» »

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Nextor ::

Pozdravljeni!

Imam preprosto omrežje...

povezava omrežja



Kako naj nastavim modem (ip, gateway, DHCP), da bom lahko z 1. računalnikom, ki je direktno povezan na modem, videl računalnike, ki so povezani na router?

Trenutne nastavitve routerja:
PPPoE povezava preko modema (kabl iz modema pride v WAN port na routerju)
IP Address: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Enabled

Trenutne nastavitve modema:
PPPoE izklopljen (računalnik 1, sam vzpostavi PPPoE povezavo)
IP Address: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Enabled

? :8)
  • zavaroval slike: bluefish ()

Lonsarg ::

PPPOE povezava je povezava direkt do strežnika od ISPja. Torej povezava teh računalnikov gre preko teh strežnikov, z drugimi besedami preko interneta. Lahko računalnike tudi preko interneta povežeš med sabo seveda, ampak pomoje ti hočeš imeti lokalno mrežo, tega ne boš imel z tako povezavo.

Boš moral tisti računalnik priklopit na router namesto na modem, oziroma če imaš modem, da to podpira spremeniti da modem deluje kot router in naštimaš da dosedanji router deluje kot switch, izbira je tvoja.

Nextor ::

Ja... rad bi ustvaril lokalno omrežje med modemom in routerom, da bi se med samo računalniki videli! Problem je ker imam modem v prvi etaži, kjer je tudi prvi računalnik, router pa v drugi etaži, kjer sta še ostala dva računalnika in občasno še laptop! Pol ni druge variante kot, da grem vlečt še en mrežni kabl iz prve etaže v drugo etažo do routerja, da se bodo lahko računalniki med samo videli?! Kaj pa, če bi router in modem povezal preko LAN portov in na modemu nastavil PPPoE povezavo, katero bi pol modem še delim z routerjem? Bi se pol dalo kako nastavit, da bi se računalniki med samo videli?

Router: Linksys WRT160NL
Modem: Ganymede822+ Router

Lp!

Buggy ::

Ce ti modem dopusca, ga prestavi v router mode (v uporabniskem vmesniku vpisi svoj U/P, ki ga uporabljas za PPPoE)...ce nimas zadrzkov vsakemu od racunalnikov dodeli staticni IP, drugace na modemu omogoci DHCP...kabel iz modema pa na router priklopi na LAN port, da se ti router potem obnasa kot switch.

Lonsarg ::

Ja sej o tej drugi možnosti sem govoril, da daš modem v router mode, da on vzpostavi PPPOE povezavo, tako kot je Buggy opisal.

Nextor ::

Ok.

Zdaj sem modem in router povezal preko LAN portov, nastavil modem na PPPoE bridged in router na "Automatic Configuration - DHCP", internet deluje, ampak računalniki se še vedno ne vidijo...:'(

Kako naj nastavim router? Kateri IP, gateway, subnet mask ali karkoli samo,da bo delovalo??!!

EDIT:
Zdaj se več niti oni znotraj routerja ne vidijo med sabo!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

axee ::

Takole naredi.

V modemu prižgi DHCP server, če je to mogoče, da deluje kot router. Nanj poveži LAN do računalnika 1 in do routerja (ki sedaj predstavlja dostopno točko). V router priklopi kabel na LAN port (ne WAN!), nastavi na automatic configuration (DHCP), mu nastavi lokalni IP v istem subnetu kot modem, torej če je recimo modem 192.168.0.1 je potem ruter 192.168.0.2 (tu je maska 255.255.255.0). DHCP server na ruterju ugasni. Tako bi ti moralo delovati brez težav, naprave, ki bi se povezale na ruter pa bodo internetno povezavo in IP-je prejemale direktno od modema.

Vseeno je bolje, da je prvi za modemom ruter, ker predstavlja dodanten požarni zid, za njem pa vsi računalniki.

Sem spregledal tvoj prvi post, torej ruterju nastavi IP 192.168.1.2. Kateri modem imaš to? Nastaviti moraš, da se računalniki ne priklopijo preko PPPoE ampak da deluje kot internetni gateway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Nextor ::

Mi je uspelo! Računalniki se vidijo v vse smeri in tudi internet deluje na vseh!!! Edino kar je pač zdaj, da imajo vsi isti IP, ker je pač modem tisti, ki naredi PPPoE povezavo!

Finta je v tem ker sta modem in prvi računalnik v prvi etaži, kjer je tudi vtičnica za telefon! V drugi etaži pa router na katerega sta povezana še ostala dva stacionarna računalnika, prenosni disk preko usb-ja na routerju (NAS) in občasno še prenosnik! Če bi hotel, da so vsi trije za routerjem, pol bi mogo še enkrat vlečt mrežni kabl v drugo etažo, kar odpade...

Modem (Ganymede822+ Router)
Povazava: PPPoE bridged (Se pravi modem se avtomacko poveže na internet preko uporabniškega imena in gesla od ponudnika in deli to povezavo med vse naprave, ki so priklopljene na njega)
IP Address: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Enabled

Router (Linksys WRT160NL)
IP Address: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Disabled

Router in modem sta povezana preko LAN portov!

Hvala vsem skupaj! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

Nextor ::

Še ve kdo mogoče kako najboljše nastavit router (Linksys WRT160NL) za najboljši wi-fi signal? Rabim samo N standard! Kako naj nastavim Channel Width, Wide Channel in Standard Channel nastavitve? Trenutne nastavitve so vse na "Auto"! Bi še mogoče mogel kaj nastavit v zavihku "Advanced Wireless Settings" na routerju? :D

Hvala!

Nextor ::

Sem se malce poigral z temi nastavitvami za wirelass na routerju...

Trenutne nastavitve za wireless imam:
Network Mode: Wireless-N Only
Channel Width: Wide - 40MHz Channel
Wide Channel: 6
Standard Channel: 4 - 2.427GHZ
SSID Broadcast: Enabled

Signal je komaj tri črtice, ampak prenos podatkov je pa odličen! Bi se še dalo kako z nakšno nastavitvijo ojačat signal? Mogoče kakšna nastavitev pod "Advanced Wireless Settings"?

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

axee ::

Meni je pomagalo, da sam usmeril antene. Ko sem lovil signal v eno nadstropje nižje (prej 1 črtica) sem popravil do 3 črtice. Antena oddaja po celi dolžini, tako da če je klient pod tabo, anteno daj v vodoraven položaj, če me prav razumeš.

NazgulRR ::

Lonsarg je izjavil:


spremeniti da modem deluje kot router in naštimaš da dosedanji router deluje kot switch


Sam imam podobno situacijo kot Nextor.

Etaža1: Siol modem (Prospero632) = 2 računalnika + kmalu še NAS
Etaža2: 1 računalnik, Sony Bravia TV + kmalu še WD TV Live

Prospero deluje kot router (PPPoE bridged). Do zgornje etaže pa povlečem en LAN kabel ter dokupim switch, v katere priklopim vse ostalo? Se bojo potem vse naprave medseboj videle?

Lonsarg ::

Ja se bojo ja. Če daš switch v router in potem naprave v swtich je isto, kot bi vse naprave direkt v router prklopu, identično, naprave tistega switcha vmes sploh ne opazijo.

NazgulRR ::

Aha, super. Tega sploh nisem vedel. Torej bom samo kupil en switch za 15EUR in bo to to :).

doody ::

Imam takole povezane računalnike.V 1.nadstropju je modem od siola.En kabel na računalnik,drug v pritličje na router.Brezžično se povezuje laptop v nadstropju z siolovim modemom.
Na router imam s kablom povezan en računalnik in laptop brezžično na roter.In vsi računalniki se med seboj vidijo.Imam tudi nastavljeno domače omrežje,kjer se noben računalnik ne povezuje na net prek drugega računalnika v hiši.
http://kordis.davorin.net

jest10 ::

In to je koristno 1 mesec po končanju debate ker?

Hanzek ::

Da si še jaz sposodim temo.
In sicer imam siolov sinope568+r2 katerega uporabljam kot modem in router
ter Netgear router katerega želim uporabljati kot access point.
Povezano imam takole.

 Netgear AP

Netgear AP



Vse deluje OK. Internet deluje skupna raba map tudi. Vse lepo in prav dokler z prenosnikom
ne preidem z enega routerja (povezave) na drugo.
Takrat sinope začne utripati rdeče (skratka "zamrzne").
Ne vem zakaj se "stepeta". FV sem že posodobil vendar težava ostaja.

Pod LAN IP Setup je nastavitev za RIP. Ima to kakšno vlogo?
Tukaj je link do virtualnega menija.
http://interface.netgear-forum.com/WGR6...

Prosim za pomoč. HVALA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hanzek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813896 (12485) styled
»

Dva routerja v repeated mode z vsaki svojim DHCP-jem?!

Oddelek: Omrežja in internet
51482 (1335) BigSexy
»

xbox 360 & windows media player

Oddelek: Konzole
233478 (2625) astras
»

problem pri postavitvi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
151670 (1570) Meamoto
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222159 (1933) TribesMan

Več podobnih tem