» »

Segrevanje laptopa

Segrevanje laptopa

Friday2day ::

Preden se odločim za nakup novega prenosnika, imam par vprašanj.

Trenutno imam HP compaq 6730s, ki dela kar dobro, ampak imam že od samega začetka probleme.
Prenosnik se preveč segreva. Segreva se tudi, ko ne igram iger, imam odprtih več zavihkov na youtubu.
Speedfan kaže ob ne preveč zahtevnih igra temperaturo 80 C. Kar je verjetno preveč. Ventilator v prenosniku ponavadi takrat zelo glasno deluje. Ali je kakšna napaka v prenosniku, ali je to povsem normalno? 0_o
Kupil sem že hladilnik za prenosnik, a večjih sprememb ni.

Še podatki o prenosniku:

Intel core 2 duo T5870 @2.00 ghz
3GB RAM
(Zanič grafika) Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
Windows 7 Home premium

DeeCoy ::

si spihal hladilne rebrce?

nuclear ::

Da ne odpiram nove teme.. Se da kar s sesalcem malo posesat zadaj tista hladilna rebrca v primeru, da se je nabral prah znotraj, ker se mi ga ne da odpirat in razdirat?

Ali je moč sesalca prevelika?

Temp je nad 80°C..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Omelo ::

Moč sesalca nebi smela biti problem. Bolj je problem če se ti bo ventilator prehitro zavrtel, zato ga nekako pritrdi čez reže (kakšna sponka za papir ali nekaj). S samim sesalcem ne boš veliko naredil. Mogoče bi ga bilo najbolje najprej spihati, nato pa še prah posesat.

Še vedno pa je daleč najboljša rešitev, da prenosnik razdreš in hladilnik vzameš ven, po možnosti še na novo naneseš pasto na hladilnik, in je. Pri prenosnikih se iz prahu naredi pol cm debela obloga na hladilnih rebrih in jo je kar težko odstranit brez da razdreš prenosnik. Če nisi vešč pri tem raje odnesi na servis ;)

gulfstream ::

Sam imam starejši laptop HP nx9420 in sem mel enak problem kot avtor teme. Po pol leta se je hudič začel segrevati na 90°C, celo preko 95°C je prišel. Rešitev je bila konkretno čiščenje (pihanje v vse reže, še najbolje je če imaš kak kompresor).

Rezultat? 30-40°C nižja obratovalna temperatura. Od takrat dalje ga spiham 1x na mesec pa ni težav :)

ZuPk0 ::

Da ne bom začenjal nove teme bi kar tukaj vprašal...imam HP pavilion-a DV6 (2010) notri pa AMD Turion x2 2.3Ghz pa 5650 1gb grafo...računalnik ma v idlu 55-60° C v igrah pa tudi do 85° C. Laptop je spucan prahu s kompresorjem in me zanima a obstaja možnost, da bi peljal na servis in reku če mi lahko zamenjajo termalno pasto al karkol, ker mam še 4 mesece garancije in nočem doma razdirati oz. zgubiti garancije.

Drugače se ne pregreva čisto nič, da bi npr. z igre vn metalo ali karkoli podobnega, naj se spuščam v te stvari?

Hvala za vnaprej!

NazgulRR ::

Večina HPjev ima med hladilnim telesom in čipom kak mm veliko režo, ki je zapolnjena z neko peno in nimajo paste! Google.

Pyr0Beast ::

x2 je kul temperatura 85°C Imam sam pa mi idla pri 60-70°C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ZuPk0 ::

A je potem sploh možnost dat pasto al je samo ta pena varjanta?

Pyr0Beast ::

Vsi laptopi imajo med čipi in hladilniki peno, zadeva ni kritična. Med procem in hladilnikom pa je pasta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ZuPk0 ::

ahaaa, hvala :)

NazgulRR ::

Pyr0-

ne drži (vsaj na DV4 ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Pyr0Beast ::

Ja no. Saj se najdejo izjeme. Acer netbook tudi nima.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404558 (3327) solatko
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518475 (14050) Zheegec
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019441 (18510) Havq
»

počasen, pregret prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7011479 (10475) pobalinka2
»

prenosnik HP 6735s se greje

Oddelek: Pomoč in nasveti
424062 (3662) jan01

Več podobnih tem