» »

Vista boot problem

Vista boot problem

house ::

Zdravo!

Vista se mi ne želi zagnati - ne deluje Last good known configuration (ostane v loading windows-ov - črtice spodaj se premikajo), Safe mode (miškin kurzor se še pojavi in moder krog, ki nekaj dela, potem pa mi ostane black screen) itd.

Preko Repair brez CD-ja sem v CMD naredil chkdsk - vse OK.

Probal sem tudi z bootrec, bootsect... /rebuildbcd pravi, da je 0 windows konfiguracij - najbrž, ker nimam CD-ja notri.

Kaj predlagate? Lahko brez CD-ja to kako uredim? CD-ROM mi namreč enkrat dela, drugič ne.

Duhec ::

System restore na zadnjo shranjeno točko.

solatko ::

Uredi si boot vista ključek in daj boot iz ključka, potem pa ko prideš do izbire za instalacijo, daj repair. Nekaj ti povozi zagonski sektor Viste. Brez programa pa bo šlo bolj težko, saj iz zagonskih datotek popravi, pokvarjene faile.
Delo krepa človeka

house ::

System restore ni našel nobene zadnje shranjene točke.

Uspelo mi je narediti boot Vista (ne install)in sem dal repair - 1x javi, da je popravil, drugič, da ni bilo možno popraviti, vendar v nobenem primeru ne zažene Viste.

Kaj še lahko poskusim? Hvala!

solatko ::

Nova instalacija.
Delo krepa človeka

house ::

Kaj pa instalacijski CD/DVD gre lahko na USB - težavo imam namreč z DVD-ROM-om?

solatko ::

Na googlu boš našel navodila za pripravo USB ključka, rabiš 4GB ključek in je enako kot bi instaliral iz DVD-ja.
http://www.msblogs.si/post/Windows-Vist...

Postopek je za Visto in w7 enak.
Delo krepa človeka

house ::

Zakaj mi repair boot usb zažene (1 G), install boot usb pa ne (8 G)? Je 8 G preveč, mora biti samo 4 G?

solatko ::

Nisi prav pripravil ključka.
Delo krepa človeka

house ::

A je kakšen problem, če naredim install USB z 'bootsect 32bit', ker z install CD-ja Vista 64bit ne gre bootsect narediti - imam namreč Windows 7 32bit, Vista 64bit (install) pa bo šla na drug računalnik...

house ::

Naredil sem točno po temle:
http://kmwoley.com/blog/?p=345

Neuspešno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
132164 (1660) Miha 333
»

Boot ključek se noče več butati

Oddelek: Pomoč in nasveti
182365 (2075) Oldi
»

USB boot

Oddelek: Strojna oprema
229918 (9367) T-Majo
»

Namestitev Windows 7 z USB ključka

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117569 (15589) mtosev
»

Inštaliranje Windows7 iz usb

Oddelek: Pomoč in nasveti
143912 (3469) king67

Več podobnih tem