» »

Freezee računalnika

Freezee računalnika

'FireSTORM' ::

Imam en problem...Logično, če ne se nebi oglašal tukaj...

No torej, računalnik po par minutah uporabe zmrzne, ne deluje več prav nič. Na tem računalniku sta windows xp sp2 in slackware 12 linux, na obeh je obnašanje enako. Ko zmrzne ga ne morem pingat...Potreben je reboot.
Nikjer ni nič čudnega, niti v logih. Edino ob bootu ko BIOS prepozna in izpiše naprave se pojavi sporočilo:
Secondary IDE Channel is missing 80 conductor cable
ali nekaj takega.
IDE naprave:
IDE Primary Master - Disk 80GB
IDE Primary Slave - Empty
IDE Secondary Master - Lite-On DVD-RW
IDE Secondary Slave - Empty

Jumperji na napravah sta na obeh napravah Cable Select. Kar je dobro, saj je tako delovalo že kar nekaj let, pred kratkim se je pa to začelo pojavljati(par dni nazaj).
Glavna sprememba takrat je bila obnovitev slike particije z polkni in namestitev Slack12 Linux. Ampak težave so se začele pojavljati dan ali dva po tem.

Morda ram? Nisem še izvedel mem-test.
Grafična nebi rekel, če bi grafična pokleknila bi še network moral delovati, ali pač?
Morda celo procesor?
Those penguins.... They sure aint normal....

matjaz23 ::

Secondary IDE Channel is missing 80 conductor cable.

Ponavadi je to opozorilo vezano na IDE kabel. Če maš slučajno kakega v rezervi, ga probaj zamenjati.
Men je to sporočilo metalo ven ko sem mel povezano ATA100 vodilo in ATA100 disk z kablom ATA66. Sicer je vse delovalo, ampak sporočilo je ostalo, dokler nisem menjal IDE kabla.

Banalno vem, ampak mogoče je to to.

lp
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

'FireSTORM' ::

Če je pa do zdaj bil dober...
In sem ga preveril za poškodbe.
Edino kar sem opazil en 5V kablček na ventilatorju je prebijal in je bil "naslonjen" na IDE kabel, če ga je morda to kaj tisto na j?
Those penguins.... They sure aint normal....

ToniT ::

Ta pojav sem opazil zmeraj, ko je bil napajalnik prešvoh! Opozorilo za kabel pa javlja, ker imaš disk priklopljen s 40 žilnim kablom, namesto z 80 žilnim, kar je standard za ATA 100.

'FireSTORM' ::

In tudi zato naj bi kar na enkrat se to pojavilo. Kar en škrat ga je zamenjal...
Ni, je kar 80 žilni.
Prešvoh napajalnik? Če je pa do zdaj bil ok.
Res nebi mogel biti disk ali rami? (Kar srčno upam da ni)
Those penguins.... They sure aint normal....

matjaz23 ::

Hja, tud avto se prav dobro pelje dokler ne crkne :)

Ne vem, da boš ugotovil, kaj je res problem, morš iti po principu izločevanja možnosti. Ker ti POST javla napako za IDE kabel, prvo zamenjaj tega.
Testiraj in upaj da je samo to. Če ne pa naslednja zadeva, napajalc,... in tako naprej.

lp.
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

'FireSTORM' ::

Zdaj je spet dober, laufa že od 9ih zjutraj brez problema. Včeraj pa je po 15minutah uporabe zmrznil.
Nevem, malo me zeza...mu bom mogel eno vzgojno dat :)
Those penguins.... They sure aint normal....

ToniT ::

Mogoče je pa bil kriv tisti 5V kabelček!

Gwanaroth ::

Kondenzatorji na plati so OK ?
Lights often keep secret hypnosis..

'FireSTORM' ::

ToniT morda, ampak kabelček je kišto razsvetlil po tem problemu, najprej so se začeli problemi, potem sem šel preverjat IDE kabel ker se je BIOS bunil in ko sem vklopil nazaj na štrom se je malo poiskrilo in računalnik se je izključil, to je bilo v dveh treh sekundah po priklopu. Potem sem računalnik izključil iz omrežja in izvlekel sporen ventilator ter ponovno prižgal. Spemembe ni bilo nobene...

Kondenzatorji? Nevem...morda...kako prečekiram?
Zdaj ravno teče memtest86+ da stestiram memory, jutri bom pa še probal z drugim diskom.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

Kako dolgo naj laufa MemTest? Do zdaj je nekje eno uro. Naj še pustim dlje?
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

Mem test je laufal 11 ur, opravil 16 testov nič errorjev...
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

Odstranil Secondary IDE Channel cable in DVD priključil kot Primary Slave in težava za enkrat rešena. Upam...
Those penguins.... They sure aint normal....

solatko ::

Kupi drugi IDE kabel, saj če imaš obe enoti na istem IDE priključku, ti bo bolj počas snemalo in predvajalo stvari, ker vedno dela samo ena enota, druga pa ta čas stoji.

'FireSTORM' ::

Vsaj da sem sprobal in ni bilo to to, zdaj sem probal menjat Primary IDE kabel in do zdaj je spet dobro, bomo videli spet jutri kako bo. Pa napajalnik sem tudi že probal menjat iz drugega računalnika, rezultat enak.
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

Ok, IDE kabli niso.
Napajalnik ni, rami niso, disk ni. Ostaneta še matična in procesor...

Kaj pa RaLink USB WLAN je možno da bi povzročil take težave? Ker opažam da zadnje čase so redni izpadi wireless omrežja tudi ko še računalnik normalno dela.
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322202 (1607) amigo_no1
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71223 (1101) amigo_no1
»

Kaj narediti ko prvic prikljucis disk

Oddelek: Strojna oprema
161181 (978) mihec87
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91053 (974) Tilen
»

teac 40x neče pospešt na 40x

Oddelek: Strojna oprema
171134 (917) Han

Več podobnih tem