko mu bo pasalo. Ce ima zunaj dovolj velik boks, da v njem tudi lula, potem je to mozno, sicer pa ne.

PacificBlue ::

Pes mora biti vedno ograjen in 'pospravljen' tako, da ne ogroza drugih. Ne pa da bo hodil sam lulat takrat, ko mu bo pasalo.


Bedarija. Če ste mislili, da veste kaj o ravnanju z živalmi, se motite. Če ste pa to kje prebrali pa se toliko huje. Psa se ne zapira in se mu ne onemogoča osnovnih fizioloških potreb. Potem je bolje, da sploh nimate psa.

BigWhale ::

In kdo bo odgovarjal, ko bo tvoj pes, med lulanjem, sosedovemu mulcu odgriznil roko?

Meizu ::

solatko je izjavil:

Meizu - tebe so zgleda tudi dresiral z dobro odmerjenimi udarci.
Če ne veš, kako se psa uči lepega obnašanja in čistoče, potem te živali pač niso zate. Vsaka nasilnost, se ti vrne slej, ko prej, ni nujno doma, lahko zunaj, ko brez pravega vzroka napade človeka ali drugo žival.


Še vedno ne štekate mojega pointa. Tipično po vaše. Sploh očitno ne veste, kaj sem s tem mislil, pa le še vedno modrujete okrog.

Mipe ::

Zato bi bilo najbolje, da bi očipili vse pse ter redno kontrolirali tako pse kot njihove okolje, pa da bi lastnike strogo kaznovali za vsako kršitev.

Psi so živa bitja s svojimi potrebami, ne igrače, alarmne naprave ali nadomestek za ego.

zelenjava ::

Mipe je izjavil:

Nič manj neumno kot imeti psa in tepih v istem prostoru. To je zelo neodgovoren odnos.

Sicer pa je treba psu zagotoviti, da lahko kadarkoli gre ven lulat. Kaj si ti takrat počel, ko se je posral na tepih? Psi so kot dojenčki, ki jih ne smeš izpustiti izpod nadzora.

Prosim brez nepotrebnih in nerazumnih in naumnih komentarjev.Lp Miha

Meizu ::

Nope, noben nadomestek za ego niso, prav tako ne alarmne naprave, nič od tega. Jaz spoštujem svojega psa v polni meri in ga imam neskončno rad. Ampak včasih jih je potrebno z zvitim časopisnim papirjem krcnit po gobcu. Tako tudi vzpostaviš odnos gospodar-pes.

In ne, pes si ne zapomne tega slabo, če ga malce krcneš po gobcu. Ko se jst igram s svojim psom (pa ima 55kg, ko se stegne je skoraj tako velik kot jst, pa sem visok 196cm) in se le-ta vrže name, kot da je vojna in me podere, ga prav nič ne briga, če ga takrat nekajkrat udarim po kakšnem delu telesa (pa nenamenoma seveda, pač igra), temveč on mene s šapami večkrat klofne - in to pošteno :) Psi znajo ločit med takšnimi udarci in pa brutalnimi udari, ko jih z nogo z vso silo brcneš. Mešate stvari. In to zelo.

Pa btw. moj pes je čipiran. Ter vsakoletno obiskan s strani lastnice legla iz katerega smo tudi dobili psa. In je zelo zadovoljna. Redno sprehajan, redno se z njim igram (pes ima pač še niti ne 2 leti), hrana in tekočina seveda samoumevno, redno je v kontaktu z družbo, ko vidi nekoga, ki ga ne pozna, maha z repom in ga opazuje, ne kaže pa popolnoma nobenih znakov agresivnosti. No, toliko o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Šimpanz ::

Mam psa in preproge pa ni nobenih problemov. No ja s sesanjem je več problemov kot če ne bi imel psa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710101 (7484) WizzardOfOZ
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614868 (9174) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829165 (24761) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049174 (44470) dzinks63
»

Sosed in njegov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214476 (12623) francek1

Več podobnih tem