» »

PCI rele stikalo(a) + software

PCI rele stikalo(a) + software

ferjan ::

Kje bi lahko kupil pci kartico z relejnimi stikali in softverom za krmiljenje le teh?

Z računalnikom namreč želim upravljati tudi ostale porabnike kot so luči, okenske rolete, ...


ali to sploh obstaja?

Highlag ::

Zadeva se dobi, ni pa ravno poceni.
Takšne stvari ponavadi prodajajo firme ki prodajajo merilne inštrumente. Lahko kupiš tudi software, kjer lepo vso zadevo sprogramiraš (grafično) Eden je npr. Dasylab

Za kartice klikni tu

grizli123 ::

Če se prav spomnim se dobi taka stvar tudi pri Conrad Electronics in niti ni draga. mislim, dalahko krmiliš do 8 naprav. zraven dobiš tudi software in izvorno kodo...

LP,
Some people... they call me GRIZLI... :)

ferjan ::

grizli: a misliš na c-control ....ali veš o zadevi kaj več..

Red_Mamba ::

pusti kondrad to je za tiste k nimajo pojma (o štromu) pa so pripravljeni 10x večjo ceno plačat. To je čist simpl zadeva, pa namesto relejev se uporabljajo triaki v današnjih časih.

Poglej winamp lightshow na moji strani, če namesto winampa z svojim programom krmiliš izhode imaš 8 "relejsko" (u bistvu so triaki) kartico. Če bi rad več ti lahka tud kej takega skonstruiram :) Za štromerske podvige lahka vprašate na Elektronu

Še moja stran: RedOne's page

Red_Mamba ::

Na strani od lightshowa si čisto spodaj DL datoteki od tiskanine in elementov pa vam bo malo bolj jasno upam. Drugač me pa itak lahka na mail vprašate da ne bo kdo dimnih signalov dajal sosedom z svojim računalnikom.

grizli123 ::

ferjan: Ne, c-kcontrol je spet nekaj drugega. Tole je pa ISA oz. PCI kartica, ki se da v prost slot in se nato poveze na porabnike preko relejev....

C-Control ima kolega. Sicer ima starejšo verzijo c-kontrola, ampak stvar je nadvse zanimiva, pa še po želji si jo lahko sprogramiraš po svoji potrebi in to v Visual Basicu....
Some people... they call me GRIZLI... :)

|SNap| ::

jah jest sm si naredu tko da lahko vklapljam in izklapljam pozamezne pine na paralelnemu portu(sicer ne vseh, ker niso vsi output, lahko pa nekatere). pol sm pa kabel razrezal in lepo ostevilcil ker kabelcek pripada kermu pinu. in ne samo to, da se tut odcitat ce je status LOW ali HIGH na dolocenem pinu(torej se da tudi prebirati vhodne informacije).

stvar deluje lepo, ideje kaj bi s tem pa zaenkrat se nisem dobil :)

ferjan ::

Red_Mamba: Ker žal nimam dovolj elektrotehničnega znanja, me zanima če bi mi bil pripravljen za nekaj denarja izdelati delujočo kartico.

nekaj takega kot je tole tukaj
http://www.geocities.com/lpt_port/

:\

msmiha ::

Tako kot je rekle Red_Mamba se da to čisto na easy naredit. Stvar najdete tudi tukaj na Elektro-nu. tukaj imaste tudi preprosto shemo in vse kar sodi zraven.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Light Show

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162339 (1983) Mulc
»

inštrukcije Visual basic 6.0

Oddelek: Programiranje
281680 (1283) fifi23
»

LIGHT SHOW

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113108 (2962) Khey
»

ATMEL at8535

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231309 (1088) Brane2
»

lpt port v xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
5719 (598) G-Lab

Več podobnih tem