» »

HP 6735s se ne prižge - matična fuč?

HP 6735s se ne prižge - matična fuč?

Carmack ::

Pozdravljeni!

Včeraj popravljal napake soseda, danes pa... :)
No, včeraj zvečer je ob moji odsotnosti računalnik prešel v stanje pripravljenosti, od koder se ni več zbudil. Ob pritisku na power tipko se vžge ventilator, HDD LED utripa oranžno, DVD enota v enakomernih presledkih zaškrta kot da bi hotelo brati, Caps Lock utripne 5x.
Nekako sem izbrskal, da naj bi te znake povzročal "System board failure", se pravi matična plošča?

No, poskusil sem z odstranitvijo baterije, ponovno inštalacijo pomnilnika, dvd enote, hard reset,... nič ni pomagalo.
Danes sem vse skupaj nesel na servis (ENIAC Nova Gorica), kjer mi je rekel da me pokliče ko bo izvedel kaj je narobe in koliko bi stalo popravilo. Sumim da ne bo poceni.

Sedaj me pa zanima, ali je šla samo matična po gobe in je hdd ostal cel? Ko sem šel od doma sem namreč prenašal podatke na zunanji disk ( ki sedaj deluje OK).

Vnaprej hvala za odgovore!
Lp, Luka
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Matej9 ::

Žiujo

Imam identično napako.. in me zanima če si računalnik že dobil s servisa in kaj je bilo narobe.
LP

#000000 ::

Matična je šla 99% v obeh primerih, je pa to tipična okvara te serije in tudi 6720, 6725s in še par drugih iz serije 6. Že rabljena matična je draga tam, nova pa pride tolk da niti ne pomisli, se pa včasih da popravit.

69charger ::

Jaz imam isti prenosnik. Nasvet za tiste ki jim prenosnik še ni ckrnil: ODPRET IN ZAMENJAT PASTO! SPUCAT VSAKE POL LETA. Prah se zabaše zelo hitro zato je treba spucat. Pasta na chipsetu je pa tako sranje da sploh ne prevaja,temu sledi smrt chipseta in zato gre laptop po gobe.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

#000000 ::

Mislim da je vlak s pasto odpeljal, na vrsti je vlak s čipsetom in tudi ta ni več stoprocenten.

kmetek ::

100 eur ne uide.

fosil ::

100€ za menjavo matične? To je pa blazno pocen.
Tako je!

69charger ::

Prenosnik je pa vreden 200€,niti ni pocen ;)
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Carmack ::

Matična je šla, cena popravila previsoka -> nabavil nov prenosnik.
Računalnik je bil komplet spucan pol leta prej, menjane vse paste, čist ko suza. Od takrat naprej je bil na podstavku, temperature so bile nizke, tako da temperatura po mojem ni igrala vloge.

Lp!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

69charger ::

Jaz sem porihtal pasto in spucal itd. pa laufa normalno.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

#000000 ::

Ti si imel srečo oziroma si eden redkih srečnežev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7519154 (14729) Zheegec
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318542 (6445) kupim9
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292602 (2148) black soul
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586953 (5854) Pyr0Beast
»

prenosni računalnik hp 6715b TL-60 se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
264330 (4020) tomaz-

Več podobnih tem