» »

odločanje med 32 in 64 bitnim windows 7 pro

odločanje med 32 in 64 bitnim windows 7 pro

compaq ::

zdravo

Kolega ima en problemček in sicer, do sedaj je uporabljal windows xp pro in se je odločil zamenjati za windows 7 pro in sedaj ga zanima katero verzijo naj vzame, ima 2.0 procesor(64 bitni), 3gb rama, 160 gb hdd, računalnik uporablja predvsem za surfanje po spletu, včasih tudi kaka igra pade, dosti uporablja tudi pinnacle studio 14, prebiranje pošte itd. torej katero verzijo priporočate x86 ali x64.

ps: jaz sem mu svetoval naj vzame 64 bitnega kaj menite vi bo 32 bitni zadostoval potrebam

black ice ::

Če bo kupil naj vzame 64 bitni OS, če pa bo kupil na travniku je pa čisto vseeno.

Xserces ::

zakaj x64... nima ne vec kot 4 gb rama in ne neki hudga proca...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

jazbec ::

kaj ni, da dobiš 32 in 64bit skupaj
js sm pri windows7 ultimate

pa dobil sem za 120 evrov preko vez
kaj hočeš lepšega

bluefish ::

Če se ne motim je 64-bit + 32-bit le pri Ultimate, ki pa je za povprečnega uporabnika overkill in zadošča Home Premium.

Skratka, zaenkrat bo 32-bit zadostoval, vendar naj raje vzame 64-bit, ker bo slej ko prej dodajal RAM (sklepam po uporabi Pinnacla).

techfreak :) ::

Kje je govora o nakupu?

Drugače pa kolikor vem serijska številka velja tako za 32bit kot za 64bit verzijo.

compaq ::

ja namerava kupit saj je bolj poštene narave in govori da vsaj problemov ne bo imel, pa sj xp je imel 32 bitni pa mu je vse laufalo kot je treba(sklepam) 32 bitni potem naj ne bi smel biti problem je pa nekaj res če si namestiš 64 bitnega laho kasneje dodajaš ram pa ti ga bo papalo kot ga boš dal notri, no pa še mene nekaj osebno zanima, kateri os se zažene/ugasne hitreje 32 ali 64 bitni.

bluefish ::

Razlike so tako minimalne, da lahko rečeš, da enako hitro.

Blisk ::

Preverjeno dela 64 bitna hitrej kot 32 z 3gb rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

matonson ::

Jst nisem opazil razlike v hitrosti delovanja. Edino kar je, 64bit pokurijo nekaj več rama(pri meni).

bluefish ::

Odvisno kaj delaš na računalu.

jest10 ::

techfreak :) je izjavil:

Kje je govora o nakupu?

Drugače pa kolikor vem serijska številka velja tako za 32bit kot za 64bit verzijo.


Če kupiš FPP verzijo, potem je tako. Pri OEM itd, pa ne vem, če to velja.

neres ::

Zakaj bi dandanes uporabljal 32 bitni OS? Ne razumem. Samo probleme imaš če hočeš uporabljat več kot 3GB RAMa. Prednosti pa praktično nobene.
(Seveda obstaja možnost da ni 64bit driverjev za kako napravo, ampak to je potem že druga debata.)

compaq ::

hvala vsem, ki ste sodelovali v temi, kupil je x64 bitno verzijo in smo pravkar postavili sistem na noge.


ps: še mene nekaj firbec matra pa ne najdem odgovora, imamo recimo sistem windows 7 home premium x86 ter 4 gb rama, namestimo na dva računalnika, torej zakaj pri enem piše da ga porabi 2,95 gb rama pri enem pa 3,25 gb rama ali je kriva matična.

bluefish ::

Po vsej verjetnosti večji pomnilnik grafične.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 8 64 ali 32

Oddelek: Operacijski sistemi
362618 (2072) SimplyMiha
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386427 (5341) Hayabusa
»

Win 7 - 32 ali 64-bit?

Oddelek: Operacijski sistemi
327489 (6589) c00L3r
»

32bit 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
112501 (2218) ender
»

kolk bit Visto

Oddelek: Pomoč in nasveti
91525 (1201) ender

Več podobnih tem