» »

MWC 2011: Sony predstavil Xperia Play

MWC 2011: Sony predstavil Xperia Play

CNet - Na predvečer otvoritve Mobile World Congressa v Barceloni so že potekale prve tiskovne konference. Tudi Sony je pristavil svoj del, saj so predstavili Xperia Play z Androidom 2.3. Gre za kombinacijo ročne igralne konzole in mobilnega telefona, doslej znanega kot PlayStation Phone.

Xperia Play ima štiripalčni zaslon, ki podpira ločljivost 854 x 480 v 16,7 milijona barv. Pod njim najdemo štiri skupke tipk za krmiljenje, ki so enake kot na vseh androidnih napravah. Poganja ga procesor Qualcomm MSM865 z 1 GHz, ki mu družbo dela 512 MB pomnilnika. Prostora za shranjevanje podatkov je 400 MB, možna pa je razširitev s karticami. Vsebuje kamero s 5,1 milijona točk, Bluetooth, Wi-Fi, Assisted-GPS, spletni brskalnik in ostalo klasiko. Igre je moč prenesti s Sony Ericsson Store.

23 komentarjev

SoulReaver ::

Sony Ericsson predstavil Xperia Play!

Sony in Sony Ericsson nista isto podjetje!

mtosev ::

In kolk bo cena? Upam da ne več kot 350Eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nsignific ::

mtosev je izjavil:

In kolk bo cena? Upam da ne več kot 350Eur


Odličen znak dekadence družbe in čudovit čas za reset civilizacije, ko so ljudje pripravljeni za TOLIKO OGROMNO preplačati telefon... :D

Pithlit ::

Meni je pa fascinantno ko Sony dokazuje da portat igre na Linux ni noben problem.
Life is as complicated as we make it...

Bor H ::

Android, ne linux, sej jedro je isto, šmorn je pa rahlo drugačn.

techfreak :) ::

Sploh pa katere igre so portali oz. kje si to prebral?

PrimozR ::

Ves (oz. večino) nabor PS2 iger se baje lahko pričakuje.

DuleKrtola ::

Kot da ni dovolj velko sranje za developerje miljon verzij androida, si je treba zmislit še novo resolucijo za vsak telefon. Mi je vedno bolj všeč winPho7 z njihovmi hardwarskimi omejitvami

IvoJan ::

I can haz gran turismo 3 na androidu?!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

BaRtMaN ::

Pithlit je izjavil:

Meni je pa fascinantno ko Sony dokazuje da portat igre na Linux ni noben problem.
Kar se tega tiče, so precej dobri majstri pr id Software, skoraj vsak njihov 3D špil ima tudi Linux klienta.

DuleKrtola je izjavil:

Kot da ni dovolj velko sranje za developerje miljon verzij androida, si je treba zmislit še novo resolucijo za vsak telefon. Mi je vedno bolj všeč winPho7 z njihovmi hardwarskimi omejitvami

Če bo Nokia prevzela WinPhone na vse svoje modele, tudi low-end, bo še mnogo huje, kot na Androidu. Sicer pa imaš na uradnih spletnih straneh navodila, kako narediti UI, ki dobro zgleda na vsaki velikosti zaslona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Pithlit ::

Bor H je izjavil:

Android, ne linux, sej jedro je isto, šmorn je pa rahlo drugačn.


Zelo, zelo rahlo drugačen. U bistvu razen tega da Android šiba na ARM-u razlik ni. No, so. Android predstavlja motivacijo ker laufa na ogromnem tržnem deležu. Linux pa ne. Vidimo pa da so tehnične ovire pri portanju oz. pisanju iger ki bi tekle na Linux-u še najmanjša stvar, ki ovira studije pri takšnem početju. Očitno je denar velik motivator, ane.
Life is as complicated as we make it...

Bor H ::

Razlika je tudi to, da na mobilnih napravah nikoli ni bilo directxa medtem ko na PCju je. Zakaj misliš da so vsi Unreali pisani v OpenGlu?

Ales ::

U bistvu razen tega da Android šiba na ARM-u razlik ni.
Običajne linux distribucije čisto lepo delajo na ARM-u, pa še marsikje. Npr. Fedora, Debian, Gentoo, itd.

Android predstavlja motivacijo ker laufa na ogromnem tržnem deležu. Linux pa ne.
Sam sebi si protisloven.

GNU/linux !== linux. Linux jedro === linux. Android uporablja linux jedro. Android je linux.

To da je veliko folka in denial glede linuxa še štekam, da pa greš trdit da linux ni linux, je pa že res mejni primer. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

PrimozR ::

In samo diheard Linux fanatiki se sekirajo za primerjanje Androida in (sicer desktop) Linuxa...

Ales ::

Kje ti vidiš kake primerjave? Linux je linux, to je vse kar sem povedal in menda je dosti enostavno za razumet. Če sem po tvoje zato fanatik, je to tvoj problem.

Pithlit ::

Ales je izjavil:

Običajne linux distribucije čisto lepo delajo na ARM-u, pa še marsikje. Npr. Fedora, Debian, Gentoo, itd.

To mi je povsem jasno. Ni pa to bil point.

Ales je izjavil:

Sam sebi si protisloven.

GNU/linux !== linux. Linux jedro === linux. Android uporablja linux jedro. Android je linux.

To da je veliko folka in denial glede linuxa še štekam, da pa greš trdit da linux ni linux, je pa že res mejni primer. :))

Če že... sem si protislovna. Pa niti to ne. Pazi zdaj ta citat:

Pithlit je izjavil:

Meni je pa fascinantno ko Sony dokazuje da portat igre na Linux ni noben problem.

Ja? Bo šlo bralno razumevanje od tu naprej?
Life is as complicated as we make it...

techfreak :) ::

PrimozR je izjavil:

Ves (oz. večino) nabor PS2 iger se baje lahko pričakuje.

Verjetno bodo samo naredili nek compatibility layer.

opeter ::

Čisto vseeno. Glavno, da bo iger. Če bodo igre to pomeni, da se bo povečal tržni delež.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smeagol ::

Pithlit je izjavil:

... ki bi tekle na Linux-u še najmanjša stvar, ki ovira studije pri takšnem početju. Očitno je denar velik motivator, ane.


Ja logicno. Ce ni trga, ni interesa.

roli ::

A še koga tole spominja vse preveč na Nokijin N-Gage? In tole se mi zdi, da ne bo kaj preveč popularno. Če bo kdo hotel pista igre jih bo v veliki večini pisal za komplet android ne pa samo za eno napravo.
http://www.r00li.com

PrimozR ::

Sony že ima velik nabor iger, Nokia jih ni imela. Če bojo pa raje delal igre za komplet Android pa toliko bolje!

Ales ::

To je samo prva od "PlayStation Certified" naprav. Se pravi, igre bodo delovale tudi na drugih podobnih napravah, ne samo na Sony Ericsson Xperia Play. Če se bo zadeva prijela, seveda.

Kako to, da v naslovu še vedno piše Sony in ne Sony Ericsson?

MrStein ::

Pod njim najdemo štiri skupke tipk za krmiljenje, ki so enake kot na vseh androidnih napravah.

Hmm, kaj imajo vse androidne naprava take tipke ali narobe razumem?

DuleKrtola je izjavil:

Kot da ni dovolj velko sranje za developerje miljon verzij androida, si je treba zmislit še novo resolucijo za vsak telefon.

Vsak drugi PC ima drugo resolucijo, že desetletja, pa še nikoli nisem čul, da bi to bilo problem za igre.
Mogoče v osemdesetih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony Ericsson le še Sony?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
228255 (6728) pleomax
»

PlayStation Vita v Evropi že konec oktobra?

Oddelek: Novice / Konzole
86012 (5130) SLO_Matej
»

Na Android prihaja Minecraft

Oddelek: Novice / Android
168422 (6749) MrStein
»

Na Xperio X10 prihaja Gingerbread

Oddelek: Novice / Android
115246 (4524) PrimozR
»

MWC 2011: Sony predstavil Xperia Play

Oddelek: Novice / Android
238576 (7691) MrStein

Več podobnih tem