» »

Crashing hd4850?

Crashing hd4850?

venson ::

Kaj za vraga je to... Igram igre, black screen vrže ven, če je sreča nazaj v igro. Nato pa danes overclocknem grafično kartico, vklopim msi kombustor, in po nekaj časa program crasha, black screen, in kot ponavadi se pojavi to sporočilce:

  • zavaroval slike: bluefish ()

valvoline1 ::

Preveč navito. Testiraj grafo z programom furmark.

venson ::

nenavita= isti problemi

69charger ::

Sem imel isti problem,sem jo moral odvit še bolj kot pa stock. Na Radeon 4770. Radeona nikol več.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

venson ::

Kolikor sem bral, imajo 4770 serije ta problem, zaradi nove tehnologije nevem česa. Zaradi tega se naj bi tudi tako zelo grele.

jest10 ::

venson je izjavil:

Kolikor sem bral, imajo 4770 serije ta problem, zaradi nove tehnologije nevem česa. Zaradi tega se naj bi tudi tako zelo grele.

Si ti siguren, da prav bereš?

venson ::

Da, ali ni 1.19V dosti za grafično kartico?

mr1two ::

Čisto odvisno od tehnologije na kateri dela. V tvojem primeru ni.

Poskusi za hec menjat gonilnike s kakšnimi drugimi. Mogoče bo to odpravlo težavo.
LP

venson ::

Izgleda, da bo kaj takega kar delovalo:


Do zdaj deluje vredu, tudi voltažo sem znižal na 1.09V in po pol ure na 100% deluje BP. Iz 110 stopinj na load, samo 60 stopinj =) Brez crashanja. Fpsi pa nekje za 10% nižji, to bom še prenesel.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Tilen ::

Display driver stopped responding and has successfully recovered


Že odkar pomnim! 10 let z enakimi težavami.:)) Da bi pa grafično kartico underclockal, da bi sploh delovala, si pa niti predstavljati nočem!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jest10 ::

venson je izjavil:

Da, ali ni 1.19V dosti za grafično kartico?

No, te morem razočarati. 4770 je opazno hladnejša od 4850

barakus ::

Meni se je komp resetiral v različlnih igrah z HD4850, določene igre so delale, določene pa mi resetirale PC. Je bla defektna graficna, smo zamenjali z drugo (enak model) in vse dela perfektno ze leto...

valvoline1 ::

barakus je izjavil:

Meni se je komp resetiral v različlnih igrah z HD4850, določene igre so delale, določene pa mi resetirale PC. Je bla defektna graficna, smo zamenjali z drugo (enak model) in vse dela perfektno ze leto...

Težava je bila verjetno v powerplay funkcijo,flashas novejši bios ali zrihtaš originalni da so 2d in 3d enake nastavitve pa si zmagal.

cresh ::

Men dela HD4850 normalno na 758/1092 in sicer dosega na load okoli 54C stopinj. Tko da ne vem zakaj tvoja na nižjih mhz nebi delala, mogoče kakšna mim sample.

TechStreme ::

Jap ... Powerplay ima na 4xxx seriji kar nekaj težav... Lahko tudi poskusiš to da grafično s programom za navijanje nastaviš določeno (lahko tudi 700 1000) frekvenco in da stalno na tej fekvenci. Pri meni je bil problem ko sem priklopil drugi monitor. Z enim je delalo z dvema pa crash. Rešil z drugim biosem.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Imam 4850 in imam problem s tem "Display driver stopped responding...", rahlo mi že najeda živce, ker mi zmrzuje vsakih 10min. Problem je prisoten že dalj časa in na teh igrah, ki jih največ igram tega problema skorajda ni. Ko pa hočem poskusiti kakšno novo igro(v temu primeru Dark Sector) mi v večini primerov začne freezat. Probal sem že na novo namestiti windowse, menjavo driverjev, različne nastavitve v CCC(samo poslabša zadevo)...

Ali obstaja še kakšna fora poleg menjave biosa? Mogoče kdo, ki je že fleshal napiše postopek in ali pomaga?

filip007 ::

Unigine benchmark v oknu in GPUz odprto na Temp, kakšni čipi na 48XX so lahko bolj slabo narejeni.
Ko se je moja 4870 segrela na 60'c je čip ponavadi zmrznil ali pa pokazal črno sliko.

Aja vidim, da ste poštudirali prolem, manjša frekvenca in nižja voltaža pa potem potegne, jaz sem samo menjal BIOS z višjimi obrati hlajenja, samo je bil že preglasen za uporabo, nisem ljubitel letalskih simulacij.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATi CrossFire - izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
414588 (3268) dottor
»

ATI Radeon HD 4800 Series driver

Oddelek: Pomoč in nasveti
101820 (1483) DeeCoy
»

"display driver AMD stopped responding an has ben succefully recovered"

Oddelek: Pomoč in nasveti
473938 (3561) Machiavelli
»

hd 4770 ali hd 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
507410 (5873) tomos
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127839 (11719) erzy

Več podobnih tem