» »

Boot ključek se noče več butati

Boot ključek se noče več butati

Oldi ::

Na ključku je kot kaže še vedno inštalacija Windowsov7, pa tudi kup enih boot fajlov, ampak nobena mašina se noče več butati iz njega, čeprav sem ga uporabil za nalaganje Winsov na eno od njih. Boot sekvenca in to je urejeno, en računalnik ga preskoči, drugi napiše, da naj vstavim bootable ključek.
Kako ga popraviti, orodja za boot ključke hočejo vsa pobrisati ključek, jaz pa nimam ISOta, da bi naredil nov boot ključek iz nule.
  • spremenil: Oldi ()

mihibo5 ::

Kateri datotečni sistem uporablja tvoj USB? NTFS, FAT32? Nevem za gotovo kateri mora biti, ampak mislim, da je FAT32.

Oldi ::

NTFS Itak se je pa iz tega ključka postavilo že nekaj Winsow7, vse brez problema.
Sem šel še naprej raziskovati Googla a nič pametnega, zato sem naredil ISO sliko ključka in z Mikrosoftovim orodjem za kreiranje boot ključka iz ISOta probal narest nov boot ključek a je na koncu javil, da ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Aston_11 ::

Boot flag?

Hayabusa ::

Prečekiraj ga z chkdsk.

Oldi ::

Hayabusa je izjavil:

Prečekiraj ga z chkdsk.

Javlja, da ni napake.

Boot flag? ne vem kaj misliš s tem

Probal sem narest še en ISO, prej sem iz ključka pobrisal boot mapo in 2 boot* fajla iz ruta, pa je isto, program za kreiranje boot ključka na 98% kopiranja ISOta javi da ne more skopirat ISOta.
Kaj mi je ostalo drugega, kot na torrentih poiskati nov ISO, upajmo, da bo z njim vse OK.

Hayabusa ::


Boot flag

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Oldi ::

Med peko novega ključka iz pravkar snetega ISOta je McAfee našel Loader in ga izbrisal, ključek se je pa še kar "pekel", me prav zanima kaj bo ratalo. K sreči Loader zaženeš po izbiri.

Oldi ::

JJPM opet isto: To make the USB device bootable, you need to run a tool named bootsect.exe. In some cases, this tool needs to be downloaded from your Microsoft Store account. This may happen if you're trying to create a 64-bit bootable USB device from a 32-bit version of Windows.
In jaz počnem ravno to, na drugi mašini z 32 bitnimi winsi delam 64 bitni ključek :(

Oldi ::

Na drugi mašini 64 bitnimi Winsi vse OK, AVG Free ni našel nevarnosti in ključek je narejen.
Mimogrede, orodje za delanje boot USB-ja iz ISOta se najde tule
http://images2.store.microsoft.com/prod...

Oldi ::

Šit, na eni mašini v Biosu sploh ni več opcije za bootanje iz USB-ja, čeprav je USB enejblan, na drugi pa opcija je, celo več, lahko celo vsakič pred bootanjem nastavim od kje se buta samo kaj ko USBja ni med viri. Skratka ključek še vedno ni butable, je pa na prvi pogled enak - kar se systemskih fajlov tiče. Ali pa je nekje drugje fora?

@Hayabusa kako v Winsih pogledam za boot flag?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Hebat ga, Boot sekvenca v biosu je bila problem, USB flash detektira kot drugi disk in mu moraš seveda nanj pokazat.
Torej USB boot je lahko NTFS.

Aston_11 ::

Pa nisi stisnil F12 ali karkoli imaš, da ročno izbereš, da ti buta s ključa. Ali si morda mislil, da bo kar samo to naredilo?

hojnikb ::

usb boot je lahko iz kergakol FS :)
#brezpodpisa

Oldi ::

Aston_11 je izjavil:

Pa nisi stisnil F12 ali karkoli imaš, da ročno izbereš, da ti buta s ključa. Ali si morda mislil, da bo kar samo to naredilo?

Nisem več ziher točno kako je bilo, vem pa da sem v Biosu nastavil vrstni red z USB na prvem mestu. Pri drugi mašini me je pa vprašal za F12 in po njem ni bilo USBja med opcijami.
No na prvi mašini potem kar naenkrat ni bilo več USB-ja v boot zaporedju ampak sem ga našel kot drugi disk.
Se mi je pa že vse feclalo od jeze, tako da bogve kaj se je zares dogajalo.
Imam pa sedaj 2 but ključka s sedmico :)

solatko ::

In veselo širiš nelegalno programsko opremo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Delo krepa človeka

Oldi ::

Niti ne v službi imamo dogovorjeno, da lahko doma uporabljamo službeni aktivacijski ključ.

Danes sem hotel namestiti XP-je na eno skromno ITX platko in mi je z Rufus-om narejen boot ključek verjetno že v boot fazi javil napako. Ko sem isti ISO naložil z WinSetupFromUSB je bilo pa vse v redu.

solatko ::

USB ključek za instalacijo XP-ja se zelo nepredvidljivo obnaša. Na enih mašinah dela b.p., daš v drugo, pa ni variante da bi delalo. Osebno sem nad USB instalacijo xp-ja obupal in raje uporabljam USB DVD enoto, katero sem dal v icybox ohišje, ko sem DVD na prenosniku zamenjal s HDD.
Še vedno se najdejo uporabniki, ki hočejo na vsak način XP, tudi na novejših mašinah.
Od Viste naprej pa USB ključki delujejo normalno, kot instalacijsko sredstvo za WINDOWS.
Delo krepa človeka

Oldi ::

WinSetupFromUSB se pri vsakem butanju oglasi in vpraša kaj narest. Po prvem reštaru med inštaalcijo Winsev nam ponudi 2 opciji prvo ali drugo butanje in seveda izberemo drugo butanje (winsi že z grafičnim vmesnikom). Mogoče je to rešitev za opisane probleme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk ni zaznan v BIOSu

Oddelek: Operacijski sistemi
332691 (2280) srus
»

Težave z namestitvijo sedmice na staro kišto

Oddelek: Pomoč in nasveti
181798 (1545) Ozric
»

Problem z instalacijo win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
151323 (1140) #000000
»

Zagonski usb [linux/win7]

Oddelek: Pomoč in nasveti
52351 (2167) satfinder
»

Inštaliranje Windows7 iz usb

Oddelek: Pomoč in nasveti
143806 (3363) king67

Več podobnih tem