» »

Registriranje Windows XP

Registriranje Windows XP

okip32 ::

Kako naj registriram Windows XP, če pa ne pridem do namizja. Ko me vpraša, če ga želim registrirat kliknem na DA, potem pa se ne zgodi nič. Delal sem Windows repair, imam pa licenčne XP. Kaj zdaj?

Duhec ::

Registracija (nima veze z aktivacijo) ni obvezna in jo lahko poljubno narediš potem, ko ti bo sistem 1x lepo tekel.
Torej klikni NE, da vidiš, če se ti bo pojavilo namizje.
V varnem zagonu prideš do namizja ?

okip32 ::

Se opravičujem, mislil sem aktivacijo. Če kliknem, da ne želim aktivirat, me vedno vrne na isto okno. Če pa dam aktivacijo pa pokaže sliko ozadja in pri tem ostane.

V varnem zagonu ne pridem do namizja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okip32 ()

Duhec ::

Še povej zakaj in kako si izvedel Windows Repair?

okip32 ::

Moral sem delat repair, ker so gor programi, ki jih je kolega hotel obdržat, comp. je bil pa katastrofalno okužen in počasem. Popravljal sem preko CD-ja, tam, ko najde verzijo Windowsov in daš "R" za obnovo

Duhec ::

Aha, se mi je zdelo. Najbolje, da zopet bootaš z WinXP cdjem, greš spet R za Recovery konzolo in ko si 1x notri odtipkaj v Command Promptu:
CHKDSK /R
počakaj, da naredi do konca (zna delat kar nekaj časa), nato odstraniš CD iz enote, z EXIT zapustiš Recovery konzolo in pustiš, da se komp restarta, da vidiš, če bo zdaj prišel do namizja.

okip32 ::

Kaj pomeni ta CHKDSK/R. S tem ukazom ne gre. Gre samo z chkdsk. Ampak mi napiše, da je pogon v dobrem stanju in ga ni treba pregledovat. Kaj pa če dam FIXBOOT?

Duhec ::

Zagotovo gre, samo presledek mora biti za ukazom chkdsk in pred /R!
Fixboot ne delaj, saj ti boota !

okip32 ::

Aha. Ampak zdaj sem že naredil svežo namestitev. Bom drugič še to poizkusil. Hvala ti za pomoč. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell 1555 neodzivnost, počasen tudi v Safe mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
5931 (864) Duhec
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192058 (1456) mp3pesmi
»

Windows Broken ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71111 (884) stroy
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231665 (1308) bluefish
»

Windows xp pride le do loadinga

Oddelek: Pomoč in nasveti
312220 (1996) bluefish

Več podobnih tem