» »

Inštaliranje Windows7 iz usb

Inštaliranje Windows7 iz usb

Nextor ::

Pozdravljeni!

Na računalnik bi rad inštalliral windows7 x86 beta. Ker nimam cd-roma sem poskušal zadevo namestit preko usb ključka, ampak mi ob bottanju vedno javi "DISK BOOT FALIURE...".

Poskusil sem po metodi...
http://icrontic.com/articles/install-wi...

in z programi...
WinSetupFromUSB
Novicorp WinToFlash
UNetbootin

vedno dobim "DISK BOOT FALIURE...", v bisou imam na first boot device nastavljeno "USB-ZIP" preden javi napako se vidi, da zagrabi ključek in poštora po njem (data lučka)

USB je "Sony Storage Media 0100 (8GB)", poskusil sem formatirat v FAT in NTFS, problem ostane enak...

Pomoč?

krho ::

Brez kakršnihkoli dodatnih orodij. Tole ne deluje, če hočeš narediti boot za 64bit verzijo iz 32bit, ker boš dobil napačen bootsektor.
1. Plug-in your USB flash drive to USB port and move all the contents from USB drive to a safe location on your system.
2. Open Command Prompt with admin rights. Use any of the below methods to open Command Prompt with admin rights.

*Type cmd in Start menu search box and hit Ctrl+ Shift+ Enter.
Or
*Go to Start menu > All programs > Accessories, right click on Command Prompt and select Run as administrator.

3. You need to know about the USB drive a little bit. Type in the following commands in the command prompt:

First type DISKPART and hit enter
Next type LIST DISK command and note down the Disk number (ex: Disk 1) of your USB flash drive.

4. Next type all the below commands one by one. Here I assume that your disk drive no is "Disk 1".If you have Disk 2 as your USB flash drive then use Disk 2.Refer the above step to confirm it.
So below are the commands you need to type and execute one by one:

SELECT DISK 1
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY
SELECT PARTITION 1
ACTIVE
FORMAT FS=NTFS
(Format process may take few seconds)
ASSIGN
EXIT

Don't close the command prompt as we need to execute one more command at the next step. Just minimize it.

5. Next insert your Windows7/Vista DVD into the optical drive and check the drive letter of the DVD drive. In this guide I will assume that your DVD drive letter is "D" and USB drive letter is "H" (open my computer to know about it).
6. Maximize the minimized Command Prompt in the 4th step.Type the following command now:

D:CD BOOT and hit enter.Where "D" is your DVD drive letter.
CD BOOT and hit enter to see the below message.

7. Type another command given below to update the USB drive with BOOTMGR compatible code.
BOOTSECT.EXE /NT60 H:

Where "H" is your USB drive letter. Once you enter the above command you will see the below message.

8. Copy your Windows 7/Vista DVD contents to the USB flash drive.
XCOPY D:\*.* /s/e/f H:\
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

joze28 ::

Preverjeno deluje; ključ sem pripravil v 32bit winXP za 64bit win7
http://forums.mydigitallife.info/showth...

ender ::

Namestitev Viste in Windows 7 iz USB ključka je preprosta: formatiraš ključek v Windowsih in skopiraš gor vsebino namestitvenega DVDja. Če je bil ključek formatiran v XPjih ali 2000, skopiraš datoteko bootmgr v ntldr (če je bil formatiran na Visti ali Win7, to ni potrebno).
Če je bil ključek že kdaj prej formatiran v Windowsih, ga ni potrebno na novo formatirat - dovolj je, da skopiraš gor datoteke (druge stvari, ki so na ključku namestitve ne motijo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nonenone ::

formatiran mora biti v FAT32, lp

Namestitveni pomnilniški ključ pa lahko nenazadnje izdelamo tudi sami. Za podvig potrebujemo le pomnilniški ključ z vsaj štirimi gigabajti prostora, ki mora biti formatiran z datotečnim sistemom FAT32. Nato sliko operacijskega sistema Windows 7 (format ISO) kopiramo na pomnilniški ključ z ukazom >>xcopy e:\ f:\ /e /f<< (brez narekovajev), pri čemer črka >>e<< pomeni lokacijo enote devede, črka >>f<< pa lokacijo pomnilniškega ključa.

navodila iz rač.novic, jaz nisem probal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nonenone ()

king67 ::

Pozdravljeni!
Počasi bom rodil poleg usposabljanja inštalacijskega USB ključka za Win7. Ali ga ob boot-u ignorira ali pa 'zašteka' in mi svetuje, da ga odstranim iz mašine. Poskusil sem s programom 'winsetupfromusb', 'unetbootin-windows-357', 'ultraiso', formatiral s 'HP USB Disk Storage Format Tool', s fat32, z ntfs... Uporabljam XP-je. Ključek je en Apacer 8GB. Je možno, da nekako ni primeren za boot-anje? Rabim ga za eee 1000h. Prosim za kak nasvet.

lp,
king67

ender ::

Formatiraj ključek z Explorerjem ali Disk managementom, potem pa samo skopiraj vsebino DVDja gor.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

king67 ::

Ender, hvala za nasvet, vendar sem tudi to varianto preizkusil, tako da ne vem več... Jutri bom kupil nov ključek, pa bomo videli.
lp,
king67

luky ::

Tu si poglej kako se pripravi USB ključek za install Viste in Win7, ki je preverjeno in deluje 100%.....

http://pingdennis.com/windows/installin...

lp-.luky!
luky!

ender ::

Nekateri BIOSi imajo probleme z večjimi USB ključki - poizkusi uporabit 4GB ključek.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dba ::

sam sem namestil po tej metodi:

http://www.intowindows.com/how-to-insta...

Lonsarg ::

ja pozablate, da marsikater računalnik pač ne zna Bootat z USB-ja... Tak da nima veze kaj naredite. Če ste sledili točno navodilom in ne boota bo z biosom narobe, morda treba samo kaj nastaviti, morda pa sploh ne podpira.

P.S. Nextor ne bete gor dajat lol predvsem maš že RC sedaj, oziroma še bolše končno verzijo.

c00L3r ::

sam sem namestil po tej metodi:

http://www.intowindows.com/how-to-insta...

Ta metoda preverjeno deluje. Je pa res potrebno imeti Visto ali pa Windows 7, da se lahko zapiše boot sekcija na USB.

d3n!5 ::

ja pozablate, da marsikater računalnik pač ne zna Bootat z USB-ja... Tak da nima veze kaj naredite. Če ste sledili točno navodilom in ne boota bo z biosom narobe, morda treba samo kaj nastaviti, morda pa sploh ne podpira.

P.S. Nextor ne bete gor dajat lol predvsem maš že RC sedaj, oziroma še bolše končno verzijo.


skoraj usak računalnik ki je kompaktibilen z windows 7 in ima podporo za gonilnike mora met v biosu option da boota z usbja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d3n!5 ()

king67 ::

Pozdravljeni!
Moj problem je rešil drug usb ključek. Hvala vsem za odziv in nasvete.

lp,
king67


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
132034 (1530) Miha 333
»

Linksys WRT160NL izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
398687 (2883) fxman11
»

Namestitev Windows 7 z USB ključka

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117404 (15424) mtosev
»

USB ključ error => disk is not formatted

Oddelek: Pomoč in nasveti
194069 (3626) muzičar
»

OS na USBju

Oddelek: Operacijski sistemi
152128 (1799) Spajky

Več podobnih tem