» »

Dell 1555 neodzivnost, počasen tudi v Safe mode

Dell 1555 neodzivnost, počasen tudi v Safe mode

pulstar ::

Pozdravljeni,
imam zelo čuden problem z notesnikom Dell Studio 1555, ki se je tokrat pojavil že drugič, upam pa, da zadnja rešitev ne bo ponovna namestitev windows sistema.
Na prenosniku je nameščen originalni operacijski sistem Win7 64 bit. Torej, ponovno (enako težavo sem imel že pred pol leta) je računalnik po zaustavitvi in ponovnem vklopu čez nekaj časa, popolnoma neodziven, ko se pojavi nadzorna plošča. Boot time je enak kot ponavadi, le ko pride do namizja ne morem klikniti na ikone, oz. če že, se zadeva ne odpre, računalnik je pa neverjetno počasen. V Safe mode načinu sem po msconfig izklopil vse procese, razen microsoft "service" procesov. V safe mode računalnik pride zelo hitro, a tudi ti je nato delovanje počasnejše kot ponavadi. Sistemska particija ni polna, CHKDSK ne najde nobenih napak, prav tako tudi Memory test. Nameščen ni bil noben nov program ali gonilnik, antivirusni program pa tudi ni zaznal nobenih groženj. Ker imam prek Vistalizatorja nameščen dodaten pack za slovenski jezik, iz inštalacijskega CD-ja ne morem pognati Windows repair, saj javi napako, da se ne sklada z nameščenim operacijskim sistemom. V Safe mode ne najdem opcije za spremembo jezika, običajen zagon pa ni možen. No, tehnično je, vendar po opravljenem zagonu ne morem storiti nič.

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko šlo narobe? Reinštalacija win7 mi trenutno res ne odgovarja, saj računalnik nujno potrebujem, nameščenih imam nekaj potrebnih programov tudi za delo in celo vrsto pomembnih datotek.

Hvala lepa za pomoč, B.

Duhec ::

Kaj je počasno pri delu v varnem zagonu ? Internet, aplikacije, je cpu obremenjen s kakim procesom ?
Ko je počasen ali gori ledica za disk ?
Preveri smart podatke za disk. Lahko se njemu kaj dogaja.
Ti sfc /scannow dela ?

amigo_no1 ::

Lahko da se pregreva cpu/mb in mu speedstep prestavi cpu na najnižji multiplikator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

pulstar ::

Dvomim, saj v safe mode načeloma deluje kot mora, edino mogoče malenkost počasneje, kot sem že vajen. Vse temperature pa so v normalnih območjih

Hvala lepa za nasvet glede sfc/scannow, sem čisto pozabil na ta ukaz. Kljub vsemu pa to ni rešilo problema. Ob prijavi v sistem (ki se izvede normalno), klik na ikono/start/bližnjico povzroči "zamrznitev". Kazalec miške se premika, vse ostalo pa je neodzivno. Disk je v tem času "tiho".

amigo_no1 ::

Duhec ::

pulstar je izjavil:

Dvomim, saj v safe mode načeloma deluje kot mora, edino mogoče malenkost počasneje, kot sem že vajen. Vse temperature pa so v normalnih območjih

Hvala lepa za nasvet glede sfc/scannow, sem čisto pozabil na ta ukaz. Kljub vsemu pa to ni rešilo problema. Ob prijavi v sistem (ki se izvede normalno), klik na ikono/start/bližnjico povzroči "zamrznitev". Kazalec miške se premika, vse ostalo pa je neodzivno. Disk je v tem času "tiho".

Skreiraj še enega userja, če je tudi z njim vse tako počasno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen zagon W10

Oddelek: Operacijski sistemi
6991 (761) Veron
»

Windows se ne boota če ne "Disable driver signature enforcement"

Oddelek: Pomoč in nasveti
181714 (1514) solatko
»

Problem pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153517 (3307) RatedR
»

WIN 7 programi ne delajo

Oddelek: Operacijski sistemi
111084 (924) solatko
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
221999 (1680) Duhec

Več podobnih tem