» »

zvok v drugem uporabniškem imenu

zvok v drugem uporabniškem imenu

tweet ::

Pozdrav.

imam problem z zvokom v uporabniškem imenu "guest", kjer mi ne predvaja zvoka.
V administratorju je zvok mogoč, v guestu pa ne.
Kje se da nastaviti, da bi v guestu tudi predvajal zvok?
Ob enem me zanima kako v administratorju nastaviš da lahko dowloadaš programe?

Prosim za pomoč.
hvala in lp
  • spremenila: tweet ()

tweet ::

Ali res nobeden ne ve kako bi se dalo nastavit, da bi se zvok predvajal tudi v guestu?
Sicer sem nastavil pod administator, da lahko guest uporablja administratorske pravice, ampak zvoka še vedno ni??? :|

hvala in lp

techfreak :) ::

Operacijski sistem?

tweet ::

techfreak :) je izjavil:

Operacijski sistem?


??

techfreak :) ::

Kateri operacijski sistem uporabljaš?
Katero zvočno kartico?

tweet ::

Windows xp Pro corporate editions
integrirana zvočna kartica
Druače pa Acer 5630G
Intel Core 2 Duo
4GB rama
320 HDD

Pa čudn mi je tudi da mi wireless ne dela na guestu...
takole mi kaže pod strojno opremo....
[url=http://www.shrani.si/?X/zS/2gMNqNF3/a.j...

naj še enkrat povem, da v privotnem administratorju zvok deluje, pod guest pa ne.. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: tweet ()

techfreak :) ::

Kaj pa če narediš omejen uporabniški račun?

tweet ::

techfreak :) je izjavil:

Kaj pa če narediš omejen uporabniški račun?

potem te pa prosim kako to nardim? :|:8)

tweet ::

mi res ne zna kdo pojasnit kako bi lahko omogočila zvok v "guestu", ki ima sicer iste pravice kot administrator. Ker na privotnem adminu zvok dela... se da še kje v biosu ali kje to nastavit?

če pogledam pod strojno opremo je takole:
[url=http://www.shrani.si/?X/zS/2gMNqNF3/a.j...

hvala!

amigo_no1 ::

Bi rad nastavil sistemske zvoke ali je problem, ker program X ne predvaja zvoka ?

btw, nauči se dajali link do slike iz shrani.si (brez IMG), ker se trenutno nič ne vidi.

Si sam naredil guest račun ?

poženi tam "dxdiag" , preveri če zvok dela (zavitek Sound).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

tweet ::

amigo_no1 je izjavil:



poženi tam "dxdiag" , preveri če zvok dela (zavitek Sound).


V administratorju zvok predvaja... ko pa grem pod "guest" pa zvoka ni čeprav sem nastavila, da ima guest iste lastnosti kot admin.

ne vem v čem je problem, če zvočna (integrirana) ne bi delovala potem tudi v adminu ne bi predvajalo zvoka, tako ga pa samo pod guest ne....

ja sama sem ustvarila račun gueset.

ok popravljam...


če preverim v zaženi: dxdiag
in ko me vpraša če slišim zvok, ga ne :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: tweet ()

gorenjc ::

Pod xp-ji obstaja privzeto račun Guest,ki je član skupine Guests( ima omejene pravice). Kaj je s tem privzetim računom, je onemogočen?Kakšno je ime na novo kreiranega računa, s katerim so problemi ( morda guest)?Kateri računi so v skupini Users?

tweet ::

gorenjc..

kot vidiš imam vse nastavljeno da imajo administratorske pravice


če grem pa pod Uporabniški računi mi pa pokaže dva guesta, čeprav ne vem zakaj,... ustvarila sem samo enega s tem da sem mu dodala admin. pravice... Pojavil se je pa še en admin skrbnik, ki pa ga ob vklopu računalnika ni.
Tam se pojavi samo Administrator in en Guest. Če se razume...


Kot vidiš sem ti za vse pripela slikce... pri guestu imam nastavljeno pod članstvo v skupini "administrator"


Kjub temu da sem ustvarila up. račun "guest" in mu dala vse admin pravice, še vedno ne predvaja zvoka. V admin pa... res ne vem kaj bi lahko bilo narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: tweet ()

gorenjc ::

desni klik na My Computer_>manage->local users and groups->users Kateri računi so tukaj?
Nikakor pa ni v redu, da je ime novega računa guest. Kot sem že napisal, privzeto obstaja račun Guest. Posledično zato prihaja do težav.

tweet ::

gorenjc je izjavil:

desni klik na My Computer_>manage->local users and groups->users Kateri računi so tukaj?
Nikakor pa ni v redu, da je ime novega računa guest. Kot sem že napisal, privzeto obstaja račun Guest. Posledično zato prihaja do težav.


ali lahko slovensko? :|

gorenjc ::

desni klik na ikono Moj računalnik->upravljaj->Lokalani uporabniki in skupine->klik na lokalni uporabniki

tweet ::

super :D samo desni klik je bilo potrebno dati

no takole mi pokaže...
uporabljam večinoma samo xxxx uporabniško ime kjer sem seveda administrator jaz

gorenjc ::

V redu. V čem je potem težava? Kreiranje dodatnega uporabniškega računa?

tweet ::

gorenjc je izjavil:

V redu. V čem je potem težava? Kreiranje dodatnega uporabniškega računa?


8-O

sem že povedala, da je problem v tem, da se zvok predvaja samo v administratorju v ostalih uporabniških imenih pa ne :| Čeprav imajo vsi nastavljene admin pravice...
razumeš...

gorenjc ::

Naj se ustvari nov uporabniški račun( samo ne z imenom guest), in potem z njim prijavi.
Potem naj se stestira, kako je z zvokom. Za nov uporabniški račun ni potrebe, da je v lokalni skupini administratorjev na mašini. Če bo še zmeraj problem, potem: nadzorna plošča->zvoki in .. ->drugi zavihek zvoki->preveri naj se, katera zvočna shema je v uporabi ( privzeto je windows default)

tweet ::

Sem poskusila že zdavnaj z drugim up. imeno in vseeno ne deluje zvok.
Prav tako sem v nadzorni plošči spremenila na windows default in zvoka ni :(
Res je čudno ker na adminu pa vse lepo dela kot mora :(
Je še kakšna druga opcija?

Drugače pa dela HDMI kabel, ko priklopim na LCD televizijo, tam pa je zvok ... :|

gorenjc ::

Hmm.. >:DGre za prenosnik ali namizni pc? Če je račun v admin grupi, ali zvok dela?

tweet ::

gorenjc je izjavil:

Hmm.. >:DGre za prenosnik ali namizni pc? Če je račun v admin grupi, ali zvok dela?


Gre za prenosnik:
Acer 5630 g
4GB rama
integrirana zvočna

Če dam guesta ali katerikoli uporabniški račun z admin lastnostmi ne predvaja zvoka. Samo na obstoječem administratorju je zvok :S Torej če ustvarim katerikoli nov uporabnišči račun, četudi admin, zvoka ni :(

gorenjc ::

Naj se preveri, če je pod računom, pri katerem zvok ne dela, zagnan servis windows audio.
Prav tako naj se primerja nastavitve v nadzorni plošči_> zvoki ( vse zavihke) pri računu, pri katerem zvok dela, kakor tudi pri problematičnem računu. Prav tako ne bi škodilo, da se mašina preveri z antivirusnim programom. Naj se po možnosti posodobijo gonilniki za zvočno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

techfreak :) ::

To se dogaja že od začetka ali se je šele pred kratkim začelo?

Če se dogaja že od namestitve, potem gre za neko prirejeno verzijo Windows XP in ne originalno. V tem primeru je potrebno ponovno namestiti Windows XP iz drugega vira.

tweet ::

Urejeno :D:D

Bilo je potrebno kar nekaj potrpljenja in volje, samo uspelo mi pa je.
Hvala gorenjc za vse info.

Techfreak :) prej je bilo vse ok, to se je zgodilo, ko se se mi nekako windowsi samo nastavili na angleški jezik, pa sem potem uredila na slo. nazaj in sedaj mi je uspelo tudi, da lahko guest predvaja zvok :)

hvala vsem za info, super ste;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
102803 (2271) tinkatonka
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010949 (7756) Buggy
»

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1139317 (4402) enrique
»

win xp- težave pri instaliranju gonilnika za wlan zaradi pravic kot administrator- PR

Oddelek: Operacijski sistemi
151623 (1623) Sc0ut
»

Ali se lahko mašina avtomatsko logira v GUEST ACCOUNT?

Oddelek: Operacijski sistemi
5989 (926) CoolBits

Več podobnih tem